Serie A. Wielkie śledztwo. Kluby podejrzane o defraudację..

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 16:05

Mam nadzieję, że nic z tej całej afery nie wyjdzie. Nie po takich dwóch sezonach i nie po Serie B...


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 16:05

Wiadomo, oni wierzą tylko w to, co dla nich wygodne.

2 post:
D-Rose pisze:
Ouh_yeah pisze:Pierwsze informacje o klubach nic nie mówiły o Interze, ale później Gazzetta uzupełniła swoją listę o naszych największych fanów z Mediolanu 8)
Az dziw, ze na stronach interu(fcinter.pl , intermediolan.com) ten jakze mało istotny fakt pominęli(pewnie dlatego, zeby nie psuć koncepcji bycia czystszym niż Maria z Nazaretu) :prochno:


Oni to maja dopiero własny świat i własne kredki
Wiadomo, oni wierzą tylko w to, co dla nich wygodne.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 16:25

Nakręcamy się, a może nawet karane kluby nie będą pozbawiane punktów tylko(w obliczu minusowych oczek i ewentualnych spadków) czeka je kary finansowe. Nawet nie wiemy na jaką skalę i czy w ogóle to prawda z tą aferą :roll:


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 16:26

dp10 pisze:Policja wizytowała w siedzibie Juve - 2,5 h.
No to teraz rodzi się pytanie, co tam znaleźli bo jak nic to żegnamy panów... Nie wiem dlaczego od paru sezonów to prokuratura decyduje o wyglądzie, kształcie ligi, przygotowań i terminarzu... od tego chyba są władze ligi.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 16:41

wloski pisze:Nie wiem dlaczego od paru sezonów to prokuratura decyduje o wyglądzie, kształcie ligi, przygotowań i terminarzu... od tego chyba są władze ligi.
Bo jak się inaczej nie da, a skretyniali grajkowie i ich agenci robią przewały to takie są skutki.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 16:50

"Jak donosi FcInterNews.it, poszukiwania rozpoczęły się poprzez nieprawidłowości dotyczące osób Alejandro Mazzoniego i Alessandro Moggiego. Lista klubów nie ma w swoich szeregach Nerazzurrich, mimo wszystko Guardia di Finanza pojawiła się także przed siedzibą niewymienionych klubów: Interu, Romy i Udinese, ale nie byli tam po uzyskanie dokumentacji."


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 17:08

Tym krajem rządzi jedna wielka mafia od dawien dawna...
Już się wystraszyłem, dostrzegając ten post. Oby znowu konkurencja z zazdrości nie doprowadziła do następnego rzekomego Calcipoli z Juventusem w roli głównej.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 19:18

Łłłłooooooo jenyyyyy :/ Człowiek wstaje "skoro świt" po 18 będąc po kilkudniowym imprezowaniu,głowa nawet nie boli bo odespałem,ale wchodząc tu i czytając te rewalacje to jednak i głowa zaczyna mi doskwierać...

Czemu akurat mój ukochany klub musi być klubem włoskim,no kurde zawsze coś,coroczne aferki,a później szok i niedowierzania że jakieś Higuainy wola iść do jakiegoś Arsenalu walczyć o top5 niż do Juve,mistrza w lidze ciągłych afer.
wloski pisze:
dp10 pisze:Policja wizytowała w siedzibie Juve - 2,5 h.
No to teraz rodzi się pytanie, co tam znaleźli bo jak nic to żegnamy panów... Nie wiem dlaczego od paru sezonów to prokuratura decyduje o wyglądzie, kształcie ligi, przygotowań i terminarzu... od tego chyba są władze ligi.
Znając życie i sądząc po tym info to nasza siedziba została przejrzana jako pierwsza,ale oczywiście załóżmy,że idą wg pozycji w tabeli :roll:
deszczowy pisze: A pamiętasz, pumi, Buffona, który obstawiał coś na lewo, tylko sprawę wyciszono przed Euro? Włosi nigdy się nie nauczą, zawsze pozostaną krętaczami. Mam tylko nadzieję, że tym razem nie skupi się, jak zwykle, na nas.
Ano. Często się zastanawiam jak bardzo wiele ma wspólnego Polak i Włoch i myślę,że to 2 najbardziej zbieżne kraje w Europie.
Lypsky pisze:Być może pojawi się szansa pozbycia się Marotty :lol:
:prochno: Optymista się znalazł :smile: Jak już to jeszcze zanim zatrudni nam ferajnę typu Gilardino & Co.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 19:59

Może Marotta przyspieszył swoje kocie ruchy w sprawie Kolarova i Teveza, bo wyczuwa, że posypią się masowe bany na transfery, z których najbardziej ucieszą się chyba nasi napastnicy ;]


kuba2424

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 1024
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2013, 22:35

Kucharius1 pisze:"[...]Lista klubów nie ma w swoich szeregach Nerazzurrich, mimo wszystko Guardia di Finanza pojawiła się także przed siedzibą niewymienionych klubów: Interu, Romy i Udinese, ale nie byli tam po uzyskanie dokumentacji."
To ja się pytam, po cholerę oni tam byli?! Na kawę wpadli? Zagrać partyjkę pokera? Może obmyślali plan, jak tu naszych udupić?! Ewidentnie coś śmierdzi z Mediolanu, i chyba wiem co...w jakich to rozgrywkach europejskich zagra w następnym sezonie Inter?!? Że co, nie zagrają w żadnych!? No to żebyśmy się wszyscy nie zdziwili...


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2013, 10:04

Tak sobie myślę, że kibice Arsenalów, Liverpoolów, Barcelon i Bayernów nigdy nie zbliżą się do palety emocji związanych z kibicowaniem naszemu Juventusowi. Walka 4 life. Juventus uczy siły :-D

Może to berlu stwierdził, że skoro idzie do paki, to bierze ze sobą wszsytkich i bez niego nie będzie już niczego?

Chciałbym mieć z tego pompę, z tych wszystkich newsów jakie zaleją mass media wpisujących się w kanon catenaccio-łokcie-antyfutbol-mafia-korupcja-Juventus-oszuści-prawnuk Moggiego , tylko problem polega na tym, że zaraz się znajdzie typ z jakiejś Vicenzy czy innego Crotone i Juve dostanie znów w ryj jak przy zawieszeniu Conte, więc reasumując - stan niepewności- naturalny stan kibica Juventusu.

Nie mogę się doczekać jak będę rozwijał tabelę na livesports.

*
-2 ptk decyzja władz ligi
-4
-1
-6
-7
-2
-4
-8
-4
-5
-11
-3
-5
-6

Kara w okolicach -10ptk wciąż powinna być spoko w kontekście 3ciego z rzędu ^^
To zawsze daje taki fajny koloryt, takie poczucie wyjątkowości, ligi innej niż wszystkie.

btw. nie wierzę, że tylko we Włoszech agenci piłkarscy robią na lewo, daleko nam do modelu portugalsko- brazylijskiego: konsorcjum x - 20% praw do piłkarza, on sam 40%, jego klub 25%, urząd miasta 2%, rząd Sudanu Południowego 1%.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2013, 12:17

Ponoć sprawa była badana od 14 miesięcy, wszystko rzecz jasna potajemnie i dopiero teraz policja wpadła po dokumenty, by coś tam znaleźć. Dotknięte są wszystkie duże kluby we Włoszech, ale w naszym przypadku nie chodzi o jakieś wielkie nazwiska i tak naprawdę nie wiemy, czy poszczególni piłkarze są wiązani właśnie z Juve (grali przecież i w innych drużynach).

To, że policja spędziła w siedzibie klubu 2,5 h też nic nie znaczy. Szukali czegoś, czego nie ma. Przyjechali po dokumenty i pojechali.

Przypominam, że syn Moggiego to nie Juventus. Nie pracuje u nas.

Przekrętem jest to, co zrobił Messi, a swoje zapłacił i sprawa rozeszła się po kościach. W naszym przypadku nie wierzę, że Agnelli pozwoliłby na tego typu machloje - jesteśmy notowani na giełdzie, więc zaniżanie wartości piłkarzy na pewno nie jest w naszym interesie + nie ma mowy o jakichś znaczących nazwiskach, w przypadku których "warto" by było coś tam pokombinować... Co innego kwestia takiego Lavezziego, bo to już spore pieniądze. Z drugiej strony mowa o zawodnikach, którzy grali w Juve przed kadencją Agnellego i tak się zastanawiam (ktoś o tym już wcześniej wspominał - podobnie jak Calciopoli), czy sprawa się po prostu nie przedawniła. Tych nazwisk już bardzo dawno nie ma w naszej drużynie, czego nie można powiedzieć o pozostałych.

Osobiście sądzę, że może się skończyć na karach finansowych. W przypadku zawodników mało wartościowych, jak właśnie u nas, nie powinny to być spore kwoty. Kary sportowe raczej nie w tym przypadku.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2013, 12:30

Według wypowiedzi władz Udinese i Chievo, finansowi chcieli wszystkie papiery związane z działalnością tych podejrzanych agentów i to oni są w centrum śledztwa, a nie wszystkie kluby.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2013, 12:32

Ouh_yeah pisze:Według wypowiedzi władz Udinese i Chievo, finansowi chcieli wszystkie papiery związane z działalnością tych podejrzanych agentów i to oni są w centrum śledztwa, a nie wszystkie kluby.
Dokładnie tak. Piłkarzom też ponoć nic nie grozi, tylko agentom właśnie. To jednak nie powinno nas już interesować.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2013, 14:11

:dance:
Oby to co mówicie było prawdą. Wkurzające jednak jest to, że taka wp czy onet, jak się okaże że ta sprawa to błahostka i nic nie mają do tego kluby, zapewne nie poinformują już o tym na głównych stronach.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
ODPOWIEDZ