CALCIO FAQ

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 24 września 2012, 08:04

Właśnie chodziło mi o skrócenie zawieszenia:
Kimi pisze: a powrocie Conte na ławkę trenerską
Widzę, że niezłego klina wbiłem innym, no ale cóż, bardzo ciekawa sytuacja według mnie, bo o ile AVB został zwolniony i nie pracował już w Chelsea, o tyle "jakbyco" Carrera pozostanie zatrudniony w Juventusie.

A czy jest możliwe, żeby klub miał dwóch trenerów o równym statusie na ławce?


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 18:22

Trzeba poprawić/ukatualnić pierwszą stronę FAQ
meda11 pisze:
Rommanov pisze:
Marat87 pisze:Wszedł nowy przepis ( to akurat jeszcze przed Tevezem ), który mówi o tym, że aby pozyskać zawodnika non-EU z innej ligi, trzeba najpierw wytransferować zawodnika non-EU ze swojego składu i to zagranicę.
Nic nowego, od dawna obowiązuje...
Od "dawna" to obowiązuje przepis o ściągnięciu max 2 non-UE spoza granic Włoch. W tym roku doszedł właśnie przepis o konieczności wytransferowania non-UE żeby ściągnąć innego.
Jak to jest dokładnie? Bo to się wydaje idiotyczne. Skoro to weszło jeszcze przed kupnem Teveza to dlaczego nie sprzedaliśmy któregoś swojego non-eu(Caceres/Vucinić/Asamoah/Vidal/Isla)? Jest jakiś maksymalny limit tych spoza Unii? Bo nie wyobrażam sobie sytuacji, gdybyśmy opierali swoją grę na Isli i Vidalu, nie mając w swoim obwodzie reszty wymienionych i żeby ściągnąć jakiegoś młodego Brazola musielibyśmy opchnąć swoją gwiazdę. Tymczasem gdy Udinese ma w swoich szeregach kilkunastu z Ameryki Południowej :D


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 19:51

Ogarnę to niebawem, a teraz odpowiem na Twoje wątpliwości.

Rozróżnijmy przede wszystkich dwie rzeczy:
1. liczba piłkarzy spoza UE w kadrze zespołu
2. liczba piłkarzy spoza UE sprowadzanych zza granicy

(1) nie podlega żadnym ograniczeniom (czyli jak ktoś się uprze, to może mieć i samych Latynosów w kadrze) natomiast na jej podstawie określane są zasady sprowadzania nowych graczy. Juventus należy (i przez najbliższe lata się to nie zmieni) do najbardziej restrykcyjnej kategorii, gdyż ma w składzie więcej niż dwóch graczy spoza UE. O ile (2) jest taka sama dla klubów z wszystkich trzech kategorii (aktualnie można sprowadzić do Serie A maksymalnie dwóch graczy non-UE z zagranicznej ligi), o tyle w zależności od kategorii trzeba spełnić (lub nie dodatkowe warunki). W przypadku Juventusu (i na tej kategorii się skupmy) aby można było pozyskać takiego piłkarza, należy "zrobić mu miejsce". W przypadku pierwszego extracomunitario w danym sezonie może się to dokonać na trzy sposoby:

- przez sprzedaż za granicę zawodnika nie posiadającego unijnego paszportu. Musi to być transfer definitywny, a nie wypożyczenie. Od razu dodam że Melo ma hiszpański paszport, więc jego odejście nic nie zmieni.
- przez uzyskanie unijnego obywatelstwa przez któregoś z extracomunitarich w składzie
- jeżeli kontrakt któregoś z non-UE wygasł 30.06.

Natomiast miejsce dla drugiego spośród graczy może się zwolnić tylko na dwa pierwsze sposoby.

Dodatkowo istnieje obostrzenie mówiące, że aby piłkarz odchodząc z klubu mógł zwolnić miejsce, musi być zawodnikiem drużyny od poprzedniego sezonu. Nie można zatem obejść przepisu przez kupienie jakiegokolwiek obcokrajowca z Włoch i sprzedanie go w tym samym okienku za granicę.

Oprócz tego zawodnicy bez unijnego obywatelstwa, którzy trafili do Włoch, nie mogą zmienić klubu wewnątrz Serie A w tym samym oknie transferowym. Wynika z tego że gdyby "zatrudnić" jakąś inną włoską drużynę, do sprowadzenia za nas Kolarova, to do Juventusu mógłby on przyjść najszybciej w styczniu.

Aha, Teveza kupiliśmy dlatego, że Hasan Pepić wrócił do Drezna i zwolnił jedno miejsce. Rzecz jasna w dalszym ciągu oprócz obywateli UE bez żadnych ograniczeń można sprowadzać obywateli Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Mam nadzieję że wszystko jest mniej więcej jasne.

------------------------------------------
Winner pisze:Śmieszne jest że wypożyczenie do klubu zajmuje miejsce non-EU a w drugą stronę nie zwalnia.
Nie, to akurat ma sens. Piłkarz odchodzący na wypożyczenie nie może zwalniać miejsca, bo wracając musiałby je zajmować. Gdyby było w ten sposób, to nie można by było wypożyczyć więcej niż trzech piłkarzy spoza UE za granicę - bo wracając z wypożyczenia przekroczyliby limit dozwolonych transferów.
Winner pisze:Czołowe kluby z dużą ilością non-EU nie będą między sobą sprzedawać zawodników bo nie zwolnią miejsca i jeśli dobrze zrozumiałem spadnie im liczba ogólnych non-EU ( stracą więc przewagę).
I ciekaw jestem czy ten nagły zwrot akcji w sprawie Isli nie jest czasem właśnie z tym związany - niektórzy sugerują że Conte chce zatrzymać go wobec problemów z kupnem Kolarova. Ja nie wykluczałbym że jest inaczej - Islę dalej chcemy sprzedać, ale za granicę, żeby sprowadzić Serba. To by tłumaczyło dlaczego pojawiły się informacje o próbach wykupienia drugiej połówki z Udine, o czym wcześniej nie było mowy - wiadomo że za granicę połowy karty nie sprzedamy. Ale to tylko takie moje dywagacje.
francois pisze:Może FIGC dąży do modelu, który jest w Hiszpanii, tzn. z góry określonej liczby zawodników non-EU. Po prostu pierwszy ruchem było zamrożenie obecnej liczby takich zawodników. To dla mnie jedyne rozsądne wytłumaczenie.
Pytanie tylko - po co? W czasach, kiedy limitować można było liczbę obcokrajowców, takie ograniczenia miały jakiś tam sens - stawianie na krajowych piłkarzy pozwalało zbudować silną reprezentację. Ale w obecnych czasach? Jasne, pewnie jeżeli do Serie A nie trafi iluś tam graczy spoza UE, to zamiast nich szansę dostaną inni gracze - część z nich stanowić będą Włosi. Pytanie tylko czy ta znikoma korzyść, jaką odniesie reprezentacja, warta jest dość wyraźnego osłabienia pozycji włoskiej piłki klubowej? Nie wydaje mi się.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2013, 22:40 przez zahor, łącznie zmieniany 2 razy.


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 20:35

Te nowe przepisy są chore. Przez to że prawo nie działa wstecz na uprzywilejowanej pozycji są drużyny z duża ilością zawodników non-EU. Bo drużyna X posiadając 5 zawodników non-EU nie może ich mieć więcej( nie licząc zakupów z Serie A o tym napisze niżej) inna drużyna może mieć ich np. 11 też nie może mieć więcej ale ma przewagę bo może mieć ich więcej. Drużynom z dużą ilością zawodników z poza Unii nie opłaca się teraz zwalniać miejsc nie kupując nowych zawodników non-EU bo spadnie im limit na tych zawodników. Śmieszne jest że wypożyczenie do klubu zajmuje miejsce non-EU a w drugą stronę nie zwalnia. Teraz o transferach wewnątrz Serie A. Czołowe kluby z dużą ilością non-EU nie będą między sobą sprzedawać zawodników bo nie zwolnią miejsca i jeśli dobrze zrozumiałem spadnie im liczba ogólnych non-EU ( stracą więc przewagę). Jedynie kluby z mniejszymi restrykcjami będą chętne na takie transfery( choć nie wiem jakie tam są ograniczenia). Miejsce zwolnił Hasan Pepić czyli jak rozumiem dotyczy to także Primavery, więc Serie A straci możliwość wyławiania perełek na śniecie i sprowadzania ich do Primavery.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 22:20

Może FIGC dąży do modelu, który jest w Hiszpanii, tzn. z góry określonej liczby zawodników non-EU. Po prostu pierwszy ruchem było zamrożenie obecnej liczby takich zawodników. To dla mnie jedyne rozsądne wytłumaczenie.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2013, 19:52

Mega to zrobiliście, podziękował, szczerze to większość rzeczy wiedziałem, ale nie wszystko, podziekowal


ODPOWIEDZ