Calciopoli - prawda !

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2015, 14:17

mnowo pisze:
Kimi pisze:
pęto pisze:Innymi słowy, jeżeli w trakcie postępowania nastąpi przedawnienie, to oskarżony traci możliwość uznania go za niewinnego.
Troszku się zagalopowaliśmy, co? :stop:
Oskarżony jest niewinny, dopóki wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu (art. 42 ust. 3 Konstytucji RP) a zatem w przypadku przedawnienia nie można stwierdzić winy, a nie niewinności, tj. delikwent jest uznawany za niewinnego.
Ale to w Polsce, a nie we Włoszech - temat wałkowany już równie wiele razy.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania:
pęto pisze:W polskim porządku prawnym.
Ja tylko zwróciłem uwagę na to, co napisał użytkownik pęto, a nie pisałem co obowiązuje we Włoszech.


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2015, 18:18

Kimi pisze:
mnowo pisze:
Kimi pisze:Troszku się zagalopowaliśmy, co? :stop:
Oskarżony jest niewinny, dopóki wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu (art. 42 ust. 3 Konstytucji RP) a zatem w przypadku przedawnienia nie można stwierdzić winy, a nie niewinności, tj. delikwent jest uznawany za niewinnego.
Ale to w Polsce, a nie we Włoszech - temat wałkowany już równie wiele razy.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania:
pęto pisze:W polskim porządku prawnym.
Ja tylko zwróciłem uwagę na to, co napisał użytkownik pęto, a nie pisałem co obowiązuje we Włoszech.
Masz rację, nie widziałem początku posta pęto - przeczytałem tylko to, co zacytowałeś.
Nie tyle więc czytanie ze zrozumieniem, co mnie kłania się czytanie kontekstu, a Tobie - lepsze cytowanie :)


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2015, 19:32

mnowo pisze:Masz rację, nie widziałem początku posta pęto - przeczytałem tylko to, co zacytowałeś.
Nie tyle więc czytanie ze zrozumieniem, co mnie kłania się czytanie kontekstu, a Tobie - lepsze cytowanie :)
Masz rację, powinienem zacytować początek wyjaśniający, o którym stanie prawnym mowa. A zatem obaj mamy co poprawić :)

Swoją drogą - dlaczego proces miałby toczyć się latami.
Jeśli dobrze pamiętam, FIGC rozegrała wszystko w tempie ekspresowym ze względu na groźbę wyrzucenia Włochów z finałów MŚ 2006. Tymczasem w przyszłym roku mamy ME 2016, co może, w przypadku wywołania na prawdę dużej burzy wokół odszkodowania, spowodować kolejne naciski ze strony wyższych aniżeli FIGC władz piłkarskich.

EDIT: Fakt, zapomniałem, że proces calciopoli nie był toczony w sądzie.
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2015, 22:20 przez Vanquish, łącznie zmieniany 1 raz.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2015, 20:37

Kimi pisze:
mnowo pisze:Masz rację, nie widziałem początku posta pęto - przeczytałem tylko to, co zacytowałeś.
Nie tyle więc czytanie ze zrozumieniem, co mnie kłania się czytanie kontekstu, a Tobie - lepsze cytowanie :)
Masz rację, powinienem zacytować początek wyjaśniający, o którym stanie prawnym mowa. A zatem obaj mamy co poprawić :)

Swoją drogą - dlaczego proces miałby toczyć się latami.
Jeśli dobrze pamiętam, FIGC rozegrała wszystko w tempie ekspresowym ze względu na groźbę wyrzucenia Włochów z finałów MŚ 2006. Tymczasem w przyszłym roku mamy ME 2016, co może, w przypadku wywołania na prawdę dużej burzy wokół odszkodowania, spowodować kolejne naciski ze strony wyższych aniżeli FIGC władz piłkarskich.
Na sądy cywilne żadna instytucja, zwłaszcza sportowa, nie będzie w stanie raczej oddziaływać.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 16:29

Tymczasem na forum realmadryt.pl:
Zacytuję tutaj posta gościa z forum Milanu:
Cóż. Wojna trwa.

A swoją drogą wątek na forum milanistów jest kontynuowany. U mnie z włoskim kiepsko, ale nawet z kontekstu widzę, że wbrew temu co piszę milaniści, tam jest uniewinnienie za przestępstwa sportowe, a nie przedawnienie. Czyżby admin ich forum okazał się być sprytnym manipulantem, który liczy na to, że ludzie nie czytają źródeł? Jest ktoś w stanie odnieść się do włoskich źródeł, które podał nasz 'kolega' TomekW?

http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.p ... &start=725


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2015, 16:08



Co ten Grubas w ogóle wygaduje za brednie? :shock:


clif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 22
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2015, 19:43

Vincitore pisze:

Co ten Grubas w ogóle wygaduje za brednie? :shock:
Wspominałem o nim już w pierwszej wypowiedzi. Wiele osób to lekceważyło. Ciekawe, czy teraz fajnie się czują, słuchając słów Zarzecznego. Tak na marginesie, na mówienie nieprawdy o kimś jest paragraf... Chciałbym widzieć tego grubasa jak się kaja i przeprasza, żeby tylko grzywny uniknąć. Marzenia niestety.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2015, 21:43

Zarzeczny obraża wszystkich nadrabiając chamstwem impotencję umysłową (i zapewne fizyczną też). Obrażał Małysza, Kowalczyk, lekkoatletów, nie wiem czy siatkarzy przypadkiem też nie. To żałosna kreatura, nie wiem kto się nim przejmuje.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2015, 22:15

Trochę dziwaczne, bo artykuł na weszło był zaprzeczeniem gościa słów. Napiszcie mu co myślicie...
Push3k pisze:Tymczasem na forum realmadryt.pl:
Zacytuję tutaj posta gościa z forum Milanu:
Cóż. Wojna trwa.

A swoją drogą wątek na forum milanistów jest kontynuowany. U mnie z włoskim kiepsko, ale nawet z kontekstu widzę, że wbrew temu co piszę milaniści, tam jest uniewinnienie za przestępstwa sportowe, a nie przedawnienie. Czyżby admin ich forum okazał się być sprytnym manipulantem, który liczy na to, że ludzie nie czytają źródeł? Jest ktoś w stanie odnieść się do włoskich źródeł, które podał nasz 'kolega' TomekW?

http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.p ... &start=725
A do tego ktoś się odniesie?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
MCL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 418
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2015, 23:12

A co nas to w ogóle obchodzi? Nie linkujcie do stron ACM, do stron interu, niech się babrają we własnym błotku, a linkując dolewacie oliwy do ognia między polskimi stronami calcio. Dyskusja będzie jałowa, póki nie zatrudnimy biegłego tłumacza sądowego polsko-włoskiego oraz włoskiego prawnika, który prawo ma w małym palcu, by zinterpretowali nam treści i uzasadnienia wyroków, nie jakieś tam linkowanie do gazetek odpowiedników naszego przeglądu sportowego. A najlepiej to w ogóle czekać. Czekać, na oficjalne kroki Agnelliego w sprawie odzyskania Scudetto i ewentualnego odszkodowania. FIGC się ugięło nie tak długo po ogłoszeniu wyroku i proponuje nam oddać scudetto - co jest jednoznaczne z przyznaniem się do winy. Bo gdyby wiedzieli, że to jest "tylko przedawnienie", jak to podkreślają milaniści, to FIGC olało by ciepłym moczem Agnelliego i czekali w spokoju na rozwój sytuacji. Mamy jokera w talii, asa w rękawie, wystarczy czekać na odpowiedni moment by ich użyć.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Sprawiedliwość istnieje i ją dostaniemy, nieważne kto i jak głośno będzie szczekać ;)

ps swoją drogą śmieszy mnie fakt, że to Milaniści tak głośno wyrażają dezaprobatę i sieją dezinformację. Szanowałem ten klub bardziej od interu, ale widzę, że i jedni i drudzy są siebie warci. Z tym, że Milan to najmniej pokrzywdzony klub podczas calciopolli zaraz po interze :roll:


http://mclpl.blogspot.com <-- Opowiadania, recenzje i inne ciekawe teksty :)
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 lipca 2015, 15:32

http://www.goal.com/it/news/2/serie-a/2 ... ID=HP_FT_1

Moggi uniewinniony! Mógłby ktoś coś wiecej?? O które tu zarzuty chodzi itd


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lipca 2015, 19:10



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 18:16

http://fcinter.pl/news/27060-moggi-winn ... zestepczej


Sąd opublikował to uzasadnuienie-150 stron.


Dlaczego Juvepoland milczy ?

Czekam na rzetelne przetłumaczenie całej sprawy bo fcinter mógł napisać co chciał.


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 września 2015, 08:13



Patrol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 269
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 11 września 2015, 11:04

To wszystko jest bardzo dziwne. Po pierwszym wyroku miałem nadzieję na to, że w końcu coś się ruszy i nie będziemy szli na wojnę z FIGC z patykiem w ręku. Niestety, po uzasadnieniu wiele się pozmieniało. Lucek znowu jest najgorszy na świecie...w sumie inne drużyny, które stosowały podobną praktykę, spotkała kara znacznie mniejsza lub żadna.

Albo te włoskie sądy są skorumpowane albo to my, lub ja :redface: nie rozumiem nic z tej całej sytuacji.


ODPOWIEDZ