Fragmenty z Ja Ibra

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 12:33

Książkę pożyczyłem od kolegi, którą z mojego polecenia kupiła mu dziewczyna; trzeba umieć się ustawić. 8)

Jestem świeżo po lekturze i szczerze polecam, bo można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć - nie tylko o samym Zlatanie, ale też choćby o tym, jak funkcjonuje rynek transferowy (przyda się tym, którzy taką ożywczą dyskusję w temacie o mercato prowadzą...)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 14:01

pan Zambrotta pisze:
blackadder pisze: Tak jak ściąganie każdej mp3, filmu czy oglądanie streamu np meczu Juve. Złodziejstwem moim zdaniem to nie jest, ale uczciwe też na pewno nie, ot szara strefa internetu.
tu już nie byłbym tego taki pewien, bo to są przecież streamingi p2p. Może ktoś się zna na tym, to się wypowie.
to zależy gdzie się ogląda, wszystkie sopcasty etc są p2p ale teraz większość (poza Rosją) idzie po stronach, które działają na zasadzie YouTube'owej i nie są p2p, na rojadirecta zawsze jest info czy link jest p2p czy nie...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 15:33

Trochę się tu lekki offtop zrobił, ale chciałem odnieść się jeszcze do jednej rzeczy, którą Zambrotta poruszył - moralność. Napisałeś Zambro, że ściąganie z neta książek, utworów muzycznych czy filmów jest dla ciebie złodziejstwem. Jest to oczywiście twoja subiektywna ocena, którą rozumiem i w zasadzie popieram. Dużo ludzi tutaj korzysta ze streamingu i ogląda mecze w sieci.

To czy ściągasz to z FTPu (legalnie), czy z P2P (nielegalnie) to tylko kwestia techniczna i obie czynności są złe moralnie. To samo się tyczy streamingu meczów w sieci. Jeśli ktoś uważa, że to jest legalne i dobre moralnie to ma takie prawo do tego. Jednak, myślę, że trzeba uczciwie przyznać, że nie jest tak do końca. Wynika to z ignoracji, bo przecież nie jest ściągana zawartość na dysk, jednak uzyskujecie dostęp do PŁATNYCH normalnie kanałów, do których można uzyskać dostęp legalnie.

Przepraszam, że nieskładnie, ale esencja jest taka:

Według mnie, jeśli ktoś uważa, że ściąganie z sieci muzyki i książek jest złe, a oglądanie meczów w sieci cacy, to dla mnie ktoś taki jest zwyczajnie hipokrytą


forumowy ujadacz
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2013, 15:56

Gaże aktorów, muzyków, piłkarzy itd ciągle rosną. Wpływy z kontraktów reklamowych i biletów sprzedanych w kinach również, więc jeśli tyle milionów ludzi codziennie ich rżnie na kasie, to niezbyt skutecznie :smile:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2013, 10:58

no dobra filippo to jedno pytanie: czy jeśli oglądam przez internet mecz Juventusu z jakimś chievo, którego nie puszcza żadna stacja w Polsce a i nikt przez satelitę w paśmie niezakodowanym to też dotyka mnie ta sama moralność? w sensie skoro nie mam możliwości legalnego obejrzenia meczu w Polsce powinienem go nie oglądać wcale?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2013, 17:54

Maly pisze:no dobra filippo to jedno pytanie: czy jeśli oglądam przez internet mecz Juventusu z jakimś chievo, którego nie puszcza żadna stacja w Polsce a i nikt przez satelitę w paśmie niezakodowanym to też dotyka mnie ta sama moralność? w sensie skoro nie mam możliwości legalnego obejrzenia meczu w Polsce powinienem go nie oglądać wcale?
Możesz kupić dekoder zza granicy i oglądać co chcesz. Ale zakładając że nie masz takiej możliwości, to jest to tak samo niemoralne jak korzystanie z dóbr internetu, na które w rzeczywistości nie byłoby Cię stać. Ja nazwałbym to tak w połowie niemoralnym zachowaniem, bo właściciel praw nic na tym nie straci, a nie ma jak na Tobie zarobić.


Obrazek
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2013, 18:08

blackadder pisze:
Maly pisze:no dobra filippo to jedno pytanie: czy jeśli oglądam przez internet mecz Juventusu z jakimś chievo, którego nie puszcza żadna stacja w Polsce a i nikt przez satelitę w paśmie niezakodowanym to też dotyka mnie ta sama moralność? w sensie skoro nie mam możliwości legalnego obejrzenia meczu w Polsce powinienem go nie oglądać wcale?
Możesz kupić dekoder zza granicy i oglądać co chcesz.
Przy okazji łamiąc zapisy umowy podpisanej z operatorem tv satelitarnej, czyli działając nielegalnie :whistle:


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2013, 18:27

Maly pisze:no dobra filippo to jedno pytanie: czy jeśli oglądam przez internet mecz Juventusu z jakimś chievo, którego nie puszcza żadna stacja w Polsce a i nikt przez satelitę w paśmie niezakodowanym to też dotyka mnie ta sama moralność? w sensie skoro nie mam możliwości legalnego obejrzenia meczu w Polsce powinienem go nie oglądać wcale?
To się nazywa niedopasowanie rynku do potrzeb klienta. Nie lubie odpowiadania pytaniem na pytanie, ale zrobię to.
Czy jeśli interesuje kogoś przeczytanie z książki 2 rozdziały, to czy powinien kupować całą książkę?
To przecież analogiczna sytuacja.

Nikt nie sprzedaje pojedynczych meczów i nikt nie sprzedaje fragmentów książek :)

Nie wiem o co tyle złości, przecież każdy może sam w swoim sumieniu rozstrzygnąć sytuację. Wydaje mnie się po prostu, że w gruncie rzeczy ściągnięcie piosenki z neta, a oglądnięcie meczu w necie to to samo. Jeśli produkt jest niedostępny w Polsce? No cóż, to można usprawiedliwić, bo choćbyś się postawił w poprzek to legalnie nie nabędziesz go w naszym kraju nad Wisłą. Ale nie oszukujmy się, z 80% meczów Juve leci w TV obecnie


forumowy ujadacz
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2013, 21:28

Lypsky pisze:
blackadder pisze:
Maly pisze:no dobra filippo to jedno pytanie: czy jeśli oglądam przez internet mecz Juventusu z jakimś chievo, którego nie puszcza żadna stacja w Polsce a i nikt przez satelitę w paśmie niezakodowanym to też dotyka mnie ta sama moralność? w sensie skoro nie mam możliwości legalnego obejrzenia meczu w Polsce powinienem go nie oglądać wcale?
Możesz kupić dekoder zza granicy i oglądać co chcesz.
Przy okazji łamiąc zapisy umowy podpisanej z operatorem tv satelitarnej, czyli działając nielegalnie :whistle:
moim zdaniem to jedyne wyjście, jeżeli ktoś chce być w porządku, taki sky z dwojga zlego wolałby jakby ktoś kupił abonament i spakowal dekoder do Polski, niż oglądał mecze na sopcascie i nie miał z tego tytułu choćby złotówki.

Nie mowie, ze tak robię, po prostu jeśli ktoś chce być moralny w 100% to by tak prędzej zrobił, niż gadał jak Mały. To, ze nie mogę czegoś oficjalnie dostać, nie upoważnia mnie do kradzieży tego. Bo jakby sky w Polsce byl legalny, tez by nie kupił, skonczmy z hipokryzją.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2013, 21:58

Lypsky pisze:
blackadder pisze:
Maly pisze:no dobra filippo to jedno pytanie: czy jeśli oglądam przez internet mecz Juventusu z jakimś chievo, którego nie puszcza żadna stacja w Polsce a i nikt przez satelitę w paśmie niezakodowanym to też dotyka mnie ta sama moralność? w sensie skoro nie mam możliwości legalnego obejrzenia meczu w Polsce powinienem go nie oglądać wcale?
Możesz kupić dekoder zza granicy i oglądać co chcesz.
Przy okazji łamiąc zapisy umowy podpisanej z operatorem tv satelitarnej, czyli działając nielegalnie :whistle:
Całkiem niedawno ( nie pamiętam gdzie to czytałem czy słyszałem ) była taka sprawa w jakiejś instytucji UE i orzeczono, iż legalne jest używanie dekodera w innym kraju niż ten, w którym działa operator.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
F-azan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2010
Posty: 72
Rejestracja: 24 listopada 2010

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2013, 11:08

fazzi pisze:
Lypsky pisze:
blackadder pisze: Możesz kupić dekoder zza granicy i oglądać co chcesz.
Przy okazji łamiąc zapisy umowy podpisanej z operatorem tv satelitarnej, czyli działając nielegalnie :whistle:
Całkiem niedawno ( nie pamiętam gdzie to czytałem czy słyszałem ) była taka sprawa w jakiejś instytucji UE i orzeczono, iż legalne jest używanie dekodera w innym kraju niż ten, w którym działa operator.
Dokladnie jak tak mam ze Sky Italia wszystko legal i wszystkie mecze Juve


Obrazek
Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2013, 11:34

Ostatnio pożyczyłem koledze Ja Ibra i jako że też kibicuje Juventusowi dowiedział się wiele ciekawych rzeczy.

A teraz meritum: mimo braku źródła do postu powyżej jestem skłonny zrezygnować z telewizji "n" na rzecz dekodera np. sky italia tyle że po krótkim googlowaniu no to koszty zabawy z takimi urządzeniami są zupełnie nieopłacalne w stosunku do ilości meczy jakie lecą na na "n" obecnie i już bardziej by mi sie kalkulowało przedłużyć umowę podpisując ją niestety obecnie z tym całym nc+ mimo że oferta nie jest atrakcyjna bo nie ma żadnej alternatywy. Moje pytanie kieruję więc do znawców/posiadaczy/entuzjastów: czy są jakieś alternatywy odbierania sky italia/sky sports italia samego czy też w domyśle czegokolwiek na czym miałbym wszystkie mecze Juventusu (ewentualnie bez Coppa Italia bo na tym mi nie specjalnie zależy skoro Juventusu olewa w ostatnich latach to trofeum)?
edit: Nie było posta F-azan kiedy pisałem mój, w takim razie jak u Ciebie wyglądało montowanie Sky Italia o ile oczywiście chcesz/możesz powiedzieć?
edit2: Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2013, 12:54 przez Alexis93, łącznie zmieniany 1 raz.


Juventus na zawsze!
F-azan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2010
Posty: 72
Rejestracja: 24 listopada 2010

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2013, 12:47

Ja zakupilem dekoder z karta na stronie internetowej jest ta strona posana w poscie mecze juve w tv za pierwszym razem z dekoderem musialem zaplacic 350 euro z przesylka ma pakiet sky sport+calcio po roku uzytkowania kupuje sie sama karte za 199euro+przesylka wlasnie czekam bo stara karta wazna jest do 1 lipca ogolnie jak ma placic 80 czy 90 zl miesiecznie naszym polskim odpowiednikom to dziekuje a i tak na sky sport mam mecze lm i inne ligi glownie zalezalo mi na serie a i meczach juve
Sorki za pisownie ale pisze z fona


Obrazek
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 15:17

Poruszanie "moralności" w kwestii ściągania książek, muzyki czy video jest lekko śmieszne. Czy ja tak na prawdę 'kradnę' ściągając książkę? Czy tak naprawdę 'okradam' kogoś z czegoś? Sprzedaż płyt cd to akurat nie jest główne źródło przychodu muzyków, co więcej, nielegalne ściąganie materiałów jest nawet formą promocji dla nich.
Chciałem kupić serial The Wire, lubię mieć niektóre rzeczy w oryginale, nie żeby oddać hołd twórcom, ale żeby go mieć coś co lubię, dla siebie, zawsze pod ręką, w wersji fizycznej, ponieważ średnio wierzę w tą całą cyfryzację. Koszt jednego sezonu (10 odcinków), - 160 zł. Ja dziękuję za taki biznes. W końcu wyhaczyłem 5 sezonów za 30 funtów na ebayu. W Polsce 550 zł.

Nie wierzę, że to jest tylko mentalność. W UK premierowa płyta cd kosztuje od 7 do 9 funtów, czasami 10 - najniższa krajowa 1.5 godz pracy, w Polsce 60 zł, każdy niech sobie wykona obliczenia ile to pracy za najniższą krajową.
Więc mam być uczciwy i pozwolić sobie na co najwyżej oglądanie Klanu po wcześniejszym uregulowaniu podatku tv (lub nie) bo tylko na to mnie stać?

Poza tym kim bylibyśmy bez 'kradzenia' sztuki? Bez ściągania książek w pdf np na studia? Nikim. Wolę być kimś i 'kraść' co właściwie kradzeniem nie jest, niż być ostoją uczciwości i być zacofanym dziadem w swoim pokoju.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 15:45

1. Jeśli nie stać mnie na mercedesa, to mam prawo go ukraść? Albo będę moralnie usprawiedliwiony?
2. Przykład ze studiami średnio trafiony, bo jest masa sposobów na dostanie materiałów z legalnych źródeł - biblioteki, notatki, wykłady, konsultacje itd. Wystarczy chcieć, a nie iść na łatwiznę i kraść wszystko co popadnie.


ODPOWIEDZ