Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 14:04

pumex pisze:Żaden argument, zoffie. Kurdupel nie radzi sobie na swojej nominalnej pozycji, więc marzenie o szalejącym Giovinco na prawej stronie ataku jest stratą czasu. Powtarzam: on nie nadaje się do Juventusu. Ani jako 10-tka, ani jako 9-tka, ani jako 11-tka. Osobiście nawet numeru "0" bym mu nie dał, bo szkoda.
Poczekałbym z taką oceną. Niech zagra te kilka spotkań na skrzydle w takim ustawieniu. Wyraziłem po prostu swoje zdanie. Z drugiej strony jak nie Giovinco to kto? W środku pola Seba ma duże problemy, szczególnie kiedy cofa się po piłkę. Nie wykorzystuje swojej szybkości, gra na skrzydle jest znacznie prostsza. Nie trzeba być geniuszem. Patrz, Pepe.

Skoro w 3-5-2 Seba wygląda blado, to ja nie wiem jak zachłyśniętym trzeba być w Giovinco, żeby wymyślić 3-4-1-2 i dać mu rolę "10".


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 14:07

A jeśli dalej ma być to 3-5-2 to na skrzydłach mają grać skrzydłowi najlepiej Pepe i Giaccherini.

Kiedy wraca Pepe?


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 14:09

Taktyka 3-5-2 nie jest zła, problemem jest spadek formy piłkarzy. Przy tej taktyce silne muszą być skrzydła, a teraz mamy do czynienia ze słabą formą Lichtsteinera i Asamoaha, a ich zmiennicy także słabi. Kolejnym problemem jest słaba forma Marchisio i Vidala. Jeśli Conte chce trwać przy tej taktyce musi posadzić kilku piłkarzy na ławce i dać szanse Pogbie który daje powiew świeżości drużynie. Osobiście nie wierze w powrót do 4-3-3.


szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 14:17

Mi się wydaje, że od naszych skrzydłowych trochę za dużo się oczekuje i dlatego spada na nich aż taka krytyka. Oni są sami na całym skrzydle! Znajdźcie mi takiego zawodnika, który przez 90 grałby świetnie zarówno w obronie jak i w ataku... ciężko by było. W ostatnich meczach styuacja wygląda tak. Podanie do Kwadwo/Lichego (czy tam ich zmienników) i niech dalej oni robią akcje. Kiwać sami to mogą raz, góra 2 na mecz a nie cały czas gdy tylko dotrze do nich piłka. Wydaje mi się, że trochę za mało jest prostopadłych piłek, które wykorzystałyby ich dynamiczne wejścia (tak to właśnie wyglądało rok temu). Pamiętamy choćby bramkę Lichego z Parmą, pierwszą na nowym stadionie. W poprzednich rozgrywkach było kilka takich akcji/bramek a w tym już nie bardzo.


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 14:18

szycha21 pisze:Mi się wydaje, że od naszych skrzydłowych trochę za dużo się oczekuje i dlatego spada na nich aż taka krytyka. Oni są sami na całym skrzydle! Znajdźcie mi takiego zawodnika, który przez 90 grałby świetnie zarówno w obronie jak i w ataku... ciężko by było. W ostatnich meczach styuacja wygląda tak. Podanie do Kwadwo/Lichego (czy tam ich zmienników) i niech dalej oni robią akcje. Kiwać sami to mogą raz, góra 2 na mecz a nie cały czas gdy tylko dotrze do nich piłka. Wydaje mi się, że trochę za mało jest prostopadłych piłek, które wykorzystałyby ich dynamiczne wejścia (tak to właśnie wyglądało rok temu). Pamiętamy choćby bramkę Lichego z Parmą, pierwszą na nowym stadionie. W poprzednich rozgrywkach było kilka takich akcji/bramek a w tym już nie bardzo.
Właśnie dlatego warto przejść na 4-3-3. W tej taktyce te skrzydła dużo lepiej wyglądały.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 14:35

Przy 3-5-2 dobra dyspozycja środkowych pomocników oraz małymi wyskokami formy poszczególnych napadziorów maskowała braki na skrzydłach. Gdy tego zabrakło skończyło się jak widzieliśmy...
Grając 4-3-3 łatwiej i szybciej przedostawaliśmy się pod pole karne rywala. Odkąd przeszliśmy na 3-5-2 gramy głównie po ziemi przez co takich podań jak to Pirlo do Lichego w meczu z Atalantą mamy coraz mniej. Wydaje się, że w tym ustawieniu poszczególni zawodnicy są w stanie pokazać pełnie swoich możliwości - Vucinic, Giovinco, Pepe, Isla, Lichy...
3-5-2 wydaje się wymuszone i uzależnione od przebłysków niektórych zawodników.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 14:40

stahoo pisze:Amen. Zacytowałem cały post, żeby był na nowej stronie, bo jest dobry.
No to albo nie doczytałeś, albo wcale nie jest tai dobry :]
Prawda jest taka że obecnie 4-3-3 ma rację bytu jedynie z Pepe na prawym skrzydle, fajnie w sumie jakby w końcu wrócił. Nawet go w drugiej połowie wpuścić na ostatnie 30 minut. Giaccherini od biedy jeszcze tak, ale Isla lub Asamoah? :stop: A już pomysłów by z Asamoah zrobić prawoskrzydłowego to już kompletnie nie rozumiem :doh: (ale to już z innych postów).
Bendtner jako zbawca środku ataku to też średnia opcja, chyba że rzeczywiście zostanie w polu karnym i będzie czekał na wrzuty, ale jakoś jego świetnej gry głową nie zaobserwowałem. Jest wysoki, to tyle, Rasiak też był i też błędnie był chwalony za grę głową (no ale może Duńczyk miał zły dzień). Może jestem uprzedony, ale koleś działa mi na nerwy dużo bardziej niż Fabio czy Matri.
pan Zambrotta pisze: W 4-3-3 jako boczny napastnik, który nie uruchamia innych podaniami, ale sam jest uruchamiany przez Pyrlo, Markizjo, czy innego playmakera. To może wypalić, bo Gio będzie mógł robić to, co umie.
Kolejna sprawa. Też zawsze postrzegałem Sebę jako skrzydłowego w 4-3-3. Natomiast teraz tego nie widzę, tzn. nie z Vuciniciem po drugiej stornie (i tu znowu przydałby się Pepe). Dodatkowo mam wrażenie że Conte też nie bardzo chce ustawić Giovinco z boku. Bywały sytuacje że sie o to prosiło, a jednak Seba chyba w takiej roli nie wystąpił. Nawet w dwóch ostatnich meczach gdy w pewnych momentach mieliśmy 3 napastników na boisku, jakoś Mrówki nie ściągało specjalnie na skrzydło :think:
pumex pisze:Trochę z Napoli, trochę z Ferrarą i Diego. Takiego tworu widzieć nie chcę, bo oczkiem tej taktyki byłby łysy konus, którego mam dość prawie tak samo, jak Amauriego
W życiu nie widizałem by Ciro wystawił trójkę w obronie. Rozumiem, że chodzi bardziej o ostatni etap tego tworu.
Swoją drogą rozgryzł ktoś ten pomysł z końcówki z Interem i Bologną? Ni to 4-3-3, 3-4-1-2 też nie do końca bo zostawało 3 środkowych pomocników+Asamoah, 3 obrońców i 3 napastników...


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 21:21

@D@$ pisze: Swoją drogą rozgryzł ktoś ten pomysł z końcówki z Interem i Bologną? Ni to 4-3-3, 3-4-1-2 też nie do końca bo zostawało 3 środkowych pomocników+Asamoah, 3 obrońców i 3 napastników...
To chyba takie połatane 4-3-3 na siłę. Asa jako lewy obrońca, Caceres jako ten prawy.


Obrazek
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 listopada 2012, 22:10

@up
takie połatane to bym nie chciał. jak już 4-3-3 to może by się udało tego Walcotta lub Naniego ściągnąć do tego napadzior i gra muzyka , tylko właśnie nie ma kasy...


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 listopada 2012, 15:43

Podobno trwają jakieś rozkminy w Turynie by wrócić do 4-3-3, a w na skrzydłach ataku mają zagrać Giovinco i Isla. Ciekawe co na to Pumex...Wiadomo może z tym nic nie wyjść itp ale ciekawa propozycja 8)


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 21 listopada 2012, 15:56

Zmieniłem temat na ten, bo to szersza sprawa (cytat z meczowego z Chelsea).
ewerthon pisze:Też np. dziwi mnie granie 3-5-2 przy kiepskich wing-backach
Skąd Ci się to wzięło?!

1.Czekam na listę klubów z lepszymi wingbackami.
2. Asamoah to chyba najlepszy wingback na świecie. Biega jak szalony, wrzuca, broni, drybluje.

____

Dziwi mnie czepianie się naszych skrzydłowych. Porównywanie Asy do Krasicia? :angry: Że zwód jeden ma? Please. To jest wingback, czyli w zasadzie obrońca. Pokażcie mi innego, który kiwa. Drybling na tej pozycji to bonus a nie standard. Nie można się czepiać. Wszechmocny Maggio, wzór wingbacka gra jak Krasić. Wypuszczenie piły i bieg. Kompletnie nie umie grać kombinacyjnie (co widać w reprezentacji). Asa umie.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 listopada 2012, 16:04

Asa jeśli chodzi o drybling jest jednak ciut podobny do Krasicia, jednak jeśli chodzi o całokształt nie ma z Serbem nic wspólnego, na szczęście.

Szukanie innych - lepszych wingbacków jest trochę ciężkie, bo ta pozycja jest głównie ceniona w Italii. Dla mnie na szczycie piłkarzy, którzy nadaliby się idealnie na tę pozycję jest Bale - kiedyś obrońca, teraz ofensywny skrzydłowy z zadatkami na świetnego wingbacka


Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 listopada 2012, 16:13

Żeby powiedzieć, że Asa jest najlepszym wingbackiem na świecie brakuje mi dwóch rzeczy- spoglądania w pole karne przed dośrodkowaniem i drugiej nogi. Czyli wypisz wymaluj PDC. Od Włocha różni go tylko to, że Asa ma większą intensywność w grze, ofensywnej i defensywnej, czyli można by go spokojnie nazwać PDC v2.0.
Do prawoskrzydłowych nie mam zastrzeżeń. Mamy dwóch zawodników światowej klasy, kłującego niczym ninja kolejnymi wejściami w pole karne Lichta, i świetnie czytającego Islę. Taktycznie do wyboru, do koloru, a w odwodzie jeszcze bardzo dobry Caceres.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 21 listopada 2012, 16:15

Są jakieś rozkminki taktyczne z wczorajszego meczu? Takie jak ktoś podawał po 1.kolejce LM i meczu na Stamford?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 21 listopada 2012, 16:17

SKAr7 pisze:Czyli wypisz wymaluj PDC. Od Włocha różni go tylko to, że Asa ma większą intensywność w grze, ofensywnej i defensywnej, czyli można by go spokojnie nazwać PDC v2.0.
Teraz ja przywalę się do Ciebie 8) Jak można nazwać Asę PDC v2.0, skoro obaj preferują zupełnie odmienny styl gry?! Ghańczyk gra w większości po ziemi, schodzi do środka, próbuje zwodów a De Ceglie dostaje piłkę, ciągnie po linii do narożnika, wali górne dośrodkowania i w życiu zrobił przewagi po akcji 1na1
:?:


Obrazek
ODPOWIEDZ