Afera Calcioscommesse

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 00:00

zahor pisze:No ale mógłbym wymyślić jakiś mniej skrajny przykład informacji z dziedziny, którą mało kto się interesuje. Nie wiem, na przykład jak ktoś zostanie pobity na koncercie jakiegoś mało znanego w Polsce muzyka, a dziennikarz napisze że artysta został skazany za pobicie fana to chyba jakieś larum się podniesie? A to mniej więcej podobny kaliber przeinaczenia.
Peja? :prochno: Jak pisałem wyżej - ja się ogólnie zgadzam. W zasadzie, to nie wiem jaki jest cel naszej dyskusji? :)
vitoo pisze:No właśnie nas powinno obchodzić. Wszystkie portale piszą to samo - "Conte ustawiał mecze". Nie wiem ilu ludzi w Polsce to interesuje, nie wiem czy jakakolwiek akcja byłaby pomysłem poronionym czy nie, ale te kłamstwa dotyczą Juventusu i akurat mnie, kibica tego klubu to drażni. Z drugiej strony, też masz rację: od 2006 roku nasza reputacja jest jaka jest, faktycznie przestałem przejmować się tym, że dla większości ludzi Juventus kojarzy się z korupcja i Calciopoli, ale może właśnie dlatego, że ta reputacja i tak jest już nadszarpnięta powinniśmy walczyć o dobre imię klubu. Na taką skalę na jaką możemy, oczywiście.
Jasne, że należy im wytknąć błąd, Juvepoland powinno zasugerować jakieś sprostowanie ale to co ja twierdzę, to, że nie warto się tym przejmować bo jesteśmy w tym temacie bezradni. Pamiętacie tą sprawę, która była całkiem niedawno, kiedy jakaś stuknięta żydówa z Ameryki obarczała Polaków odpowiedzialnością za holokaust? Waga tych dwóch spraw jest nieporównywalna, a ona chyba nawet nie została zmuszona do przeprosin...... Więc w jakim celu podnosić raban z tego powodu co wysmarował jakiś pismak z tvnu?
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2012, 00:12 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 00:02

^FAZZI^ pisze: Nasi polscy "dziennikarze" wrzucili by może prawdziwy obraz sprawy gdyby zobaczyli właśnie na zagranicznej stronie dokładnie wyjaśnione co jest pięć i że podchodzi skandalem. Fajnie jak by w hiszpanii/anglii czy gdzieś media opisały jak absurdalny jest to proces.
Ciekawe artykuły zaczynaja się pojawiać
http://www.football-italia.net/22581/contes-stand


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 00:03

http://football-italia.net/22581/contes-stand

Nawet Susy Campanale, ktora zwykle rowno po nas jedzie na lamach football-italia tym razem stoi po naszej stronie i ogolnie dobrze opisuje sytuacje.

E: Aj, dp10 mnie wyprzedzil.


Obrazek
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 00:05

Cieszy mnie perspektywa nagłośnienia afery jaką szykują włoskie "władze". Strach jest najlepszym narzędziem do kontroli, w tym przypadku nie będzie inaczej. Banda przydupasów będzie bała się konsekwencji jakie poniosą, nakładając na Conte nieracjonalne "kary". Ważne, żeby o tej sprawie było głośno, a będzie dobrze :)


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 00:13

Mietson pisze:Jasne, że należy im wytknąć błąd, Juvepoland powinno zasugerować jakieś sprostowanie ale to co ja twierdzę, to, że nie warto się tym przejmować bo jesteśmy w tym temacie bezradni. Pamiętacie tą sprawę, która była całkiem niedawno, kiedy jakaś stuknięta żydówa z Ameryki obarczała Polaków odpowiedzialnością za holokaust? Waga tych dwóch spraw jest nieporównywalna, a ona chyba nawet nie została zmuszona do odszczekania tego...... Więc w jakim celu podnosić raban z tego powodu co wysmarował jakiś pismak z tvnu?
:ok: koniec tematu.
19 pisze:Zamparini stoi po stronie Juve, dobrze by było gdyby więcej klubów Nas poparło
bendzamin pisze:Nawet Susy Campanale, ktora zwykle rowno po nas jedzie na lamach football-italia tym razem stoi po naszej stronie i ogolnie dobrze opisuje sytuacje.
Im więcej osób o tym mówi, tym lepiej. Jutro w całej Europie będzie głośno o tym co te pajace wyczyniają.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 00:29



Dobre dobre. Gdyby ktoś nie chwycił jak trzeba to Al mio segnale, scatenate l'inferno. - Na mój sygnał, rozpętać piekło.


TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 02:29

Wywalić Conte na zbity pysk..Za duzo smrodu wokol naszego ukochanego klubu bylo przed 6 laty,niestety jak widać smrod powraca i trzeba się jak najszybciej go pozbyć.Conte,Bonucci,Pepe-jesli są winni,wszyscy powinni wyleciec z Juve..


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
Nedved1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 lutego 2012
Posty: 640
Rejestracja: 26 lutego 2012

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 02:38

TURINIO pisze:Wywalić Conte na zbity pysk..Za duzo smrodu wokol naszego ukochanego klubu bylo przed 6 laty,niestety jak widać smrod powraca i trzeba się jak najszybciej go pozbyć.Conte,Bonucci,Pepe-jesli są winni,wszyscy powinni wyleciec z Juve..
taaa, teraz pozbądźmy się najlepszego szkoleniowca serie a, młodego i charyzmatycznego lidera. a wszystko bo jakiś leszcz coś zeznał. ale odstrzelmy Conte, za rok jakiś leszcz wymyśli że Buffon, Pirlo i Marchisio obstawiali mecze, rok później... i tak dalej. teraz musimy się postawić, wszystkie ręce na pokład i płyniemy się zetrzeć z federacją, wszyscy za jednego aż do końca. tak jak w sprawie gwiazdek zarząd dla mnie dał ciała to tym razem Andrea ma moje pełne poparcie, musimy twardo stać za naszym Antonio. i miej szacunek dla naszego trenera, sporo wygrał dla nas, zarówno jako zawodnik jak i teraz szkoleniowiec.


Bartas_01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 385
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 02:55

TURINIO pisze:Wywalić Conte na zbity pysk..Za duzo smrodu wokol naszego ukochanego klubu bylo przed 6 laty,niestety jak widać smrod powraca i trzeba się jak najszybciej go pozbyć.Conte,Bonucci,Pepe-jesli są winni,wszyscy powinni wyleciec z Juve..
Tak, oczywiście. Wywalić też Agnellego i jeszcze paru innych przy okazji, budować zespół od nowa a cały ten wszechobecny we włoskiej piłce, dokuczający jej na co dzień burdel zostawić w spokoju i przyklasnąć za całkowite rozwiązanie kolejnej afery korupcyjnej działającej na korzyść kraju. A za 3 lata co? Powtórka z rozrywki.

Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi i nie można tej afery tak po prostu bez echa zakończyć i odstawić na bok jak calciopoli. O tym będzie na pewno głośno we Włoszech tym bardziej, że Juventus znowu stał się tam najgłośniejszą marką, więc akurat w tym aspekcie możemy być spokojni. Ja problem rozpatruje z innej strony. Prasa prasą, telewizja telewizją a internet internetem. Pytanie tylko jak daleko sięgają macki tej całej włoskiej mafii i jak wielki będą mogły mieć wpływ na zatajenie niektórych najważniejszych prawd w aferze Conte, a niestety gołym okiem widać po czyjej stronie jest, a bardziej nawet po czyjej nie jest zarówno polityka jak i całe skorumpowane sądownictwo. Lepiej udowodnić winę Juventusowi i Conte niż pokazać w całej Europie, że sądy we Włoszech są skorumpowane. Jak to by wyglądało w oczach innych krajów UE? Jeden klub to nie cały kraj.

Panowie sprawa jest poważna i sięga duużo głębiej niż niejednemu z nas się wydaje. Pewne jest to, że łatwo nie będzie i według mnie, tak samo jak kilku kolegów wyżej duże znaczenie może mieć zainteresowanie się tą sprawą głębiej przez zagraniczne media i wręcz wytykanie Włochom błędu, który właśnie popełniają. Tam teoretycznie zasięg co niektórych już nie powinien sięgać, chociaż w dzisiejszych czasach to skłamałbym, gdybym powiedział, że jestem tego pewny.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 09:26

Będzie dzisiaj ciąg dalszy procesu?
Bo wziąłem sobie do roboty popcorn i napoje gazowane licząc na kolejny rozdział tego cyrku.

Swoją drogą to skoro to ciekawe co by było gdyby powiedzmy 70%* środowiska piłkarskiego w italii opowiedziało się za Antkiem, czy była by szansa na to że ta śmieszna komisja by sie opamiętała ? :think:

Reakcja Zampariniego mnie pozytywnie zaskoczyła, nie spodziewałem się tego po nim :smile:

*Morattich, Gallianich i innych im podobnych nie liczę :prochno:


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 09:31

Łoles pisze:Swoją drogą to skoro to ciekawe co by było gdyby powiedzmy 70%* środowiska piłkarskiego w italii opowiedziało się za Antkiem, czy była by szansa na to że ta śmieszna komisja by sie opamiętała ? :think:
Ważniejsze, jakie informacje do opinii publicznej przekazują włoskie media. Jeśli są takie nagłówki jak u nas, to będzie przyzwolenie ludu na egzekucję. Jeśli natomiast media zostaną poruszone tą farsą i będą chciały rzetelnie dociec prawdy to rozdmuchają sprawę na potęgę, a wtedy zwykły Kowalski zacznie się zastanawiać, co jest grane. To może w jakiś sposób ograniczyć chore zapędy FIGC. Pytanie, jaką drogę obiorą włoskie media?


Obrazek
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 09:34

pumex pisze:Pytanie, jaką drogę obiorą włoskie media?
Sądząc po tym co mówił Zamparini, choć on chyba odnosił się bardziej do słów Agnelliego, to wydaje mi się że Włoskie środowisko piłkarskie ma jednak te rzetelne informacje - przedstawiające sytuacje taką jaka ona naprawdę jest - nie to co u nas.

Zresztą polskie media powinny się zająć genialnym występem polskich drużyn w europie miast pieprzyć bzdury nt o jakim nie maja pojęcia.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
rosomak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2010
Posty: 668
Rejestracja: 16 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 09:39

pumex a jak myslisz jaka droga obiora?
republica i cale mediaset juz jada po Conte, jedyna szansa dla nas to to co jest nie wykonalne czyli przeniesc klub do innej ligi.
Moratti i Berlusconi majac takie narzedzia jak podsluch i media moga nas caly czas tak gnebic.

Elkann i Agnelli musza znac w europie ludzi, magnatow i tak naprawde chyba jedyna szansa wtym zeby to oni poruszyli sprawe ale chyba nic ztego nie bedzie.
To jest paranoja co sie dzieje, wolalbym Juve ogladac juz w lidze francuskiej albo w niemczech, te akcje co sie dzieja we wloszech to skandal.
Nasi powinni juz wczesniej pozwac figc o odszkodowanie i rozpieprzyc ta cala mafie, gdyby okazalo sie ze sa niewyplacalni to musieli by zbankrutowac, tylko wtaki sposob sie niszczy zwiazki.
Nie widze innej szansy, bylo calciopoli, potem masa dziwnych sytuacji z sedziowaniem i teraz kolejne uderzenie.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 09:45

@rosomak

Berlusconi to nie ma czasu żeby się tym zajmować, on teraz musi składać nową drużynę a i dodatkowo cały czas rozpamiętuje bramkę Muntariego :prochno:

Kurde, tak swoją droga to pomijając tych, wiecznie przeciw nam o cokolwiek by nie chodziło, z Medionalu to ciekaw jestem jakie zdanie nt mają prezesi innych klubów Serie A :think:

W końcu musi do nich dotrzeć że Juve jest im potrzebne, bo bez nas to ta liga na przestrzeni kilku lat zostanie wyprzedzona w rankingu przez portugalie i ruskich.
My jesteśmy jedyna szansą na sukces w Europie i poprawę naszej sytuacji w rankingu, ale dopóki te barany żyjące w mentalnym ciemnogrodzie tego nie zrozumieją dopóty będą kombinować jak nas wykończyć.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2012, 10:09

^FAZZI^ pisze:Generalnie, skoro tak działa system ( udowodnić niewinność ) to niech zapłacą komuś i niech ktoś powie, że Palazzi też brał w tym udział, dorzucał się czy coś. I niech cwel udowadnia teraz niewinność 8)


Dobre, ba nawet znakomite. Uśmiałem się jak to przeczytałem. Nie odbierz tego jako krytykę, autentycznie podoba mi się Twój post i bijące z niego emocje, taka prawdziwa miłość do Juve. Piona!

Dziś będzie powtórka z rozrywki...Mnie najbardziej cieszy wczorajsza ocena całej sprawy autorstwa AA. Facet dał mi nadzieję, że tym razem nie stchórzymy. Nadmienię, że na miejscu naszego zarządu, podjąłbym decyzję o wyjściu na pierwszą i następne kolejki Serie A, w trykotach z przyszytymi trzema gwiazdkami (taka niespodzianka specjalnie dla FIGC, niech boli palantów...), a także jak już zasugerował Robaku, wystąpił do sądu powszechnego o odszkodowanie za tracone wpływy finansowe. Na drodze powództwa cywilnego dochodziłbym również zwrócenia nam dwóch mistrzowskich tytułów.W końcu jak ktoś bije, trzeba mu oddać mocniej.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
ODPOWIEDZ