Fragmenty z Ja Ibra

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2013, 22:24

Ja również byłbym wdzięczny jakby ktoś wrzucił tu skan rozdziałów o Juve :ok:


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2013, 22:27

pan Zambrotta pisze:Z tego co pamiętam to o Juventusie były 3-4 rozdziały (aczkolwiek bardzo bogate w wiedzę niedostepną dla przeciętnego janusza), można całość przeczytać sobie w Empiku w 20-30 minut, a zaoszczędzone pieniądze przelać mi. Potwierdzone info.
Tak właśnie zrobiłem w listopadzie. W empiku na końcu są takie fajne dziecięce krzesełka, można sobie spokojnie usiąść i przeczytać. On w tej książce opowiada głównie wszystko chronologicznie i łatwo znaleźć rzeczy o Juventusie.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
qurter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Posty: 20
Rejestracja: 27 czerwca 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2013, 15:23

Bym kupił sobie tą książkę nawet na allegro leczy jak bym miał ją zamówić to razem z Gramy dalej. Na razie dołączam się do reszty czyli o zeskanowanie tych 3-4 rozdziałów bądź zrobienie fotek dla tych rozdziałów pomóżcie ;) Bardzo prosimy ;D


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2013, 15:41

ewerthon pisze:
pan Zambrotta pisze:Z tego co pamiętam to o Juventusie były 3-4 rozdziały (aczkolwiek bardzo bogate w wiedzę niedostepną dla przeciętnego janusza), można całość przeczytać sobie w Empiku w 20-30 minut, a zaoszczędzone pieniądze przelać mi. Potwierdzone info.
Tak właśnie zrobiłem w listopadzie.
Tez chce to zrobić, ale brakuje mi numeru konta pana Z., żeby zrealizowac plan. Prześlesz na PW? :D


qurter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Posty: 20
Rejestracja: 27 czerwca 2011

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2013, 23:20

to jak ma ktos te rozdzialy lub zrobi fotki/skany ?


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2013, 22:27

Pod tym linkiem można znaleźć książkę Ja, Ibra w pdfie - po angielsku

http://thepiratebay.sx/torrent/7373646/ ... brahimovic

myślę, że lepsze to niż nic, bo po polsku w sieci za friko nie znajdziecie.
Zresztą jest 2013 rok i myślę, że większość Polaków w młodym wieku (grupa przeglądająca to forum) śmiga dobrze po angielsku, a już na tyle,
żeby zrozumieć tę książkę.

pozdrawiam


forumowy ujadacz
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 10:22

"Wszystko powinno byc za darmo - ksiazki teatr i plyty" :whistle:




"Hej dziewczęta i hej chłopcy
Kliknąć myszką - ma się wszystko
(W sumie jesteście mi obcy)
Środkowy palec w oczy chłystkom
Nie możecie się zapalić
Nic nie wyczytam z waszych twarzy
Może pora się obrazić?
Jesteście gorsi niż wasi starzy" :whistle:

Tak mi sie skojarzylo... naprawde 30zl to kwota juz nie do przeskoczenia dla przecietnego nastolatka czy to raczej chodzi o to ze trzeba sie nameczyc klikajac, robiac przelew i wpisujac dane do przesylki ?


Jak sie cos chce miec to sie to kupuje a nie kradnie.

A osoba skanujaca ksiazke lamie prawo i bylaby dosc glupia robiac to na tak poczytnym forum :)


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 10:41

white_wolv pisze: Tak mi sie skojarzylo... naprawde 30zl to kwota juz nie do przeskoczenia dla przecietnego nastolatka czy to raczej chodzi o to ze trzeba sie nameczyc klikajac, robiac przelew i wpisujac dane do przesylki ?
Akurat nastolatka można jeszcze zrozumieć, bo jak mu starzy nie zajadą, to nie ma i tych 30zł. Ale przypuszczam, że na tym forum większość wiary to już nie nastolatkowie.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 10:50

white_wolv pisze:"Wszystko powinno byc za darmo - ksiazki teatr i plyty" :whistle:

Tak mi sie skojarzylo... naprawde 30zl to kwota juz nie do przeskoczenia dla przecietnego nastolatka czy to raczej chodzi o to ze trzeba sie nameczyc klikajac, robiac przelew i wpisujac dane do przesylki ?


Jak sie cos chce miec to sie to kupuje a nie kradnie.

A osoba skanujaca ksiazke lamie prawo i bylaby dosc glupia robiac to na tak poczytnym forum :)
Otóż powiem tobie jak komu dobremu, że kopiowanie książek i używanie jej na własny użytek jest w naszym kraju całkowicie legalne

I skanując książkę nie łamie w ten sposób prawa taka osoba.

Ciekawe, że przyczepiłeś się do tego, skoro na forum "walają się" linki do materiałów video różnych stacji tv czy linki do transmisji przez internet.

pozdrawiam


forumowy ujadacz
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 10:59

Ale skanowanie i udostepnianie na forum to juz chyba ciezko nazwac 'kopiowaniem na wlasny uzytek' prawda Watsonie ;) ?


Materialy video - tutaj racja jednak nie sa to rzeczy ktore mozna nabyc w kazdej ksiegarni czy sklepie wiec moim zdaniem mozna na to inaczej spojrzec i w jakims sensie usprawiedliwiac.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 11:03

filippo pisze:Otóż powiem tobie jak komu dobremu, że kopiowanie książek i używanie jej na własny użytek jest w naszym kraju całkowicie legalne

I skanując książkę nie łamie w ten sposób prawa taka osoba.

Ciekawe, że przyczepiłeś się do tego, skoro na forum "walają się" linki do materiałów video różnych stacji tv czy linki do transmisji przez internet.

pozdrawiam
pozwolę się wtrącić w ydkusję, ale troche mylisz pojęcia - coś dzwoni, ale nie wiesz, gdzie.

Ściągnięcie pdfa i trzymanie go na tzw. "własny użytek" możesz i wg prawa jest to legalne (aczkolwiek moralnie to złodziejstwo, ale to moje prywatne zdanie).
Jednak rozpowszechnianie tego (skanowanie i wysyłanie do sieci) jest już karalne.

Nie wiem, czy niektórzy wiedzą, ale ściąganie z ftpa, czy jakiegoś rapidszara w myśl tego jest legalne, natomiast ściąganie z p2p (torrenty) już nie, bo w p2p pobierający jednocześnie wysyła innym ściągające fragmenty pliku, co już podpada pod rozpowszechniane i zapadały już wyroki skazujące i to nie są żadne urban legend. Ale to tak w formie dygresji.

Aczkolwiek, dyskusje kiedy ktoś komuś wypomina że łamie prawo ściągając coś jest śmieszne, bo upominany łamie je tak samo jak upominający. Nie ma wśród nas świętych ludzi.


white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 11:09

Ale sa tacy co sie spowiadaja i daza do poprawy :smile:


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 11:46

No to jedna z tych negatywnych stron kapitalizmu, gdzie ludzie z mocno ograniczonymi środkami finansowymi są poniekąd wykluczeni z życia kulturowego.
Ale Ibra kradł rowery jak chciał sobie pojeździć, ja mu ukradnę książkę, bo nie mam co czytać. Karma Zlatan.
pan Zambrotta pisze: Ściągnięcie pdfa i trzymanie go na tzw. "własny użytek" możesz i wg prawa jest to legalne (aczkolwiek moralnie to złodziejstwo, ale to moje prywatne zdanie).
Tak jak ściąganie każdej mp3, filmu czy oglądanie streamu np meczu Juve. Złodziejstwem moim zdaniem to nie jest, ale uczciwe też na pewno nie, ot szara strefa internetu.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 12:09

blackadder pisze:No to jedna z tych negatywnych stron kapitalizmu, gdzie ludzie z mocno ograniczonymi środkami finansowymi są poniekąd wykluczeni z życia kulturowego.
przestańmy zwalać wszystko na coś innego. Każdy dzieciak rozwozi gazety przez wakacje, żeby móc kupić samsunga galaxy s3, ale na płytę muzyczną za 20 zł już nie da, bo po co ma płacić za to, skoro może ukraść w sieci.

Chodzi o mentalność, nie o kapitalizm.
blackadder pisze:Ale Ibra kradł rowery jak chciał sobie pojeździć, ja mu ukradnę książkę, bo nie mam co czytać. Karma Zlatan.
:ok: :smile:
blackadder pisze: Tak jak ściąganie każdej mp3, filmu czy oglądanie streamu np meczu Juve. Złodziejstwem moim zdaniem to nie jest, ale uczciwe też na pewno nie, ot szara strefa internetu.
tu już nie byłbym tego taki pewien, bo to są przecież streamingi p2p. Może ktoś się zna na tym, to się wypowie.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 12:22

pan Zambrotta pisze:
blackadder pisze:No to jedna z tych negatywnych stron kapitalizmu, gdzie ludzie z mocno ograniczonymi środkami finansowymi są poniekąd wykluczeni z życia kulturowego.
przestańmy zwalać wszystko na coś innego. Każdy dzieciak rozwozi gazety przez wakacje, żeby móc kupić samsunga galaxy s3, ale na płytę muzyczną za 20 zł już nie da, bo po co ma płacić za to, skoro może ukraść w sieci.

Chodzi o mentalność, nie o kapitalizm.
Taka mentalność jest proporcjonalna do stopnia zamożności ludzi. Biedny(przeciętny) nie ukradnie samsunga bo go nie stać, ale film ma trochę inną wartość. Jak go nie ściągniesz to i tak nie kupisz, więc jak ściągasz to teoretycznie właściciel praw nic nie straci. Jeśli złodziejstwo da się stopniować to takie złodziejstwo jest najmniej szkodliwe.


Obrazek
ODPOWIEDZ