Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2018, 14:22

Niezależnie od tego, czy będziemy grać 4-3-3 czy 4-2-3-1 na boisku jak najdłużej powinna przebywać trójka Dybala-C.Ronaldo-D.Costa. Taka ofensywa wygląda szalenie europejsko. Nie ma w niej typowej 9-tki, ale jest 3 piłkarzy mega technicznych piłkarzy. Pamiętajmy też, że C.Ronaldo świetnie gra głową (dużo lepiej niż Higuain), więc nawet bez typowej 9-ki będzie miał kto wykorzystywać dośrodkowania Cancelo i A.Sandro.

W ogóle przy C.Ronaldo zarówno Dybala jak i D.Costa mogą wyglądać dużo lepiej, ponieważ przeciwnik będzie poświęcał znacznie więcej uwagi C.Ronaldo niż wcześniej Higuainowi. Wyłącznie C.Ronaldo z gry często wymaga poświęcenia mu indywidualnego krycia przez najlepszego obrońcy rywala. U nas zadanie krycia go otrzymywał Chiellini, co często i tak mu się nie udawało i trzeba go było asekurować. Wtedy do C.Ronaldo idzie kolejny obrońca rywali, a Dybala i D.Costa mają dużo więcej miejsca.

Jak sobie wypracujemy różne takie schematy z przodu na linii Dybala-C.Ronaldo-D.Costa oraz na skrzydłach A.Sandro-D.Costa i Cancelo-Dybala, to mamy materiał ludzki na mega ofensywne granie. Pytanie czy Allegri na to pozwoli ;)


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2018, 14:30

Było widać w towarzyskim meczu, że chcą klepać oraz grać na jeden kontakt.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2018, 15:08

TS

Allegri testuje Berne w roli podobnej do Isco. Cokolwiek to znaczy. :D


ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2018, 17:03

dzisiaj
4-2-3-1
Szczęsny - Barzagli, Bonucci, Rugani, Alex Sandro - Khedira, Pjanic - Cuadrado, Dybala, Douglas Costa - Ronaldo.
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... h-szczesny


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 13:53

Według mnie powinniśmy wrócić do 3-5-2, które ewentualnie później w trakcie meczu zmieniałoby się na 4-3-3. Dlaczego? Szkoda marnować Benatię na ławce, a w tym ustawieniu Rugani też by miał więcej szans na grę. Poza tym, Cancelo nie jest typowym bocznym obrońcą, lepiej czuje się wyżej niż w czteroosobowym bloku obronnym. Dlatego na wahadło byłby w sam raz. Na lewej stronie Alexa Sandro byłoby łatwiej zastąpić, niż wtedy, gdy grałby na boku obrony. W środku pola więcej szans powinien dostawać Bentancur, a grając dwójką znowu będzie zbierał same ogony. Wreszcie po latach w środku pola nie mamy pomocnika, który odstaje od innych (jak wcześniej Sturaro czy Padoin) i każdy może dać coś od siebie. Nawet ten kaleczący grę Khedira strzelił przecież sporo bramek w ubiegłym sezonie. Jeśli chodzi o atak, to stawianie Dybali głębiej to marnowanie jego potencjału. Paulo najlepiej będzie wyglądał jako cofnięty napastnik (tak jak w sezonie 15/16). A Ronaldo przed nim. W drugiej połowie można wpuszczać Costę, żeby rozrywał obronę rywali. Ewentualnie Costa może grać od początku, ale już w innym ustawieniu.

3-5-2: Szczęsny/Perin; Benatia, Bonucci, Chiellini; Cancelo, Can, Pjanić, Matuidi, Sandro; Dybala, Ronaldo.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 14:05

ewerthon pisze:Według mnie powinniśmy wrócić do 3-5-2, które ewentualnie później w trakcie meczu zmieniałoby się na 4-3-3. Dlaczego? Szkoda marnować Benatię na ławce, a w tym ustawieniu Rugani też by miał więcej szans na grę. Poza tym, Cancelo nie jest typowym bocznym obrońcą, lepiej czuje się wyżej niż w czteroosobowym bloku obronnym. Dlatego na wahadło byłby w sam raz. Na lewej stronie Alexa Sandro byłoby łatwiej zastąpić, niż wtedy, gdy grałby na boku obrony. W środku pola więcej szans powinien dostawać Bentancur, a grając dwójką znowu będzie zbierał same ogony. Wreszcie po latach w środku pola nie mamy pomocnika, który odstaje od innych (jak wcześniej Sturaro czy Padoin) i każdy może dać coś od siebie. Nawet ten kaleczący grę Khedira strzelił przecież sporo bramek w ubiegłym sezonie. Jeśli chodzi o atak, to stawianie Dybali głębiej to marnowanie jego potencjału. Paulo najlepiej będzie wyglądał jako cofnięty napastnik (tak jak w sezonie 15/16). A Ronaldo przed nim. W drugiej połowie można wpuszczać Costę, żeby rozrywał obronę rywali. Ewentualnie Costa może grać od początku, ale już w innym ustawieniu.

3-5-2: Szczęsny/Perin; Benatia, Bonucci, Chiellini; Cancelo, Can, Pjanić, Matuidi, Sandro; Dybala, Ronaldo.
Mamy w kadrze 3 skrzydłowych naprawdę wysokiej klasy - Costa, Bernardeschi i Cuadrado. Naprawdę uważasz, że wybór 3-5-2 i posadzenie całej trójki na ławce (plus Mandžukić, ale jego można uznać za napastnika) jest dobry wyborem? :stop:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 14:34

francois pisze:
ewerthon pisze:Według mnie powinniśmy wrócić do 3-5-2, które ewentualnie później w trakcie meczu zmieniałoby się na 4-3-3. Dlaczego? Szkoda marnować Benatię na ławce, a w tym ustawieniu Rugani też by miał więcej szans na grę. Poza tym, Cancelo nie jest typowym bocznym obrońcą, lepiej czuje się wyżej niż w czteroosobowym bloku obronnym. Dlatego na wahadło byłby w sam raz. Na lewej stronie Alexa Sandro byłoby łatwiej zastąpić, niż wtedy, gdy grałby na boku obrony. W środku pola więcej szans powinien dostawać Bentancur, a grając dwójką znowu będzie zbierał same ogony. Wreszcie po latach w środku pola nie mamy pomocnika, który odstaje od innych (jak wcześniej Sturaro czy Padoin) i każdy może dać coś od siebie. Nawet ten kaleczący grę Khedira strzelił przecież sporo bramek w ubiegłym sezonie. Jeśli chodzi o atak, to stawianie Dybali głębiej to marnowanie jego potencjału. Paulo najlepiej będzie wyglądał jako cofnięty napastnik (tak jak w sezonie 15/16). A Ronaldo przed nim. W drugiej połowie można wpuszczać Costę, żeby rozrywał obronę rywali. Ewentualnie Costa może grać od początku, ale już w innym ustawieniu.

3-5-2: Szczęsny/Perin; Benatia, Bonucci, Chiellini; Cancelo, Can, Pjanić, Matuidi, Sandro; Dybala, Ronaldo.
Mamy w kadrze 3 skrzydłowych naprawdę wysokiej klasy - Costa, Bernardeschi i Cuadrado. Naprawdę uważasz, że wybór 3-5-2 i posadzenie całej trójki na ławce (plus Mandžukić, ale jego można uznać za napastnika) jest dobry wyborem? :stop:
ewerthon chyba trolluje, bo takich kacapołów, to dawno tu nie czytałem.

trójka w obronie bo szkoda Benatii
:sciana:
ale Costy to już nie szkoda :bravo:


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 16:09

francois pisze: Mamy w kadrze 3 skrzydłowych naprawdę wysokiej klasy - Costa, Bernardeschi i Cuadrado. Naprawdę uważasz, że wybór 3-5-2 i posadzenie całej trójki na ławce (plus Mandžukić, ale jego można uznać za napastnika) jest dobry wyborem? :stop:
Bernardeschi i Cuadrado i tak będą rezerwowymi. A w 3-5-2 jeden może grać w środku, a drugi na wahadle. Mam już dosyć Mandzukicia na skrzydle. Jedyna pozycja dla niego to zmiennik Ronaldo. Costa w ubiegłym sezonie lepiej wyglądał jak wchodził z ławki. Gra trójką w obronie nie byłaby zła w niektórych sytuacjach, bo jak najbardziej mamy do tego zawodników.

@albertcamus - jak na razie to ty piszesz takie rzeczy, skoro nie potrafisz odnieść się konstruktywnie do danej wypowiedzi. Poza tym, od tego jest forum, żeby wymieniać opinie, a nie w głupi sposób coś komuś wytykać. Jak tego nie rozumiesz, to się nie wypowiadaj, albo omijaj moje posty. Aż się odechciewa napisać coś co się myśli, bo przyjdzie taki typ i zaraz odpowiada w sposób na poziomie gimbusa. Strach w ogóle cokolwiek napisać.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 20:07

ewerthon pisze:od tego jest forum, żeby wymieniać opinie, a nie w głupi sposób coś komuś wytykać. Jak tego nie rozumiesz, to się nie wypowiadaj, albo omijaj moje posty. Aż się odechciewa napisać coś co się myśli, bo przyjdzie taki typ i zaraz odpowiada w sposób na poziomie gimbusa. Strach w ogóle cokolwiek napisać.
zapomniał wół jak cielęciem był? a raczej nadal nim jest?

jak chcesz 3 z tyłu to tylko 343


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Pedros92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2009
Posty: 17
Rejestracja: 13 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 20:33

Według mnie największym wyzwaniem dla Allegrego będzie dopasowanie zespołu pod Cristiano. Nie wyborażam sobie tego, żeby wymagał od Portugalczyka takiej gry w obronie, jak od Higuaina. Nie zobaczymy już takiego występu "dziewiątki" Juventusu jak w meczu z Udinese w ubiegłym sezonie. Nie będzie również, mam nadzieję, takiego defensywnego ustawienia jak z Napoli u siebie.
Poza tym Cancelo musi nauczyć się bronić. Allegri miał rację i teraz nie dziwi mnie, dlaczego w sparingach ustawiał go tak wysoko.

Więcej piszę na blogu: https://glowainogi.wordpress.com/2018/0 ... o-serie-a/


Po godzinach piszę o piłce, Rosji i jej historii na blogu Głowa i Nogi.
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 10:07

Maly pisze:
ewerthon pisze:od tego jest forum, żeby wymieniać opinie, a nie w głupi sposób coś komuś wytykać. Jak tego nie rozumiesz, to się nie wypowiadaj, albo omijaj moje posty. Aż się odechciewa napisać coś co się myśli, bo przyjdzie taki typ i zaraz odpowiada w sposób na poziomie gimbusa. Strach w ogóle cokolwiek napisać.
zapomniał wół jak cielęciem był? a raczej nadal nim jest?
Ja wyrażam swoją opinie, a ty hejtujesz. To zasadnicza różnica. Nie moja wina, że jej nie rozumiesz. Nie dziw się, że jak się bez przerwy czepiasz jakiegoś konkretnego zawodnika/trenera, to ludzie tak odbierają twoje posty.
Pedros92 pisze: Poza tym Cancelo musi nauczyć się bronić. Allegri miał rację i teraz nie dziwi mnie, dlaczego w sparingach ustawiał go tak wysoko.
Jak na razie to co parę postów temu napisałem się sprawdza. Cancelo nie nadaje się obecnie na prawego obrońcę do pierwszego składu. Dybala nie powinien grać na skrzydle. Costa wczoraj wyszedł w pierwszym składzie, to tylko wiatr robił. Jakby wyszedł na podmęczonego rywala, to pewnie byłaby asysta lub gol. Dwójka w pomocy to za mało przy tylu ofensywnych piłkarzach.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 10:21

Bardziej niż 3-5-2 do obecnych zawodników pasuje 3-4-2-1, wtedy każdy zawodnik (teoretycznie) znajduje miejsce dla siebie. Otwarte pozostaje pytanie, ilu naszych zawodników ma doświadczenie w takim systemie. Na pewno nie Ronaldo, na pewno nie Costa, na pewno nie Can. Niech mnie ktoś poprawi, ale Cancelo, Matudi i Bentacur też nie bardzo. Nie licząc tego ostatniego, wszyscy przymierzani są do pierwszego składu. Z lepszymi zespołami eksperymenty się zemszczą.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 10:46

francois pisze:Bardziej niż 3-5-2 do obecnych zawodników pasuje 3-4-2-1
Według mnie nie. W 3-5-2 każdy mógłby odnaleźć się na swojej pozycji. W tym co napisałeś znowu byłyby problemy, bo skrzydłowi znowu musieliby wspomagać Khedirę w środku, a Dybala grałby za daleko od bramki. Im głębiej się cofa, tym jest bardziej bezproduktywny.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 11:41

ewerthon pisze:
francois pisze:Bardziej niż 3-5-2 do obecnych zawodników pasuje 3-4-2-1
Według mnie nie. W 3-5-2 każdy mógłby odnaleźć się na swojej pozycji. W tym co napisałeś znowu byłyby problemy, bo skrzydłowi znowu musieliby wspomagać Khedirę w środku, a Dybala grałby za daleko od bramki. Im głębiej się cofa, tym jest bardziej bezproduktywny.
Środek (raczej Matudiego lub Cana niż Khedirę) wspomagaliby środkowi obrońcy, wszak byłoby ich aż 3 ;)


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2018, 11:57

Bez sensu wracać do tak archaicznego modelu gry. Mamy zawodników pod granie, 443, 4231 zwłaszcza 4231.

Jeden z najlepszych skrzydłowych świata Costa, miałby siedzieć na ławce, a jego miejsce w kadrze zająć ktoś z grona - Khedira, Matuidi, Bentancur? F-Logic. Marnowanie potencjału.

Mamy mega topowych skrzydłowych i przeciętnych (jak na ten poziom) pomocników.

Mamy tak:

3 Bramkarzy
4 Bocznych obrońców (Aktualnie 3 dostępnych)
5 Środkowych obrońców
5 Środkowych pomocników
6 Graczy ofensywnych (z Keanem 7)

Idealna kadra do 4231 - musi się to tylko dotrzeć.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
ODPOWIEDZ