Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 22:26

Pirlo sam nie wie bo nie przeszedł jeszcze procesu testowania swoich rozwiązań. Czy MDL zagra? To już mógłby grać Demiral-em i Ruganim w środku. A jeżeli zawodnik co lepiej podaje to Bonucci do przodu więc "chyba" nie będzie tak grać.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2020, 23:08

:dontknow: aczkolwiek mogę się założyć, że przy w pełni zdrowym De Ligtcie nie będzie w tym sezonie sytuacji, w których 3 mecze z rzędu przesiedzi na ławce kosztem Bonucciego i Chielliniego. Niezależnie czy będziemy grali parą stoperów czy 3jką z tyłu. Ewentualne poświęcenie rozwoju Holendra to chyba najdurniejsza z decyzji personalnych jaką będzie można podjąć w tym sezonie. Tak jak @Maly widzę świat, w którym Benta będzie musiał walczyć z ławki o miejsce w składzie, ale nie inwestowanie w DL tylko po to, żeby Giorgio i Babol mogli nastukać jeszcze parę minut przed emeryturą - niewyobrażalne.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 21:46

jackop pisze:
27 września 2020, 19:50
Maly pisze:
23 września 2020, 14:50
co do taktyki to nie wydaje mi się by Kulu grał na wahadle, może w końcówkach spotkań gdybyśmy potrzebowali gonić wynik ale w normalnych warunkach raczej to nie będzie jego pozycja
Życie szybko zweryfikowało ;)
to zależy jak na to spojrzysz - Roma (życie) szybko zweryfikowała taki pomysł i teraz Kulu gra na wahadle a my gonimy wynik ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 21:49

Raczej Roma zweryfikowała nasz środek, bo zamiast Dybali, Benty i Arthura grają Makeni, Rabjo i Ramzi i nie wygląda to kolorowo. Do tego Mop zamiast Sandro.

Można powiedzieć, że gramy 2gim garniturem.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:48

Brakowało tego 11, ale Kielon, Kwadrat i McUSA powinni zaczynać z ławki. Kielon powinien na niej siedzieć ciągle. Drzewa umierają na stojąco - i to idealnie opisuje Kielona. Fatalna motoryka, to już nie ten poziom. Szkoda Demirela, bo póki nie zerwał więzadeł zagrał parę dobry meczów. Zwinny i szybki. Fabrotta powinien grać na lewej, Andrzej dziś popełnił błąd. Arthur - ohhoho. Parę minut na boisku - ale pokazał się z dobrej strony. Coś czego Pjanić nie potrafił - grać ciałem, bronić piłki i ją wyprowadzić. Generalnie, nie napalam się na sezon, ale Andrzej potrzebuje czasu. I nie może się przywiązywać do nazwisk, albo reszta jest taka słaba, że trzeba grać Kielonem.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:54

nie, Kulu w defensywie zero, null, nic, Spinazzola u nich najlepszy wg komentatorów a to właśnie dlatego, że grał tam Kulu a nie np. Cuadrado
możliwe, że takie miał zadania ale to też pokazuje jak durny jest to pomysł, Pirlo dostał dziś pierwszą lekcję, szczęśliwie udało się zremisować ale popełnił dużo błędów jak właśnie chociażby Kulu na boku czy trzymanie faulującego co chwilę Rabiota z kartką


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 22:58

Nadal uważam, że to wina selekcji Andrzeja w środku, ale Kulu poza jednym <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zagraniem faktycznie dziś się nie obronił, także do dalszej weryfikacji. Wiesz co jest najśmieszniejsze? Ostatnio nasiliły się plotki o Chiesie, który miałby u nas zając miejsce właśnie na prawym wahadle :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:03

Docelowo będzie Kulu na 10 a przed nim Ronaldo + Dybala


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:15

w środku grali najprawdopodobniej ci najlepsi fizycznie, czepiasz się Ramseya ale to będzie u Pirlo czołowa postać, prawdopodobnie razem z Arthurem

zasadniczo nie czepiałbym się tego, że gra ten czy tamten bo nie wiemy właśnie jak na początku sezonu wglądają kondycyjnie, Weston zaczął przygotowania wcześniej więc automatycznie miał handicup nad innymi, a Bentancur wydaje mi się, że za słabo porusza się bez piłki i dlatego będzie w tym sezonie tylko rezerwowym bo to wydaje się być bardzo ważne u Andrzeja aczkolwiek z powodów fizycznych niewykluczone, że to on wyjdzie na Napoli

przy okazji kolejny mecz gdzie Costa w ataku pozycyjnym nie istnieje, a Chiesa? nie wiem po co on nam teraz niezależnie od pozycji na której miałby grać, chyba że odchodzi Dybala tylko jeszcze nic nie wiemy albo będziemy jednak grali ustawieniem bez wahadłowych


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:18

Maly pisze:
27 września 2020, 23:15
Bentancur wydaje mi się, że za słabo porusza się bez piłki i dlatego będzie w tym sezonie tylko rezerwowym[...]
No to przerżniemy tegoroczne Scudetto :dontknow: Benta z Arthurem muszą grać i tyle. Do tego Babol miał wrócić do bycia bogiem przy 3jce z tyłu a nadal jest daremny, więc trzeba też zacząć odkurzać Demirala i modlić się o jak najszybszy powrót De Ligta. No i Sandro na lewej stronie, jaki by nie był, to mus.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 09:05

jackop pisze:
27 września 2020, 23:18
Maly pisze:
27 września 2020, 23:15
Bentancur wydaje mi się, że za słabo porusza się bez piłki i dlatego będzie w tym sezonie tylko rezerwowym[...]
No to przerżniemy tegoroczne Scudetto :dontknow: Benta z Arthurem muszą grać i tyle. Do tego Babol miał wrócić do bycia bogiem przy 3jce z tyłu a nadal jest daremny, więc trzeba też zacząć odkurzać Demirala i modlić się o jak najszybszy powrót De Ligta. No i Sandro na lewej stronie, jaki by nie był, to mus.
No biorąc pod uwagę, że na Napoli odpada Rabiot, to pomoc raczej będzie Arthur i McKennie niźli Benta. Wg Pirlo on jest zajechany po poprzednim sezonie, więc nie zagra od razu na pełnej. Z resztą Arthur to też wątpliwość, bo swoje również nie grał. Co prawda wczoraj zaprezentował się ok, więc oby kondycyjnie wytrzymywał.

Najlepsze, że typowany przez nas wszystkich do natychmiastowej sprzedaży Danilo już drugi mecz zbiera bdb oceny i miał chyba jedną z najlepszych statystyk, jeśli chodzi o kontakty z piłką. Still, prawda, że ten wąż Bonucci musi iść na ławę, bo w trójce miał ogarniać a póki co nie ogarnia własnej dupy drugi mecz.

Cieszy fakt, że pomimo gry w 10tkę i bramkę do tyłu potrafiliśmy wyrównać a nie mieć kupy w majtach, więc choć mały progres względem poprzedniego sezonu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 09:47

Bonuc nie ogarnia tak jak "miał ogarniać" bo my nie gramy takiego 3 z tyłu jak za Conte i nie ma za zadanie czyścić po kolegach kryjących blisko rywali tylko bronimy się trochę jak w 4 z tyłu, zresztą to wystawianie się tyłkiem do rywali, które tak tu negujecie to atrybut dobrego włoskiego defensora, o takim ustawianiu się mówią polscy obrońcy, którzy trafili do Serie A - to pierwsza rzecz której się uczą na treningach i w ogromnej większości przypadków takie ustawianie się pomaga mu odebrać piłkę

jackop nie rób z Bentancura boga pomocy, na tle Pjanicia i Matuidiego może i wyglądał dobrze czy bardzo dobrze ale teraz ma ciut innych konkurentów i to na 2 a nie 3 miejsca w składzie, wydaje mi się, że konkurencja i rotacja w środku będzie bardzo duża w tym sezonie, 5 zmian też sprzyja temu żeby grali po 60 minut i przez ten czas wypluwali płuca a później do boxu

co do Danilo to nie podniecałbym się kontaktami z piłką, statystyki rzeczywiście miał wczoraj dobre ale Tuttosport oceniło go jako jednego z najgorszych (gorsza ocena tylko Rabiot), mnie też w defensywie nie zachwycił a to raczej pierwsza rzecz na jaką powinniśmy zwracać uwagę przy ocenie obrońcy

taktycznie widać, że mamy nad czym pracować, w dużej mierze dlatego, że zawodnicy przespali rok z Sarrim i nadal mają problemy z szybką grą, mocny mi podaniami i dynamiczniejszym rozgrywaniem piłki


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 11:57

Pirlo zrobił błędy ale pytanie czy każdy inne trener by ich nie zrobił? Cuadrado na lewej stronie? Może Inny trener by też próbował. Kulusevski na prawej? Morata w 1szej 11-ce? Może każdy nowy trener by zrobił to samo. Niestety to proces nauki.
Pytanie co z tego Pirlo zapamiętał.
Kulu najlepszy im bliżej bramki, na wahadło to karygodny błąd chociaż to bardziej grał na skrzydle.
Patrząc na to przypuszczam że Dybale też będzie próbował w różnych miejscach. Widać że nasz trener nie będzie miał łatwo. No i co to się stało że w tej jednej kontrze nikt nie został? Kogo winić? Pirlo wziął asystenta który ogarnie obronę więc czyja wina?
Nagle przeciwnicy zagęścili środek i grali z kontry? Przecież przeciwko Juve tak gra większość drużyn w lidze.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 12:05

Nie wiem czy z moją tezą się zgodzicie, ale wydaje mi się że Ramsey nie powinien grać w składzie gdy wystawiamy Morate. Ramsey bardzo dobrze wypełniał wolne przestrzenie, które robili Ronaldo z Kulusevskim w meczu z Sampa. Dybala też dużo porusza się po boisku robiąc miejsce. Morata natomiast, gra bardziej statycznie przez co ogranicza Walijczyka.
Być może się mylę, bo Morata zacznie lepiej grać, może Pirlo dopracuje schematy. Jednak na ten moment mam takie przemyślenie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 12:13

Mamy pomocników dostosowanych do systemu dwuosobowego, Bentancur, Arthur i Rabiot mają takie cechy - ciekawe, co miał tutaj na myśli?

Bentancur, Arthur, Rabiot od lat grają w 3-osobowym środku pomocy w Juve, Barcelonie czy też PSG. Ramsey grywał ofensywnego pomocnika w 4-2-3-1 w Arsenalu. I praktycznie tylko McKennie w Schalke grywał w 2-osobwej formacji w 4-4-2 albo 4-2-3-1. Nie wiem, czy Pirlo za bardzo nie kombinuje :think:

Nie wiem też, na ile te kombinacje wynikają z jego widzimisię, a na ile z tego, że wciąż niedostępni w pełni są A.Sandro, de Ligt, Arthur, Dybala - najprawdopodobniej 4 naszych podstawowych graczy.


ODPOWIEDZ