Marketing Juve

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Ania Brzęczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2015
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2015, 10:52

Cześć! Piszę pracę licencjacką na temat komunikacji i oferty marketingowej Legii Warszawa i Juve (promotorka uparła się na porównanie z polskim klubem). Nie znam włoskiego, angielski u mnie raczej kuleje, a muszę opierać się na oficjalnych źródłach. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która podzieli się ze mną informacjami na ten temat? Potrzebuję info na temat sponsorów, kanałów komunikacyjnych, reklam jakie stosuje klub, public relations oraz promocji sprzedaży.
Można się ze mną skontaktować mailowo: brzeczekanna@gmail.com albo przez fb: https://www.facebook.com/anna.brzeczek. Z góry dziękuję za każdą, nawet najmniejszą pomoc, a za nieco większą stawiam piwo! ;)


ZaperJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 sierpnia 2011
Posty: 124
Rejestracja: 31 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2015, 12:28

wiele rzeczy znajdziesz na oficjalnej stronie http://www.juventus.com/juve/en/investo ... erelazioni . Wydaje mi się, że to najlepsze i najpewniejsze źródło informacji. Szczególnie 3 zakładki mogą się przydać: Juve for you, club, investor relations. Masz tam dokumenty do ściągnięcia, myślę że warto przejrzeć :)

Dodałbym do tego raporty: Deloitte Football Money League. A najlepiej to napisz do Jakku1 :)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2015, 13:02

Ania Brzęczek pisze:Piszę pracę licencjacką na temat komunikacji i oferty marketingowej (...) Juve. Nie znam włoskiego, angielski u mnie raczej kuleje
ambitnie...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2015, 13:29

Ania Brzęczek pisze:Nie znam włoskiego, angielski u mnie raczej kuleje, a muszę opierać się na oficjalnych źródłach.
Oficjalnych, to znaczy klubowych? Sygnowanych przez Juventus Football Club S.p.A? Nie po wlosku ani po angielsku? Chcialbym pomoc, ale w takiej sytuacji jedyne co moge poradzic to skupienie sie na watku legijnym w pracy licencjackiej.


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2015, 15:39

Ania Brzęczek pisze:Cześć! Piszę pracę licencjacką na temat komunikacji i oferty marketingowej Legii Warszawa i Juve (promotorka uparła się na porównanie z polskim klubem). Nie znam włoskiego, angielski u mnie raczej kuleje
Znam dobrego korepetytora z jezyka angielskiego, takze w ten sposob moge pomoc


forumowy ujadacz
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2015, 20:23

Studenci nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać...


Ania Brzęczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2015
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 08:58

Z angielskim jeszcze sobie poradzę, chociaż nie jest to najwyższy poziom. Znacie może jakieś badania o publikacjach prasowych na temat Juve? I jak według was prezentuje się marketing Juventusu na tle innych włoskich klubów?


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 10:45

I jak według was prezentuje się marketing Juventusu na tle innych włoskich klubów?
Co to jest w ogóle za pytanie? Nie tędy droga. Nasze zdanie w kontekście pisania pracy licencjackiej jest bez znaczenia a skoro tematem jest porównanie Juventusu i Legii to porównywanie Juventusu i innych włoskich klubów w tym temacie się nie mieści.


Ania Brzęczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2015
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 11:47

Oczywiście główne porównania będą inne np. na jaki rynek są nakierowane kluby - czy marketing skupia się na działaniach, lokalnych, krajowych, międzynarodowych. Dalej, jak funkcjonują kanały komunikacyjne w obu klubach, jakie działania podejmują, aby poprawić wizerunek, jak wyglądają u nich kampanie reklamowe, jakie promocje sprzedaży są praktykowane w klubach itd. Można jednak przyjrzeć się, jak Legia wypada na tle innych polskich klubów, a później sprawdzić, czy Juve również dystansuje się od pozostałych włoskich klubów pod względem marketingowym.


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 12:12

Ania Brzęczek pisze:Oczywiście główne porównania będą inne np. na jaki rynek są nakierowane kluby - czy marketing skupia się na działaniach, lokalnych, krajowych, międzynarodowych. Dalej, jak funkcjonują kanały komunikacyjne w obu klubach, jakie działania podejmują, aby poprawić wizerunek, jak wyglądają u nich kampanie reklamowe, jakie promocje sprzedaży są praktykowane w klubach itd. Można jednak przyjrzeć się, jak Legia wypada na tle innych polskich klubów, a później sprawdzić, czy Juve również dystansuje się od pozostałych włoskich klubów pod względem marketingowym.
Chciałbym zauważyć, że tutaj raczej nikt za Ciebie pracy nie napisze. Weź wydaj kasę i znajdź kompetentną osobę, która Ci to zrobi, bo z tego co widzę nie mierzylas sił na zamiary.


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 13:34

Tak jak napisał Felek - niestety nie ma nic za darmo. Chociaż na wyjazd do Włoch nie każdy może sobie pozwolić, ale może na początek spróbować komuś (kto zna włoski) zlecić napisanie maila w tej sprawie (listu?) do siedziby klubu? Do Warszawy chyba wybierzesz się osobiście? Samodzielne myślenie w takich sprawach zawsze lepsze niż czytanie porad wybitnych znawców od wszystkiego z JP.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 13:47

Akurat Ty albo ja możemy koleżance pomóc m.in. w ten sposób by już na starcie odwieść ją od porywania się z motyką na słońce. Bez znajomości, bardzo dobrej, angielskiego i włoskiego samodzielnie napisać taką pracę nie sposób. Zaś oddanie pracy, którą ktoś inny napisał to nie jest rozwiązanie lepsze niż kupić sobie dyplom na czarnym rynku. FelekJUVE ma racje w tym, że trzeba mierzyć siły na zamiary. Wymyślić sobie temat pracy to potrafi prawie każdy głupi. Rzecz w tym, aby wymyślić temat, który da się zrealizować dysponując takimi a nie innymi możliwościami intelektualnymi, fizycznymi (dostęp do źródeł) i finansowymi (też m.in. dostęp do źródeł).
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2015, 13:51 przez Makiavel, łącznie zmieniany 1 raz.


Ania Brzęczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2015
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 13:48

Z Legią kontaktuję się telefonicznie i mailowo. Na wyjazd do Warszawy na razie nie mam czasu, bo potrzebowałabym na to całego dnia, a w weekendy pracuję. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to pewnie się wybiorę ;) Wracają do Juvę, to bardziej liczyłam na jakieś pomysły, przypomnienie akcji, czy wydarzeń promujących klub. Z opisaniem sponsorów, czy przeanalizowaniem raportu sobie poradzę...


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 14:03

Zobacz samego newsa na głównej odnośnie powrotu pewnego piłkarza w ramach klubu to mniej więcej będziesz miała opis na jakich sposobach promocji koncentruje się klub i jakie rynki ich interesują. W internecie (podejrzewam, że nawet na stronie klubowej) zobacz gdzie Juventus miał swoje tourne, gdzie planują. Prześledź rolę jaką w klubie pełnią niektórzy byli piłkarze związani z Juventusem (np. Davids). Kwestia otwierania szkółek młodzieżowych, mecze niegrających już piłkarzy w ramach wydarzeń dookoła sportowych.

Będziesz miała jakąkolwiek minimalną podstawę aby szukać dalej :wink:

A odnośnie sponsorów to nie wiem - Exor, sponsorzy występujący np. w przeciągu ostatnich 15 lat ( od Tamoil do Jeepa) na koszulkach Juventusu, sponsoring techniczny w postaci Samsunga. Teraz kwestie doszywania gwiazdek na nowych koszulkach po zmianie Nike - Adidas. Czy nawet na forum był kiedyś temat, gdzie jeden z użytkowników pokazywał jak wygląda Juventus membership (ładne opakowania etc. :prochno: ) Czy nawet możesz napisać do http://www.drughipolska.juvepoland.com/ aby opisali powstanie stowarzyszenia i np. jakieś spotkania z piłkarzami (o ile pamiętam to z Enzo Marescą było najbardziej wypromowane :P )

Myślę, że chociaż trochę pomogłem.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 14:15

Ania Brzęczek pisze:Wracają do Juvę, to bardziej liczyłam na jakieś pomysły, przypomnienie akcji, czy wydarzeń promujących klub.
Takich akcji jest multum, od jakiegoś czasu widać na przykład znaczną poprawę w sposobie funkcjonowania klubu na portalach społecznościowych. Przejrzyj sobie chociażby klubowy kanał na YT, regularnie pojawiają się tam różne filmy kręcone w kooperacji z Jeepem i innymi sponsorami (ostatnio było krótkie video związane z Avengersami, wcześniej np. Call of Duty). Do tego w ostatnich latach otwierane są kolejne wersje językowe oficjalnej strony Juventusu.


ODPOWIEDZ