Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 13:43

No właśnie co z tym ustawieniem? Pomysłów jest sporo:

352
Szczęsny
Chiellini Bonucci Benatia
Cancelo Can Pjanic Matuidi Sandro
Dybala Ronaldo

Plusy- Szczelny środek i pomoc, brak miejsca w podstawie dla Mario:)
Minusy- Brak wymienności pozycji na bokach, gra ciężka dla oka, brak miejsca w podstawie dla Costy


4231
Szczęsny
Cancelo Chiellini Bonucci Sandro
Can Pjanic
Costa/Cuardado Dybala Mandzukic/Costa
Ronaldo

Plusy- dobra gra na bokach, ustawienie w którym najlepiej się czuje Dybala
Minusy- słaba pomoc- Pjanic musi grać za dużo w defensywnie czego nie potrafi

433
Szczęsny
Cancelo Chiellini Bonucci Sandro
Can Pjanic Matuidi
Dybala Ronaldo Mandzukic/Costa

Plusy- równowaga w pomocy i obronie. Matuidi przecinak- Pjanic więcej swobody
Minusy- moim zdaniem Dybala nie umie grać na PS

343
Szczęsny
Chiellini Bonucci Benatia
Cancelo Can Pjanic Sandro
Dybala Ronaldo Costa/ Mandzukic

Plusy- skład mocno ofensywny, gra powinna cieszyć oko
Minusy- znowu luka w pomocy i Dybala na PS

3412
Szczęsny
Chiellini Bonucci Benatia
Cancelo Can Pjanic Sandro
Dybala
Ronaldo Costa/ Mandzukic

Plusy- skład mocno ofensywny, gra powinna cieszyć oko, Dybala na ŚPO
Minusy- znowu luka w pomocy

442
Szczęsny
Cancelo Chiellini Bonucci Sandro
Cuardado Can Pjanic Costa
Dybala Ronaldo

Plusy- Dybala i Ronaldo jak środkowi napastnicy, świetne boki
Minusy- znowu luka w pomocy


Rozwiązań jest dużo, ciekawy jestem jak ustawi to Max. Szkoda że w pomocy nie mamy TOPA, wtedy gra 2 pomocnikami nie była tak ryzykowna.
Super gdyby Can okazał się dzikiem, wtedy ustawienie 4231 było by świetne.
Aczkolwiek z drugiej strony tam gdzie Can, może - co bardzo prawdopodobne- być Khedria i wtedy pomoc wygląda już bardzo średnio przy ustawieniu 2 pomocnikami.


,,Takich meczów nie wygrywa się piłkarzami jak Tacchinardi, ale takimi jak Zidane. Tacchinardi może pomóc, ale trzeba liczyć na mistrzów "
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 18:08

Bardzo się zdziwię, jeśli zobaczymy boki obrony, wahadłowe czy nie, w postaci Cancelo-Sandro częściej niż 5 razy w tym sezonie.

No, chyba, że przyjdzie jakiś koks do pomocy w stylu Pogby czy Savicia, ale to na ten moment fatamorgana.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 18:11

Na lewej stronie mamy wyłącznie Alexa. Czyli co MDS w podstawie, a kolejne po Bernardeschim 40 baniek wyląduje na ławce? Dołóżmy do tego ludzi wieszczących pierwszy plac dla Mandzukicia i robi się 126 mln.

Chyba nawet Allegri nie jest tak głupi, aczkolwiek nie raz mnie już zaskoczył Obrazek
Danielpiero pisze: 343
Szczęsny
Chiellini Bonucci Benatia
Cancelo Can Pjanic Sandro
Dybala Ronaldo Costa/ Mandzukic

3412
Szczęsny
Chiellini Bonucci Benatia
Cancelo Can Pjanic Sandro
Dybala
Ronaldo Costa/ Mandzukic
Przecież to jest to samo :whistle:
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2018, 18:17 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 18:11

SKAr7 pisze:Bardzo się zdziwię, jeśli zobaczymy boki obrony, wahadłowe czy nie, w postaci Cancelo-Sandro częściej niż 5 razy w tym sezonie.

No, chyba, że przyjdzie jakiś koks do pomocy w stylu Pogby czy Savicia, ale to na ten moment fatamorgana.

Ptaszki ćwierkają o 343 z Sandro i Cancelo na bokach, także może być to częściej niż Ci się wydaje. :ahsisi:

@Sorek
Ja na Chievo tak bym wyszedł.
Perin
Rugani-Babol-Kielon
Cancelo-Can-Pjanic-Sandro
Dybala-CR-Costa

:cooler:
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2018, 18:54 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 18:43

Obecnie najsłabszym elementem Juventusu jest trener.Jeśli nie wygramy LM to powinien odejść i dać szansę innym np Zidanowi.

Mając taką kadrę to Juve powinno roznieść tą ligę a my przez zacofanego Allegriego zastanawiamy się ile razy zagrają razem Cancelo i Sandro.
Wyobrażacie sobie,żeby kibice Realu czy Bayernu kwestionowali obsadę boków obrony,czy Carvajal i Marcelo lub Lahm i Alaba mogą razem grać?? Są najlepsi to grają.

Wszystkie te składy powyżej to tylko TEORIA. Boisko weryfikuje wszystko i powinni grać ci w formie jak np najlepszy z naszych w USA czyli Cancelo.

A ja na Chievo bym tak ustawił:
Perin
Cancelo Bonucci Chiellini Sandro
Can Matuidi
Cuadrado Pjanić Costa
Ronaldo


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 22:02

jackop pisze:Na lewej stronie mamy wyłącznie Alexa. Czyli co MDS w podstawie
Boki Alex-MDS mają tyle sensu co Cancelo-Sandro. Przy obecnej formacji pomocy, o ile Matuidi nie wróci do formy z PSG albo Can nie wskoczy na wyższy poziom i tak bronimy się za wąsko z racji nieudolności defensywnej Pjanicia, żeby wykorzystać ułamek możliwości ofensywnej tych dwóch chłopaków. W efekcie i tak jeden z nich musi grać jako bardziej zabezpieczający tyły, quasiśrodkowy, a to nie jest "forte" żadnego z nich.

Nie zrozum mnie źle, myślę, że obaj Ci goście zbiorą minimum 25 meczów i 1500 minut na koniec sezonu (o ile nie przytrafi się, tfu, tfu, poważna kontuzja), po prostu rzadko na raz na bokach obrony. Alex już udowodnił, że potrafi zagrać fajne minuty w środku i jeszcze lepsze na boku ataku.

Choć oczywiście bardzo mnie ucieszy, jeśli się mylę. Jeśli Cristiano ma wciąż wystarczająco dużo w baku, to może zdominować ligę na poziomie niewidzianym od transferu Zlatana, a przy takich piłkarzach tradycyjna myśl taktyczna bierze swoje zasady i wylatują za okno.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 22:14

Skoro nie widzisz ich razem to pozostają dwie konfiguracje:
Sandro - MDS
MDS - Cancelo

Którego nie posłalibyśmy na inną pozycję, to analogicznie na bokach zaistnieje jedna z tych opcji. Nie po to sprzedawaliśmy Higuaina (tłok z przodu), żeby Alex biegał na lewym skrzydle gdzie są Costa i (niestety) Mandzukic. Analogicznie z Cancelo -> Dybala (?), Bernardeschi, Cuadrado. Środek czego, pomocy? Poroniony pomysł. W którym meczu Brazylijczyk tam zagrał? Nie kojarzę żadnego spotkania, whoscored i transfermarkt też pokazują 0 :think:
SKAr7 pisze:Nie zrozum mnie źle, myślę, że obaj Ci goście zbiorą minimum 25 meczów i 1500 minut na koniec sezonu (o ile nie przytrafi się, tfu, tfu, poważna kontuzja)
W zeszłym sezonie Sandro podczas "walki" o skład z Asą zgarnął 3280 minut. Kto ma mu je zabrać w tym sezonie na LO, Spinazzola? Cancelo faktycznie może grać mniej, o ile MDS nadal jest pupilkiem trenera.

Chyba nie przemyślałeś do końca tego co napisałeś.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 22:39

jackop pisze:Skoro nie widzisz ich razem to pozostają dwie konfiguracje:
Sandro - MDS
MDS - Cancelo
Przeczytaj proszę jeszcze raz, drogi jackopie :) Z tego co napisałem sugeruję raczej duety Sandro-Barzagli i Chellini-Cancelo (a przynajmniej w ustawieniu z 4 z tyłu).


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 23:09

No i było tak od razu. Piąteczek dopiero jutro, a u Ciebie już od dzisiaj niezła faza Obrazek Chiellini - Cancelo, dobre, dobre. W Jezusa też nie wierzyli, także może coś w tym jest i staniesz się naczelnym forumowym prorokiem :whistle:

Teraz będę miał koszmary, o grze w takim ustawieniu.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2018, 23:37 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 23:26

rozumiem, że piszecie o drugiej połowie sezonu tak? bo jeśli nie to muszę sprowadzić was na ziemię - na ten moment przed Cancelo na prawej obronie jest MDS i Cuadrado, Portugalczyk dopiero trzeci w kolejce jak ogarnie taktykę


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2018, 23:39

Maly pisze:na ten moment przed Cancelo na prawej obronie jest MDS i Cuadrado
Następny :-)

Przed transferem wielokrotnie pisałem, że nie jestem przekonany, szczególnie za taki hajs, ale zaczynam się zastanawiać po my go w ogóle sprowadziliśmy. Co by Cristiano miał w klubie krajana kosztującego 40 mln €? Kadra kompletna była wcześniej, każda pozycja obstawiona, brak dla niego miejsca, a z Sandro w składzie grać nie będzie Obrazek Po przeczytaniu powyższych wypowiedzi wychodzi na to, że prawa obrona zupełnie nie potrzebowała dodatkowego zawodnika.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2018, 07:57

bo docelowo ma grać koleś za 40mln :) jest młody, transfer na plus, takich powinniśmy kupować na każdą pozycje... po prostu pół roku będzie się wgryzał w taktykę Maksia a do tego czasu Cuadrado będzie grał jeśli będziemy potrzebowali ofensywnego prawego obrońcy jak to było pod koniec sezonu, chociaż jest też opcja, że do tego czasu zobaczymy go kilka razy na prawym ataku bo zdaje się coś grał takiego w USA więc na podłapanie minut Max może go tak wpuszczać


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2018, 08:06

Maly pisze:rozumiem, że piszecie o drugiej połowie sezonu tak? bo jeśli nie to muszę sprowadzić was na ziemię - na ten moment przed Cancelo na prawej obronie jest MDS i Cuadrado, Portugalczyk dopiero trzeci w kolejce jak ogarnie taktykę
Oglądałeś mecze w USA ??? Widziałeś kto się najlepiej zaprezentował ???


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2018, 10:58

I wszystko w temacie jeżeli chodzi o Mario

klik


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2018, 13:34

Sorek21 pisze:Widziałeś kto się najlepiej zaprezentował ???
nie oglądam meczów o nic ale słyszałem kto wzbudzał zachwyt a jednocześnie nasz kapitan powiedział, że dużo się jeszcze musi uczuć i ciągle pamiętać o obronie ;] Maks będzie w tej kwestii z pewnością jeszcze twardszy ;)
poz tym widziałem kto się najlepiej prezentował rok temu i co było później a wtedy w kadrze była cała ekipa a nie połowa czy 2/3...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ