Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 12:47

ewerthon pisze:Ja wyrażam swoją opinie, a ty hejtujesz.
dla ciebie najwyraźniej każdy kto ma inne zdanie niż ty hejtuje ;) a może mam ci zacytować twoje pierdy w stronę innych gdy pisali coś co nie było zgodne z twoimi poglądami?

nie wiem co ma do rzeczy, że nikt nie grał w 343... CFC w pierwszym sezonie Conte też nigdy tak nie grała a wygrali mistrza ;] zresztą sam Maksio gada, że to tylko cyferki a liczy się to jak grają wystawieni zawodnicy... także nie ustawienie się liczy a styl


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 15:54

Wczorajszy mecz pokazał że 4-2-3-1 z Khedirą jako jednym z dwójki pomocników nie ma racji bytu. Poza tym jest to ustawienie głównie pod Dybalę a on zawodzi i powinien usiąść na ławce.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 16:07

Maly pisze: dla ciebie najwyraźniej każdy kto ma inne zdanie niż ty hejtuje ;) a może mam ci zacytować twoje pierdy w stronę innych gdy pisali coś co nie było zgodne z twoimi poglądami?
Czyli według ciebie jak jedziesz za każdym razem po Mandżukiciu, Allegrim i kilku innych będąc przy tym nieobiektywnym, to nie hejtujesz. Żyj dalej w swoim świecie.
Gdybym ja musiał zacytować wszystkie głupoty jakie napisałeś, to musiałbym zacząć teraz, a skończyć gdzieś pod koniec roku. Szkoda jednak, żebym sobie na ciebie życie marnował.

Sorek21 pisze:Wczorajszy mecz pokazał że 4-2-3-1 z Khedirą jako jednym z dwójki pomocników nie ma racji bytu.
To ustawienie może i by miało rację bytu, ale zamiast Khediry musiałby tam być taki piłkarz jak Kante z Chelsea.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 16:39

ewerthon pisze:To ustawienie może i by miało rację bytu, ale zamiast Khediry musiałby tam być taki piłkarz jak Kante z Chelsea.
Ja mam ogromną nadzieje że w tym miejscu sprawdzi się Can.

Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Sandro - Can, Pjanic - Bernardeschi, Dybala, Costa - Ronaldo - Pierwsza 11 aż sama się układa w głowie po spojrzeniu na kadrę i listę graczy na daną pozycję.

Dybala to jak dla mnie w tym ustawieniu nie jest trequartistą tylko second strikerem.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 17:23

Na moje najwiecej sensu mialoby 433, z trojka w pomoc i Dybala na lawce. :hope:


calma calma
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 17:41

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
ewerthon pisze:To ustawienie może i by miało rację bytu, ale zamiast Khediry musiałby tam być taki piłkarz jak Kante z Chelsea.
Ja mam ogromną nadzieje że w tym miejscu sprawdzi się Can.

Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Sandro - Can, Pjanic - Bernardeschi, Dybala, Costa - Ronaldo - Pierwsza 11 aż sama się układa w głowie po spojrzeniu na kadrę i listę graczy na daną pozycję.

Dybala to jak dla mnie w tym ustawieniu nie jest trequartistą tylko second strikerem.
No to przecież to jest to samo co "archaiczne" 4-4-2 z Dybalą jako cofniętym napastnikiem.
Ja bym zrobił wszystko by Pjanic grał wyżej więc trójka w pomocy musi być przynajmniej na mocnego rywala, a to co podałeś to na takie Chievo w sam raz.

@Pluto - Tylko szkoda naszej dziesiątki... Dybala może wymieniać się pozycją z Ronaldo. Na Higuaina i tak nie graliśmy wysoko, bo on prawie głową nie gra.


FORZA JUVE!!!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 17:52

Pedros92 pisze:Według mnie największym wyzwaniem dla Allegrego będzie dopasowanie zespołu pod Cristiano.
Ja bym dodal: pod Cristiano i Dybałę... Wczoraj widzielismy, ze na lewym ataku Cristiano radzil sobie bardzo dobrze. Dybala na trequ znowu sobie nie radzil. Jesli mamy zamiar tluc 4-2-3-1, to lepiej by bylo, gdyby pozostal z nami Igła, a sprzedalibysmy Pawła. Z tym, ze wtedy Allegri by spanikowal i nie wiedzial kogo ma wystawic na 3/4. Czy kogos takiego mamy? Moim zdaniem tak - Pjanicia. W zwiazku z czym, w chwili obecnej proponowalbym przynajmniej sprobowac:
---------------------------- Wojtek/Perin -----------------------------
Cancelo/Barza (sic!) - Chiellini - Bonucci/Benatia - Alex Sandro
----------------- Matuidi --------------- Can -------------------------
------------- Costa/Berna - Pjanic - Ronaldo ---------------------
------------------------------- Dybała --------------------------------


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 17:53

Wiem, że mecz przeciwko Chievo (po okresie przygotowawczym, z kilkoma nowymi piłkarzami) nie powinien być drogowskazem i że do pierwszych senswonych (sensowniejszych?) wniosków powinniśmy dopiero dochodzić po conajmniej pięciu spotkaniach, ALE...

w meczu przeciwko Lazio chciałbym zobaczyć obok Pjanicia- Cana
Costę, Cuadrado lub Cancelo z ławki
a w pierwszej 11 Mandżukcia i Bernardeschiego
ze ściągniem przeciętnie grającego w Weronie Pawełka bym uważał, jest to piłkarz równie humorzasty jak utalentowany, nie ma co jak na razie zaogniać sytuacji sadzaniem go na ławie (szczególnie, że jeden rzut wolny z prawej strony może zmienić wiele).
Także
Mandżukić
Ronaldo Dybala Bernardeschi
Pjanić Can
Sandro Chiellini Bonucci MDS
Szczęsny

+ Ronaldo lepiej wyglądał jako LN niż "9"
+ Bernardeschi zagrał lepiej niż Costa i Cuadrado (obaj nie wnieśli niemalże nic sensownego od 1 minuty. Chciałbym Costę zobaczyć wchodzącego z ławki :))
+ Can gorszy od "wozu z węglem" Khediry nie będzie
+ MDS lepiej ogarnie w obronie niż Cancelo (ten powinien przejść kilka rozmów z Maxem, te jego kiwki na swojej połowie czy bezsensowne zagrania w obronie są do wycięcia!)
+ Bonucci może dał ciała przy bramce Stępińskiego, ale wprowadza bardzo dużo spokoju w rozgrywanie piłki, lepiej przy nim wygląda Pjanić)


Pedros92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2009
Posty: 17
Rejestracja: 13 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 17:55

Rzecz w tym, że Ronaldo przeszedł na lewą stronę ze względu na wejście Mandżukicia, który zajął pozycję klasycznej dziewiątki. CR7 nie ma już tyle siły, by całe 90 minut hasać na skrzydle i ściągać do środka. Stąd ta ewolucja na środkowego napastnika, którą wymyślili Zidane'a lub Santos (każdy niech sobie wybierze, co woli).

Dybala był wczoraj zgaszony.


Po godzinach piszę o piłce, Rosji i jej historii na blogu Głowa i Nogi.
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 17:58

dawid91 pisze:No to przecież to jest to samo co "archaiczne" 4-4-2 z Dybalą jako cofniętym napastnikiem.
Ja bym zrobił wszystko by Pjanic grał wyżej więc trójka w pomocy musi być przynajmniej na mocnego rywala, a to co podałeś to na takie Chievo w sam raz. .
I co z tego? To tylko cyferki...
3 w środku chyba że z Berną - ale z nim i z Dybala - to i tak - 4231 = 442 = 433.

Większa mamy jakość wśród ofensywnych zawodników niż środkowych pomocników. Więcej da Berna drużynie niż taki Khedira/Matuidi/Bentancur (Na ten moment) Uważam że ta taktyka - czy raczej personalia - jest dobra na każdą drużyną, tylko musi zacząć działać. Chyba że jesteś tak konserwatywnym fanem calcio że sobie nie wyobrażasz Juventusu grającego w ten sposób? Jak dla mnie liczba zawodników na daną pozycję w kadrze ewidentnie wskazuje na 2 w środku i więcej na skrzydłach. Moglibyśmy oczywiście grać 3 w środku pola, ale umówmy nie mamy tam tylu wybitnych graczy co z przodu.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 21:45

ewerthon pisze:Czyli według ciebie jak jedziesz za każdym razem po Mandżukiciu, Allegrim i kilku innych będąc przy tym nieobiektywnym, to nie hejtujesz.
szanowny Panie redaktorze: po pierwsze odsyłam do słownika języka polskiego
http://sjp.pwn.pl/sjp/;5580544 pisze:hejt «obraźliwy lub agresywny komentarz zamieszczony w Internecie»
po drugie nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena czegokolwiek, wszystko co piszesz ty czy ja wyrażając swoje zdanie jest subiektywne, po trzecie chwaliłem kilka razy i Mario i Allegriego jeśli wg mnie było za co ale nie dorabiałem teorii jak nie było żeby też ich chwalić i po czwarte często jak "doktorek" czy ja pisaliśmy cokolwiek niezgodnego z twoją myślą robiłeś sobie wycieczki osobiste wpisami typu "Kolejne mądrości", też mi na ciebie szkoda czasu więc nie będę tu szukał cytatów ale z pewnością jesteś ostatnią osobą by mówić komuś "do czego służy forum"

Khedira na ławce? a to dobre :D takie bajki możecie sobie czytać dzieciom jeśli macie na dobranoc a nie wypisywać na forum, Maksio nigdy go nie posadzi na dłużej/stałe na ławce... jeśli okaże się, że np. Can gra tak dobrze, że musi grać to będziemy grać 3 w środku a nie 2 i tyle ;]

ja dalej przystaje przy 3 z przodu...Costa Dybala i Ronaldo mogą rotować pozycjami przez cały mecz, grać oszukanych napastników, bocznych, wysuniętych, skrzydłowych etc., z ławki zawsze może wejść Berna który jako boczny także równie świetnie czuje się na środku i dużo goli i asyst ma ze środkowych okolic pola karnego właśnie, nawet ten nieszczęsny Mandzukic może rotować pozycjami i tylko Cuadrado nie pasuje do tej układanki ale on to powinien pomyśleć nad prawą obroną w 433 albo skrzydle w 343 bo ani strzału nie ma ani zejścia do środka


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2018, 22:45

Pedros92 pisze:CR7 nie ma już tyle siły, by całe 90 minut hasać na skrzydle i ściągać do środka.
I dlatego mamy lawke, jaka mamy. Chyba nikt z kibicow nie spodziewa sie, ze Cris bedzie zaiwaniał w 50 meczach w sezonie po 90 minut na lewej stronie ataku? :think: Tak po prawdzie, Ronaldo moglby grac tylko spotkania LM, kilka wazniejszych meczow ligowych i finalik PW + wchodzic w jakichs pojedynczych meczach zeby nas uratowac.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2018, 00:11

Jacky pisze:
Pedros92 pisze:CR7 nie ma już tyle siły, by całe 90 minut hasać na skrzydle i ściągać do środka.
I dlatego mamy lawke, jaka mamy. Chyba nikt z kibicow nie spodziewa sie, ze Cris bedzie zaiwaniał w 50 meczach w sezonie po 90 minut na lewej stronie ataku? :think: Tak po prawdzie, Ronaldo moglby grac tylko spotkania LM, kilka wazniejszych meczow ligowych i finalik PW + wchodzic w jakichs pojedynczych meczach zeby nas uratowac.
A czy nie więcej dałby drużynie jako środkowy napastnik? Mi się zdaję że tak! Za wcześnie na jakieś dywagację, bo jego towarzysze broni z pierwszej linii są z nim nie zgrani, a Dybala jest bez formy. Mam wrażenie że rozpatrujecie go na lewym skrzydle głównie przez pryzmat słabej formy Dybali. Spokojnie niech się machina rozkręci.

A co do Dybali? Na bank główny problem leży w psychice. W zeszłym sezonie dostał 10, nowy kontrakt od razu (?) no i dało mu to mega kopa który zaowocował kapitalnym startem. Teraz został zepchnięty z piedestału przez CR7, na którego wszystkie światła. Więc Pawełek może nie wytrzymywać presji. Możliwe jest też to niestety, że jego słaba psychika uniemożliwi mu pełen rozwój talentu.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2018, 08:09

Szkoda że nasi nie sprzedali Dybali aby kupić SMSa lub Pogbę.Wtedy byłoby 4-3-3 jak się patrzy.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2018, 11:14

Też nie jestem jakimś przesadnym fanem Dybali, ale nie ma go co jeszcze skreślać. W decydujących momentach często zawodzi, ale 52 gole w 98 meczach strzelił. Zaczynać sezon w cieniu Ronaldo na pewno nie jest mu łatwo, ale spotkań do rozegrania zostało jeszcze od groma i ciut-ciut. Jak przez rok nie wejdzie na wyższy poziom to wtedy faktycznie warto zastanowić się nad jego spieniężeniem.

W pierwszym meczu nie dziwi mnie, że Allegri nie zagrał trójką w pomocy. Skoro uznał, że Matuidi i Bentancur nie są jeszcze gotowi do gry to był to logiczny wybór. Myślę, że dla Maksa są to ważni gracze i choćby z uwagi na fakt, że Urugwajczyk i Can potrzebują minut na boisku odszedł Marchisio, który dobrej formy nie widział od lat. Nie jestem szczególnym fanem Rodrigo, ale po Mundialu wiążę z nim duże nadzieje.


ODPOWIEDZ