Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2018, 12:14

Coś w tym jest, ale to ograniczenie do jednej nogi u prawonożnych też aż tak nie razi. Cuadrado w tym względzie wcale lepszy od Costy, Berny albo Dybali nie jest.

Przyglądając się suchym statystykom to Costa ma lepsze na lewym skrzydle niż na prawym. Ze wszystkich zawodników "kreatywnych" jest on moim zdaniem najmocniejszym kandydatem do gry na tej pozycji. Dość dziwne, że to co my już widzieliśmy w lecie, dopiero teraz wypływa na wierzch, kiedy trzeba ustalać taktykę bez Dybali.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2018, 01:49

Jeśli chodzi o lewaków, to jest czymś powszechnie w sporcie przyjętym (chyba najmocniej to widać w bejsbolu), że zmiana dominującej nogi/ręki z którą ma się do czynienia w 90% przypadków to niby nic, ale wywołuje w przeciwniku dyskomfort przesiadki z europejskiego samochodu na brytyjską kierownicę i ulicę. Nie dziwię się, że taki lewonożny woli jeszcze popracować nad wzmocnieniem zawrotu głowy u przeciwnika, niż bardziej zbalansować swoją dietę. Po prostu dyskurs piłkarski jest na ten temat wyjątkowo milczący w stosunku do np. amerykańskich sportów, gdzie to oczywistość.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2018, 16:59

Ostatnio Dybala zakręcił obroną, bo strzelał z prawej, a nie lewej ;)


titov

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lipca 2015
Posty: 9
Rejestracja: 08 lipca 2015

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2018, 09:38

@SKAr7, ciekawy wpis, aczkolwiek mógłbyś rozwinąć, bo nie do końca chyba rozumiem.
SKAr7 pisze:Jeśli chodzi o lewaków, to jest czymś powszechnie w sporcie przyjętym (chyba najmocniej to widać w bejsbolu), że zmiana dominującej nogi/ręki z którą ma się do czynienia w 90% przypadków to niby nic, ale wywołuje w przeciwniku dyskomfort przesiadki z europejskiego samochodu na brytyjską kierownicę i ulicę.
To chodzi o perspektywę obrońcy? Że zwykle gra na prawonożnego, a jak ma zagrać na lewonożnego, to może 'zwariować'?
Nie dziwię się, że taki lewonożny woli jeszcze popracować nad wzmocnieniem zawrotu głowy u przeciwnika, niż bardziej zbalansować swoją dietę. Po prostu dyskurs piłkarski jest na ten temat wyjątkowo milczący w stosunku do np. amerykańskich sportów, gdzie to oczywistość.
Czyli lewonożni wolą jeszcze bardziej wyspecjalizować się w operowaniu lewą noga, niż wykonywać jakiekolwiek inne ćwiczenia, zadania?

Nie znam się na baseballu, czy też innych 'amerykańskich' sportów, ale u nas faktycznie niby się mówi o predyspozycjach do grania daną nogą, ale nie przywiązuje się do tego decydującej wagi.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2018, 15:18

Skar - czy mógłbyś to jeszcze raz napisać? Bo czytałem to razy kilka i wciąż nie mogę się połapać.

titov - chyba największy handicup lewusy mają w siatkówce. Blok intuicyjnie często jednak ustawia się pod praworęcznego.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2018, 00:18

Dobra, były mankamenty graczy lewonożnych. Mnie zaś zastanawia jedno: czy są na świecie zawodnicy, obunożni do oporu, którzy by strzelali NAJWAŻNIEJSZEGO karnego w życiu i nie byłoby dla nich żadnej różnicy którą nogą uderzą? Czy obunożność bywa posunięta aż do tego stopnia? Pytam poważnie. ;)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2018, 16:33

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Dobra, były mankamenty graczy lewonożnych. Mnie zaś zastanawia jedno: czy są na świecie zawodnicy, obunożni do oporu, którzy by strzelali NAJWAŻNIEJSZEGO karnego w życiu i nie byłoby dla nich żadnej różnicy którą nogą uderzą? Czy obunożność bywa posunięta aż do tego stopnia? Pytam poważnie. ;)
Może to nieśiwatowy poziom ale przychodzi mi na myśl Kamil Kosowski.

Na pewno wykonywal rozne i wolne lewa i prawa nogą, w zaleznosci z ktorej storny boiska byla ustawiona pilka.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2018, 17:06

dla mojego kolegi też nie ma różnicy która nogą strzela karne - i tak i tak nie trafia ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2018, 18:40

Nasz znajomy Hernanes też i wolne i rożne wykonywał zarówno prawą jak i lewą nogą. Z karnymi raczej się nie zdarza żeby piłkarz wykonywał je na zmianę obiema nogami. Raczej zawsze jedna jest "tą pewniejszą".


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2018, 22:35

Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich zwolenników "pełnej kontroli". Pooglądajcie i nauczcie się jak gra się futbol na najwyższym poziomie. #TeamBukol

PS: W trakcie pisanie czekałem tylko na zwycięską bramkę Spurs na 2-3, bo na jakąkolwiek spinę zespołu Allegriego nie było co liczyć


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 lutego 2018, 16:27

Bernrdeschi i D.Costa grają ostatnio coraz lepiej. Ewidentnie z Dybalą powinniśmy grać:

Higuain
D.Costa - Dybala - Bernardeschi
Pjanic - Matuidi

A bez Dybali (scenariusz prawdopodobny w kolejnym sezonie):

D.Costa - Higuain - Bernardeschi
Matuidi - Pjanic - jakiś Fabinho


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 lutego 2018, 17:06

Tylko żeby tak grać trzeba jeszcze trenera zmienić.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2018, 15:24

stahoo pisze:@jackop

Mitycznej wiosny nie wymyślił Allegri. Pomińmy na chwilę to czy jest słabym/dobrym trenerem.

Mityczna wiosna to przygotowanie motorycznno-kondycyjne zespołu na konkretny okres rozgrywek. Po raz pierwszy w Internecie pojawiły sie chyba informacje o mikro - cyklach Guardioli w Barcelonie, gdy ta po słabym listopadzie wybuchała formą na wiosnę: marzec-kwiecień. Oczywiście inne profesjonalne drużyny też tak robią, bo kondycji nie buduje się tylko latem. Allegri czy też chyba Conte zajeżdżali zimą na treningach zawodników, co owocowało gorszym styczniem a lepszym marcem. I w sumie robią tak prawdopodobnie wszyscy trenerzy. Bo najważniejszy okres sezonu "dla wielkich" to wiosna. Mityczna czy nie ;)

Twierdzę również, że odjeżdżanie co roku Napoli to też efekt dobrze rozplanowanych mikro-cyklów. Nie wiem czy dzięki Allegriemu, czy dzięki kolesiowi od przygotowania kondycyjnego. Z Realem, pomimo przegranej i gry w 10 przebiegliśmy jako zespół chyba 2, albo 3 km więcej. podkreślam, grając w 30 minut o 1 grajka mniej. Tak więc kondycja, dzięki mikrocyklom była.
Odniosę się tylko do tego, bo rerotyki 'wyniku' mam po dziurki w nosie.

U nas cały sezon panuje jeden wielki gówno-cykl, który skutkuje przemęczeniem, brakiem świeżości i 60 kontuzjami w sezonie. Nie wiem skąd przekonanie, że wiosna prezentujemy wyższa formę, bo tego po prostu nie widać w naszej grze - stąd przydomek mityczna. Podobno jest ale nikt nie wie gdzie. Wyjątkiem jest sezon 15/16, ale wtedy nie dało się grać gorzej niż na jesieni.

To, że drużyna biegała więcej nie zależy od żadnych mikrocyklów tylko tego, jak długo utrzymywała się przy piłce. Roma biegała więcej niż Barcelona, Sevilla więcej od Bayernu i tak dalej, mozna sypać przykładami jak z rękawa. Nie masz piłki i wyniku to zapierdzielasz więcej.

Odjeżdżanie komukolwiek w Serie A to też nie zasługa mikrocyklów, tylko tego, że mamy najlepsza, najdroższa i najszerszą kadrę, z którą nawet małpa wygrała by Scudetto. Aczkolwiek widoczny jest u nas brak jakiegokolwiek progresu za co odpowiadają Allegri i Marotta

Ja chcę zmiany trenera/taktyki/mentalnosci, żebym mógł sobie siąść przed TV i w spokoju obejrzeć 90 minut dobrej gry ulubionego zespołu częściej niż raz od święta, zamiast męczenia buły, cynizmu i pełnej kontroli 3/4 sezonu w oczekiwaniu na coś co nigdy nie nadejdzie.

Widziałes Staszku ile spotkań w tym sezonie opuścił Salah i jak prezentuje się na boisku? Klopp to musi robić mikrocykle :rotfl:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2018, 13:32

Wojtek o podaniach do Mario i Sandro przy wyprowadzaniu piłki:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2018, 14:33

Maly pisze:Wojtek o podaniach do Mario i Sandro przy wyprowadzaniu piłki:
Dlatego jak stanie się cud i przyjdzie SMS to będzie grał za Mario.


ODPOWIEDZ