Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2011, 19:37

Witam, czy wie ktos ile mamy długu, nie chodzi mi o ostatni sezon ale o całość, nigdzie nie moge znalesc tej informacji a bardzo mnie to interesuje, dzieki za odp


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2011, 20:03

juventini22 pisze:Witam, czy wie ktos ile mamy długu, nie chodzi mi o ostatni sezon ale o całość, nigdzie nie moge znalesc tej informacji a bardzo mnie to interesuje, dzieki za odp
Z tego co mi wiadomo to Juventus nie ma długu jako takiego. Nasz klub notował ostatnimi laty straty (degradacja, brak LM), a to inna bajka. Jedyny kredyt(?) zaciągnięty przez Juve został przeznaczony na pokrycie budowy nowego stadionu. My nie jesteśmy Realem czy Valencią, które zaciągały/zaciągają kredyty na kupno zawodników/spłate wcześniej zaciągniętych pożyczek.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2011, 20:09

Ano nie mamy długu. Przeczytano tutaj o stracie z jaką zakończyliśmy poprzedni okres rozliczeniowy, i od razu wyciągnięto wniosek, że mamy jakieś długi i w ogóle jak za rok nie wejdziemy do LM to już kompletnie zburzą Nam stadion i postawią wielki krzyż "tu spoczywa Juventus".

Juventus nie ma długów a niedawno otrzymał dofinansowanie od swoich właścicieli i dysponuje sporymi środkami finansowymi 8)


juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 10:57

Panowie no to ile jest tych strat w sumie???????? Budowa stadionu plus brak gry z pucharach, to kosztuje, a nie wierze ze jestesmy na 0. 9 na 10 klubow w pilce jest zadluzonych a my nie??????? Tez bym tak chcial ale pytam powaznie, i jeszcze jedno pytanie jaki jest nasz oficjalny budzet, bo notowania obejmuja najczesciej 10 najbogatszych klubow a nas tam niestety nie ma


ReggaeMan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2011
Posty: 153
Rejestracja: 28 czerwca 2011

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 11:13

juventini22 pisze:Panowie no to ile jest tych strat w sumie???????? Budowa stadionu plus brak gry z pucharach, to kosztuje, a nie wierze ze jestesmy na 0. 9 na 10 klubow w pilce jest zadluzonych a my nie??????? Tez bym tak chcial ale pytam powaznie, i jeszcze jedno pytanie jaki jest nasz oficjalny budzet, bo notowania obejmuja najczesciej 10 najbogatszych klubow a nas tam niestety nie ma
Napisz do Arielinho13.Z tego co pamiętam podawał w jakimś temacie link do tabeli z zadłużeniem.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 11:16

To uwierz.
te 9 na 10 o których piszesz kupuje piłkarzy na mase na kredyt, my tego nie robimy i tyle w temacie.
Notowania to sobie można w buty wsadzić one imo nie pokazują faktycznej wartości klubu a całość, uwzględniając zestawienia na ile procent wartości kluby są zadłużone i odejmując odpowiednie kwoty to zestawienie wyglądało by zupełnie inaczej.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 11:33

a o budzecie cos wiadomo??


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 12:31



juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 15:27

No wlasnie nikt nie wie ile kurde czemu to nie jest upubliczniane przez gazety nawet tak naprawde nie wiemy jaki mamy budzet czy to jest normalne????????? Wiem ze raczej nie od klubu trzeba oczekiwac info ale np od gazet , dziekki gotti , choc i tak dalej nie wiemy ile oficjalnie jest dlugu nie za sezon poprzedni a ogolnie


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 15:40

Gotti pisze:Oczywiście, że Juventus ma długi, ale nikt nie wie ile dokładnie.

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Juvent ... 1,461.html

http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... 5452773450
Ad.1 Juventus zakończył sezon z 60 mln € ale straty. Strata, a dług to co innego.

Ad.2 Info po roku spędzonym w Serie B. Mimo degradacji byliśmy i tak lepsi o ok. 140 melonów od takiego Interu. O ile mnie pamięć nie myli to każdy kolejny sezon kończyliśmy na plusie (minimalnym ale jednak). Dopiero brak udziału w ostatniej LM, wysokie kontrakty naszych "gwiazdorów" (czyt. Amauri), wiecznie kontuzjowanych (czyt. Buffon) i odsuniętych od zespołu (czyt. Fabio/Hasan) i prace wykończeniowe przy stadionie spowodowały, że zanotowaliśmy strate.

Swoją drogą po co Wam do wiadomości ile mamy kasy w budżecie transferowym? Lepiej będziecie spać jeśli będzie jasne czy jest to 70 czy 100 mln €? Czy też chodzi o zabawe w managera przed kompem i wklejanie składów "za 100 mln € kupiłbym tego, tamtego i pierwsza 11ka wyglądałaby tak"? :think:


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 15:57

Mieliśmy stratę, która zostanie prawie że natychmiast pokryta przez dofinansowanie od Exoru. Otwieramy nowiutki stadion i nasze zyski z dnia meczowego podniosą się wielokrotnie. Dostaliśmy dodatkowe fundusze na stworzenie klasowej drużyny.

Przed Juventusem świetlana przyszłość, jak to powiedział Elkann 8) Dla zachowania równowagi we wszechświecie Moratti już oficjalnie powiedział, że czas wielkich transferów do Interu minął.


juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 16:53

Ja to wszytsko rozumiem wiem co to strata a co to dlug, ale dziwi mnie ze ich nie mamy, w 2007 mielismy 45 mln dlugu a teraz nic???????Nie chodzi mi o managera bo juz w niego nie gram( prawie wszytsko w nim wygralem ale to inna bajka), chodzi mi o to zeby wiedziec czy oprocz straty 60 mln euro mamy cos jeszcze?????? Spieram sie z kumplem kibicem barcy, ja mu jade ze ma prawie 0,5 miliarda euro dlugu a on ze my pewnie tez mamy duzo, a ja wlasnie nie wiem ile mamy i chce wiedziec


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 17:00

Jedyny oficjalny komunikat na temat budżetu, zysków i strat jaki udało mi się znaleźć jest z 12 maja 2009.

Rada Administracyjna Juventusu podsumowała oraz zatwierdziła sumę przychodów i wydatków w trzecim kwartale sezonu 2008/2009. W porównaniu do roku ubiegłego, Bianconeri odnotowali zysk 7,1 miliona euro. Obecny budżet "Starej Damy" wynosi 62,8 miliona euro. To stan na 31 marca.

Przed rokiem budżet Juventusu wynosił 54,4 miliona euro. W marcu 2008 roku Bianconeri odnotowali stratę 0,5 miliona euro. Duży wzrost w tym roku związany jest z udziałem drużyny w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zysk w trzecim kwartale bieżącego sezonu wyniósł 186,84 miliona euro. 45 milionów euro z tej kwoty stanowi przychód ze sprzedaży biletów oraz wpływów z mediów, 11 milionów z reklam i od sponsorów, co bezpośrednio wiąże się właśnie z Champions League.


Możesz to podrzucić kumplowi. Wtedy nie było żadnych strat ani długów, za Ferrary też nie było straty bo zespól grał w LM, te które powstały w zeszłym roku zostaną pokryte niedawnym dofinansowaniem [też oficjalna informacja]. Juventus nie umywa się do Barcelony pod względem zadłużenia.

Pewne zobowiązania mamy. 12letni kredyt 60 mln euro na budowę stadionu np. Tyle że to jest pikuś, który zostanie spłacony przez sam stadion.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2011, 17:05 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 2 razy.


juveni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 listopada 2003
Posty: 225
Rejestracja: 05 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 17:00

Kilka zdań na temat ksh (kodeks spółek handlowych) włoskiego nie znam więc posiłkuje się polskim, generalnie strata spółki to ujemny bilans na zakończenie roku obrotowego i wcale nie musi sie z automatu przekładać na wzrost (lub powstanie) zadłużenia, z tego co mi wiadomo to jeszcze w czasach triady Juve przez kilka lat notowało zysk podobnie było np w sezonie 2006/2007 (sezon w serie B), taki zysk może być przeznaczony na wypłatę dywidendy (Juve jest spółką akcyjną), ale nie musi i może być przeznaczony na kapitał zapasowy lub inne podobne fundusze, z których taka ewentualna strata powstała w latach przyszłych może być pokrywana.

Więc jest to kwestia troche bardziej skomplikowana i morał jest taki że strata nie równa się zadłużenie. ;]

zależy też w pewnym stopniu od definicji tego pojęcia i co się na nie składa, przykładowo jakiś ranking zadłuzonych klubów może się opierać na zadłużeniu wobec banków i instytucji kredytowych (wzięte pożyczki) a inny obejmowaćrównież zobowiązania wobec inncyh instytucji. Ponadto może obejmować długi tylko wymagalane albo też niewymagalne generalnie możliwości operowania takimi statystykami jest roche ;] przynajmniej tak twierdzą ci co się na tym znają ;]


Don't hear the bell but you answer the call
It comes to you as to us all
We're just waiting
For the hammer to fall
juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2011, 17:20

Czyli uznajmy ze jestemy klubem mlekiem i miodem plynacym?????????? Skad barca w takim razie ma takie wielkie straty skoro miala same sukcesy??


ODPOWIEDZ