Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 27 maja 2019, 12:07

Przykre, że oprócz Ronaldo próżno szukać naszych w tych zestawieniach, co tylko umacnia w przekonaniu jak bezjajeczny jest obecny Juventus.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 20:57

Bardziej jako ciekawostka, ale niektóre punkty moim zdaniem trafne.



alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 01:30

Długo się nosiłem, żeby coś o Sarrim naskrobać - bo czuję się dość kompetentny w temacie - ale ktoś już napisał to za mnie:
Juventus had 54.9% possession last year and scored 70 goals, the year before they had 56% and scored 86, Allegri was not a defensive manager. He was tactically fluid who could/should be criticized for not being more bold and attacking when in first legs and first halves in the Champions League.

Sarri is a great manager, but he is not tactically fluid and is therefore more bold and exciting, he was criticized in Chelsea for being the exact opposite [of Allegri] and having no plan B. Juve traded a tactically fluid manager for a bold manager, its not about attacking or defending styles.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 06:25

alina pisze:Długo się nosiłem, żeby coś o Sarrim naskrobać - bo czuję się dość kompetentny w temacie - ale ktoś już napisał to za mnie:
Juventus had 54.9% possession last year and scored 70 goals, the year before they had 56% and scored 86, Allegri was not a defensive manager. He was tactically fluid who could/should be criticized for not being more bold and attacking when in first legs and first halves in the Champions League.

Sarri is a great manager, but he is not tactically fluid and is therefore more bold and exciting, he was criticized in Chelsea for being the exact opposite [of Allegri] and having no plan B. Juve traded a tactically fluid manager for a bold manager, its not about attacking or defending styles.
Ah ta 'płynna' taktyka Maxa w ostatnim sezonie. :inlove:


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 07:22

Poprostu pisze:

Ah ta 'płynna' taktyka Maxa w ostatnim sezonie. :inlove:
Nie jestes kompetentny :D Troche analizy WhoScored i moze bedziesz mogl podjac rekawice :-)


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 07:45

alina pisze:Długo się nosiłem, żeby coś o Sarrim naskrobać - bo czuję się dość kompetentny w temacie - ale ktoś już napisał to za mnie:
Juventus had 54.9% possession last year and scored 70 goals, the year before they had 56% and scored 86, Allegri was not a defensive manager. He was tactically fluid who could/should be criticized for not being more bold and attacking when in first legs and first halves in the Champions League.

Sarri is a great manager, but he is not tactically fluid and is therefore more bold and exciting, he was criticized in Chelsea for being the exact opposite [of Allegri] and having no plan B. Juve traded a tactically fluid manager for a bold manager, its not about attacking or defending styles.
Zgadzam się. Tylko to fluid było też nudne, powolne itd. Obawiam się troche tego braku planu B i obawiałem się już go w momencie zatrudniania Sarriego.
Będzie ładnie, ale boję się, że nieskutecznie tzn. odpadamy z LM po ładnych meczach, bo trafiliśmy na gościa, który rozgryzie Maurizio.
Dostaliśmy trochę wersję light Pepa.
W przypadku Sarriego wierzę, że może się jego podejście jeszcze zmienić. Wiem, że jest stary jak cholera, ale późno dostał szansę w Serie A i może jest szansa, że nie zabetonował się już na amen.


EDIT: Co do opinii panów powyżej: naprawdę określilibyście taktykę Maksa jako defensywną? To, że ktoś gra brzydko i 'bez pomysłu' nie oznacza jeszcze, że głównie się broni.


jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 08:43

niby to prawda Juve nie grał defensywnie, ale od tego ataku, braku w nim fantazji to, aż oczy bolały, nie było chyba lepszego lekarstwa na bezsenność jak oglądanie meczów Juve.

Mamy taką przewaga nad resztą klubów, że statystyki nic nie mówią, bo zamazują obraz.

To tak jak ME młodzieżówki jak ktoś by zobaczył same wyniki - no to fajnie 2 wygrane mecze, pech że nie awansowaliśmy, ale jak ktoś zobaczył jak gra wyglądała to zobaczył ten dramat.

Milan w części tamtego sezonu był w czubie w statystyce oddawanych strzałów i kreowanych sytuacji bramkowych, tylko jak ktoś oglądał te mecze te wie jak te sytuacje wyglądały i jakie to były strzały, ale statystyka.....
Statystka bez otoczki nic nie daje - oglądania meczów nic nie daje - bo można wyciągnąć błędne wnioski


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 09:19

Ja nie nazwałbym taktyki Allegriego jako fluid. To że próbował różnych piłkarzy na różnych pozycjach nie robi z tego jakoś fluid. Ostatni sezon pokazał, że jeżeli przeciwnik dobrze broni, nasza drużyna nie miała pomysłu na grę. Walenie dośrodkowań na palę, a może ktoś strąci. Nie było żadnych schematów ofensywnych.
Jak wypada ta płynność w drużynach Sarriego nie wiem. Ale przez pojęcie fluid rozumiem również przystosowanie się do przeciwnika. U Maxa do każdego podchodziliśmy tak samo. Różne ustawienie, gra ta sama.
Mam nadzieję że Sarri mimo że gra jednym "ustawieniem", potrafi dostosować grę pod konkretnego przeciwnika i odnieść zwycięstwo.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 09:23

alina pisze:Długo się nosiłem, żeby coś o Sarrim naskrobać - bo czuję się dość kompetentny w temacie - ale ktoś już napisał to za mnie:
Można wiedzieć, na czym polega owa kompetencja? Pytam serio, bez złośliwości.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 11:32

Styl Allegriego nie był defensywny, ale irytujący i bez pomysłu. Wiele zagrań na obieg, które kończyły się prawie zawsze w ten sam sposób. Dośrodkowanie na kogoś, kto mógłby wykończyć. Dośrodkowania albo bardzo niecelne, albo celne, ale obrońca przeciwnej drużyny wybił. Ten "fluid" był bezpłciowy. Niby zmiany taktyk, niby X różnych wystawionych jedenastek, ale sposób wykończenia pozostał taki sam. Jedyne co dobre w stylu Allegrim, to duża rotacja zawodnikami. Chociaż i to można by rozpatrywać, jako wadę. Patrz: Berna w genialnej formie wchodzący z ławki


Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 18:10

Szilgu pisze:
alina pisze:Długo się nosiłem, żeby coś o Sarrim naskrobać - bo czuję się dość kompetentny w temacie - ale ktoś już napisał to za mnie:
Juventus had 54.9% possession last year and scored 70 goals, the year before they had 56% and scored 86, Allegri was not a defensive manager. He was tactically fluid who could/should be criticized for not being more bold and attacking when in first legs and first halves in the Champions League.

Sarri is a great manager, but he is not tactically fluid and is therefore more bold and exciting, he was criticized in Chelsea for being the exact opposite [of Allegri] and having no plan B. Juve traded a tactically fluid manager for a bold manager, its not about attacking or defending styles.
Zgadzam się. Tylko to fluid było też nudne, powolne itd. Obawiam się troche tego braku planu B i obawiałem się już go w momencie zatrudniania Sarriego.
Będzie ładnie, ale boję się, że nieskutecznie tzn. odpadamy z LM po ładnych meczach, bo trafiliśmy na gościa, który rozgryzie Maurizio.
Dostaliśmy trochę wersję light Pepa.
W przypadku Sarriego wierzę, że może się jego podejście jeszcze zmienić. Wiem, że jest stary jak cholera, ale późno dostał szansę w Serie A i może jest szansa, że nie zabetonował się już na amen.


EDIT: Co do opinii panów powyżej: naprawdę określilibyście taktykę Maksa jako defensywną? To, że ktoś gra brzydko i 'bez pomysłu' nie oznacza jeszcze, że głównie się broni.
To ze atakowalismy i mielismy posiadania pilki wynika przede wszystkim z tego, ze po prostu mamy po prostu duzo lepszy sklad od kazdego w tej lidze i polowa druzyn grala z nami taktyka polegajaca na okopaniu sie. Takze z braku laku atakowalismy, bo na pewno nie z zamyslu toskanskiego stratega :prochno: :prochno: :prochno:

Bardziej miarodajne bylyby statystyki tylko z ligowa czolowka i LM, tutaj bylo prawdziwe oblicze gownostylu.

Zreszta pisanie o ofensywnym stylu przy wyniku 70 bramek majac Ronaldo w skladzie zakrwawa o niepoczytalnosc i z automatu powinno dyskwalifikować autora.
wojczech7 pisze:
alina pisze:Długo się nosiłem, żeby coś o Sarrim naskrobać - bo czuję się dość kompetentny w temacie - ale ktoś już napisał to za mnie:
Można wiedzieć, na czym polega owa kompetencja? Pytam serio, bez złośliwości.
Ot, taki forumowy ekspert z dziedziny taktyki, cos jak Makiavel w temacie Polityka.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 19:52

alina pisze:Długo się nosiłem, żeby coś o Sarrim naskrobać - bo czuję się dość kompetentny w temacie - ale ktoś już napisał to za mnie:
Juventus had 54.9% possession last year and scored 70 goals, the year before they had 56% and scored 86, Allegri was not a defensive manager. He was tactically fluid who could/should be criticized for not being more bold and attacking when in first legs and first halves in the Champions League.

Sarri is a great manager, but he is not tactically fluid and is therefore more bold and exciting, he was criticized in Chelsea for being the exact opposite [of Allegri] and having no plan B. Juve traded a tactically fluid manager for a bold manager, its not about attacking or defending styles.
Nie przemawia do mnie w ogóle to, co autor pisze o Allegrim. Zwykła próba ubrania w inne słowa tego, czego każdy kibic doświadczał tydzień w tydzień. "Wiecie, nie był usposobiony defensywnie, ale w zasadzie ofensywnie też nie. Za to był elastyczny taktycznie i powinien być krytykowany za brak odwagi w ataku wtedy, kiedy mógł". Czytaj: był słusznie kojarzony z nadmiernym podejściem defensywnym i choćby skały srały, to rzeczywistości zakłamać się nie da.


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 20:47

Sarri jest jeszcze większym betonem taktycznym od Allegriego. Nie wiem czy jesteście sobie w stanie to wyobrazić.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 lipca 2019, 22:01

Spokojnie, Guardiola też.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 10:20

Analiza taktyczna na temat gry Ramseya i możliwościach jego ustawienia: https://www.ilbianconero.com/a/e-adesso ... msey-63217


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
ODPOWIEDZ