Co z tym atakiem?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Optymalne duo to

Giovinco - Vucinic
60
32%
Giovinco - Bendtner
6
3%
Giovinco - Quagliarella
23
12%
Giovinco - Matri
2
1%
Vucinic - Bendtner
14
7%
Vucinic - Matri
17
9%
Bendtner - Quagliarella
1
1%
Bendtner - Matri
1
1%
Matri - Quagliarella
8
4%
Caceres - Isla
29
15%
grac 1-3-7-0 wykorzystujac maksymalnie potencjal pomocy
23
12%
ogrywac mlodzikow z Primki
5
3%
 
Liczba głosów: 189
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 12:23

pumex pisze:Jakkolwiek to zabrzmi, zgodzę się ze Szczypkiem. Bez rozpisywania się, krótko i na temat: uważam, że ogólna klasa piłkarska Vucinicia jest wyższa od klasy Diamantiego. Nie cierpię Czarnogórca, wkurza mnie jak zalegające gluty w nosie, ale jest zwyczajnie lepszy od Diamantiego, ma to "coś". I nawet, jeśli rzadko pokazuje tę magiczną iskrę, zwyczajnie jest lepszy. Chcę jak najszybszej sprzedaży Mira, ale zastąpienie go Diamantim będzie stratą energii.
Nie rozumie tego stwierdzenia ze Vucinic ma to cos a Diamanto to solidny ligowiec. Diamanti wyroznia sie Panowie tym wlasnie ze ma to cos. Drybling, niekonwencjonalne zagranie. Na dzien dzisiejszy to ten sam dokladnie poziom co Szwagier, z ta mala roznica ze biega.

Zeby nie bylo to sam sie zastanawiam nad sensem takiej wymiany czy kupna Wlocha, ze wzgledu na to wlasnie ze nas poziom ofensywy nie wzrosnie, jedynie da mozliwosc przejscia na 433 co w moim zalozeniu rowniez sprawdzalo sie i sprwdzac sie powinno w osobie Szwagra.


Obrazek
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 12:51

jeżeli poziom sportowy mają taki sam to po co ryzykować, że przyjdzie i nie spełni oczekiwań? w Juventusie presja jest duża i nie wiadomo, czy by go nie zjadła. w 4-3-3 Vucinic sobie nieźle radził, moim zdaniem "wymiana" za Diamantegio byłaby błędem, co innego sprzedać Quaga i Matriego i zostawić Vucinicia. Bo póki co krzyczymy o 4-3-3, ale kogo my do tej formacji mamy?

Vucinic, Giovinco, Quagliarella, Matri, Llorente, Pepe, ew. Isla, Giachu?
Mimo wszystko przyjście Gonzalo dalej stawia nas w sytuacji, gdzie czysto teoretycznie 3-5-2 będzie lepszym rozwiązaniem. Jeżeli chcemy znacznie wzmocnić atak nie możemy liczyć, że nagle Pepe wróci do formy ( chociaż w niej też powinien być solidnym rezerwowym, a nie zawodnikiem 1 składu ), Vucinic, czy Giovinco nabiorą regularności ( :think: chociaż w Giovinco dalej wierzę, to jak można uzyskać regularność, jak w tym sezonie wyszedł mu 1-2 mecz? :prochno: ).

Jeżeli Conte faktycznie chce grać 4-3-3 ( ew. skrzydłami ), to sam Diamanti i ew. Gonzalo nie wystarczy. ((Tevez :dance:))


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 13:05

Maly pisze:mam nadzieję, że tak jak w przypadku Higuaina są to tylko plotki i rozbijemy się o cenę i/lub kontrakt... wolę FaQ niż 3 razy droższego Argentyńczyka i wolę sprawdzonego Pepe niż Diamantiego który w dobrej drużynie nigdy nie grał i do tej pory zawsze gra się opierała na nim...
Chyba piszę za długie posty i pewne rzeczy umykają podczas czytania. Anyway, wyraźnie zaznaczyłem, że koszt Diamantiego na 99% będzie obniżony dzięki współwłasnościom, bo Marotta. Przy najbardziej realistycznych kwotach (Vucinić za 15 - Diamanti za 5) mamy 10 mln zysku. Pytanie podstawowe: czy ta kasa to dużo czy mało. Pamiętajcie, że do Aguero zabrakło 5taka :prochno:

Co do pensji, to za 1,7 i możliwość gry dla mistrza Włoch powinien nas całować po piętach. Nie sądzę by miał tu jakieś pole do negocjacji. Bierze ile dajemy, ale do widzenia.

Jeśli chodzi o Diamanti vs Pepe (który też w momencie przyjścia był no name'em) to statystycznie Alessandro wypada ZDECYDOWANIE lepiej. Mniejsza średnia minut i multum asyst. Odsyłam do porównania z transfermarket. Do tego przerwa w grze Pepe - nie możemy tego zignorować.

I tak; przy ogarnięciu pozycji WB w 3-5-2 widzę atak Llorente-Higuain kosztem każdego obecnego napastnika (przynajmniej na początku sezonu) - głównie ze względu na ich umiejętności.

Z związku z diametralną różnicą koncepcji (Quag>Igła), więcej chyba nie pogadamy :wink:

Co do reszty, to mimo zestawienia par, nie rozpatruje Strajka Mercato jako pojedynczych elementów. Rozbicie miało na celu przybliżenie pozytywnego aspektu finansowego całego przedsięwzięcia.

W sumie powinien zacząć od przedstawienia moich założeń, mianowicie:
- próba zbliżenia się do poziomu 0 biorąc pod uwagę różnicę kupna/sprzedaże
- pozostanie Giovinco
- przesunięcie ciężaru zdobywania goli na nowych napastników; mityczne +20 goli w sezonie
- podtrzymanie idei gry w 4-3-3
pumex pisze:Chcę jak najszybszej sprzedaży Mira, ale zastąpienie go Diamantim będzie stratą energii.
Czyli gdybym zestawił Szwagra z Igłą, a Diamantiego wpisał jako opcję napastnika nr 5 vel. zapchajdziurę byłbyś zadowolony? :prochno:
szczypek pisze:A tak... Zarabiamy pieniądze i się cofamy.
Twoje argumenty jak najbardziej do mnie przemawiają, ale na chwilę zapomnij o moich zestawieniach i spójrz na ogólną zmianę w formacji ataku: Vucinić, FQ, Matri vs Llorente, Diamanti, Higuain.

Poziom zostaje podniesiony, ma kto strzelać bramki, a finansowo wychodzimy na wszystkim BARDZO dobrze.

Moją największą obawą jest to, że jeśli nie sprzedamy Mirasa to zwyczajnie nie starczy nam pieniędzy. A przecież wszyscy chcielibyśmy jeszcze WBR/WBL i zmiennika Pirlo. Także ja poświęciłbym go jako ostatniego (o czym wspomniałem)...
jackop pisze: Kolejność przebudowy ataku widziałbym następująco: Llorente, Matri, Higuain, Quagliarella, Diamanti, Vucinić
...gdyby zaszła taka konieczność.
Maly pisze:no i znów przemawia przez ciebie jakiś hejt
Staram się kalkulować 'na chłodno' i tak jak Marotta, patrzeć jednym okiem na piłkarzy, a drugim na każdego euro centa obracanego w dłoni. Przepraszam, że przyczepiłem się do Szwagrowej Pięty Achillesa, zabrakło tam emotki na koniec. :wink:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 13:24

Cabrini_idol pisze:Nie rozumie tego stwierdzenia ze Vucinic ma to cos a Diamanto to solidny ligowiec
Może coś więcej niż solidny ligowiec, ale choćby statystyki czy przebieg kariery sugerują, że Miro potencjał miał zawsze wyższy.
jackop pisze:
pumex pisze:Chcę jak najszybszej sprzedaży Mira, ale zastąpienie go Diamantim będzie stratą energii.
Czyli gdybym zestawił Szwagra z Igłą, a Diamantiego wpisał jako opcję napastnika nr 5 vel. zapchajdziurę byłbyś zadowolony? :prochno:
Może inaczej. Gdyby Diamanti był dostępny za 5mln, a Vucinicia udałoby się opchnąć za 12-15mln co umożliwiłoby sprowadzenie kogoś naprawdę porządnego, to widziałbym w tym sens.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 13:37

W wywiadzie, który ukazał się dzisiaj, Antonio przyznaje, że nie ma co nastawiać się na 'fantasy football'. Dodatkowo podkreśla, że być może będą zmuszeni korzystać z wypożyczeń. Także przykro mi pumi, ale może być ciężko o dodatkowego naprawdę porządnego grajka.

Ciekawostka. Conte twierdzi, że NIE PARAFOWAŁ (dzięki za zwrócenie uwagi Łukaszu) nowego kontraktu i jego zarobki pozostają na obecnym poziomie. :ok:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, 03:11 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 13:53

jackop pisze:Dodatkowo podkreśla, że być może będą zmuszeni korzystać z wypożyczeń
Jak uda się Marotcie wypożyczyć z opcją wykupu Teveza albo Higuaina to jest moim mistrzem :prochno:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 15:01

jackop pisze:Z związku z diametralną różnicą koncepcji (Quag>Igła), więcej chyba nie pogadamy :wink:
prawdopodobnie nie skoro chcesz grać dwoma dziewiątkami, bez żadnego uderzenia z 20 metra w składzie ;) do tego potrzeba dwóch skrzydłowych co to puszczą po 5 wrzutek w pole karne a nie na aut, tego nie mamy i tyle, pomijając już że żaden szanujący się zespół nie wystawia dwóch tyk z przodu ;)

a jeśli chodzi o to, że wole FaQ niż 3 razy droższego Argentyńczyka to tak, wolę, taką kasę można wydać na kogoś kto minie przeciwnika na 20 metrze i strzeli bądź poda do Lwa a nie kupować kolejnego, który na takie podanie będzie czekał... FaQ ma tą przewagę u mnie, że potrafi i złamać spalonego i strzelić z 20 metra, dlatego najchętniej w ogóle bym go nie sprzedawał jeśli brać pod uwagę czysto piłkarskie umiejętności (chyba, że Miro będzie zadowolonym rezerwowym w przypadku przyjścia jakiegoś innego "dryblera")

no i ten twój fantasy-football prosto z FM'a :D Mirko za 15 a Diamanti za 5 :D jak myślisz, że bologna odda swojego jedynego zawodnika za 5 to musisz mieć na prawdę dobry towar w szufladzie, no i za Vucinica nikt nam tyle nie da... może 12 przy dobrym wietrze, może... bo niby kto w ogóle może go kupić wg ciebie? ruscy i kto?

@up: Teveza nie uda się wypożyczyć bo ma rok kontraktu, dlatego albo go sprzedadzą albo rozegra u nich ostatni sezon bo po odejściu Aguero do Realu mogą sobie nie pozwolić na oddanie kolejnego napastnika


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 16:27

1. Nie wierzę, że bronię Higuaina, ale przed głupotą trzeba. Zacznij oglądać mecze z jego udziałem (częściej niż GD dwa razy w sezonie) to pogadamy.

2. Wystarczy, że obejrzysz pierwsze 45 sekund TEGO filmiku i dowiesz się jak potrafi uderzyć Igła (a robi to przynajmniej tak często jak FQ). Ośmielę się stwierdzić, że tylko idiota nie uznałby zastąpienia Quaga Pipitą (w cenie 25 mln) za dobry deal.

3. O Diamantim wysłałem ci już pw. Zacznij czytać ze zrozumieniem to pogadamy.

4. Kun nie przejdzie do Realu.

5. Mniej stosowania zasady: "nie znam się, to się wypowiem".


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 16:57

jackop pisze:2. Wystarczy, że obejrzysz pierwsze 45 sekund TEGO filmiku i dowiesz się jak potrafi uderzyć Igła
no a gdzie te strzały z 20 metrów? widzę tylko z 16.5... ;) no ale powiedzmy, że ma ten strzał... i tak jest klasyczną 9 i zawsze grał na takiej pozycji, dlatego z Lwem na ataku raczej grał nie będzie

a co do czytania ze zrozumieniem to może ty zacznij rozumieć co piszesz ;)
jackop pisze:Cena za obu to (w wariancie pesymistycznym) ok. 10 mln € (nie wnikam w ew. "połówki" i te sprawy) więc nie zapłacilibyśmy nic. W wersji optymistycznej moglibyśmy uzyskać około 10 mln przychodu.
i dla mnie te 10mln to FM ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 22:33

Maly pisze:a co do czytania ze zrozumieniem to może ty zacznij rozumieć co piszesz ;)
Denerwujesz mnie to się rozpraszam :P Zakończę to może tak. Każdy Polak wie, że połówka połówce nie równa, a i cena ma znaczenie.

Peace


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
cygi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2004
Posty: 450
Rejestracja: 27 lipca 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2013, 02:22

Nieskuteczny.. błyskotliwy. Już takiego mamy.
Harpagan Tevez za te śmieszne pieniądze by był spoko.


ODPOWIEDZ