Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 września 2020, 20:44

niekoniecznie, Włosi wczoraj tak właśnie grali - niby Spinazzola był lewym obrońcą ale tylko w fazie defensywnej i być może Pirlo ma podobny plan na Alexa Sandro? w drugą stronę do rotacji byłby to Chiellini po lewej (gdzieś widziałem taką grafikę) oraz Cuadrado po prawej

także skoro Włosi dali radę po paru treningach się odpowiednio ustawiać to i nasi daliby radę, no chyba że podobni jak za Sarriego by im się nie chciało grać "nowego" tylko woleli klepać gównopiłkę kolejny sezon


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 września 2020, 20:50

Pirlo w oczekiwaniu na nową 9 używa na treningach Pjacy na tej pozycji.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2020, 09:46

W moim odczuciu kluczem do sukcesu Pirlo będzie nie wywracanie do góry nogami tego co zbudował Allegri (i Sarri jeżeli coś pod względem taktkycznym zbudował i Pirlo jako trener wie to na pewno) tylko konsekwentnie bardzo małe zmiany które w środku sezonu zaczną trybić. Ja wiem że Allegri, a tym bardziej Sarri nie byli żegnani jak bohaterowie, ale jako trenerzy na pewno wnieśli pewne schematy do gry i należy na tym bazować na początku, a nie "witajcie ja jestem Pyrlo i gramy od dzisiaj tak".
Pomimo braku okrzesania młodych to wprowdziłbym ich z marszu do składu bo tym "starym" kopanie w piłkę nie sprawia już frajdy i zwyczajnie nie chce im się biegać, a to pierwsza rzecz którą trzeba przywrócić Juve, bieganie i zaangażowanie.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 20 września 2020, 17:09

Coś mi się wydaje, że dążymy do jednego z tych dwóch ustawień.
Obrazek
Obrazek


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 09:53

Też mam wrażenie, że Pirlo spróbuje budować drużynę wokół jakiegoś 3-4-2-1 (jeśli przyjdzie jakaś konkretna 9-tka) albo 3-4-1-2. Tym bardziej żal Hakimiego. Na prawym wahadle można jeszcze sprawdzić Bernardeschiego, bo z tego co pamiętam wyglądał całkiem nieźle w Fiorentinie na tej pozycji, a i tak niestety u nas zostanie. To samo z Danilo - z tego co kojarzę go z Porto, to już wtedy był to obrońca raczej od atakowania niż bronienia, więc mógłby się sprawdzić na wahadle.

Bentancur, Rabiot, Ramsey, Arthur i McKennie - może się okazać, że będziemy mieli aż nadmiar bogactwa, jeśli Rabiot utrzyma formę z końcówki zeszłego sezonu, Ramsey'a przestaną męczyć kontuzje, a McKennie okaże się naszym brakującym walczakiem. Wtedy spodziewam się, że zamiast 3-4-2-1/3-4-1-2 po prostu będziemy grać 3-ką w środku, bo szkoda byłoby kisić aż 3 z tej 5-ki na ławce. Mimo wszystko Arthurowi może być ciężko wywalczyć sobie miejsce z jego charakterem. Coś się zaczyna dziać w środku naszej pomocy i to cieszy.

Powrót do klasycznego 3-5-2 może moim zdaniem pokrzyżować tylko kosmiczna forma Kulusevskiego albo cudowne ozdrowienie D.Costy. Na ten moment bardziej prawdopodobne wydaje mi się jednak, że do pierwszego składu przebije się na stałe taki McKennie niż Kulusevski. Ma po prostu bardziej potrzebne nam obecnie cechy. Może być tym drobnym elementem, który robi dużą różnicę.

C.Ronaldo - Dybala
A.Sandro - Rabiot/Arthur - McKennie - Bentancur/Ramsey - Cuadrado
Chiellini - Bonucci - de Ligt
Szczęsny


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 13:23

Też jestem ciekawy jak będzie wyglądała sprawa środka, bo przybycie Amerykanina zrobiło niezły kocioł. Na inaugurację na Benta i Arthur na ławce, co było dla mnie nie do pomyślenia przed rozpoczęciem sezonu. Po powrocie Dybali i z Moratą zrobi się mały ścisk w środku, więc Kulu powinien wziąć prawe wahadło dla siebie i grać w podstawie cały sezon o ile zdrowie dopisze.

Bez Moraty w podstawie
Obrazek

Z Moratą w podstawie
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 września 2020, 20:15 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 14:29

@jackop
Arthur nie będzie grał w 2 pomocników bo jets za mało fizyczny. Jak już to zajmie rolę Ramseya.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 14:42

Tak jak napisałem, jestem ciekawy jak to sobie wykombinuje Pirlo. Czy ma już mniej więcej pojęcie na kogo postawi, czy w pierwszych meczach będzie rotował i testował różne konfiguracje dopóki nie znajdzie tej optymalnej. Jeśli pomocnik grający za napastnikami ma robić pressing to tym bardziej nie widzę tam Arthura. Benta czy Ramsey (jak ostatnio) tak, ale nie Brazol.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 14:50

ludzie obudźcie się! gramy 352!!! gdzie płacz i lamenty? dlaczego nikt nie pisze Pirlo won, zarząd won, zero szansa na LM? co się z wami dzieje? wystarczy nie mieć peta w gębie i sztucznych włosów i już można wszystko?

co do taktyki to nie wydaje mi się by Kulu grał na wahadle, może w końcówkach spotkań gdybyśmy potrzebowali gonić wynik ale w normalnych warunkach raczej to nie będzie jego pozycja, widzę go do rotacji w ofensywej trójce, szczególnie jeśli nie ściągniemy Keana, Arthur za mało fizyczny? nie wydaje mi się, żeby to decydowało skoro obok biegał będzie Weston, za to dla Bentancura będzie to chyba ciężki sezon, być może ostatni u nas skoro już wykupiliśmy go w 100%


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 15:18

Bardzo wszystko upraszczasz @maly,
Pet w gębie przeszkadzał ale zdecydowanie bardziej przeszkadzała mizerna gra całej ekipy z wyjątkiem paru przebłysków.
Formacja nie byłą problemem tylko sposób jej wykonania.
Przywiązywanie się do czystych cyferek 442, 352 czy 433 nie ma większego sensu, skoro nam zwyczajnie się gra nie kleiła za Sarriego.
Jaki sens miało klepanie trójkątów w środku pola by za chwilę wycofywać piłkę do tyłu, albo siedzieć na przeciwniku w jego polu karnym i nie mieć pomysłu jak oddać strzał?


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 15:21

bardziej chodziło mi o podejście kibiców do managerów - jakby Sarri grał 352 co tydzień byłyby joby, że 352 nie wygrywa się w europie, i nie jest to uproszczenie tylko fakt ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2020, 15:26

Pirlo pewnie pójdzie na żywioł - to młody trener bez uprzedzeń co do taktyk i pewnie sam chętnie wszystkie by przetestował (tutaj szkoda, że nie było normalnego okresu przygotowawczego z 5-7 sparingami). Podejrzewam, że dostosuje dominującą taktykę do zdrowia/formy/wprowadzenia nowych zawodników. Na pewno ma w pamięci, jak Conte chciał na początku grać 4-4-2/4-2-4, ale przez Vidala zmienił taktykę na 3-5-2 i był to strzał w 10-tkę.

Największe znaki zapytania to zawsze nowe nabytki (Arthur, McKennie, Kulusevski, Morata), ale obecnie też zawodnicy tacy jak:
- Ramsey (czy zdrowie wytrzyma?),
- Rabiot (będzie grał jak przed blockdownem czy po nim?),
- Bentancur (stanie w rozwoju czy nadal będzie szedł do przodu? jak zadziała na niego większa rywalizacja w środku? do tej pory grał regularnie dlatego, że nie było nikogo lepszego/zdrowego),
- Beranrdeschi (czy Pirlo uda się go odbudować? jak sobie poradzi na wahadle?).

Jeśli będziemy mieli szczęście, to może się okazać, że mamy 4-5 ogarniętych pomocników w środku, co ostatni raz miało miejsce w sezonie 2014/15 (MVP+Pogba). Równie dobrze może się okazać, że trzeba będzie grać 2-ką w środku, bo tylko 2 z nich będzie się nadawać do gry, a szkoda grać na siłę 3-ką w środku, jeśli z przodu mamy C.Ronaldo, Dybalę, Moratę i Kulusevskiego.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 19:35

Maly pisze:
23 września 2020, 14:50
ludzie obudźcie się! gramy 352!!! gdzie płacz i lamenty? dlaczego nikt nie pisze Pirlo won, zarząd won, zero szansa na LM? co się z wami dzieje? wystarczy nie mieć peta w gębie i sztucznych włosów i już można wszystko?
Andrzej jest jak luksusowa eskort z zerowym doświadczeniem. Nowa w biznesie, może się okazać, że jest tępą dzidą, która nie ma pojęcia co robi, ale pachnie świeżością i ma odpowiednią prezencję.

Sarri jest jak stara przechodzona raszpla z petem w gębie stojąca na trasie i dająca za parę zeta. Pokazała już wszystko co miała, a jej termin przydatności dawno minął. Nic do zaoferowania poza chorobą weneryczną, ale Juventus podjął ryzyko, wziął ją z litości, założył worek na twarz i krzyknął "za ojczyznę".


Jeśli chodzi o grę trójką nominalnych środkowych obrońców to kilkukrotnie pisałem, że jest to dla mnie marnowanie jednego miejsca na boisku, a żaden zespół wygrywający LM nie potrzebował takiego ustawienia - pisząc krótko, nie jestem fanem. Pirlo ma tę przewagę na Kiepem czy Conte (jeśli przyszedłby do nas, a nie Interu), że jego pomysłu na futbol jeszcze nie znam, bo jest totalnym noobem. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce za panowania Antonia, gdy przeszliśmy na 3-5-2, mając BBC i MVP. Nie było idealnie, ale mam całkiem fajne wspomnienia z tamtych czasów (nie licząc Europy). Teraz też nie skreślam pomysłu Andrei na starcie, bo nie mam pojęcia co wyjdzie w praniu.

Z naszą kadrą jest ten problem, że ustawienie z 4rką z tyłu wcale nie wygląda lepiej niż z 3jką (przez brak odpowiednich transferów). Patrząc chociażby na:
- Cuadrado, bardziej ufam mu na wahadle niż PO
- Dybalę, lepiej żeby grał na środku niż prawej flance w 4-3-3
- Bonucciego tfu,tfu , +1 obrońca, żeby asekurować jego wyczyny (babole, wystawianie 4liter gdy rywal naprzeciw niego ma piłkę)

Dodatkowo zbędni wydają się Costa i De Sciglio, a po powrocie De Ligta na ławce ląduje Danilo (choć w meczu inauguracyjnym zagrał bez zarzutów). W obu ustawieniach, które wrzuciłem powyżej, na papierze, naprawdę nie widzę za wielu słabych ogniw:
- obrona OK; nawet jeśli standardowo wypadnie Chiellini to liczę (jak chyba wszyscy) na Demirala
- pomoc OK; pod warunkiem, że grać będą zawodnicy w najwyższej formie (i Bentancur, bo jestem fanboyem :)), a nie pupilki jak kaleki Blejz
- atak OK; jest miejsce dla Cristiano i Pawełka, a także Moraty (gdyby Dybala przeszedł niżej) lub Kulusevskiego (w którego trzeba inwestować minuty) za napastnikami, bądź tak jak ja bym sobie życzył, na prawym wahadle kosztem Cuadrado


Uprzedzając, bo wiem że pytałeś mnie klika razy "a co gdyby Klopp lub Pep zrobili XYZ".

Przenosząc 3-5-2/3-4-1-2/3-4-2-1/3-4-3 na inny grunt. Jeśli, dysponując obecnym potencjałem kadrowym, Jurgen w tym momencie przeszedłby na któreś z tych ustawień to drapałbym się po głowie, dlaczego podjął tak głupią decyzję, pomimo że go ubóstwiam. Co innego gdyby np. wyciągnął od nas De Ligta oraz De Vrija z Interu. Dołożenie ich do VVD, przesunięcie TTA i Robertsona wyżej, zrezygnowanie z jednego ŚP (których LFC wcale nie ma za wielu na światowym poziomie) i pozostanie przy Mane - Firmino - Salah; to miałoby dla mnie sens.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 20:48

@Jakop
ja też nie lubie taktyk marnujących jednego zawodnika na 3ciego środkowego obrońcę ale tu jest wyjaśnoine jak Danilo był wykorzystywany razem z Cuadrado w meczu z Sampdorią:



Pytanie czy tak samo można z drugiej strony symulować z Sandro? Oczywiście inne zespoły będą przygotowane na nową taktykę od następnego meczu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 20:59

Dzięki za link. Już w trakcie meczu było widać, że poprzez asymetryczne ustawienie z trójki w fazie ataku robi się dwójka. Dlatego już na początku napisałem, że chodzi mi o grę trzema nominalnie środkowymi obrońcami zakładając, że De Ligt po powrocie zajmie miejsce Danilo, a Chiellini z Bonuccim utrzymają miejsce.

Przy tak krótkim pre-sezonie i jednym meczu ligowym za nami, na pierwsze wnioski przyjdzie czas po następnych 10-15 spotkaniach. Za chwilę wróci 100% sprawny Dybala, dostępny będzie Morata i może się okazać, że zaczniemy wychodzić zupełnie inaczej.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ