Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2017, 21:09

Push3k pisze:Pytałem o to w temacie meczowym i w sumie nie uzyskałem odpowiedzi. Moje pytanie brzmi - jaką rolę wczoraj spełniał na boisku Mandzukic?
Magnes na piłkę i 'przeszkadzacz'.

Swoją drogą nie rozumiem pytania. Niech zgadnę, nie podobała Ci się jego gra i uważasz Chorwata za bezwartościowego gościa, który tylko biega? A pytasz, bo czekasz na argumenty, które będziesz mógł podważać? :think:


Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 04 maja 2017, 21:32

pablo1503 pisze:
Push3k pisze:Pytałem o to w temacie meczowym i w sumie nie uzyskałem odpowiedzi. Moje pytanie brzmi - jaką rolę wczoraj spełniał na boisku Mandzukic?
Magnes na piłkę i 'przeszkadzacz'.

Swoją drogą nie rozumiem pytania. Niech zgadnę, nie podobała Ci się jego gra i uważasz Chorwata za bezwartościowego gościa, który tylko biega? A pytasz, bo czekasz na argumenty, które będziesz mógł podważać? :think:
Nie, nie uważam tak. Takie wrażenie miałem w tamtym sezonie.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2017, 21:34

Push3k pisze:
pablo1503 pisze:
Push3k pisze:Pytałem o to w temacie meczowym i w sumie nie uzyskałem odpowiedzi. Moje pytanie brzmi - jaką rolę wczoraj spełniał na boisku Mandzukic?
Magnes na piłkę i 'przeszkadzacz'.

Swoją drogą nie rozumiem pytania. Niech zgadnę, nie podobała Ci się jego gra i uważasz Chorwata za bezwartościowego gościa, który tylko biega? A pytasz, bo czekasz na argumenty, które będziesz mógł podważać? :think:
Nie, nie uważam tak. Takie wrażenie miałem w tamtym sezonie.
To zwracam honor. ;)

3000. Dobrze, że zdążyłem przed Forzą :smile:


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 listopada 2017, 10:24

Zdaniem Tuttosport Mandzukic nie chce już grać na skrzydle i poprosił Allegriego, żeby znowu mógł być napastnikiem. Gazeta sugeruje również przejscie na 3421 z Dybala i Mario jako treqami :rotfl:


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 25 listopada 2017, 12:19

Poprostu pisze:Zdaniem Tuttosport Mandzukic nie chce już grać na skrzydle i poprosił Allegriego, żeby znowu mógł być napastnikiem.
Ciekawy komentarz od samego zawodnika

Obrazek :smile:


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 25 listopada 2017, 16:56

Mandzukic to obecna wersja Vidala - na nieco innej pozycji - wojownika dodatkowo on kocha Juventus a kibice jego.

Co do taktyki według mnie Max spokojnie wprowadza nowych docelowo będziemy grać środkiem Matuidi - Pjanic. Matuidi to zawodnik w typie Nainggolana którego nam brakowało. Co do Skrzydeł to poczekajmy aż Douglas i Berna się wdrożą w drużynę. No i De Sciglio niech się ogarnie bo PO kuleje. Jak 4 z tyłu będzie pewna to na bank zostaniemy przy 4231. Chyba że nie i Max znowu coś wyrzeźbi. Szkoda tylko że Allegri zawsze jest do tego zmuszony z powodu brakującego elementu. Tym razem jest to PO.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 13:27

Powoli krystalizuje nam się optymalny skład na ten sezon. Mam coraz większe przeczucia, że po MŚ2018 pożegnamy nie tylko A.Sandro, ale też Dybalę. Zastąpią ich zapewne Spinazzola i Bernardeschi. De Vrij i E.Can cały czas są bardzo blisko nas, a już za miesiąc będziemy mogli z nimi podpisać kontrakt za darmo. Wątpię jednak, aby przyszli obaj. W przypadku E.Cana wygląda mi to wszystko na próbę ugrania jak najwyższego kontraktu. De Vrij raczej nie ma co liczyć na krocie w Lazio.

W tym sezonie:
Higuain
D.Costa - Dybala
Matuidi - Pjanic - Khedira
A.Sandro - Chiellini - Benatia - De Sciglio
Buffon

W kolejnym:
Higuain
D.Costa - Bernardeschi
Matuidi - Pjanic - E.Can
Spinazzola - Chiellini - De Vrij - De Sciglio
Szczęsny


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 14:23

@Crunny Mam nadzieje że do niczego takiego nie dojdzie - nie możemy co roku być drużyną w budowie i sprzedawać najlepszych zawodników. W ten sposób nigdy nie dobijemy do Top 3 Europy.

Spinazzola za Sandro - Dybala out i w to miejsce tylko zawodnicy za darmo? Regres kadrowy jak z koszmaru...

Natomiast co do De Vrija, Cana i Goretzki - jak najbardziej tak.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2017, 16:09

Nie mówiąc już o tym, że przy takim składzie nie mamy rezerwy. Możemy narzekać na Dybalę, ale Bernardeschi to i tak jeszcze nie ten poziom. Poza tym bramkostrzelności może tylko Argentyńczykowi pozazdrościć. Boki obrony prezentują się mocno przeciętnie, jak na podstawę, ale naprawdę dobrze, jak na rezerwę. Chcąc być w światowym topie zdecydowanie trzeba stawiać na tę drugą opcję. Chyba mimo wszystko powinniśmy starać się zatrzymać Sandro w drużynie. I bez tego czeka nas sporo zmian. W miejsce Lichtsteinera widziałbym Hysaja, nawet chyba interesowaliśmy się nim w lecie, ale będzie to ciężki do przeprowadzenia transfer. Zawsze można spróbować dobić targu z Monaco i wyciągnąć od nich Sidibe lub Fabinho.

Za Paulo do ataku powinien przyjść ktoś w stylu Fekira, Thauvina albo Malcoma, a jeśli ma być to zawodnik bardziej w stylu klasycznego ofensywnego pomocnika to głównym kandydatem dla mnie pozostaje Eriksen. Najlepiej jednak chyba będzie jeśli Dybala po prostu nie opuści nas w lecie, choć przyznaję, że zaczyna być trochę irytujący.

Podoba mi się de Vrij zamiast Benatii. Marokańczyk w optymalnej formie to klasowy defensor, ale Holender ma większy potencjał i umiejętność wyprowadzania akcji. Poza tym zawsze można spróbować coś na takiej wymianie zarobić, a i przy okazji średnia wieku w drużynie mocno się poprawi. Do zestawu jeszcze Włosi: Chiellini, Rugani oraz Caldara - bardzo ciekawy środek obrony.

Mam nadzieję, że jeśli przyjdzie do nas zawodnik w stylu Cana to po to żeby uwolnić Pjanicia z registy. Miralem czego mógł się nauczyć na tej pozycji to już się nauczył, ale niech wraca na b2b, gdzie ma więcej swobody i sposobności do gry blisko bramki rywala. Jakoś Sarri nie wystawia Hamsika przed obroną...

Wisienką na torcie byłby Milikovic-Savic, choć tutaj absolutnie nie ma co liczyć na to, że Lazio sprzeda go za małe pieniądze. Moim zdaniem może być to kwota nawet w okolicach 50 mln E lub wyższa.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2018, 22:44

Ja gdy po raz pierwszy zobaczyłem kadrę Juventusu ostateczną na ten sezon - jak pisałem nie miałem tam gdzie byłem dostępu do neta - byłem pewny że gramy tak: Buffon - De Sciglio, Rugani/Benatia, Chiellini, Sandro - Pjanic, Matuidi - Bernardeschi, Dybala, Costa - Higuain. Po wzmocnieniach i kwotach jakich zapłaciliśmy za nowych zawodników, wydawałoby się to logiczne. Za ten atak w sumie zapłaciliśmy według transfermarkt 210 mln (Choć pewnie więcej powychodziło, bo bonusy itp.). Matuidi natomiast to przecinak jakiego nam brakowało. Dlatego dziwią mnie te ciągłe rotacje w składzie. Bo trzon był w zeszłym sezonie: Buffon - Alves, Bonucci, Chiellini, Sandro - Khedira, Pjanic - Cuadrado, Dybala, Mandzukic - Higuain - kupiliśmy typowego przecinaka, dwóch lepszych skrzydłowych - formacja pomoc/atak wzmocniona, czego chcieć więcej!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2018, 21:39

Ogólnie w ofensywie mamy za dużo graczy lewonożnych.Zarówno Costa jak i Bernardeschi lepiej czują się na prawym skrzydle a jest jeszcze Dybala.Kiedy tam grają mogą schodzić do środka i uderzać z lewej jak Robben.

Allegri powinien ten schemat przenieść też na lewe skrzydło i przestawić tam Cuadrado,który powinien schodzić do środka i uderzać z prawej.

Moglibyśmy grać jak Bayern,kiedy wygrali LM.Dwóch odwróconych skrzydłowych z dryblingiem i uderzeniem z dystansu.Nawet Jugol na szpicy jest ten sam...

Ciekawe czy Allegri wpadnie na to,żeby w nadchodzących meczach wystawić na skrzydłach będących w gazie Coste i Berne a potem dobrać na szpice jednego z dwóch 9 bez formy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2018, 22:25

tyle, że Cuadrado nie ma kompletnie uderzenia z dystansu więc na lewym skrzydle staje się kompletnie bezużyteczny bo i przecież nawet nie wrzuci... poza tym nie łatwo będzie wygryźć Mandzukica z lewego skrzydła, nawet prawonożny Robben mógłby mieć z tym problem ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2018, 22:42

Sorek21 pisze:Ogólnie w ofensywie mamy za dużo graczy lewonożnych.Zarówno Costa jak i Bernardeschi lepiej czują się na prawym skrzydle a jest jeszcze Dybala.Kiedy tam grają mogą schodzić do środka i uderzać z lewej jak Robben.
No tak jak napisałem już gdzieś - to jest paradoks - naszym celem na lato był lewoskrzydłowy, a wyszło tak że mamy 4 (licząc też Dybale) na prawą... Niech Berna z Costą wymieniają się flankami. Bo w przeciwnym razie co? Jeden za 40 mln będzie rezerwowym? ::/: Trzeba to bogactwo: Dybala, Costa, Bernardeschi pogodzić. Więc 4231 z przodem Bernardeschi, Dybala, Costa - Higuain to najbardziej optymalne rozwiązanie - albo 442 z Brazylijczykiem i Włochem na skrzydłach.
Sorek21 pisze:Allegri powinien ten schemat przenieść też na lewe skrzydło i przestawić tam Cuadrado,który powinien schodzić do środka i uderzać z prawej.
Tyle że Cuadrado lepiej się czuje na prawej stronie a jest jakikolwiek lewoskrzydłowy lewonożny dobrze czujący się na lewej stronie?

@Maly Zdarzały mu się gole po uderzeniach z dystansu - chociażby z Interem w Turynie.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2018, 23:05

ForzaItanimulli3vujcm pisze:jest jakikolwiek lewoskrzydłowy lewonożny dobrze czujący się na lewej stronie?
Asensio, jeśli gra na skrzydle, to raczej lewym. Ale generalnie to jest ciekawa sprawa do rozkminy. Trochę z innej beczki - kiedyś z kolegą doszliśmy do wniosku, że lewonożni rzadziej mają niezłą gorszą nogę niż prawonożni - łatwiej jest znaleźć w profesjonalnym futbolu prawonożnego piłkarza nieźle operującego nogą lewą, niż odwrotnie. Trochę to może nie na temat (a może na upartego powiązanie by się znalazło), ale ciekawe.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Robert 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 stycznia 2006
Posty: 418
Rejestracja: 07 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2018, 00:01

Łukasz pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:jest jakikolwiek lewoskrzydłowy lewonożny dobrze czujący się na lewej stronie?
Asensio, jeśli gra na skrzydle, to raczej lewym. Ale generalnie to jest ciekawa sprawa do rozkminy. Trochę z innej beczki - kiedyś z kolegą doszliśmy do wniosku, że lewonożni rzadziej mają niezłą gorszą nogę niż prawonożni - łatwiej jest znaleźć w profesjonalnym futbolu prawonożnego piłkarza nieźle operującego nogą lewą, niż odwrotnie. Trochę to może nie na temat (a może na upartego powiązanie by się znalazło), ale ciekawe.
Zgadzam sie z tymi lewonożnymi, juz dawno temu miałem swoje przemyślenia na ten temat.


ODPOWIEDZ