PORADNIK - koszulki Juve (jak odróżnić oryginał od kopii!)

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
royal'ek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2012
Posty: 270
Rejestracja: 08 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 14 października 2012, 12:44

Witam, w związku z sporymi zapytaniami o oryginalność produktów, które są często spotykane w internecie, m.in. na portalach aukcyjnych, chciałbym zapoznać was z tym poradnikiem, który ułatwi wam kupowanie gadżetów w sieci. Pierwszą, a zarazem najważniejszą rzeczą przy próbie zakupienia, np. koszulki jest wybranie odpowiedniego sklepu. Najlepszym wyborem jest JuveStore.com ( oficjalna strona klubowa ), lecz większość osób nie chce tam kupować ze względu na kosmiczne ceny, zarówno produktu jak i przesyłki. W Polsce funkcjonuje kilka sklepów, które są dystrybutorami produktów owego klubu, np. ISS-Sport lub SoccerPoint. Ceny są w nich o wiele mniejsze.
Skąd wiadomo czy sklep faktycznie jest dystrybutorem oryginalnych produktów?
Jeśli dany sklep posiada stronę "www" powinniśmy sprawdzić miejsce zlokalizowania sklepu ( kraj, miasto, ulicę ), czy możliwy jest odbiór osobisty w placówce lub poprosić o skan dokumentu potwierdzającego możliwość sprzedaży ( licencja ).
Co jeśli sklep nie posiada licencji lub nie mam do niego kontaktu?
Sprawa jest jasna. Jeśli sklep nie posiada dokumentów do handlowania danym produktem, a ma w swojej kolekcji takie produkty, oznacza to, że produkty mogą pochodzić od fikcyjnego dystrybutora, bądź są sprowadzane z Chin. Brak kontaktu najczęściej = brak sklepu. Portal może okazać się fikcyjnym i żerować na częstych błędach kupującego.
Podoba mi się koszulka, ale nigdy takiej nie widziałem?!
Lepiej odpuścić, wiele firm zajmujących się podróbkami przed sezonem wydaje jakieś koszulki w śmiesznych wzorach twierdząc, że klub będzie grał w takiej w nowym sezonie. Lepiej poczekać, aż klub oficjalnie zaprezentuje produkt i w tedy szukać, niż się nadziać. Można także sprawdzić na stronie JuveStore.com, czy taki produkt rzeczywiście jest w sprzedaży. Jeśli nie jest, prawdopodobnie jest to podróba.
Jak rozpoznać czy produkt jest oryginalny?

1. Znaczek autentyczności umiejscowiony jest po prawej stronie na dole ( patrząc od frontu ). Jest on zrobiony z tworzywa sztucznego, który błyszczy się w zależności od padania promieni słonecznych. Przy silnym świetle widać nadrukowany w środku paska kod, który oznacza autentyczność produktu.
Jak dotąd żadna firma, która robi kiepskie repliki, nie jest w stanie skopiować i wyprodukować takiego samego paska ( zazwyczaj są to paski wyszywane nitką ).
PO LEWEJ STRONIE SĄ ORYGINALNE ZNACZKI, PO PRAWEJ PODROBIONE!

ObrazekObrazek


2. Herb. Jest on wyszywany, wszystkie linie są równo naszyte, litery jak i paski są proste i estetycznie wykonane. Obwód jest dokładnie wykonany, owalny, nie w kształcie jajka!

ObrazekObrazek

3. Niewinne gwiazdki. One także wskazują czy produkt jest odpowiedni. Tutaj ciężko dostrzec jakiekolwiek równice, ale są one inaczej wyszywane.

ObrazekObrazek

4. Logo SERIE A na rękawie ( nie wszystkie koszulki takie posiadają, jest to dodatkowa opcja w sklepie JuveStore.com, która jest dostępna za dopłatą ). Jest on plastikowy, nie wyszywany, czy zamszowy!

ObrazekObrazek

5. Logo NIKE. Jest to najciężej rozpoznawana wada. Niektórzy dostrzegają, że logo jest pod innym kontem, ale osobiście nie widzę różnicy oprócz stylu wyszycia.

ObrazekObrazek

6. Materiał. Jest on bardzo solidny, gruby ( w zależności od modelu, bo są 3 ). Koszulka jest szyta z dokładnością, żadnych nie dociągnięć, robiona z sercem. Replika jest z cienkiego materiału, w rękach przypomina szmatkę do podłogi. Często zostają plamy po pocie.

7. Metka. Osobiście zdarzyło mi się kupić podróbkę, ponieważ sprzedający wprowadził mnie w spory błąd twierdząc, że jest to oryginał, a była to "szmata". Koszulka wyjazdowa ( AWAY ), na metce napisane( HOME ), co wskazywało na domową. Proszę o tym także pamiętać!

Dobra raczej wszystko jasne, jaki jest koszt takiej koszulki?
W serwisie JuveStore.com ceny zaczynają się od 80Euro, w Polskich sklepach od 250zł. Tanie repliki są sprzedawane za ok. 100zł, zdarza się, że drożej, ponieważ każdy chce zarobić. Cena oryginału spada zaraz po zakończeniu sezonu, w tedy w Polsce cena takiej to ok. 100zł, na JuveStore.com ok. 60Euro.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Polskie sklepy wysyłają paczki zazwyczaj pocztą polską lub kurierem. Jeśli przesyłka została nadana priorytetem, powinniśmy się jej spodziewać w ciągu 2 dni, kurierem na drugi dzień. Paczka z Włoch natomiast idzie ok. 1-2 tygodnie, zdarzało się, że szybciej. Na portalach aukcyjnych często pisze, że czas realizacji to od 10 do 28 dni. Niestety sprzedający sprowadza towar z Chin lub innego kraju azjatyckiego, gdzie produkowane są w skali masowej podróbki, dlatego czas przesyłki jest naprawdę spory.

Z mojej strony wydaje mi się, że wszystko zostało ujęte. W razie pytań, zobaczenia jakiegoś błędu, porady proszę się kontaktować pod:
gg: 2405121
e-mail: michalsky.juve@gmail.com
facebook: https://www.facebook.com/bianco.nero.alee
PW


ODPOWIEDZ