Calciopoli - prawda !

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 08:09

Do czego to już doszło ? Kibic interu, klubu najbardziej umoczonego w farsopolli będzie pouczał kibica Juventusu na temat prawdy rozdmuchanej przez jego klubik afery.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 09:13

Juventus był tak samo winny jak pozostałe kluby Serie A bo każdy utrzymywał kontakty z sędziami a Inter utrzymywał te kontakty bardziej niż Juve. Powinni więc zdegradować cała ligę lub nikogo, ukarać wszystkich DS lub żadnego itd.
Nie doszło jednak do żadnego oszustwa stricte sportowego, żaden mecz nie był ustawiony a w rozmowach Moggiego i Bergamo ani razu nie pada stwierdzenie, że sędzia ma pomagać Juve (za to było w rozmowie DS Interu dot, jakiegoś meczu Pucharu Włoch).
Narracja? Jest mnóstwo filmików na YT nawet po polsku gdzie całość trwa np 20 minut, przez 19 jest wałkowana sprawa Moggiego a na koniec krótka wzmianka dot. przedawnienia Interu - to jest nieobiektywna narracja. W serialu netflixa czy amazona o Interze nie pada chyba żadne słowo, nawet w napisach końcowych albo ewentualnie właśnie w nich - to jest niewłaściwa narracja która idzie w świat a nie ta z JP.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 10:08

VVujek pisze:
13 kwietnia 2022, 00:44
I wlasnie o takiej narracji mówię, później , kibice Juve myślą że Juventus faktycznie niewinny. W wpisie który tu opublikowałem jest wszystko jasno opisane i nie pochodzi to ze strony Interu. Swego czasu bardzo skrupulatnie śledziłem Calciopoli i późniejsze sprawy z tym związane , toczyłem miliony dyskusji. Korzystałem z różnych źródeł i JuvePoland niestety naginało rzeczywistość
Fantastycznie, może w końcu kibice Juventusu dowiedzą się, które mecze zostały przekręcone i którzy arbitrzy zostali za to ukarani.
Kolega milanista z linka wspomina o Giraudo, który z własnych pieniędzy płaci odszkodowanie Bresci.
Także jeszcze raz, w których meczach Brescia została przekręcona przez Juventus skutkiem czego spadła? Jacy arbitrzy je prowadzili? Jakie dostali kary? Przecież Triada nie sędziowała. Albo przekupujesz sędziów albo rywali żeby dopuścić się przestępstwa sportowego i wypłynąć na wynik. Kogo kupił Juventus?


calma calma
Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 10:12

VVujek pisze:
12 kwietnia 2022, 23:23
Calciopoli absolutnie nie zniszczyło włoskiej piłki,włoska piłkę zniszczyło złe zarządzanie, brak inwestycji w infrastrukturę szastanie kasą na zawodników. Przecież Milan wygrywał CL z ujemnymi pkt za Calciopoli.
Czynniki, które wymieniłeś (razem z przespaniem prosperity) są oczywiście kluczowymi przyczynami obecnego stanu rzeczy, ale nie ma co umniejszać roli tej farsy. W sytuacji gdy napływ zewnętrznego kapitału pomógłby utrzymać włoskiej piłce względną konkurencyjność strzelono tak spektakularnego samobója, że jest on wypominany półtorej dekady później. Ta sytuacja tylko umocniła tę całą kulturę ( :prochno: ) wewnętrznych antagonizmów, która skutecznie podkopuje próby rozwiązań faktycznych problemów. W połączeniu z ogromną biurokracją i kolesiostwem prognozy na przyszłość są raczej nieciekawe.


Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 11:08

VVujek pisze:
13 kwietnia 2022, 00:44
I wlasnie o takiej narracji mówię, później , kibice Juve myślą że Juventus faktycznie niewinny. W wpisie który tu opublikowałem jest wszystko jasno opisane i nie pochodzi to ze strony Interu. Swego czasu bardzo skrupulatnie śledziłem Calciopoli i późniejsze sprawy z tym związane , toczyłem miliony dyskusji. Korzystałem z różnych źródeł i JuvePoland niestety naginało rzeczywistość.


Wpis ktory opublikowałem pochodzi z http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.p ... &start=725 wszystko jest tam podlinkowane, można samemu sprawdzać.
Dziwnym trafem omijasz kwestię, że interek był bardziej umoczony w Calciopoli, niż Juve. Zapewne to zamierzone z Twojej strony bo Cię boli pewna część ciała. Kibice merdaczy - podręcznikowy przykład hipokrytów z gorszej części Mediolanu.
4 lipca 2011, po przedawnieniu się sprawy, prokurator federalny Stefano Palazzi stwierdził, że Inter Mediolan popełnił w sezonie 2004/2005 serię wykroczeń, związanych z telefonicznym kontaktem Giacinto Facchettiego – byłego prezydenta klubu z Mediolanu – z desygnującymi sędziów. Okazuje się, że gdyby wówczas śledztwo przeprowadzono bardziej rzetelnie, Inter Mediolan odpowiedziałby w podobnej mierze co Juventus. Palazzi powołał się na serię rozmów telefonicznych, przytoczonych jako dowody w sprawie toczącej się jeszcze w Neapolu. Jeśli w 2006 roku kontakty Facchettiego z Pairetto i Bergamo stałyby się przedmiotem śledztwa, stwierdzonoby popełnienie przestępstwa, jako że owe rozmowy telefoniczne toczone były w kontekście meczów Interu oraz sędziów i asystentów, którzy je prowadzili
Kilka dni po ogłoszeniu przez Stefano Palazziego raportu nt Calciopoli, były desygnujący sędziów na mecze Serie A Paolo Bergamo powiedział, że Inter Mediolan był klubem, który prowadził rozmowy telefoniczne równie często jak włodarze innych włoskich klubów
Tyle w tym temacie. Przestań się kolego interisto kompromitować.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 12:23

Maly pisze:
13 kwietnia 2022, 09:13
Juventus był tak samo winny jak pozostałe kluby Serie A bo każdy utrzymywał kontakty z sędziami a Inter utrzymywał te kontakty bardziej niż Juve. Powinni więc zdegradować cała ligę lub nikogo, ukarać wszystkich DS lub żadnego itd.
Nie doszło jednak do żadnego oszustwa stricte sportowego, żaden mecz nie był ustawiony a w rozmowach Moggiego i Bergamo ani razu nie pada stwierdzenie, że sędzia ma pomagać Juve (za to było w rozmowie DS Interu dot, jakiegoś meczu Pucharu Włoch).
Narracja? Jest mnóstwo filmików na YT nawet po polsku gdzie całość trwa np 20 minut, przez 19 jest wałkowana sprawa Moggiego a na koniec krótka wzmianka dot. przedawnienia Interu - to jest nieobiektywna narracja. W serialu netflixa czy amazona o Interze nie pada chyba żadne słowo, nawet w napisach końcowych albo ewentualnie właśnie w nich - to jest niewłaściwa narracja która idzie w świat a nie ta z JP.
Chłopie konkrety odnośnie Interu , bo ty za przeproszeniem p******** głupoty.

Odnośnie Juventusu , kolacyjki z osobami mającymi wpływ na wynik , kierowanie karieami sędziów, jakieś prezenciki, tereoryzowanie ( zamykanie w kiblu) jeśli twoim zdaniem to jest nic to - hahaha

Tu nic więcej nie trzeba dodawać do afery, to powinno wszystkim odpowiednio pobudzić wyobraźnię. Tu nie potrzeba żadnej rozmowy typu " Kowalski weź mi pomóż w meczu X"

Przez te wszystkie lata polskie strony Juventusu zbudowały w was przekonanie o biednym niewinnym Juve i odpowiedzialnym za wszystko Interze ( wlasnie tak była prowadzona narracja)
co jest nieprawdą , niektórzy są nieco mniej odklejeni mając przekonanie " wszyscy tak samo" co też jest jakaś abstrakcja.

Ja tu nie chce mówić , że Inter jest niewinny czy winny skoro żadne postępowanie nie było prowadzone, ale ty oskarżając Inter w ten sposób powinieneś tu pokazać konkretne dowody. Uprzedzę cie tylko , że ja dokładnie pamiętam dowód który miał pokazać że Inter jest tak samo zamieszany jak Juve, najmocniejszy dowód że słynnej teczki Palazziego, a w zasadzie to teczka przygotowana przez Juve xd

Taka fajna dyskusja była dotycząca ligi a ktoś musiał wejść , wyciągnąć Calciopoli i zwalić wszystko na Inter. Dla mnie to jest wyprany mózg z tym nie da się wygrać to tak jakbym miał przekonywać niektóre osoby że telewizja kłamie, manipuluje.

Sami zaczynacie temat Calciopoli rzucając fałszywe oskarżenia, a potem jeszcze wyzywacie. I to wy piszecie że Interisci to ściek , tak jak pisałem wcześniej wyprane mózgi z tym nie da się walczyć.To walka z wiatrakami.

@Juve_forever
Chłopczyku z malinowym nosem

Palazzi - ale ty wiesz jak działa prokurator ? Na podstawie zebranych "dowodów" wnosi np. O dożywocie, a na sprawie potem oskarżony jest uniewinniony , więc jeśli ty zwykłą wypowiedź prokuratura traktujesz jako prawdę objawiają, niepodważalny fakt to ci współczuję.

Bergamo- ale ty wiesz , że nie ważna jest liczba połączeń tylko treść tych rozmów?


Ja pozostanę przy faktach , Juventus zdegradowany do Serie B za aferę Calciopoli , a panowie Marotta i Guirdo uchronieni przed odsiadka poprzez przedawnienie zarzutów za które zostali uznani za winni.

Inter - żadna sprawa nie była toczona przeciwko temu klubowo,więc mówienie, że jest winny bądź niewinny na podstawie poszlak nie powinno mieć miejsca.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2022, 12:44 przez VVujek, łącznie zmieniany 2 razy.


Forza Inter
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 12:35

Żyj sobie w swoimi świecie, ale ten świat to ściek o nazwie fcinter.pl a nie juvepoland.com :prochno: Czy nawet na tym ścieku już miejsca dla takich nie ma? To już nie wiem, zostają jakieś pudelki itp.

jedno jest pewne cała ta afera to był gwóźdź do trumny włoskiej piłki na lata.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 13:25

Mnie najbardziej zastanawia to, że odnośnie plusvalenzy nie ma wzmianki o innych klubach. Ktoś tu kiedyś wrzucił grafikę związaną z tym jaki procent plusvalenzy stanowi przychód czy tam wpływ na finanse klubu i te niższe kluby miały ten udział plusvalenzy zdecydowanie wyższy od nas. Jasne kwoty w przypadku Juve są zdecydowanie większe (tu nie ma wątpliwości) ale udział w budżecie to chyba równie jak nie bardziej istotna sprawa.
Mam rozumieć, że tylko Juventus na to wpadł z całej ligi? Znaleźli lukę i mają monopol na jej wykorzystywanie?
Ciekawe jak to się bardziej potoczy bo śmierdzi mi tu pierwszym małym kroczkiem w stronę regulowania cen piłkarzy. Wiadomo do tego jeszcze bardzo daleka droga, ale...jak ktoś z zewnątrz (ktoś kto w ogóle nie jest stroną w umowie) mówi, że nie...on nie jest tyle wart. To czekam jak Torino dostanie po łapach bo chcą 40 mln za Bremera. To się kupy nie trzyma. Zwłaszcza teraz kiedy co drugi nastolatek zrobi coś fajnego to idzie za grubą kasę do innego klubu.


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 13:38

No jak to nie ma wzmianki o innych klubach ? Jak się czerpię wiedzę tylko z JP to wtedy się pisze takie rzeczy i szuka kolejnych spisków.

W Interze też się tym zajmowali , ale nie chce mi się tego szukać.

Dla mnie to całe FFP powinni znieść bo to kompletny niewypał i to właśnie w największym stopniu zniszczyło Włoską piłkę.

1.Brak inwestycji w infrastrukturę
2.FFP.
3.Calciopoli

Dokladnie taka kolejność wpływu na włoska piłkę. Inter sobie śmigał robił fajne transfery , a tu nagle wchodzi FFP Inter musiał sprzedawać pilkarzy po zanizonych cenach , a Moratti zrezygnował. To samo było z Milanem wykończyło ich FFP. Dokładnie wtedy PL zaczęło mocno dojeżdżać.


Forza Inter
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 13:54

MRN

Czy Arrivabene nie był przewodniczącym rady nadzorczej w poprzednich latach?


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 14:10

Widocznie każdy kto przechodzi przez wrota siedziby Interu odradza się na nowo albo jak w religii oczyszczenie przychodzi wstyd, upokorzenie i ból. Idealnie wpisuje się to w logikę Calmena i jego filozofię cierpienia. Po przejściu takiego procesu człowiek staje się godnym dołączenia do Interu - Ostatnich Sprawiedliwych w lidze włoskiej. Dodatkowo plotka głosi, że jak zrobi się zdjęcie w negatywie komukolwiek związanemu z Interem to za jego plecami widać wyraźne anielskie skrzydła i aureolę nad głową.
A już tak poważnie to podawanie w gazetach że przesłuchiwany jest jakiś beztwarzowiec z Genoi czy innego gównoklubu to nikogo to nie grzeje, ale jak napiszesz, że przesłuchiwany jest Chiellini ooooo to już inna sprawa. Artykuł sam się pisze i już spokojnie możesz sobie dodać 10-30% do sprzedaży.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 14:14

19 pisze:
13 kwietnia 2022, 13:54
MRN

Czy Arrivabene nie był przewodniczącym rady nadzorczej w poprzednich latach?
Był członkiem zarządu Juventusu ale nie trafiłem na wzmiankę aby był przewodniczącym RN.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 20:22

Dziwne że jak Juventus był dwa razy na 7 miejscu to we Włoszech był święty spokój i nie trzeba było wymyślać żadnych afer.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 20:41

Sorek21 pisze:
13 kwietnia 2022, 20:22
Dziwne że jak Juventus był dwa razy na 7 miejscu to we Włoszech był święty spokój i nie trzeba było wymyślać żadnych afer.
Bo według Ostatnich Sprawiedliwych tak właśnie powinno być. Oni nie wygrywają tylko dlatego, że Juventus jest w tej lidze. Ostatnio wygrali i może nawet uda im się wygrać i ten sezon. Kto wie. Wiadomym było, że nasza passa też w końcu się skończy, ale nie widziałem by ktoś tak srał żalem z tego powodu. Prawda taka, że Conte im tą drużynę odmienił do tego stopnia, że nawet Darmian okazał się przydatny. Chciałbym żeby liga włoska się podniosła bo człowiek patrzy z sentymentem na lata 90 i wczesne 2000 i zwyczajnie przykro się robi oglądając to piłkarskie kalectwo czy to w LM czy LE.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 20:46

Gdyby Agnelli się przeprosił z Conte i go zatrudnił zamiast Sarriego to teraz mielibyśmy 11 scudetto z rzędu.


ODPOWIEDZ