The best of Juventus 2014/2015 season

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 08:37

Supersonic pisze:Witam najlepszych ekspertów ever.
Sezon jest już rozstrzygnięty a więc.. Who's hot who's not.

Podajesz typy, dyskutujesz, rzucasz ostre pancze jak zawsze na tym forum, a przy tym cieszysz się bo mistrzostwo zagarnia jedyna słuszna drużyna :prochno:
Co jest, Panie i Panowie? Jedziemy, nie śpimy!



1.MVP - Tevez. W poprzednim roku, trochę zaskakując samego siebie, postawiłem na Llorente doceniając jego gigantyczną pracę wykonywaną w polu karnym rywala i szereg bardzo ważnych bramek. W tym roku mógłbym się zastanawiać pomiędzy Apaczem, Marchisio, który jest cichym bohaterem sezonu oraz Buffonem, bez interwencji którego miniony sezon mógłby wyglądać zupełnie inaczej, ale jednak bramki i asysty Argentyńczyka uprawniają go do tytułu MVP bardziej niż Il Principino.

2.Klasa światowa - Buffon, Marchisio, Bonucci, Evra.

3. Klasa: nie zrobiłem lipy w LM - Pogba, Morata, Vidal, Chiellini, Barzagli. Nazwa kategorii pierwotnie wymyślona przez Supersłoika trochę myląca wobec umieszczonych w nich zawodników, ale traktuję ją po prostu jako coś pomiędzy klasą światową i solidnymi ligowcami. Akurat w Champions League Paul po raz kolejny nie pokazał nic szczególnego, no może poza bramką z Olympiacosem, która w kontekście dalszej przygody z LM okazała się przełomowa i kluczowa. Genialny styczeń i luty to jednak zbyt mało, by obiektywnie umieścić go półkę wyżej. Ponownie był trochę chaotyczny, pewnie w dużej mierze przez 2-miesięczną kontuzję. Z kolei Morata kapitalnie prezentował się w europejskich pucharach, zaś trochę gorzej w Serie A. Nie znalazł się w moim zestawieniu wyżej ze względu na mocno średnią podbramkową skuteczność, choć generalnie sezon miał bardzo udany. Arturo, wiadomo - w defensywie momentami świetnie, w ofensywie w sezonie 14/15 raczej przeciętnie, niemniej ciągle to charakterne serce Juventusu i zesłanie go do solidnych ligowców byłoby nieporozumieniem.

4.Klasa: Solidni ligowcy - Storari, Lichtsteiner, Ogbonna, Padoin, Pereyra, Sturaro, Pirlo, Matri, Llorente. Licht miał przeciętny sezon, momentami był arcydenerwujący. Pirlo, poza pewnymi szczególnymi nielicznymi momentami, był cieniem dawnego Il Maestro. Doceniam wkład Pereyry i Sturaro, tego drugiego nawet zdążyłem polubić, ale jednak jeszcze zbyt mało pokazali, by ustawiać ich w jednym rzędzie z Moratą, Vidalem czy Barzaglim.

5.Klasa: Nie chcę dalej oglądać w Juve - Marrone, De Ceglie, Romulo - ich na pewno, a dalej mam problem, to aż do mnie nie podobne. Pepe to piłkarz skończony ale jednocześnie fajny ziomek robiący atmosferę. Coman to nadal wielce utalentowany gracz potrzebujący szans. Matriego uważam za kiepskiego napastnika, ale jego obecność w drużynie jest w pewien sposób znośna. Llorente przy systemie Allegriego jest kompeltnie zbędny, choć darzę go szacunkiem. Mimo wszystko powinniśmy go sprzedać, podobnie jak Caceresa i Asamoah.

5b. Jeden piłkarz, którego z miejsca byś się pozbył - Nie ma Vuciniciów, Giovinców i Pelusów, więc De Ceglie, bo to parodysta, a nie piłkarz. Co on u diabła u nas robi?

6.Mama pyta: synku kupiłam Ci koszulkę Juve - z jakim nazwiskiem z tyłu chcesz? - standardowo #8 Marchisio Obrazek

7.Największy postęp - i tu mam spory problem, ponieważ nie widzę gracza będącego u nas dłużej niż rok, który w porównaniu do sezonu 13/14 uczyniłby jakiś znaczący postęp. Chyba że Bonucci, który był naprawdę klasowym piłkarzem w kampanii 14/15.

8.Największe zaskoczenie na plus - Evra! ZDECYDOWANIE! Cholera, przychodził do nas po wręcz fatalnym sezonie w Manchesterze a z biegiem czasu wyrósł na kluczowe ogniwo Juventusu. Morata mnie jakoś bardzo nie zaskoczył, ponieważ byłem zwolennikiem jego transferu i wierzyłem w jego potencjał.

9.Najbardziej niedoceniany piłkarz - Marchisio, jeśli mowa z perspektywy fanów. Często kluczowy, lecz zazwyczaj nie ma go na ustach wszystkich.

10.Najbardziej przeceniany piłkarz - Pirlo, który bym non stop faworytem Allegriego, a który zazwyczaj grał mizerię.

11.Największe zaskoczenie na minus - dla mnie Llorente, zdecydowanie! W zeszłym roku wytypowałem go jako MVP, natomiast w tym sezonie kompletna klapa. W życiu nie spodziewałbym się po nim takiego zjazdu jeśli chodzi o przydatność dla drużyny. Po Pirlo spodziewałem się słabej kampanii

12.Najrówniej grający piłkarz - Marchisio i Bonucciu

13.Największe wahania formy - Chiellini i Pogba, obaj przeplatali świetne mecze beznadziejnymi

14.Który Juventus był silniejszy obecny, czy ten sprzed sezonu? - obecny, choćby ze względu na większą elastyczność taktyczną, co zresztą potwierdzają wyniki w pucharach.

15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili to? Top 3,5,8,10,20? - Top8, mimo udziału w finale.

16.Najlepszy mecz ( liga, osobno Europa) - Serie A: Lazio 0:3 Juve, Liga Mistrzów: Borussia 0:3 Juventus, Puchar Włoch: Fiorentina 0:3 Juventus

17.Najgorszy mecz ( liga, osobno Europa) Serie A: Parma 1:0 Juventus, Liga Mistrzów: Olympiacos 1:0 Juventus, Puchar Włoch: Juventus 1:2 Fiorentina

18.Najważniejszy moment sezonu - z perspektywy czasu bramka na 3:2 w meczu z Olympiacosem

19.Masz 80mln na transfery, kupujesz (max 3 nazwiska, nie rozkminiamy pensji itd. transfery jak w Fifie :smile: ) - duet Verratti-Cavani, choć mogłoby zbraknąć floty

Typy na przyszły sezon:
Serie A - 1st
LM - 1/4
CI - 1/2

21. Jaka powinna być rola Pirlo w przyszłym sezonie? Ile jeszcze powinien grać w Juve? - chciałbym, żeby został i pełnił w drużynie rolę rezerwowego mentora, lub żeby odszedł do MLS. Rola podstawowego zawodnika w przypadku obecnego Pirlo nie ma żadnego sensu.

22. Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym sezonie? - Berardi, Rugani

23. Co z Tevezem? Patrząc na jego niezdecydowaną postawę pozwolić mu odejść za darmo, czy robić mu problemy i żądać za niego pieniędzy? - Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć, ale 15 milionów piechotą nie chodzi...

24. Co z 10-tką w przypadku odejścia Teveza? - na pewno nie szmacić jej i nie dawać byle komu. To numer jedynie dla najlepszych w swoim fachu. Dybala i Berardi muszą na niego zasłużyć, Mandzukić na 10-tkę nie zasługuje.

25. Do Juventusu zapukał szejk. Za ile sprzedajesz: Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego? 50mln, 85mln, nie sprzedaję, nie sprzedaję, nie sprzedaję

26. Ocena ( szkolna 1-6) Allegriego i Marotty za miniony sezon to: 5, 4

27. Profetyzm poziom expert: Juventus CL wygra w roku: ... Po wydarzeniach z minionego sezonu nie potrafię wskazać.

28. Ile spotkań Juve widziałeś - na żywo lub w TV ( + sopcast) Nie widziałem około 4, może 5.



Warto również wrócić do poprzednich edycji najbardziej eksperckiego tematu ever:
2013/2014
2012/2013
2011/2012


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 10:44

1.MVP - Buffon, zawsze na posterunku, gdy trzeba było ratował skórę obrońcą, niezastąpiony,jedyny,który nie miał słabszego okresu.

2.Klasa światowa - Tevez, Marchisio, Bonucci
Tevez wiadomo masa bramek, masa asyst, MVP nie dałem go dlatego bo zawiódł w finale LM.
Bonu spory progres, lider obrony i jeden z najlepszych stoperów świata. Markiz klasa sama w sobie, gdzie by nie grął w pomocy dawał mnóstwo całej drużynie.

3. Klasa: nie zrobiłem lipy w LM - Evra,Pogba, Morata, Vidal, Barzagli, Storari,
Evra po początkowych problemach wskoczył na wysoki poziom i z niego nie zszedł.
Pogba dalej nie potrafi być liderem, kilka świetnych spotkań w sezonie to niewiele jak na tak utalentowanego gracza.
Morata, byłem sceptycznie do niego nastawiony, ale szczególnie w LM pokazał,że wie gdzie się ustawić by mu piłka pod nogi spadła co jest dla napastnika umiejętnością arcyważną.
Vidal z biegiem sezonu się rozkręcał, kontuzja trochę dawały mu się we znaki.
Barzagli jak wrócił to nie było widać,że nie grał od ponad pół roku, skała nie do przejścia.
Storari gdy trzeba było zastąpić Buffona robił to bardzo dobrze, z Interem zaliczył chyba parade sezonu, kapitalny gracz.
4.Klasa: Solidni ligowcy - Lichtsteiner,Pirlo, Ogbonna, Padoin, Pereyra, Sturaro,Llorente,
Lichy śedni sezon, ale też trzeba pamiętać,że długi czas grał z kontuzją.
Pirlo kilka meczy bardzo dobrych,kilka ważnych bramek,ale ogólnie to już nie to co w poprzednich latach.
Ogbonna solidny zmiennik,ale tylko tyle, 0 szans an grę w 11.
Padoin uniwersalny gracz, w defensywie bez zarzutu, w ofensywie nie istnieje.
Pereyra końcówkę miał obiecującą, ma potencjał, zobaczymy co niego będzie.
Sturaro to małe objawienie tego sezonu, świetnie wszedł w ekipę, bez żadnego strachu, taki gracz w przyszłości może stanowić o sile pomocy Juve.
Llorente słaby sezon, ale kilka ważnych bramek strzelił, szczególnie ważna była jego zmiana w meczu z Olympiakosem.
5.Klasa: Nie chcę dalej oglądać w Juve - Marrone, De Ceglie, Romulo ta trójka powinna opuścić Juve. Reszta? Coman wypożyczenie, bo musi grać.Pepe pewnie odejdzie, super gość,ale kontuzje go zniszczyły. Asa i Caceres, dwaj uniwersalni gracze ale obaj sezon spędzili u medyka, mam dylemat z jednej strony to bardzo dobrzy uniwersalni piłkarze,ale z drugiej dobre oferty za nich pozwoliłyby ściągnąć na boki obrony konkretne nazwiska.Marotta wie co ma robić.
5b. Jeden piłkarz, którego z miejsca byś się pozbył - Chyba Pogba, ze względu na kasę jaką można za niego wyrwać póki się inni nie połapią,że on sam mecze wygrywa raz na jakiś czas i żadnych wirtuozem nie jest.

6.Mama pyta: synku kupiłam Ci koszulkę Juve - z jakim nazwiskiem z tyłu chcesz? - #8 Marchisio

7.Największy postęp - Ciężko kogoś wskazać,ale chyba Bonu, babole stały się już rzadkością, a Leo stał się liderem defensywy.

8.Największe zaskoczenie na plus - Evra i Morata, jeden przychodizł po słabym sezonie w United, początkowe problemy ze zmianą stylu gry nie napawały optymizmem,ale jednak Evra dał rade.
Morata z kolei przychodził jako ktoś niechciany w Realu a dał Juventusowi bardzo dużo w LM, będąc zawsze tam gdzie była potrzeba.

9.Najbardziej niedoceniany piłkarz - Marchisio zdecydowanie kluczowa postać drugiej linii Juve. Niestety poprzez fejm Ppogby,Vidala czy Pirlo bardzo niedoceniany przez ogół kibiców.
10.Najbardziej przeceniany piłkarz - Pirlo kilka świetnych meczy to za mało by grać tak dużo.

11.Największe zaskoczenie na minus - Ferdek,świetny poprzedni sezon, a początek tego to całkowita klapa. Końcówka już była znośna,ale tylko znośna, nic więcej.

12.Najrówniej grający piłkarz - Marchisio
13.Największe wahania formy- Pogba

14.Który Juventus był silniejszy obecny, czy ten sprzed sezonu? - Wyniki pokazują jednoznacznie,że obecny.

15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili to? Top 3,5,8,10,20? - Top 8.

16.Najlepszy mecz ( liga, osobno Europa) - Serie A: Parma 7-0, LM BvB 3-0, PW Viola 3-0
17.Najgorszy mecz ( liga, osobno Europa) - Serie A: Parma 0-1 = Liga Mistrzów: Olympiacos 0-1 Puchar Włoch: Parma 1-0

18.Najważniejszy moment sezonu - Bramka Pogby na 3-2 z Olympiakosem.

19.Masz 80mln na transfery, kupujesz (max 3 nazwiska, nie rozkminiamy pensji itd. transfery jak w Fifie Smile )
- Kurzawa,Cavani.
20.Typy na przyszły sezon:
Serie A - 1st
LM - 1/2
CI - wygrana

21. Jaka powinna być rola Pirlo w przyszłym sezonie? Ile jeszcze powinien grać w Juve? - Cóż albo mentor i joker z ławki, bo wielu trenerów dalej się boi Pirlo,albo MLS.

22. Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym sezonie?
- Berardi, Rugani

23. Co z Tevezem? Patrząc na jego niezdecydowaną postawę pozwolić mu odejść za darmo, czy robić mu problemy i żądać za niego pieniędzy? - Cóż raczej nic na nim nie zarobimy,ale jak będzie chciał odejść to lepiej go puścić niż ma strzelać fochy i w środku sezonu pakować się do Argentyny.

24. Co z 10-tką w przypadku odejścia Teveza? - Na 100 zaśługuje tylko crack,dla Berardiego czy Dybali mogło to by być zbyt duże obciążenie, albo top jak Cavani,albo czekanie,który pierw odpali Dybala czy Berardi.
25. Do Juventusu zapukał szejk. Za ile sprzedajesz: Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego? nie sprzedaje- 90mln- nie sprzedaje- nie sprzedaje - 30 mln.


26. Ocena ( szkolna 1-6) Allegriego i Marotty za miniony sezon to: 5+, 4+

27. Profetyzm poziom expert: Juventus CL wygra w roku: Cóż przyszły sezon 8)

28. Ile spotkań Juve widziałeś - na żywo lub w TV ( + sopcast) Raptem 3-4 nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2015, 12:15 przez AdiJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 12:14

MVP - Tevez. Ze względu na Serie A na pewno. Ze względu na Champions League raczej Buffon. Kto mógł ich ewentualnie starać się gonić? Bonucci i Marchisio.

Klasa Światowa - Buffon, Marchisio, Bonucci, Vidal. Może trochę na wyrost daję tutaj Vidala, aczkolwiek w Champions League grał jako DM po prostu fenomenalnie. W przekroju całego sezonu różnie to wyglądało. Choćby na początku rozgrywek.

Klasa: bez lipy w LM - Pogba, Evra, Chiellini, Barzagli, Morata, Lichtsteiner. Kolejność nie przypadkowa. Mniej więcej właśnie tak układa się skala zasług za ten sezon. Polpo ocierał się momentami o klasę światową, przeszkodziła kontuzja. Gdyby Barzagli był zdrowy to zapewne znalazłby się również w tej wyższej klasie mimo wieku. Facet wchodzi w finał Champions League i gra odważnie, czysto, pewnie. Skarb. Najsłabiej ze wszystkich Lichy. Szczególnie wiosną, ale miał spory udział przy bramce w finale Champions League.

Solidni ligowcy - Pirlo, Caceres, Sturaro, Padoin, Pererya, Ogbonna, Matri, Llorente. No cóż o nich można napisać? Każdy z nich gdzieś tam zapewne się sprawdził w tym sezonie. Raz grał lepiej, raz gorzej. Jeśli miałbym kogoś szczególnie z tej grupki wyróżnić to na pewno Pereryę i Padoina, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu.

Nie chcę dalej oglądać w Juve - Cieżko jest tutaj napisać, że nie chcę patrzeć na grę Romulo, De Ceglie czy Marrone skoro i tak ich gry nie widziałem praktycznie :lol:

Piłkarz, którego z miejsca chcesz się pozbyć - nie lubię tej klasyfikacji. Ten sezon był tak cudowny, że każdy z chłopaków powoduje uśmiech na mojej twarzy.

Największy postęp - Ciekawa kategoria. Podobał mi się postęp w ciągu sezonu Pereyry czy Moraty, ale ich w poprzednim roku u nas nie było. Więc stawiam na Bonucciego, który stał się światową czołówką na swojej pozycji.

Koszulka - Buffon.

Największe zaskoczenie na plus - Morata.

Najbardziej niedoceniany piłkarz - Marchisio. Gdyby nie kontuzje to mógłby rywalizować z Barzaglim lub Caceresem.

Najbardziej przeceniany piłkarz - niestety, ale chyba muszę napisać tutaj nazwisko Pirlo. Lata lecą nieubłaganie.

Największe zaskoczenie na minus - Llorente, po dobrym poprzednim sezonie teraz kompletna klapa. Pierwszy do sprzedaży.

Najrówniej grający piłkarz - Buffon.

Największe wahania formy - Chiellini. Potrafił zagrać kilka klopsów w jednym spotkaniu, żeby trzy dni później być bezbłędnym.

Który Juventus był silniejszy - obecny czy ten sprzed sezonu - obecny, bez dwóch zdań. Mamy szerszą paletę rozstrzygania spotkań. Potrafimy rozwalić rywala w ataku pozycyjnym. Potrafimy wygrać spotkanie po catenaccio, często strzelamy akcję po kontrach. Zmieniamy tempo spotkania. Nie gramy jednostajnie.

Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili? TOP 3,5,8,10,20. - może trochę na wyrost ale TOP5 się należy.

Najlepszy mecz - Borussia - Juventus 0:3 w CL, Lazio - Juventus 0:3.

Najgorszy mecz - Genoa - Juventus 1:0, a w Champions League Olympiacos - Juve 1:0.

Najważniejszy moment sezonu - przejście z 3-5-2 na 4-3-1-2.

80 mln do wydania - Lacazette, Fabinho.

Typy na przyszły sezon:
Serie - 1
LM - 1/2
CI - 1/2

Rola Pirlo w drużynie - nie wiem czy jest sens trzymania Go na ławce. Odejście po takim sezonie do MLS nie byłoby złym rozwiązaniem. Aczkolwiek Pirlo chce pojechać na EURO do Francji. Nie wiem. niech zostanie. Instynktownie. Jako zawodnik z ławki.

Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym sezonie? - Berardi, Rugani

Co z Tevezem? - niech wypełni kontrakt. Przez sezon niech podpatrują Go Dybala i Berardi.

Co z 10tką po odejściu Teveza - rok pauzy. Zobaczymy kto się nadaje.

Za ile sprzedajesz Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego - 40 mln, 90 mln, nie sprzedaje, nie sprzedaje, nie sprzadaje.

Ocena szkolna Allegriego i Marotty - Allegri 6 Marotta 5.

Juventus wygra CL w roku... 2017.

Ile spotkań Juventusu widziałeś - wszystkie oprócz 5 spotkań - dwa na początku w Serie A, Fiorentina Juve 0-0, mecz z Malmo u siebie w CL iiiii mecz z Sampą, któy dał nam oficjalnie mistrza.


Obrazek
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 13:21

MVP - Max Allegri. Dużo przeciwności, wątpliwe nazwisko i szemrana końcówka z Milanem, reputacja tego, którego Zlatan chciał pobić. I przychodzi to takie do Juve. I układa ten zespół, choć nie bez drobnych i - jak się okazało - niegroźnych problemów. Dochodzi do finału, niszczy ligę, zdobywa Coppa. To Max jest głównym architektem tego sukcesu.

Klasa Światowa - Gigi, Bonucci, Marchisio, Tevez

Klasa: bez lipy w LM - W sumie nikt nie zrobił lipy w LM. Wyliczanka najlepszych: Morata, Vidal, Pogba, Chiellini (robi różnicę i potrafi wziąć odpowiedzialność na siebie), Barzagli, Evra, Pereyra (jego szybkość i drybling bardzo nam się przydadzą w przyszłym sezonie), specjalne wyróżnienie za mecz z Realem dla Sturaro :* Chyba tyle.

Solidni ligowcy - Llorente, Licht, Storari, Ogbonna ujdzie w tłoku.

Nie chcę dalej oglądać w Juve - Romulo, De Ceglie, Matri, Marrone. No i Llorente. To zbyt dobry napastnik, by u nas pełnił rolę piątego.

Piłkarz, którego z miejsca chcesz się pozbyć - emmmm... De Ceglie?

Największy postęp - Morata, bez dwóch zdań. Bardzo się rozwinął.

Koszulka - Pirlo.

Największe zaskoczenie na plus - Evra!

Najbardziej niedoceniany piłkarz - ...Bonucci ;) W tematach meczowych bluzgi po Chiellinim albo buziaczki dla Andrei, ale żeby pochwalić świetnego Leo, to raz na ruski rok jeden typ.

Najbardziej przeceniany piłkarz - Wśród polskich kibiców Juve to nikt, bo Pirlo to tu totalnie nie jest doceniany :D Ogólnie to nie mam typu. Max na pewno mocno eksploatował Maestro.

Największe zaskoczenie na minus - Oczywiście Llorente.

Najrówniej grający piłkarz - Marchisio. Niezawodny!

Największe wahania formy - Oczywita rzecz, że Chiello. ALe warto odnotować słaby start Evry i naprawdę nierówną dyspozycję Moraty.

Który Juventus był silniejszy - obecny czy ten sprzed sezonu - oj, obecny. Zmiana trenera bardzo dobrze nam zrobiła.

Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili? TOP 3,5,8,10,20. - TOP8, aczkolwiek prócz tytanów typu Barca, Real, Bayern (ewentualnie Chelsea) ta 8 to dość płynna masa jest.

Najlepszy mecz - 7:0 z Parmą, 3:0 z BVB, 3:0 z Violą.

Najgorszy mecz - porażka z Parmą, Olympiakos, porażka z Violą

Najważniejszy moment sezonu - Morata strzela Casillasowi w rewanżu.

80 mln do wydania - Verratti, Cavani

Typy na przyszły sezon:
Serie - 1, zero konkurencji
LM - 1/4 lub 1/2
CI - 1/2


Rola Pirlo w drużynie - MLS dobrze mu zrobi.

Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym sezonie? - Berardi, Rugani.

Co z Tevezem? - no cóż. Trzeba zgodzić się z decyzją Carlitosa, jaka by ona nie była.

Co z 10tką po odejściu Teveza - nic. Czekamy na ewentualny rozwój młodych.

Za ile sprzedajesz Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego - 60 mln, >80 mln, nie na sprzedaż x3

Ocena szkolna Allegriego i Marotty - 5,5

Juventus wygra CL w roku... Nie mam pojęcia. W każdym razie pewnie w przeciągu następnej dekady się wreszcie uda.

Ile spotkań Juventusu widziałeś - Przegapiłem pewnie z 10. Olympiakosu 3:2 nie widziałem np. Nie pamiętam dlaczego.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2015, 17:17 przez Alfa i Omega, łącznie zmieniany 1 raz.


Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 14:04

MVP - Tevez/Allegri.

Klasa Światowa - Buffon, Bonucci, Marchisio, Tevez, Vidal, Pogba, Barzagli, Chiellini, Evra, Morata.

Klasa: bez lipy w LM - Sturaro, Pereyra, Chiellini, Licht; no, w sumie to nikt nie dał lipy w LM, ale zdaję sobie sprawę, że to bardziej zasługa całokształtu drużyny.

Solidni ligowcy - Padoooin, Padooin...:P

Nie chcę dalej oglądać w Juve - De Ceglie, bo jest kołkiem i nigdy nie zrozumiem co gracz o takim braku umiejętności robi w Juve. Niestety, Llorente. Dla jego dobra, bo dalej go lubię, ale nie ma już raczej czego szukać w tej drużynie (chyba ze wraz z odejściem Teveza Allegri znowu przemodeluje atak).

Piłkarz, którego z miejsca chcesz się pozbyć - Niech będzie DJ.

Największy postęp - Morata.

Największe zaskoczenie na plus - Morata, Evra.

Najbardziej niedoceniany piłkarz - Marchisio. Za kilka lat będzie bezsprzecznie uznawany za najlepszego włoskiego piłkarza drugiej dekady XXI wieku. No chyba że Buffon jeszcze pociągnie te 5 lat :smile: .

Najbardziej przeceniany piłkarz - Przez "januszy" - Pirlo. Natomiast nie było też aż tak źle, jak twierdzą kibice Juve :p.

Największe zaskoczenie na minus - Llorente. Choć paradoksalnie nie wydaje mi się, żeby był wiele słabszym piłkarzem niż w tamtym sezonie. Niestety, nowa taktyka obnażyła wszystkie jego braki.

Najrówniej grający piłkarz - Marchisio, Buffon, Bonucci.

Największe wahania formy - Chiellini, Pogba, Morata.

Który Juventus był silniejszy - obecny czy ten sprzed sezonu - Bez wątpienia ten.

Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili? TOP 3,5,8,10,20. - TOP3 - TOP4

Najlepszy mecz - W lidze 3:0 z Lazio, LM - 3:0 z Borussią i 2:1 z Realem.

Najgorszy mecz - Olympiakos, bez dwóch zdań.

Najważniejszy moment sezonu - Finał Ligi Mistrzów i Carlitos na 17 metrze z piłką na 2:1. Sorry :( .

80 mln do wydania - Prawdopodobnie już je wydaliśmy :D.

Typy na przyszły sezon:
Serie - 1, ale nie tak łatwo jak w tym sezonie
LM - będę szczęśliwy z półfinału, ale nie zdziwi mnie ani finał, ani odpadnięcie z kimś dużo silniejszym w 1/4 lub 1/8. Takie życie.
CI - zwycięstwo, "bo ławka była zbyt szeroka".


Rola Pirlo w drużynie - Ławka albo inna drużyna. Dzięki Andrea za wszystko.

Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym sezonie? - Berardi, Rugani.

Co z Tevezem? - Chciałbym, żeby wypełnił kontrakt do końca, ale lepszy Tevez w Boca niż Tevez zfochowany.

Co z 10tką po odejściu Teveza - Zaczekałbym na rozkwit kogoś z naszej drużyny, ale mam przeczucie, że Marotta może nią zagrać jako kartą przetargową w celu sprowadzenie jakiegoś "cracka" w miejsce Argentyńczyka. Z bólem serca zrozumiem.

Za ile sprzedajesz Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego - Najchętniej nie sprzedałbym żadnego, ale jeśli już - 60 mln, 90mln, 70 mln, 50 mln, 40 mln

Ocena szkolna Allegriego i Marotty - 5+, 5.

Juventus wygra CL w roku... Jesteśmy bliżej niż dalej ;).

Ile spotkań Juventusu widziałeś - Ok. 90%.


karosznurek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2009
Posty: 371
Rejestracja: 19 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 14:26

1. MVP - Tevez, aczkolwiek za grę w Europie to Buffon.

2. Klasa Światowa - Buffon, Marchisio, Bonucci, Evra.

3. Klasa: bez lipy w LM
- Pogba, Vidal, Chiellini, Barzagli, Morata, Barzagli.

4. Solidni ligowcy
- Pirlo, Caceres, Sturaro, Padoin, Pererya, Ogbonna, Matri, Llorente, Lichtsteiner.

5 a. Nie chcę dalej oglądać w Juve - De Ceglie, Romulo, Marrone.

5 b. Piłkarz, którego z miejsca chcesz się pozbyć - praktycznie wszystkim komików pozbyliśmy się ze składu, ale został tylko jeden oczywiście De Ceglie.

6. Mama pyta: córko kupiłam Ci koszulkę Juve - z jakim nazwiskiem z tyłu chcesz? tradycyjnie #8 Marchisio :happy:

7. Największy postęp
- Stawiam na Bonucciego, który stał się światową czołówką na swojej pozycji.

8. Największe zaskoczenie na plus
- Morata.

9. Najbardziej niedoceniany piłkarz - Marchisio.

10. Najbardziej przeceniany piłkarz - niestety, ale chyba Pirlo.

11. Największe zaskoczenie na minus - Llorente, po dobrym poprzednim sezonie teraz kompletna klapa.

12. Najrówniej grający piłkarz
- Buffon, Marchisio.

13. Największe wahania formy
- Chiellini, Pogba

14. Który Juventus był silniejszy - obecny czy ten sprzed sezonu - obecny, bez dwóch zdań. Mamy szerszą paletę rozstrzygania spotkań.

15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili? TOP 3,5,8,10,20. - TOP 8

16. Najlepszy mecz - Borussia - Juventus 0:3 w CL, Lazio - Juventus 0:3.

17. Najgorszy mecz - Genoa - Juventus 1:0, a w Champions League Olympiacos - Juve 1:0.

18. Najważniejszy moment sezonu- przejście z 3-5-2 na 4-3-1-2 oraz mecz z Olympiacosem 3:2

19.Masz 80mln na transfery, kupujesz (max 3 nazwiska, nie Veratti, Fabinho.

20. Typy na przyszły sezon:

Serie - 1
LM - 1/2
CI - 1/2

21. Rola Pirlo w drużynie - jako zawodnik z ławki.

22. Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym: sezonie? - Berardi, Rugani

23. Co z Tevezem? - niech wypełni kontrakt. Przez sezon niech podpatrują Go Dybala i Berardi.

24. Co z 10tką po odejściu Teveza
- rok pauzy. Zobaczymy kto się nadaje.

25. Za ile sprzedajesz Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego - 45 mln, 90 mln, nie sprzedaje, nie sprzedaje, nie sprzadaje.

26. Ocena szkolna Allegriego i Marotty - Allegri 5 Marotta 4,5.

27. Juventus wygra CL w roku...
2017.

28. Ile spotkań Juventusu widziałaś - prawie wszystkie może z trzy, cztery nie widziałam.


"Vincere non importante l'unica cosa che conta."
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 15:00

1. MVP - Marchisio. Zdecydowanie najlepszy piłkarz sezonu.

2. Klasa Światowa - Buffon, Marchisio, Bonucci, Tevez.

3. Klasa: bez lipy w LM
- Pogba, Vidal, Chiellini, Barzagli, Morata, Barzagli, Pereyra, Evra.

4. Solidni ligowcy
- Właściwie cała drużyna. Niewielu było piłkarzy, którzy byli by za słabi na byciu ligowcem. Problem mają tylko piłkarze, którzy po prostu grali mało.

5. Nie chcę dalej oglądać w Juve - Pirlo. Dzięki za sezon 11/12, ale niech odejdzie teraz zanim inni się zorientuje, że on więcej przeszkadza jak działa.

6. Koszulka - Del Piero, ale jak ma być coś z aktualnej ekipy to Marchisio.

7. Największy postęp
- Marchisio.

8. Największe zaskoczenie na plus
- Pereyra, ale też Matri i Buffon.

9. Najbardziej niedoceniany piłkarz - Pereyra - wielu go nie chce, a on gra solidną piłkę.

10. Najbardziej przeceniany piłkarz - Przeze mnie? Tevez. Przez ludzi? Pirlo.

11. Największe zaskoczenie na minus - Lloriente i Liechtsteiner. Obaj grali słabo w tym sezonie.

12. Najrówniej grający piłkarz - Buffon.

13. Największe wahania formy
- Chiellini, bo jemu forma się zmieniała nawet na przestrzeni meczu.

14. Który Juventus był silniejszy - obecny czy ten sprzed sezonu - obecny, na każdym polu.

15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili? TOP 3,5,8,10,20. - top 8 na spokojnie, ale patrząc na innych to top 5 nie wydaje się być nierealny.

16. Najlepszy mecz - wyjazdowe mecze z Realem i Lazio.

17. Najgorszy mecz - porażka z Genoą.

18. Najważniejszy moment sezonu- wyjazd z Realem.

19.Masz 80mln na transfery, kupujesz (max 3 nazwiska) - Berardi i na wypadek odejścia Teveza to inna typowa dycha, choć nie ma co ukrywać - nie ma teraz takich do wyjęcia.

20. Typy na przyszły sezon:

Serie - 1-2
LM - 1/2
CI - who cares?

21. Rola Pirlo w drużynie - Niech odejdzie czarować do USA.

22. Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym: sezonie? - Berardi, Rugani

23. Co z Tevezem? - niech wypełni kontrakt.

24. Co z 10tką po odejściu Teveza - Gdyby trzeba było dać na siłę to Marchisio, ale jak nie to zatrzymajmy.

25. Za ile sprzedajesz Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego - nope, 80-100, nope, nope.

26. Ocena szkolna Allegriego i Marotty -5, 5

27. Juventus wygra CL w roku...
16/17

28. Ile spotkań Juventusu widziałaś - nie widziałem półfinałów CI, bo byłem w podróżny i chyba 2 mecze ligowe, bo byłem zmęczony po całym dniu.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 15:16

1. MVP: Ciężki dylemat. W polu liderem naszej drużyny, robiącym różnicę zawodnikiem, był bez wątpienia Tevez. Jednakże, z całym szacunkiem do Argentyńczyka, tytuł MVP przyznaję Buffonowi. Po prostu legenda.

2. Klasa Światowa: Bonucci, Evra, Marchisio, Tevez.

3. Klasa: bez lipy w LM: Barzagli, Chiellini, Morata (gdyby nie początek sezonu to byłby u mnie w klasie światowej), Pogba, Vidal.

4. Solidni ligowcy: Caceres, Ogbonna, Padoin, Pererya, Pirlo, Lichtsteiner, Llorente, Storari, Sturaro.

5 a. Nie chcę dalej oglądać w Juve: De Ceglie, Marrone, Romulo.

5 b. Piłkarz, którego z miejsca chcesz się pozbyć: Niestety, nasz Ashton Kutcher, czyli De Ceglie.

6. Mama pyta: synku, kupiłam Ci koszulkę Juve- z jakim nazwiskiem z tyłu chcesz?: Ciężko mi powiedzieć: za całokształt + za to, że nigdy nie miałem koszulki bramkarskiej: Buffon. Jeśli chodzi o zawodników z pola: stawiam na Moratę lub Teveza.

7. Największy postęp: Leonardo Bonucci- od niechcianego zawodnika w 2011 roku po klasę światową. Postęp zaliczył także Morata, promując swoje nazwisko.

8. Największe zaskoczenie na plus: Alvaro Morata.

9. Najbardziej niedoceniany piłkarz: Claudio Marchisio, przyszły kapitano. Dołożyłbym tutaj także mało szans dla Comana, lecz mam nadzieję, że jego talent jeszcze eksploduje. Dużo osób przed finałem krytykowało także Storariego, a pokazał, że zna się na rzeczy (choćby mecz z Interem). Ostatecznie jednak Marchisio.

10. Najbardziej przeceniany piłkarz: Niestety Andrea Pirlo.

11. Największe zaskoczenie na minus: Dyspozycja Fernando Llorente.

12. Najrówniej grający piłkarz: Barzagli, Bonucci, Buffon, Marchisio.

13. Największe wahania formy:
Chiellini, Pogba.

14. Który Juventus był silniejszy - obecny czy ten sprzed sezonu?: Bez dwóch zdań obecny sezon.

15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili? TOP 3,5,8,10,20: TOP 5.

16. Najlepszy mecz: Serie A: Lazio-Juventus 0:3, LM: BVB-Juventus 0:3, Coppa Italia: Fiorentina-Juventus 0:3.

17. Najgorszy mecz: Serie A: Parma-Juventus 1:0, LM: Olimpiakos-Juventus 1:0, Coppa Italia: Juventus-Fiorentina 1:2.

18. Najważniejszy moment sezonu: Mecz z Olimpiakosem (3:2), a także (w kontekście awansu do finału) interwencja Sturaro.

19. Masz 80 mln na transfery, kupujesz (max 3 nazwiska):
Verratti, nasi młodzi zawodnicy.

20. Typy na przyszły sezon:

Serie A: Scudetto
LM: 1/2
Coppa Italia: 1/2

21. Rola Pirlo w drużynie: ławka i posada mentora w drużynie. Jeśli ma grać tak często jak w tym sezonie- niestety MLS.

22. Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym: sezonie?: Berardi, Rugani.

23. Co z Tevezem?: Według mnie powinien zostać ten rok. Umie robić różnicę.

24. Co z 10tką po odejściu Teveza?: Na ten moment nikt nie powinien ubierać tej koszulki. Poczekajmy na kolejnego mistrza.

25. Za ile sprzedajesz Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego?: 60 mln, 85 mln, cała reszta nie na sprzedaż.

26. Ocena szkolna Allegriego i Marotty: Allegri 5, Marotta 5.

27. Juventus wygra CL w roku... Po tym sezonie ciężko to stwierdzić, gdyż rok temu nikt nie stawiał nas choćby w półfinale. Stawiam na sezon 2017/18.

28. Ile spotkań Juventusu widziałeś?: W tym roku niestety opuściłem ok. 10 w Serie A. W LM wszystkie.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 16:58

1. MVP - Tevez. Ten tytuł należy się mu jak psu buda. Zrobił nam niesamowity sezon i szkoda go żegnać. Nie zapomnę tych cudownych bramek, biegania po całej długości i szerokości boiska, indywidualnych spektakularnych akcji. Pitbull, którego ciężko będzie zastąpić.

2. Klasa światowa - Buffon, Bonucci, Marchisio, Morata

3. Klasa: nie zrobiłem lipy w LM - Chiellini, Barzagli, Evra, Pogba, Vidal (Arturo wrzuciłbym kategorię wyżej, gdyby cały sezon grał tak, jak w końcówce). Pogba, abstrahując nawet od kontuzji, był w tym sezonie słabszym ogniem i zdecydowanie nie był graczem decydującym.

4. Klasa: Solidni ligowcy - Storari, Lichtsteiner, Padoin, Pereyra, Sturaro, Pirlo, Matri. Storari bardzo pewny w CI, Padoin nie schodził poniżej pewnego poziomu, Sturaro miał swój ogromny udział w pokonaniu Realu, Pirlo to jednak w głównej mierze rzuty wolne (z podaniami nie było już tak różowo jak wcześniej), Matri mający udział w triumfie w CI (z roli piątego napastnika wywiązał się znakomicie).

5. Klasa: Nie chcę dalej oglądać w Juve - Marrone, De Ceglie, Romulo, Llorente. Na całe szczęście coraz mniej u nas piłkarskich odpadów - gra w LM i kolejne zdobyte mistrzostwa robią swoje. Pepe to jak na nasz poziom zdecydowanie za mało i ze względu na poważne kontuzje jego odejście jest już przesądzone. Nie wrzuciłem go jednak do tego zestawienia, bo jest duszą towarzystwa naszej ekipy. Niektórych może dziwić obecność Fernando, ale moim zdaniem facet nie ma czego u nas szukać. Dostawał swoje szanse, ale kompletnie z nich nie korzystał. Nie radził sobie z presją, kopał w czoło... To jest już jednak jego koniec u nas i nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

5b. Jeden piłkarz, którego z miejsca byś się pozbył - Zdecydowanie De Ceglie. To potwarz dla takiego klubu jak nasz, że mamy go w ogóle w kadrze.

6. Mama pyta: synku kupiłam Ci koszulkę Juve - z jakim nazwiskiem z tyłu chcesz? - Vidal #23 albo Bonucci #19

7.Największy postęp - Bonucci, Morata (który jednak na samym początku miał u nas problemy; pomijam kwestię kontuzji).

8. Największe zaskoczenia na plus - Evra, Sturaro, Morata. Każdy miał u nas pod górkę i co do każdego z nich byłem na początku sceptyczny, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Aż dziw bierze, że Marotta w kimś tak anonimowym jak Sturaro znalazł tak solidnego pomocnika. Evra z kolei przeżywa u nas drugą młodość - w tej formie jeden z najlepszych na swojej pozycji w całej lidze.

9. Najbardziej niedoceniany piłkarz - Marchisio oraz Coman. Ten pierwszy ma za sobą świetny sezon, a dużo się o jego zasługach nie pisze. Francuz z kolei ma moim zdaniem ogromny potencjał, ale jego wiek i spora konkurencja w składzie sprawiają, że będzie się musiał uzbroić w cierpliwość. Jeszcze będziemy mieć z niego pociechę, choćby po powrocie z wypożyczenia.

10. Najbardziej przeceniany piłkarz - Pirlo. Bardzo rzadko był decydujący, popełniał mnóstwo błędów, narażał nas na groźne kontry. Ratują go głównie spektakularne wolne, ale mam wrażenie, że za dużo się od niego oczekuje. Swoje dla klubu już zrobił.

11. Największe zaskoczenie na minus - Llorente, Pirlo

12. Najrówniej grający piłkarz - Bonucci, Marchisio, Morata

13. Największe wahania formy - Chiellini, Pogba, Vidal

14. Który Juventus był silniejszy obecny, czy ten sprzed sezonu? - zdecydowanie obecny. Zawodnicy, którzy nas zasilili sprawdzili się (Evra, Pereyra, Sturaro, Morata), nasi są lepiej zgrani, mają większe doświadczenie i po stronie tego zespołu znajduje się fakt, że pojawiło się nowe ustawienie, dzięki któremu staliśmy się bardziej nieprzewidywalni dla rywali i po prostu groźniejsi.

15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili to? Top 5. LM to loteria i wszystko się może zdarzyć, ale zgrana grupa (kolektyw) oraz bardzo wysoka jakość sprawiają, że umiejscowiłbym nas jedynie za Barceloną, Realem, Bayernem. Na równi z kolei z Chelsea.

16. Najlepszy mecz (liga, osobno Europa) - Serie A: Lazio 0:3 Juventus, LM: Borussia 0:3 Juventus, CI: Fiorentina 0:3 Juventus

17. Najgorszy mecz (liga, osobno Europa) - Serie A: Parma 1:0 Juventus, LM: Olympiakos 1:0 Juventus, CI: Juventus 1:2 Fiorentina

18. Najważniejszy moment sezonu - domowe zwycięstwo z Borussią

19. Masz 80mln na transfery, kupujesz (max 3 nazwiska, nie rozkminiamy pensji itd. transfery jak w Fifie Smile ) - Ciężko podnieść jakość w naszym zespole, ale biorąc pod uwagę aktualne potrzeby - trójka Kurzawa-Fabinho-Cavani.

Typy na przyszły sezon:
Serie A - Scudetto
LM - zwycięstwo na włoskiej ziemi, w Mediolanie - stać nas na to (choć i z 1/2 byłbym bardzo zadowolony; wiele zależy od tego, jak się będzie układać drabinka turnieju)
CI - 1/2 bądź finał (biorąc pod uwagę przewidywane znaczne podniesienie jakości na ławce)

21. Jaka powinna być rola Pirlo w przyszłym sezonie? Ile jeszcze powinien grać w Juve? Coraz więcej wskazuje na to, że Andrea pozostanie jednak z nami, ale musi się pogodzić z rolą zmiennika. Sentymenty na bok, bo jako piłkarz już tak wiele nam nie daje. Oczywiście warto mieć kogoś takiego ze względu na doświadczenie, magic touch i wolne. Odejdzie albo w styczniu, albo w lecie '16 do MLS.

22. Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym sezonie? Zdecydowanie Rugani oraz Berardi. Najlepsi, najbardziej perspektywiczni na swoich pozycjach spośród młodych Włochów. Do klubu dołączy też Zaza, ale z tego transferu nie będę szczególnie zadowolony.

23. Co z Tevezem? Patrząc na jego niezdecydowaną postawę pozwolić mu odejść za darmo, czy robić mu problemy i żądać za niego pieniędzy? Na kasę raczej szans nie mamy, ale na szczęście zamierzamy rzekomo zgłosić się po jakichś młodych graczy argentyńskiego klubu. Z niewolnika nie ma pracownika, a Carlos wyraźnie ma już dosyć Europy i chce wrócić do ojczyzny.

24. Co z 10-tką w przypadku odejścia Teveza? Nie spodziewam się, byśmy pozyskali gracza, który by na nią zasłużył już w tym momencie. Dybala oraz Berardi są za młodzi i póki co niczego nie osiągnęli. Oscarowi też bym "10" nie dał, musiałby zasłużyć, a to długi proces. Póki co pozostawiłbym ten numer bez właściciela.

25. Do Juventusu zapukał szejk. Za ile sprzedajesz: Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego? 60 mln, 100, pozostali nie na sprzedaż.

26. Ocena (szkolna 1-6) Allegriego i Marotty za miniony sezon to: 5+, 5-

27. Profetyzm poziom expert: Juventus CL wygra w roku: 2016, Mediolan.

28. Ile spotkań Juve widziałeś - na żywo lub w TV ( + sopcast) - nie widziałem jedynie bodaj 4 (Palermo oraz Parma na wyjeździe oraz oba wyjazdowe mecze z Atletico i Olympiakosem w LM).


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2015, 19:36

1.MVP - Do lutego wskazałbym Pogbę, zwłaszcza początek roku miał mocny, później jednak młody Francuz przystopował. Głos zatem dla Teveza, nie trzeba tłumaczyć dlaczego, blisko tytułu Buffon.

2.Klasa światowa - Buffon, Marchisio, Bonucci, Morata, Pogba
Buffon niezmiennie na topie, Bonucci i Marchisio mocno eksploatowani, Leo szef defensywy, kilka genialnych interwencji, Marchisio niesamowicie się rozwinął na każdej pozycji w środku pola. Moratę oceniam jedynie od czasu jego przebicia się do pierwszego składu, jego bramki dawały nam tlen w najważniejszych momentach w Lidze Mistrzów. Pogbę trzeba tutaj umieścić, bo do pewnego momentu to co wyczyniał ten chłopak, przekraczało prawa fizyki.

3.Klasa: bez lipy w LM - Vidal, Pereyra, Lichtsteiner, Barzagli, Evra
Vidal sporą część sezonu pod formą, ale w najważniejszych meczach z Borussią, Monaco czy Realem odpalił turbo. Pereyra idealny 12 zawodnik, na początku miałem do niego wątpliwości, ale później mnie do siebie przekonał. Lichtsteiner też mocno drażnił, ale gdy potrzebowaliśmy jego formy, to nie zawodził (niech tylko oduczy się strzałów z dystansu lewą nogą). Barzagli chyba nawet w wieku 58 lat gdy zostanie wezwany przez znajomych by pokonać na orliku, to będzie w optymalnej formie. Evra początek miał bardzo kiepski, łapałem się za głowę widząc go kosztem Asamoah w pierwszym składzie, później jednak wzór na lewej obronie.

4.Solidni ligowcy - Pirlo, Chiellini, Caceres, Sturaro, Padoin, Ogbonna, Llorente
Każdy z nich miał momenty, kiedy dał coś od siebie drużynie, ale czasami można było tylko i wyłącznie złapać się za głowę. Pirlo wiadomo, piekne bramki w derbach czy z rzutów wolnych przeplatał hamowaniem gry, Chiellini niestety więcej pajacowania niż dobrej gry, Caceresowi oprócz profesorskiej gry zdarzały się babole, Sturaro do meczu z Realem był porównywany do Davide Baiocco, Ogbonna pomimo niezłej gry i tak nie mógł się przebić, więc ciężko go wyżej klasyfikować, a Llorente niestety mocno obniżył loty, ale by stawiać go w jednym rzędzie z Amaurim jeszcze mi daleko.

5.Nie chcę dalej oglądać w Juve - Dawniej wymieniałbym jednym tchem, teraz trudno mi kogoś sklecić. Niby mógłbym wskazać na Romulo, De Ceglie i Marrone, ale oni i tak praktycznie nie grali.

6.Piłkarz, którego z miejsca chcesz się pozbyć - jw.

7.Największy postęp - Względem zeszłego sezonu to chyba mimo wszystko Tevez, bo rok temu nie był dla nas aż tak bardzo kluczowy jak teraz.

8.Koszulka - Marchisio.

9.Największe zaskoczenie na plus - Morata i Allegri. Nie sądziłem, że jest aż tak dobry. Myślałem, że to bramkowpychacz do pustej, kreowany przez Di Marię i Ronaldo, pchany na siłę przez Real do pierwszej drużyny, o tak, by mieć wychowanka w składzie.
Kawał piłkarza, zastawka i siła fizyczna na mega poziomie, przyspieszenie z piłką przy nodze jakaś bajka, dwie bardzo dobrze ułożone nogi.

Co do Allegriego to absolutnie nie sądziłem, że jest aż tak dobrym strategiem. Może budowniczy z niego kiepski i takiego Juventusu jak Conte od podstaw by nie ulepił, ale taktyką zjada naszego cudotwórcę z Lecce.

10.Najbardziej przeceniany piłkarz - Chiellini. Żeby nie było, doceniam osobowość Chielliniego, jest ważną postacią w szatni, rozgrywał kilka bardzo dobrych spotkań w tym sezonie jak z Realem w Turynie, ale był moment w tym sezonie gdy Allegri powinien go posadzić na ławce.

11. Największe zaskoczenie na minus - Zjazd do bazy Llorente. Kilka bramek wepchnął, ale oczekiwania po zeszłym sezonie były większe.

12. Najrówniej grający piłkarz - Bonucci - nie miewał słabych momentów w tym sezonie, zawsze na wysokim poziomie, praktycznie bezbłędny. Pamiętacie, że przed pierwszym sezonem Conte, wypisywaliśmy tutaj na niego paszkwile, bo zablokował wymianę na Bruno Alvesa z Zenita ;)? Zaraz za nim Marchisio.

13. Największe wahania formy - Pogba - początek sezonu świetny, później trochę przygasł, wraz z nowym rokiem wbił się z formą do jakiegoś top3 na świecie, a po kontuzji już bardziej dogorywał.

14. Który Juventus był silniejszy obecny, czy ten sprzed sezonu? - Gdyby zmierzyły się w Serie A, to pewnie ten z zeszłego sezonu, ale w Europie pod względem organizacji gry, taktyki i wyrachowania to nawet nie ma co porównywać.

15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili to? Top 3,5,8,10,20? TOP8, tak jak zakładano przed sezonem.

16. Najlepszy mecz (liga, osobno Europa): Lazio w Rzymie, Borussia w Dortmundzie, Fiorentina w Coppa Italia i dorzucam wygraną w Neapolu, bo moim zdaniem wówczas narodziliśmy się w tym sezonie na nowo.

17. Najgorszy mecz (liga, osobno Europa): Parma, Derby, Pireus.

18. Najważniejszy moment sezonu: Wygrana w Neapolu, Borussia w Dortmundzie.

19. Masz 80mln na transfery, kupujesz (max 3 nazwiska, nie rozkminiamy pensji itd. transfery jak w Fifie Smile ) -
Klasowy napastnik za odchodzącego Teveza, więcej nam nie potrzeba.


cziro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 316
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2015, 23:12

1. MVP Marchisio
2. Klasa światowa Buffon, Evra, Bonucci, Marchisio, Tevez
3.Klasa: nie zrobiłem lipy w LM Morata, Barzagli, Pogba, Vidal
4. Klasa: Solidni ligowcy Lichtsteiner, Pirlo, Ogbonna, Sturaro, Padoin, Matri
5. Klasa: Nie chcę dalej oglądać w Juve Marrone, De Ceglie, Romulo
5b. Jeden piłkarz, którego z miejsca byś się pozbył Marrone
6. Mama pyta: synku kupiłam Ci koszulkę Juve - z jakim nazwiskiem z tyłu chcesz? Marchisio
7. Największy postęp Morata, Bonucci
8. Największe zaskoczenie na plus Morata
9. Najbardziej niedoceniany piłkarz Marchisio
10. Najbardziej przeceniany piłkarz Pirlo
11. Największe zaskoczenie na minus Llorente, Pirlo
12. Najrówniej grający piłkarz Bonucci
13. Największe wahania formy Pogba
14. Który Juventus był silniejszy obecny, czy ten sprzed sezonu? Obecny
15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili to? Top 3,5,8,10,20? Top 5
16. Najlepszy mecz ( liga, osobno Europa) Lazio 0:3, BVB 0:3
17. Najgorszy mecz ( liga, osobno Europa) Torino 2:1, Olympiacos 1:0
18. Najważniejszy moment sezonu Olympiacos 3:2 (Llorente + Pogba)
19. Masz 80mln na transfery, kupujesz max 3 nazwiska Verratti, Kurzawa, Zappacosta
20. Typy na przyszły sezon Serie A: 1, LM 1/2;, CI: vittoria
21. Jaka powinna być rola Pirlo w przyszłym sezonie? Ile jeszcze powinien grać w Juve? Wielki szacunek i pożegnanie
22. Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym sezonie? Rugani, Mattiello, Berardi, Leali
23. Co z Tevezem? Patrząc na jego niezdecydowaną postawę pozwolić mu odejść za darmo, czy robić mu problemy i żądać za niego pieniędzy? Brac kase, bo obiecywał że uszanuje kontrakt
24. Co z 10-tką w przypadku odejścia Teveza?  nic
25. Do Juventusu zapukał szejk. Za ile sprzedajesz: Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego? Żadnego z ww. nie sprzedaje
26. Ocena ( szkolna 1-6) Allegriego i Marotty za miniony sezon to: Allegri 5, Marotta 5
27. Profetyzm poziom expert Juventus CL wygra w roku w ciągu najbliższych pięciu lat
28. Ile spotkań Juve widziałeś - na żywo lub w TV ( + sopcast) wszystkie


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2015, 21:47

1. MVP: Tevez, za bramki i asysty. Byłby Marchisio, gdyby celownik miał lepiej naregulowany.

2. Klasa światowa: Buffon, Marchisio, Morata, Bonucci

3. Klasa: nie zrobiłem lipy w LM: Pogba, Vidal, Chiellini, Barzagli, Evra, Pereyra

4.Solidni ligowcy: Storari, Ogbonna, Caceres, Padoin, Lichsteiner, Llorente, Sturaro, Matri, Asamoah

5a Nie chcę dalej oglądać w Juve: Comana (musi nabrać doświadczenia), Marrone, De Ceglie

5b Jeden piłkarz, którego z miejsca byś się pozbył: Pepe

6. Mama pyta: synku kupiłam Ci koszulkę Juve - z jakim nazwiskiem z tyłu chcesz? Chiellini, postać absolutnie wyjątkowa.

7.Największy postęp: Morata nie grał u nas rok temu, więc Marchisio – za to, że w dojrzałym piłkarsko wieku rozwinął się stając się sercem i mózgiem drużyny

8.Największe zaskoczenie na plus: Morata, za niezwykłą dojrzałość w grze w najważniejszych meczach, której się po młodym Hiszpanie chyba nikt nie spodziewał.

9.Najbardziej niedoceniany piłkarz – Marchisio. Kamery skierowane są na Pogbę, wszyscy zachwycają się Pirlo, Vidala wyceniają na kosmiczne pieniądze, ale w tym sezonie o pół długości przed nimi był Il Principino

10.Najbardziej przeceniany piłkarz - Pirlo, jeśli mówimy o stosunku jakość gry/otoczka wokół piłkarza. Cenowo: Pogba, wciąż w jego cenie więcej jest PRu i prognoz na przyszłość, niż realnej jakości prezentowanej na boisku.

11.Największe zaskoczenie na minus: Prosty wybór – Llorente. W zeszłym sezonie klasowa „9”, w tym statysta w zbyt wielu meczach.

12.Najrówniej grający piłkarz - Marchisio i Buffon

13.Największe wahania formy - Chiellini i Pogba, Vidal. Pierwszy czasem był barierą nie do przejścia a czasem sabotażystą. Drugi chwilami wprawiał w oniemienie i ekstazę a chwilami irytował. Vidal bywał dawnym „Królem Arturem” pakującym bramki i czyszczącym w środku pola, ale wiele razy pudłował jak piłkarz Ekstraklasy i przechodził obok meczu.

14.Który Juventus był silniejszy obecny, czy ten sprzed sezonu? – Obecny, dzięki trenerowi.

15. Miejsce Juventusu w Europie w tej chwili to? Top 3,5,8,10,20? – Top 5 (obok Barcelony, Realu, Bayernu i PSG)

16.Najlepszy mecz ( liga, osobno Europa) - Serie A: Napoli 1:3 Juve (ze względu na teren, z którego b.rzadko wywozimy 3 punkty), LM: Borussia 0:3 Juventus, PW: Fiorentina 0:3 Juventus

17.Najgorszy mecz ( liga, osobno Europa) Serie A: Parma 1:0 Juventus, LM: Olympiacos 1:0 Juventus, Puchar Włoch: Parma 0:1 Juventus

18.Najważniejszy moment sezonu – bramka Moraty w Madrycie, która dała nam finał LM

19.Masz 80mln na transfery, kupujesz (max 3 nazwiska, nie rozkminiamy pensji itd. transfery jak w Fifie ) – Rooney, Verratti

20.Typy na przyszły sezon:
Serie A - mistrz
LM - 1/2
CI - finalista

21. Jaka powinna być rola Pirlo w przyszłym sezonie? Ile jeszcze powinien grać w Juve? – rezerwowy wchodzący na mecze ze słabszymi rywalami w lidze w 1. składzie (żeby zrobił rekord w wolnych), joker na trudne mecze w Serie A i LM, podstawa na PW. Ostatni sezon.

22. Kto z zawodników wypożyczonych/na współwłasności powinien znaleźć się w Juve w przyszłym sezonie? - Berardi, Rugani

23. Co z Tevezem? Patrząc na jego niezdecydowaną postawę pozwolić mu odejść za darmo, czy robić mu problemy i żądać za niego pieniędzy? – Jeśli taka była umowa dżentelmeńska między klubem a Carlitosem, droga wolna.

24. Co z 10-tką w przypadku odejścia Teveza? – Jeśli Marchisio chce budować historię „8” na plecach to zostawić do czasu, aż ktoś do niej dorośnie.

25. Do Juventusu zapukał szejk. Za ile sprzedajesz: Vidala, Pogbę, Marchisio, Bonucciego, Chielliniego? 60 mln, 100 mln (skoro stać ich na skocznie na pustyni, niech płacą dwukrotną wartość), za żadne skarby, 50 mln, nie sprzedaję.

26. Ocena ( szkolna 1-6) Allegriego i Marotty za miniony sezon to: 5 i 4,5

27. Profetyzm poziom expert: Juventus CL wygra w roku: ... 2017 ;-)

28. Ile spotkań Juve widziałeś - na żywo lub w TV ( + sopcast) Prawie wszystkie, ok. 5-6 nie widziałem.


ODPOWIEDZ