Nowe logo

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy podoba Ci się nowe logo Juventusu?

Tak
124
59%
Nie
70
33%
Nie mam zdania
17
8%
 
Liczba głosów: 211
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 11:52

namelessKING pisze:Obrazek

Ładnie wygląda.
Na koszulce wyglada nawet niezle.

Po ochlonieciu stwierdzam, ze oni wiedza co robia i brali pod uwage wszystkie aspekty i chca dogonic takie kluby jak Barca, czy Real jesli chodzi o marketing. Nie akceptuje jednak calkowitego porzucenia herbu. Logo jako znaczek/matka ok, ale nie wyobrazam sobie meczu w LM i tego znaczka, obok herbow najlepszych klubow.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 11:56

Moim zdaniem to logo do tej koszulki kompletnie nie pasuje, skoro nowe logo ma być symbolem nowoczesności to koszulki też muszą być w tym stylu, chodzi mi krój, ułożenie pasów, dodatki itd


namelessKING

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 67
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:02

ManInBlack87 pisze:No nie wiem, pierwsze skojarzenie: koszulka jakiegoś klubu z ligi chińskiej
Tak? A mnie to przypomina koszulkę Juve z nowym logo.

Polecam przegląd archiwalnych zdjęć Juve. Albo tych z dużym J na piersi, albo z czasów Bońka, bez żadnych herbów. Dotychczasowy herb nie jest/był żadną tradycją. Kłuje Was w oczy odejście od przyzwyczajenia. Jajowatość herbu jest z lat 70-tych, z przerwą na pokazywaną tu już zebrę/konia. Wcześniej były koła, tarcze, proporce. W dupie mam to co mają inne kluby. Jeśli zmiana ma być połączona z marketingiem naszych nowych przedsięwzięć infrastrukturalnych i jednocześnie zgrywa się z rozwojem w przestrzeni cyfrowej, to dlaczego mamy tkwić w czymś, co zostało przez speców uznane za trzymające nas za kostki. Wbrew pozorom, nawet ta afera i śmiechy nam pomagają. Od razu środowisko piłkarskie pozna nowe logo. A tak, zobaczyliby we wrześniu przypadkiem oglądając nasz mecz w LM i by się zastanawiali co to jest.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:08

wojczech7 pisze: "To" właśnie jest logo przez duże "L". Apeluję o powściągliwość przy wypowiadaniu się w tematach, o których ma się blade pojęcie.
Logo tworzone jest po to by mogło się podobać przeciętnemu Januszowi a nie tylko znawcom branży. Zresztą co to za znawca :D Pojęcie nie ma tu nic do rzeczy. Gadasz jak typowy klecha. "Nie znasz się, tylko Bóg zna odpowiedź"


Obrazek
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:09

Na Juvestore jest jeszcze dotychczasowy herb. Może to jakiś dobry znak ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:12

nookie pisze:Na Juvestore jest jeszcze dotychczasowy herb. Może to jakiś dobry znak ;)
Tak jak Pogba był/ nie był potem znowu był ;)


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:15

Nowa wizualka na koszulce, oficjalna:

Obrazek


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:23

wojczech7 pisze: Wszystkim piszącym, że stworzenie takiego emblematu to "pikuś" proponuję spróbować swoich sił w tej branży. Będziecie kupony odcinać.
Dokładnie.

Mało tego Logo jest oryginalne, wyjąkowe a do tego tak proste że można je łatwo zapamiętać.

Juventus chce iść w epoke nowoczesności, mobilności i takie logo jest temu pomocne.

Wrzućcie je do telefonu jako tapete, logo aplikacji, logo programu TV, logo na polówce, zegarku czy dresach i okaże się ze możecie mieć ciuchy Juve w których idać na impreze nie wyglądacie jak kibic.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:25

Jak to w życiu i tak będzie tym razem każdy się przyzwyczai. Za rok albo dwa każdy będzie chwalił, a za 10 po kolejnej zmianie będzie panika i nerwy. Czekam na oficjalną koszulkę na przyszły sezon i zobaczymy :prochno:


:allegri: na śmietnik
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:25

Jezu jak to syfiaście wygląda....


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:27

Adrian27th

wspomniałeś o bardzo ważnej sprawie, może nasz klub szykuje się do stworzenia jakiejś linii odzieżowej niekoniecznie sportowej


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:35



mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:35

Mnie też się nie podoba jako herb. Przynajmniej dzisiaj.

Jako koncept logotypu - trafia w mój gust: minimalistycznie, kilka gierek w skojarzenia (J, ale pytanie gdzie jest J? czy tam są 2x J, czy literą J jest wnętrze (kontra), a to co widzimy to kontury? A może tam są 3xJ, tylko złożone z biało-czarnych pasów? zresztą, czarno-białe pasy to kolejne zagranie, no i nawiązanie do scudetto). Przyzwyczaję się, choć najbardziej bolesną drzazgą jest dla mnie póki co zadarcie z historią ostatnich iluśtam lat.

Ciekawa sprawa, że o ile z protestami i burzą wśród kibiców należało się liczyć, to spotkałem już wiele pozytywnych komentarzy ze strony marketingowców (m.in. na LinkedIn), którzy są zdania, że Juventus dąży do zawłaszczenia sobie litery J, tak żeby stworzyć globalne wrażenie - widzisz J, myślisz Juventus (a nie jakaś inna marka na J) - podobnie jak N i New Balance etc. Widać więc motywy, widać kierunek. Idziemy w nowoczesność, jakkolwiek by tego nie oceniać. Dodatkowo w jakiś sposób nawiązujemy do historii, bo jak słusznie już ktoś zauważył, to nie pierwsze "J" na naszych trykotach.

Stawiam, że będzie tak jak w 2005 - dziś wylewamy szambo, a w przyszłym sezonie stwierdzimy "eee, jednak jakoś to wygląda". W kolejnym już będziemy przyzwyczajeni, a jak za x lat klub w razie czego wróci do owalnego logotypu i obwieści "powrót do korzeni", będziemy znów psioczyć: "Po cholerę to było, teraz wyglądamy archaicznie, było nie zmieniać.." itp. Taki już jest proces reakcji na zmianę, co poradzić.


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:46

Nie śledziłem wcześniejszych postów więc nie wiem co tam pisane ale przeszła mi przez głowę myśl o tym że nowe logo związane może być z wypadającą w tym roku 120 rocznicą powstania klubu. Może w ten sposób zarząd chce uczcić rocznice serwując nam takie kwiatki tylko na przyszły, jubileuszowy sezon? Coś na wzór Legii i obchodów przez nich 100 lecia.


★ ★ ★
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:48

zakiii pisze:https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=592384EB

To już bym wolał jedno z tych...
A teraz wyobraź sobie któryś z tych projektów jako avatar na oficjalnym fanpage'u Juventusu na fb na telefonie komórkowym i sam będziesz się zastanawiał co to za jakiś mały robak koło litery "J".
mnowo pisze: Ciekawa sprawa, że o ile z protestami i burzą wśród kibiców należało się liczyć, to spotkałem już wiele pozytywnych komentarzy ze strony marketingowców (m.in. na LinkedIn), którzy są zdania, że Juventus dąży do zawłaszczenia sobie litery J, tak żeby stworzyć globalne wrażenie - widzisz J, myślisz Juventus (a nie jakaś inna marka na J) - podobnie jak N i New Balance etc. Widać więc motywy, widać kierunek. Idziemy w nowoczesność, jakkolwiek by tego nie oceniać. Dodatkowo w jakiś sposób nawiązujemy do historii, bo jak słusznie już ktoś zauważył, to nie pierwsze "J" na naszych trykotach.
Nie da się tego nie zauważyć. Strasznie jestem ciekaw, czy rzeczywiście z czasem to logo również przebije się tak mocno do świadomości konsumenta jak np. ta wspomniana eN-ka New Balance'a.

Ta uwaga wyżej o linii ubrań z naszym logiem, które nie będą automatycznie kojarzone z odzieżą sportową także bardzo celna.


ODPOWIEDZ