Druga drużyna Juve!

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 23:36

Witam! Chciałbym przedstawić niecodzienne zestawienie składu Juventusu składającego się z zawodników rezerwowych i tych którzy są obecnie na wypożyczeniu, chcę zaprezentować jaki potencjał ma Juve na samym zapleczu.. Moim skromnym zdaniem ten skład utrzymałby się śmiało w serie A.. :wink: Oczywiście z miejsca zakładam, że to tylko teoretyczne zastosowania ale sami spójrzcie co z tego wyszło:


Matri Quagliarella
(Immobille, Boakye, Gabbiadini)


Giacherini Padoin
(Aplet) (Boyu)
Pogba
De Ceglie Isla (Pepe)

Peluso Marrone Caceres
(Sorensen, Masi)

Storari
(Leali)

rezerwa(oprócz zawodników w nawiasach)) : Chisbah, Giandonato, Spinazzola, Bonipertti, Libertazzi, De Silvestre, Pasquato.

Oczywiście mam świdomość, że każda drużyna musi posiadać zawodników rezerwowych lecz, [b] w tym składzie nie uwzględniłem primavery [/b] a tam też czają się niebanalni zawodnicy.. (przykład- 4 bramki Beltrame w dzisiejszym sparingu)..
Trzeba zaznaczyć, że Juve od jakiegoś czasu działa na rynku transferowym w systemie przyszłościowym. Mamy wielu zawodników przed którymi rodzi się bogata kariera, tylko od władz klubu zależy jak to się potoczy.
D czego zmierzam- jestem za tym żeby we Włoszech wprowadzić drużyny rezerw! To jest jedyna szana dla Włoskich klubów! Wolicie mieć 12 zawodników na ławce, czy mieć drużyne w której Ci zwodnicy grają regularnie??
PS: Jeżeli o kimś zapomniałem to prosze mnie poprawić.. Pisałem wyłącznie z głowy..
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2013, 00:00 przez PlanetJuve, łącznie zmieniany 7 razy.


ReinerJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2010
Posty: 333
Rejestracja: 06 marca 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 23:41

Zapomniałeś np. o Leo Bonatinim.
Sam temat raczej zbędny, każdy z nas wie to nie od dziś, że brakuje drużyn rezerw we Włoszech.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 23:44

ReinerJuve pisze:Zapomniałeś np. o Leo Bonatinim.
Sam temat raczej zbędny, każdy z nas wie to nie od dziś, że brakuje drużyn rezerw we Włoszech.
Napisałem, że nie brałem pod uwagę primavery...


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2013, 12:32

Paweljuve2006 pisze: D czego zmierzam- jestem za tym żeby we Włoszech wprowadzić drużyny rezerw! To jest jedyna szana dla Włoskich klubów! Wolicie mieć 12 zawodników na ławce, czy mieć drużyne w której Ci zwodnicy grają regularnie??
Kolego, chyba nie do końca rozumiesz na jakich zasadach funkcjonują w Hiszpanii i Portugalii (gdzieś jeszcze?) drużyny rezerw. Nawet gdyby takowe istniały, to ani Quagliarella, ani Matri, ani Pogba, ani Caceres, ani żaden inny z wypisanych przez Ciebie piłkarzy (pomijając tych w nawiasie) by w niej nie zagrał. Drużyna rezerw nie składa się z piłkarzy, którzy nie mieszczą się w wyjściowej '11', tylko w pierwszym zespole - a ten liczy z reguły 25-30 graczy. W praktyce oznacza to że w takiej drużynie rezerw mogliby sobie zagrać młodzi przebywający na wypożyczeniach + co zdolniejsi z primavery + Iaquinta. No i jeszcze jedna sprawa - nie rozumiem dlaczego miałbym wybierać między dwunastoosobową ławką, a istnieniem drużyn rezerw - jedno z drugim nie stoi w sprzeczności.


raabit13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lutego 2013
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2013

Nieprzeczytany post 08 lutego 2013, 13:14

Druga drużyna juve jest niezła moim zdaniem;)


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 08 lutego 2013, 13:31

Wystarczy spojrzeć na ligę hiszpańską jak to tam ładnie funkcjonuje , ale jakoś nie wyobrażam sobie , żeby to weszło we Włoszech ;)


kratos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 lutego 2013
Posty: 5
Rejestracja: 19 lutego 2013

Nieprzeczytany post 07 marca 2013, 14:52

a ja bym chętnie pooglądał chłopaków na murawie. Pomarzyć zawsze można:-)


juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 19 marca 2013, 17:46

U nas nie ma czegoś takiego jak 2 zespół, może szkoda bo np w Hiszpani 2 sklad Barcy gra w 2 lidze


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 19 marca 2013, 17:56

W tamtym sezonie była mowa o tym, że kluby chcą wprowadzić coś takiego, ale nie wiem czy nie kosztem młodej drużyny. Mogę się mylić z tymi juniorkami, ale o drużynach rezerw w niższych ligach na pewno była mowa.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 marca 2013, 18:15

VChyba każdy przyzna że formuła hiszpańska jest o wiele korzystniejsza dla młodych zawodników. Zdobywają doświadczenie na szczeblu ligowym, na zapleczu czy 3 lidze a nie non stóp z rówieśnikami.. Choć niektórzy wiekowo
zawodnicy primavery grają w zespołach seniorskich.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 19 marca 2013, 18:29

Przyzna kazdy, ale nie prezesi klubow z Serie B i C. Zdaja sobie sprawe, ze wprowadzenie drugich druzyn mocnych klubow z Serie A dla niektorych z nich oznaczaloby spadek o klase rozgrywkowa w dol i na pewno mocno lobbuja przeciwko takiemu pomyslowi.


Obrazek
mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 19 marca 2013, 21:06

Druzyny rezerw to priorytet. Jesli Immobile, Rossi czy Giandonato graliby od 18-19 roku zycia grali w Serie C/B jako juventini to pewnie teraz byliby o klase czy dwie wyzej pilkarsko.
Trzeba to jakos odgornie wprowadzic. Chocby Juventus 2 mialby zaczynac od B Klasy.


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 19 marca 2013, 21:10

mateusz6 pisze:Druzyny rezerw to priorytet. Jesli Immobile, Rossi czy Giandonato graliby od 18-19 roku zycia grali w Serie C/B jako juventini to pewnie teraz byliby o klase czy dwie wyzej pilkarsko.
Trzeba to jakos odgornie wprowadzic. Chocby Juventus 2 mialby zaczynac od B Klasy.


Nie wiem jaka jest najniższa liga we Włoszech, ale to właśnie od niej startowałaby każda nowa drużyna zgłoszona do rozgrywek.


castan99

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2013, 18:20

Spokojnie była by ta drużyna w 5-tce najlepszych druzyn w seria a


Ano
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2013, 09:34

castan99 pisze:Spokojnie była by ta drużyna w 5-tce najlepszych druzyn w seria a
Przy dobrym terminarzu i braku kontuzji mogłaby powalczyć nawet o v-ce mistrza.


ODPOWIEDZ