Akcje JuvePoland - Krawaty Juve

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
Zablokowany
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 25 lipca 2016, 21:25

@ don mateo bis Pierwsze dwa zdjęcia są ze ślubu gwiazdy, przedstawieni ludzie nie są żadnym wyznacznikiem, krawat jest grafitowy.
To nie są zabobony tylko pewne zasady, jak odpowiednio się ubrać i nie popełniać faux pas. Coś, o czym ludzie Twojego pokroju nie mają pojęcia, więc twoja ignorancja i ośmieszenie się, nie dziwią mnie. Nie wiem czemu po kompromitacji z plastronem nie zamilkłeś. To pokazało ile masz w tym temacie do powiedzenia, szczególnie, że jestem przekonany, iż sprawdzałeś to słowo w słowniku a raczej na Wikipedii, bo słyszałeś je pierwszy raz w życiu.

@Lucas87 Jednym sposobem, ale oczywiście umiem. A ty?


Don Mateo bis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2013
Posty: 187
Rejestracja: 14 lutego 2013

Nieprzeczytany post 26 lipca 2016, 09:58

Aha, ślub gwiazd więc to żaden wyznacznik. :lol:

Powtarzam, pisałem o kolorze, w tym przypadku czarnym, a nie częściach garderoby jak krawat, plastron, muszka czy pomidorowa wiadomo czyja. Jakim to trzeba być samozwańczym internetowym doktorem, w tym przypadku samozwańczym internetowym kreatorem mody np. Tomaszem Jacykowem, by tego nie rozumieć? Następnym razem pokażę na slajdach, może będzie łatwiej.


Forza Juve!
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 26 lipca 2016, 22:48

Uwielbiam ludzie, którzy tak się kompromitują :prochno: Otóż elegancko na ślub założyć czarny garnitur, czarne buty, czarny smoking, czarne skarpetki, ale nie czarny krawat. Może dla Ciebie Korzuchowska i jej partner to ikony mody. Ale w realnym świecie, ludzi poważnych i dorosłych tak nie jest. A Ty nie rozróżniasz krawata od plastronu, więc zachęcam do milczenia.

Czarny krawat nie jest specjalnie elegancki a jedyną okazją na którą w pełni pasuje jest pogrzeb.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 11:34

Makiavel pisze: Dobrze zrobisz nawiązując krawatem do kreacji partnerki.
O Boże, a ja prostaczek myślałem, że tak robią tylko na wiejskich weselach. Czarny gajer, biała koszula i niebieski krawat pod kieckę panienki...

Czarny/ciemny krawat jest przede wszystkim bezpieczny. Proponowanie komuś wzorzystych opcji, gdy facet zadaje zupełnie podstawowe pytania, to wpuszczanie gościa na minę.
Makiavel pisze:Ale w realnym świecie, ludzi poważnych i dorosłych tak nie jest. A Ty nie rozróżniasz krawata od plastronu, więc zachęcam do milczenia.
Zdefiniuj realny świat, ludzi poważnych i dorosłych, bo wydaje mi się, że ślub takiej Korzuchowskiej to całkiem realna impreza, na którą udali się stosunkowo poważni i dorośli ludzie. Zapewne też poszły hajsy na stylistów etc.

Ja zachęcam Ciebie to większej wstrzemięźliwości, bo outfit na ślub to nie jest korpus dyplomatyczny, a trendy i mody to w dużej mierze kwestie subiektywne i przejściowe.

Chcesz zostać dyktatorem mody, czy jak?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 11:44

skąd u was taka ignorancja? wrzućcie sobie w google "dobór krawata" czy coś w ten deseń i poczytajcie zamiast rugać kogoś kto stara się was w czymś uświadomić

być może w waszych okolicach ludzie chodzą na wesela w koszulach z krótkim rękawem i zakładają do tego krawat zaś gwiazdy TV na własny ślub ubierają trampki ale to nie znaczy, że jest to eleganckie i takie są standardy modnego i eleganckiego ubioru


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 22:22

@Maly ma racje. Każdy poważny, napisany przez kompetentne osoby poradnik potwierdzi to, co pisałem o czarnym krawacie. Może założenie go na ślub nie jest jakąś wielką wtopą, ale nie jest też specjalnie eleganckie.

@Lord Juve

Po pierwsze napisałem "nawiązując do kreacji partnerki" a nie "dobierz krawat w odcieniu i fakturze identyczny z sukienką". Zależnie jak dobrze czuje się człowiek z modą i kolorami, ta rada zawiera różne opcje. W wersji bezpiecznej "nie wybieraj krawata, który będzie gryzł się z sukienką partnerki albo będzie ją przytłaczał". Jeśli partnerka wybierze dość skromną sukienkę a Ty ekstrawagancki krawat rzucający się w oczy, to będzie to bardzo nieeleganckie. A jak między kolorem krawata a sukienki będzie nieprzyjemny dysonans to będziecie brzydko wyglądać na zdjęciach. Proste.

Po wtóre, skoro już odrzuciliśmy czarny krawat i nie chcemy wyglądać nudno, to nie widzę powodu by doradzać komuś na wieczór stonowany, ciemny krawat. Taki można założyć do pracy, szczególnie, że obowiązuje zasada, że krawat musi być ciemniejszy od koszuli i w bardziej wyrazistym kolorze niż marynarka. Na wieczór wzorzysty krawat, byle nie przesadnie (chyba, że ktoś potrafi i ma taki styl) jest bezpieczną opcją i moim zdaniem, pożądaną.

Realny świat to taki, gdzie nie myślisz przed weselem co zrobić by dobrze wypaść w tabloidach i by było zainteresowanie paparazzich. To raz. Dwa, to taki, w którym strój danej osoby nie jest rozpatrywany w kategoriach "sławnemu wolno więcej". Myślę też, że jak się nie ma się mózgu przeżartego pismami "lajfstajlowymi" to Korzuchowska nie jest ikoną stylu.

Oczywiście na ślub i wesele obowiązuje duża dowolność, ale można z niej skorzystać i wyglądać dobrze albo źle. Można pójść w brązowym garniturze, można mieć różową koszulę, można ubrać frak gdy pan młody jest w garniturze, można mieć czarny krawat a partnerka czarną sukienkę. Można też się ubrać hiperbezpiecznie i krzyczeć strojem "równie dobrze mógłbym mieć strój klowna bo tak się źle czuje w garniturze". Ale myślę, że warto liznąć podstawy i wyglądać dobrze. Wtedy dobrze się człowiek czuje od początku, nawet zanim wypije pierwszą setkę.

Nikomu nic nie dyktuje, ale może ktoś z czytających przy okazji dowie się cokolwiek o krawatach i na tym skorzysta. Poza tym walczę z ignorancją i myślę, że osoby czytające tę dyskusję mogą zacząć rozróżniać męskie dodatki. Choćby dlatego warto.

Idea klubowego krawata jest fajna, ale akurat pechowo się składa, że to co idealnie działa przy koszulkach przy krawatach się nie sprawdza. Stąd te moje wywody.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 23:16

Krawaty Juve zawsze spoko, ale generalnie wzorem Donalda Tuska staram się unikać noszenia krawatów, bo mi tak pasują, jak kwiatek do kożucha ;]
ps. A propos kożuchów - obaj napisaliście Kożuchowska przez rz! ;]


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2016, 00:26

Siewier pisze:
szczypek pisze:Siewier, jest szansa, żeby ten krawat zrobić w innym kolorze? Niebieski, szary, złoty?
Problem to raczej nie jest, tylko czy faktycznie jakieś inne kolory niż czarny będą pasowały do motywu Juve? :think:
Mój żałosny projekt "5 sekund w Paincie":
Obrazek
Dałoby się myślę zrobić coś granatowego/niebieskiego. Z tym szarym to może rzeczywiście poleciałem. Okazja do wykazania się dla grafików.

Z tych projektów, które zaprezentowałeś mnie też przypadł do gustu ten ze słowami hymnu.


Jarutis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2004
Posty: 32
Rejestracja: 07 listopada 2004

Nieprzeczytany post 19 października 2016, 13:30

dostepne jakies krawaty?


paveloneddar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2011
Posty: 89
Rejestracja: 22 maja 2011

Nieprzeczytany post 05 listopada 2016, 12:27

Biore jeden


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 listopada 2016, 12:32

czarny ze złotym herbem fajny, pozostałe kolory także spoko ale wszystko zależy od odcieni szarości/granatu bo szary często jak już pisałem bywa jendak dziadkowaty... no i jak dla mnie złote herby nie wyglądają na nich już tak ładnie jak na czarnym, przy ew. zakupie zastanawiałbym się więc nad tradycyjnymi barwami herbu

EDIT: jak się dało bez gwiazdek to oczywiście, że lepiej
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2016, 12:47 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 05 listopada 2016, 18:41

Czarny najlepszy, ale wszystko będzie zależeć od wykonania herbu.


diablo0

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 grudnia 2012
Posty: 6
Rejestracja: 22 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 07 listopada 2016, 10:23

Zdecydowanie czarny. Model chyba , bardziej ze złotym herbem :hellyes: Na pewno będę zamawiał :koszulka: :koszulka: :koszulka:


JuveSWD

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Posty: 45
Rejestracja: 13 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 07 listopada 2016, 11:11

Czarny + złoty herb, zastanowiłbym się nad gwiazdkami. Bez nich byłby bardziej elegancki.


Zablokowany