Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 12:28

Francja z tego co kojarzę również ma niższe stawki podatków dla obcokrajowców, więc gdyby Dollaruma został we Włoszech jego pensja brutto byłaby wyższa niż Szczęsnego.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 15:48

MRN pisze:
01 kwietnia 2022, 09:42
Przez to nie mogliśmy zakontraktować Dollara bo mielibyśmy dwóch bardzo drogich w utrzymaniu bramkarzy a wiadomo, że Szczęsny mając taka kasę nie odejdzie. W ogóle tak wysoki kontrakt Szczęsnego to absurd.
Nie da się ukryć, że ten kontrakt Szczęsnego to kolejna świetna robota Paraticiego. Takich ludzi jak on potrzeba w Juve, byśmy znów święcili sukcesy na krajowym podwórku oraz w rozgrywkach międzynarodowych. A nie czekaj, on już pracował w Starej Damie i dzięki jego posunięciom z roku na rok notujemy gorsze rezultaty.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 21:53

Maly pisze:
01 kwietnia 2022, 07:51
Marca zrobiła zestawienie pensji brutto w TOP5. Z ciekawostek - Donnaruma zarabia mniej niż Szczęsny i to by było tyle jeśli chodzi o powtarzane przez wielu żądania Włocha jeśli chodzi o pensję.
Nie. Pochrzanili coś. Dolar dychę to ma netto. Sprawdziłem na capology.com. Reszta lig się zgadza. Włoch zarabia 3,5M więcej niż Szczęsny.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2022, 12:22

Volto pisze:
01 kwietnia 2022, 21:53
Maly pisze:
01 kwietnia 2022, 07:51
Marca zrobiła zestawienie pensji brutto w TOP5. Z ciekawostek - Donnaruma zarabia mniej niż Szczęsny i to by było tyle jeśli chodzi o powtarzane przez wielu żądania Włocha jeśli chodzi o pensję.
Nie. Pochrzanili coś. Dolar dychę to ma netto. Sprawdziłem na capology.com. Reszta lig się zgadza. Włoch zarabia 3,5M więcej niż Szczęsny.
Nic nie pochrzanili, piłkarze w Uber Eats mają podobne zniżki jak w Serie A


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2022, 22:12

Jutro ruszyć ma proces przeciwko Juventusowi w sprawie zawyżonych zysków kapitałowych. Mowa łącznie o 60,3 mln euro niezasadnie wykazanych zysków.
📈 Wartości te zostały rzekomo zawyżone, w przypadku:
– Emila Audero o 7 mln euro,
– Pereiry Da Silvy Matheusa o 6 mln euro,
– Manolo Portanovy o 8 mln euro,
– Elia Petrelli o 7 mln euro,
– Pablo Moreno Taboady o 8 mln euro.
⚖️ W procesie w sprawie zysków kapitałowych prokurator domaga się grzywny w wysokości 0,8 mln € dla Juventusu, a także zawieszenia prezydenta Andrei Agnelliego (rok), F. Cherubiniego (6 miesięcy), P. Nedveda i M. Arrivabene (8 miesięcy) oraz F. Paraticiego (16 miesięcy).
📜 Według Calcio e Finanza wykazywane przez Juventus zawyżone zyski kapitałowe nie wpłynęły na finanse klubu na tyle, aby wpływało to kwestię rejestrację zespołu do gry w Serie A, dlatego Starej Damie nie grozi kara punktowa.
A wydawało mi się, że sprawa upadła...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2022, 22:18

Każdy jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić. Inne kluby też tak robią a zawsze tylko J winny.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2022, 23:51

Żeby nie było, że tylko Juve to tak jak w 2006 komuś oberwie się przy okazji - ADL grozi 11 miesięcy i 5 dni zawieszenia.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2022, 23:52

Swoją drogą jak już mieli się do czegoś czepiać to do tej wymiany Arthur-Pjanic głównie a tu takie plotki. I w sumie wycenili Portanova na 2 mln, Petrellego na 1 mln, Moreno na 2 mln, Matheusa na 1,6 mln. I druga kwestia to transakcje wiązane, co z zarzutami dla drugiej strony? Tamci gracze już byli warci tyle ile kasy poszło 😅? Plusvalenza to był dość powszechny proceder wśród włoskich klubów.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2022, 09:24

To raczej nie jest pełna lista bo wymienieni gracze nie dają 60mln. O innych klubach nie wiem, widziałem tylko wzmiankę dot. ADL ale kluby spoza Włoch na pewno nie będą dręczone przez żadne sądy ;) Tam nie ma Juventusu w tych krajach więc nie ma kogo się czepić.

EDIT: JP podaje:
Napoli – 11 miesięcy i pięć dni zawieszenia dla prezydenta klubu Aurelio De Laurentiisa, sześć miesięcy i dziesięć dni dla jego żony, syna Edoardo i córki Valentiny oraz dziewięć miesięcy i 15 dni dla dyrektora generalnego Andrei Chiavellego. Oprócz tego grzywna w wysokości 329 000 euro.
Sampdoria – kara grzywny w wysokości 195 000 euro
Empoli – kara grzywny w wysokości 42 000 euro
Genoa – kara grzywny w wysokości 320 000 euro


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 07:36

No i wszystko upadło :prochno: Kto by się spodziewał :prochno: Tyle przygotowań, przesłuchań, nalotów na biura, a okazuje się, iż od początku było to całkowicie bezpodstawne i niepotrzebne oraz bezcelowe :laugh:

Żadnych kar, sąd stwierdził wadliwość samego zarzutu - co wszyscy podkreślali od samego początku - czyli nie ma żadnej sprawy. Piłkarz to nie samochód ze szczegółowymi parametrami - nie da sie określić wartości.

Wszystkie z nich zostały teraz odrzucone, ponieważ sędziowie zgodzili się z wersją przedstawioną przez kluby, że FIGC nie ma odpowiednich parametrów ani możliwości oceny prawdziwej wartości transferowej zawodnika.


Tak było z Farsopoli, i znowu. Włosi mają chyba podobną mentalność co my - Polacy. Też lubią - za przeproszeniem - srać do własnego ogródka. Nie rozumieją, że takie akcje bardzo szkodzą Serie A, która jest produktem, i produkt ten traci przez to na wartości. FIGC - na chwilę obecną - to nawet przebija PZPN, jak tu mówić o odrodzeniu calcio :bad: Niemożliwe.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 08:08

Kompromitacja zarządców ligi. Na szczęście zwyciężyła logika. Od początku to całe dochodzenie wyglądało groteskowo.
Teraz kluby oskarżane powinny zażądać dymisji i strukturalnych zmian w FIGC. Trudno cokolwiek budować z taką federacją.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 09:21

Pisałem to wczoraj w dyskusji transferowej...

Tymczasem:
Arrivabene Masterclass!!

Cuadrado: renewed for just 1 year with a cut of 1.5M
Perin: 3 years contract with a cut of more than 50%
Bernardeschi: apparently won't renew, a cut of 4M
De Sciglio: 3 years contract with a cut of 1 M
Dybala: a cut of 7.3M

TOTAL: a cut of 15.6M


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 10:14

Jednie przedłużenie Perina wygląda zacnie. Przy Pawełku i Bombardierze nie trzeba było kiwnąć nawet palcem, a Synek to powinien mieć pensję zredukowaną do miliona, a nie o milion. Tak to i ja mógłbym DSować #NotImpressed

Mistrzklasa to by była jakby zbił cenę Wlahowika o 10-15 mln, ale wolał przepłacić :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 10:24

jackop pisze:
16 kwietnia 2022, 10:14
Jednie przedłużenie Perina wygląda zacnie. Przy Pawełku i Bombardierze nie trzeba było kiwnąć nawet palcem, a Synek to powinien mieć pensję zredukowaną do miliona, a nie o milion. Tak to i ja mógłbym DSować #NotImpressed

Mistrzklasa to by była jakby zbił cenę Wlahowika o 10-15 mln, ale wolał przepłacić :whistle:
Wtedy to byś Vlahovicia oglądał w Premier Legue i Dybale w JMedical. Vlahovic to był transfer teraz albo nigdy. Mamy spokój na x lat na tej pozycji.
Ale masz prawo - stękaj dalej. Może w końcu będziemy w stanie dojrzeć to co widzisz tylko Ty, a my ślepy plebs nie.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 10:34

MRN pisze:
16 kwietnia 2022, 09:21
Pisałem to wczoraj w dyskusji transferowej...

Tymczasem:
Arrivabene Masterclass!!

Cuadrado: renewed for just 1 year with a cut of 1.5M
Perin: 3 years contract with a cut of more than 50%
Bernardeschi: apparently won't renew, a cut of 4M
De Sciglio: 3 years contract with a cut of 1 M
Dybala: a cut of 7.3M

TOTAL: a cut of 15.6M
Ale o troche inaczej:

Dybala - gross 13
Bernakopacz - 7,4
De Sciglio 1,5
Perin 1,3
Cuadrado 2,5

Razem 26~ brutto rocznie na wynagrodzeniach.

Daje to nam możliwość zatrudnienia 2 graczy którym damy 10 netto.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
ODPOWIEDZ