Nowe logo

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy podoba Ci się nowe logo Juventusu?

Tak
124
59%
Nie
70
33%
Nie mam zdania
17
8%
 
Liczba głosów: 211
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:18

Może to LOGO i ta cała prezentacja jak się zmienialy HERBY miała pokazać, że to LOGO łączy HERBY i kurde Herb zostaje po staremu, a to jest taka popierdółka nie wiadomo po co?
Błagam.


smigi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2013
Posty: 73
Rejestracja: 06 lipca 2013

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:20

CavAllano pisze:Z tych najnowszych doniesień wynika właśnie jasno, że ten klub zamierza się wziąć za bardzo wiele niepowiązanych ze sobą rzeczy, nawet narty tam dzisiaj widziałem. Rozmieniamy się na drobne niestety. Niektórzy w necie zauważyli, że nikt z klubu nie użył słowa "herb", a "logo".
od razu może niech zaczną otwierać budki z kebabem albo niech rozpoczną sprzedaż gumiaków przecież takie przedsiębiorstwo z takim logiem musi być nowoczesne i nie może stać w miejscu... po co być kojarzonym z sukcesami w piłce jak można sprzedawać narty czy kotlety:)


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:21

Nie oszukujcie się. Ta "jotka" jest naszym nowym herbem, logiem, oknem wystawowym na świat. Nazywajcie to sobie jak chcecie.

Nie podoba mi się. Za stary jestem na takie zmiany.


Włodar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 197
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:23

Wielu z Was pytało, kto odpowiada za projekt nowego logo, odpowiedź podaje Tuttosport - jest to firma INTERbrand :prochno:


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:27

CavAllano pisze:Rozmieniamy się na drobne niestety.
Co będzie następne? Sprzedanie się Chińczyków lub innym Arabom? Mnie to już nie zdziwi w tym momencie. Ech komercja, populizm. Syntetyczny Herb.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:27

Jeżeli to jest innowacja, to zacofane Napoli z którego śmiechamy raz po raz wyprzedziło te trendy już dawno. :prochno:

Obrazek


Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:28

CavAllano pisze:Mogli jednak wprowadzić to logo zachowując jednocześnie stary herb. W obecnej sytuacji mamy dramat (już oczami wyobraźni widzę nasze mecze w LM, a przy wyniku to coś).
Ale wiesz, że tak się nie da. Starego herbu nikt nie wykasuje z historii, nikt nie zabroni go sobie wytatuować, ale nie można reklamować jednego "produktu" dwoma symbolami. Teraz trzeba stawiać na nowy symbol. Swoją drogą, ktoś tu wrzucił grafikę gdzie zestawiono nasze nowe logo z tymi facebooka i google'a. Nie wiem w sumie jakie intencje miał autor, ale domyślam się, że nasi marketingowcy dostają niekontrolowanych spazmów na widok takiego obrazka rozprzestrzeniającego się po sieci :p

Po pierwszym szoku (jak chyba każdy), muszę przyznać, że to logo (jako LOGO) jest na prawdę dobre. Proste i eleganckie, łatwe do "zakodowania". Dobrze prezentuje się na miniaturach np. na smartfonie. Jak teraz wybuchliście śmiechem, to zastanówcie się przez moment w jaki sposób teraz najczęściej odbieracie informacje, komunikaty itd, na jakich nośnikach przeglądacie internet, na ile sekund zatrzymujecie wzrok na jakiejś reklamowej grafice przewijając stronę, jak szybko przewijacie instagrama (a teraz dodajcie jeszcze do tego, że za 10 lat "komunikat" będzie jeszcze prostszy, jeszcze szybszy i jeszcze bardziej graficzny).

Oczywiście rozumiem rozżalenie kibiców, ale romantyzm niestety na zawsze pozostanie głównie naszą cechą, właściciele muszą przede wszystkim kierować się biznesem.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:33

albertcamus pisze:Może to LOGO i ta cała prezentacja jak się zmienialy HERBY miała pokazać, że to LOGO łączy HERBY i kurde Herb zostaje po staremu, a to jest taka popierdółka nie wiadomo po co?
Błagam.
Jest już praktycznie powiedziane, że to "logo" znajdzie się na wszystkich brandowych (właśnie..) produktach. Widzieliśmy je dzisiaj na trykocie, na bluzach, właściwie na wszystkim. Nie sądzę, by wrzucili je w każde możliwe miejsce wywalając herb "tak o" (nawet jeśli w tej chwili się promują). Nie zwoływaliby też tej całej śmietanki, herb gdzieś by się znalazł...

Niektórzy się jarają, że to kierunek, jaki obrały taki marki jak Armani, że w logo widać 3 x "J", bo 3 to taka wyjątkowa liczba, tarcza symbolizuje Scudetto, ale to przecież wyraźny ukłon w kierunku Orientu. Zauważyłem też, że w zależności od sytuacji to logo będzie się zmieniać (2 białe paski z czarnym w środku i na odwrót).

Oni chyba kombinują pod górę, by finansowo dogonić europejską czołówkę. Szkoda tylko, że naszym kosztem.


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:39

Emocje odpadły a więc trzeba spojrzeć na to już na chłodno, ponieważ taki strzał w pysk z automatu podnosi człowiekowi ciśnienie.

Wielokrotnie zamawiając grafikę spotkałem się ze sprzecznością pojęć - logo a herb. Obie rzeczy mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie to różnią się jakimiś tam detalami. Dla zwykłego szaraka, który nie siedzi w grafice jest to po prostu to samo. Podobnie jest z gatunkami muzycznymi - ja słyszę różnicę między czymś takim jak Nu Style i Raw. Dla przeciętnego słuchacza i jedno i drugie będzie muzyką Hardstyle jak nie Technno. W przypadku grafiki Juventusu, jak niektórzy dobrze zauważyli użyto słowa LOGO. Myląca jest też tylko wideo prezentacja, która moim zdaniem przedstawia na końcu jak ono powstało. W efekcie powstało coś nowego, coś czego dotychczas Juventus nie miał bo na wszelkiego rodzaju gadżetach prezentowany był klubowy herb. Jeżeli rzeczywiście tak jest i nie zastąpi to charakterystycznego "jajka" to jestem na duże TAK.

Bardzo ładnie kolega wyżej wyjaśnił sytuację dotyczącą marketingu - człowiek widzący "jabłuszko", literę "f" na białym tle lub nawet tą "L-kę" w kółeczku, ma skojarzenia z daną marką. Po prezentacji patrząc na Facebooka, widząc udostępnioną grafikę pierwszym skojarzeniem po spojrzeniu na nią już jest Juventus (dopiero później uruchamia się myśl o szampańskiej zabawie po porażce z Fiorentiną, hejtach i negatywnych odczuciach).

Myślę, że w celach promocyjnych nowe logo zostanie umieszczone na koszulkach na jeden sezon, podobnie z oficjalną stroną czy zdjęciem w tle na FanPage-u. Gdy owa grafika w internecie i realnym świecie zostanie odpowiednio przyjęta wrócimy do prezentacji starego herbu. Z tego co pamiętam Milan także miał na koszulkach jakiś czerwony krzyż na białym tle. W tym sezonie wydaje mi się, że też widziałem przeciwnika bez oficjalnego herbu na piersi. Szczerze mówiąc do dziś nie wiem o co w tym chodzi jednakże myślę, że w naszym przypadku będzie po prostu podobnie. Gdzie zespół piłkarski ma promować nową grafikę, która ma być kojarzona z nim w każdym miejscu na ziemi ?? Przecież nie w dziale z pastami do zębów w supermarkecie.

Jak napisałem na początku; jeżeli jest to symbol, który nie zastąpi herbu to zda egzamin w 100%. Innej zmiany natomiast sobie nie wyobrażam chociażby ze względu na stadion i charakterystyczne "jajo" na środku (o innych rzeczach już nie wspominam).
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 01:11 przez Vinylside, łącznie zmieniany 7 razy.


Obrazek
ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:43

Myślę, że w celach promocyjnych nowe logo zostanie umieszczone na koszulkach na jeden sezon, podobnie z oficjalną stroną czy zdjęciem w tle na FanPage-u. Gdy owa grafika w internecie i realnym świecie zostanie odpowiednio przyjęta wrócimy do prezentacji starego herbu
Zapomnij. To bedzie nasz nowy herb i logo w jednym.
. Szkoda tylko, że naszym kosztem
Jakie te koszty?


La fidanzata d'Italia
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:48

CavAllano pisze:Z tych najnowszych doniesień wynika właśnie jasno, że ten klub zamierza się wziąć za bardzo wiele niepowiązanych ze sobą rzeczy, nawet narty tam dzisiaj widziałem. Rozmieniamy się na drobne niestety. Niektórzy w necie zauważyli, że nikt z klubu nie użył słowa "herb", a "logo".
Jeszcze się muszę tu przyczepić Alan, bo trochę tu pachnie hipokryzją ;) Czym się różni krawat ze starym herbem (który zamawiało pół forum) od nart z nowym? A Turyn przecież bardzo mocno kojarzy się z Alpami, sam znam parę osób które latały tam poszusować. Co jest złego w nartach z naszym logiem? :) Przecież to świetny pomysł, sam bym takie kupił jakbym umiał jeździć :p


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 00:59

Tom_my pisze: Jeszcze się muszę tu przyczepić Alan, bo trochę tu pachnie hipokryzją ;) Czym się różni krawat ze starym herbem (który zamawiało pół forum) od nart z nowym? A Turyn przecież bardzo mocno kojarzy się z Alpami, sam znam parę osób które latały tam poszusować. Co jest złego w nartach z naszym logiem? :) Przecież to świetny pomysł, sam bym takie kupił jakbym umiał jeździć :p
Bardziej miałem na myśli to, że idziemy w różnych kierunkach jednocześnie. Od marketingowej strony to wszystko zostało przygotowane po hollywódzku - piękne, imponujące miejsce, prostota i elegancja tego loga, jakieś techniczne ciekawostki, gra światła, no i oczywiście nieśmiertelny Moroder robiły robotę. Wszystko ok, idziemy do przodu, będą z tego pieniądze. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę mocno kontrowersyjny manewr z wymianą herbu na coś takiego, zwłaszcza na koszulkach, to już tak wesoło nie jest. Jak najbardziej zgadzam się natomiast ze wszystkimi argumentami czysto marketingowymi, ale z wiadomych względów przysłania je wyżej podjęta kwestia. W necie wyraźnie huczy, być może my kibice jesteśmy zbyt sentymentalni.

Niektórym w necie to logo kojarzy się z japońskim słowem Chhikara oznaczającym siłę, potencjał, wpływ. Interpretacji będziemy mieć teraz bez liku.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 01:10 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 01:03

Choć zmiana jest delikatnie mówiąc "kontrowersyjna", to udało mi się znaleźć newsa sprzed 14 lat, gdy został wprowadzony poprzedni herb, który jest teraz tak broniony. ;)
Dragon | 23.06.2004 | 19:19:56
Ludzie kochani to jakiś żart?! Po jaką cholerę nam zmiana herbu, jeszcze na taki! W tym wypadku wszyskie moje gadżety z JUVE będą po części nieaktualne...:|
Tylko tego brakowało, mam już dość!

Przemo90 | 23.06.2004 | 19:22:53
Co to za głupota zmieniać herb? Tamten był lepszy!

Dragon | 23.06.2004 | 19:26:01
Nie no panowie to wygląda jak pisanka Wielkanocna. Co im nie pasowalo w tamtym herbie, przecież służył nam przez lata. Był cudowny.
Teraz spodziewam sie już tylko zmiany nazwy klubu.
Żenada!!

krzyzu | 23.06.2004 | 19:34:47
to chyba jakis zart...

Lypsky | 23.06.2004 | 19:35:06
Zaloba!!!Co oni robia z naszym Juve???Wszystko zabieraja!!!Zero szacunku do herbu do barw:(((Takich rzeczy sie nie zmnienia!!!Herb jest na zawsze!!!!!!!Mam nadzieje ze to jakis zart :///

Alexxxxx | 23.06.2004 | 19:38:55
Ti Amo ma rację, niedługo będziemy się nazywac Fc Super Pig Pokemon Juventus Dragonbal Turyn :|

Ulisses | 23.06.2004 | 19:39:09
Mój kochany klub schodzi na psy!!!!!!!!! Tamten herb był taki włoski, a ten robiony pod amerykanów i to zasrane Nike... To juz nie ten sam klub!!!!!!!!!!!! :((((((((((((((( Dość już tragedii na te kilka dni :(((((((( Boże czy oni mają rozum?????? Ja chce stary - jest ŚWIĘTY !!! Czekam aż zmienia nazwę klubu na :
SKY NIKE Juventus Torino :((((((((((((

BIANCONERI | 23.06.2004 | 19:45:33
To jakas kpina??Rozumiem coroczne zmiany wyglądu koszulek,czy też zmiany kolorów koszulek rezerwowych ale zmiana herbu?!Niewiem czy zdołam przyzwyczaić się do wszystkich zmian jakie zachodza aktualnie w klubie:/

Edek | 23.06.2004 | 19:49:13
bezsens, który klub zmienia herb???
przecież stary herb to był znak rozpoznawczy Juve

Dario | 23.06.2004 | 20:03:12
Jednym słowem - porażka...

Pluto | 23.06.2004 | 20:03:17
qrde... patrzac teraz jednoczesnie na stary i nowy herb stwierdzam ze nowy jest do bani i czuje sie oburzony ta zmiana

Asta#8 | 23.06.2004 | 20:34:29
Gdzie są gwiazdki????? Stroje można przeżyć. Herb... faktycznie pisanka wielkanocna :-(( Tamten był sto razy lepszy.

lukask1 | 23.06.2004 | 20:35:31
o jezu tamten byl bardziej ulepszony ten byk (chyba)elegancko byl w zoltym tle i wogle nie wiem moze sie przezwyczaje :|

agata | 23.06.2004 | 20:50:20
zmiana herbu to jest po prostu SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!

Kamil | 23.06.2004 | 20:50:59
Agnelli by na to nie pozwolil...

MrPisiorek | 23.06.2004 | 20:54:20
Trzeba było tam dowalić plastikowego | DNO!!!!!!! Ten klub się stacza niestety...:(

azzurra | 23.06.2004 | 20:55:17
Czy we Włoszech dzisiaj mają prima aprilis, czy co??? Herb jest wstretny!!! Ja chcę poprzedni!!!

MrPisiorek | 23.06.2004 | 20:55:24
Trzeba było tam dowalić plastikowego ku+asa...DNO!!!!!!! Ten klub się stacza niestety...:(

Fenomen | 23.06.2004 | 21:01:28
no coment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kornknot | 23.06.2004 | 21:02:54
Strasznie mi sie nie podoba ten herb. Jest wręcz paskudny, chyba próbują podążać za modą bo ineczej tego nie można wytłumaczyć... Jak dla mnie to dno

Alexa Del Piero | 23.06.2004 | 21:14:27
Co za kretyn to wymyślił ? ? ?
Ja chce stary znaczek, był o wiele lepszy! Może jeszcze zmienimy kolor stroju domowego co?
Nie zmienia się tradycji ! ! !

2MAN | 23.06.2004 | 21:21:03
to jest tragedia :((( tyle lat już kocham stary dobry herb ze nie chce nowego :(((( po co :(((( teraz moze to juz bedzie NOWA DAMA :/ tragedia .... nowy HERB i IBRAHIMOVIC zdecydowanie NIE !!!!!

JuveQL | 23.06.2004 | 21:37:33
Gorsza od zmiany herbu może być tylko zmiana nazwy klubu... :/

lipa | 23.06.2004 | 21:38:00
po co to? jeszcze koszulki przezyje (chociaz buffon w tej niebieskiej wyglada jak żarówa... kto wybral taki kolor?) ale zmiana herbu to juz przegiecie. pytam sie czy tamten byl zly? ten wyglada pasqdnie. ciekawe czyj to pomysl z ta zmiana, bo chyba firma nike nie mogla tego wymusic na zarzadzie, wiec to pewnie jakis geniusz z gory to wymyslil.

davidofan | 23.06.2004 | 23:02:23
Powiem krótko baj baj Stara Damo!!! To ma byc herb mojej ulubinej druzyny???????? to wyglada jak znaczek fasolek w puszceale nie jak herb Juventusu Turyn!!! Mam dosyc.... Najpierw Moggi dorywa sie na posadke i robi jeden spektakularny transfer a potem wyjada ochlapy po Romie, Interze i Arsenalu, potme odchodzi autor finalu LM 2002/2003 a teraz jeszcze zmiana herbu. moze wogole zmienmy nazwe teamu na Chlambawamba??? nie ladne no co wy?? tak sie ladnie bedzie prezentowala na tym herbie a jeszce na zoltych albo odblaskowych koszulkach w zielone kropki na piersiach takich dziadkow jak Zebina Vieri i Viltord to juz wogole...bylem wierny przez tyle lat Juve ale teraz to juz przesada. Arsenal Rulez... Barca naprzod!!! :p pozdro 4 all!!!

dawidpln | 23.06.2004 | 23:29:20
nie wierze. po co zmieniać coś tak pięknego jak herb juventusu (moja dziewczyna nie jest tak ładna jak herb juve:D) mimo to prezentuje się całkiem nieźle. a z koszulek nie podobają mi się tylko te którą ma Del Piero.

KamilDeath | 24.06.2004 | 0:19:01
i po tradycji:( eeh kicha jak nic

IGI | 24.06.2004 | 0:43:33
To tak jakby teraz flage Polski zmienili... n/c

Mosiu | 24.06.2004 | 11:43:07
Oj ,joj ,joj - jestem zaskoczony , bo się tego nie spodziewałem . Gdzie ponad stuletnia tradycja???????????????????

sylvin | 16.01.2017 | 23:37:41
Czas zakończyć przygodę z kibicowaniem po 23 latach. Nie do pomyślenia, że klub się sprzedaje. To już nie jest dama...
Ciekawe co będzie za 14 lat... :D


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 01:04

CavAllano pisze:Niektórzy się jarają, że to kierunek, jaki obrały taki marki jak Armani, że w logo widać 3 x "J", bo 3 to taka wyjątkowa liczba, tarcza symbolizuje Scudetto, ale to przecież wyraźny ukłon w kierunku Orientu. Zauważyłem też, że w zależności od sytuacji to logo będzie się zmieniać (2 białe paski z czarnym w środku i na odwrót)
:rotfl: Dobra już się tak nie rozwijajmy bo zaraz wjedzie tu @Alexinho-10 i zacznie gadać swoje teorie o NWO i Illuminatach :C

No ale skoro trójka to zdobądźmy potrójną koronę, oby to było prologiem tego. Aha mamy też 3 gwiazdki - no bez kitu. <3

Tak w ogóle skoro kibice są niezadowoleni to w jaki sposób się to ma opłacać? Przecież skoro kibice przestaną kupować gadżety to wzrosną, ale straty.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 01:09

Agnelli powiedział że podobno pracowali nad tym logiem rok - ja po pijaku, w paincie, w 10 sekund bym zrobił lepsze.


Obrazek
ODPOWIEDZ