Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 10:38

@jackop, rozumiem Twój punkt widzenia ale nie zmienia to faktu, że dużo na wynagrodzeniach zaoszczędzimy. Coś pozytywnego jednak zaczyna dziać się w klubie a na rozrzutność przy kontraktach póki co narzekaliśmy. Uważam osobiście, że to pozytywne zmiany.

W tym rzecz Adrian, że dzięki tym ruchom mamy większe możliwości na rynku transferowym a to przecież jeszcze nie koniec.
Przypuszczam, że Paratici dałby dla spokoju już dawno Pawełkowi i bombardierowi tyle ile chcą i płakalibyśmy, że te miernoty blokują nam mercato. Wbrew pozorom to twarde decyzję, ciężkie do podjęcia i brawa za nie dla zarządu.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 11:00

Michael_M pisze:
16 kwietnia 2022, 10:24
Vlahovic to był transfer teraz albo nigdy. Mamy spokój na x lat na tej pozycji.
Co ma jedno do drugiego? Po prostu określenie Masterclass w tym przypadku mi nie pasuje, bo sypnąć sianem potrafiłby każdy głupi (pod względem trudności De Ligt Paraticiego > Vlahović Cherubiniego/Arrivabene) tak jak i zredukować wydatki na płace mając takich a nie innych piłkarzy z kończącymi się kontraktami. W sumie przyczepiając się jeszcze bardziej myślę, że można było ugrać kilka milionów więcej na transferze Bentancura, ale tu już klasycznie "Juventus nie potrafi sprzedawać".

O pozytywnym/negatywnym wpływie na finanse możemy pogadać po letnim mercato. Na razie nowy Zarząd nie zrobił nic nadzwyczajnego.

Btw ciekawe, który z naszych "szpecuf" wynegocjował te 9 mln rocznie dla Mistera :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 11:11

Tutaj chyba nikt z nich nie negocjował bo to Agnelli uparł się na niego :prochno:


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 11:30

Odejście Bentancura za taką, a nie inną kwotę miało swój wpływ przez tą klauzulę z Boca. Wielu mówiło, że te ekstra bonusy za Kulu to rekompensata za Bentancura. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Fajnie by było jakby to była prawda. Ta redukcja płac to mistrzostwo i widać, że następuje ustanawianie nowej hierarchii w klubie. De Sciglio to średniak - ja, Ty i każdy inny to wie, ale jak tak sucho popatrzymy na to, że ten średniak potrafi na w miarę dobrym poziomie obstawić 2-3 pozycje to w sumie całkiem spoko. Perin dostaje teraz 1,5 mln podstawy czyli jakieś 5x mniej niż Szczęsny, a facet byłby podstawowym bramkarzem w chyba 15 innych klubach Serie A. To świetny deal.
Allegri to siła wyższa (Agnelli) tu nie było nic do gadania. Jeszcze tylko przedłużenie De Ligta z obecnej kadry i ja jestem zadowolony. Jasne - jest sporo rzeczy jeszcze do zrobienia. Ja sam stawiałem, że kadra będzie na wykończeniu w zimie przyszłego roku.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2022, 19:54

Perin byłby pierwszym w 15 klubach Serie A? Jakoś nie bardzo ktoś go chciał zatrudnić, wypożyczyć czy kupić. 1.5mln dla niego? Super, jest 6-7 najlepiej zarabiającym bramkarzem ligi ;)

Bonusu za Kulu są za Bantantura? No to chyba Kulu ostro po promocji wypchnięty, koło się zamyka ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2022, 00:34

Taka ciekawostka, na początku wszystkie ligi razem a następnie kolejno każda osobno.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2022, 15:37

Gdy w Anglii wszyscy szastają w najlepsze coraz bardziej kasą, to priorytetem wszystkich najlepszych we Włoszech stało się cięcie niepotrzebnych kosztów, szczególnie w Juve i Interze.

Na ten moment (kwoty brutto w skali roku):
Juve: 154 mln
Inter: 140 mln
Roma: 98 mln
Napoli: 68 mln
Milan: 65 mln

Aż ciężko uwierzyć, że płacący swoim graczom 2,5 razy mniej Milan został Mistrzem Włoch, a my zajęliśmy dopiero 4. miejsce.

Totalnie niepotrzebne wydatki, które obecnie ponosimy (kwoty brutto w skali roku):
- Bonucci 12 mln
- A.Sandro 11 mln
- Rabiot 9 mln
- Rugani 6,5 mln
- Arthur 6,4 mln

Te zarobki nijak mają się do aktualnych wynagrodzeń w Serie A oraz tego, co gracze Ci prezentują sobą na boisku. Aż ciężko w to uwierzyć, ale powyższa 5-ka to praktycznie 1/3 naszego całego budżetu płacowego!


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2022, 22:21



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2022, 06:41

Crunny pisze:
29 lipca 2022, 15:37
Gdy w Anglii wszyscy szastają w najlepsze coraz bardziej kasą, to priorytetem wszystkich najlepszych we Włoszech stało się cięcie niepotrzebnych kosztów, szczególnie w Juve i Interze.

Na ten moment (kwoty brutto w skali roku):
Juve: 154 mln
Inter: 140 mln
Roma: 98 mln
Napoli: 68 mln
Milan: 65 mln

Aż ciężko uwierzyć, że płacący swoim graczom 2,5 razy mniej Milan został Mistrzem Włoch, a my zajęliśmy dopiero 4. miejsce.

Totalnie niepotrzebne wydatki, które obecnie ponosimy (kwoty brutto w skali roku):
- Bonucci 12 mln
- A.Sandro 11 mln
- Rabiot 9 mln
- Rugani 6,5 mln
- Arthur 6,4 mln

Te zarobki nijak mają się do aktualnych wynagrodzeń w Serie A oraz tego, co gracze Ci prezentują sobą na boisku. Aż ciężko w to uwierzyć, ale powyższa 5-ka to praktycznie 1/3 naszego całego budżetu płacowego!
My też nic nie płaciliśmy chłopakom w pierwszych 2-3 latach Conte. Milan jest na tym samym etapie. Teraz zaczną się wymagania. Ale fakt, płacenie plackowi Bonusowi czy Sandro takich kwot, to masakra.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2022, 18:48

My też nic nie płaciliśmy chłopakom w pierwszych 2-3 latach Conte. Milan jest na tym samym etapie. Teraz zaczną się wymagania.
No to akurat nie do końca prawda. Płaciliśmy. Jak na ówczesne standardy nawet nieźle. Taki Vucinic i Vidal dostali dość sute kontrakty, spore pieniądze dostawał choćby Buffon.
Owszem - było to znacznie mniej niż dzisiaj, ale i tak w Juve zarabiało się bardzo dobrze. I chyba też mieliśmy największy budżet płacowy w lidze.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2022, 20:57

https://www.capology.com/club/juventus/ ... 2011-2012/
Wg tej strony Inter i Milan miały wtedy wyższe pensje ogólnie a w kolejnych sezonach pensje u nas co sezon spadały, dopiero od 15/16 zaczęło iść w górę a skok między 2017/18 a kolejnym sezonem to blisko 100mln...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 września 2022, 17:52

Obrazek


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 września 2022, 18:18

W przyszłym sezonie jeszcze bardziej to poleci w dół. Sam Sandro i Rabiot to +-23 mln brutto. Może odejść też Di Maria i nie wiadomo co z Cuadrado. Także koniec końców z budżetu może zejść blisko 40 mln, ale wiadomo - trzeba będzie te braki uzupełnić.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 września 2022, 18:22

W to okno wzięliśmy za grube Di Marię, Pogbę i Paredesa, Bremer też swoje dostał, do tego w zimie był Vlaho - jakoś nie wygląda mi to na schodzenie z pensji. Nasz "zysk" to Ronaldo oraz kilku zawodników z obniżonym kontraktem bo za każdego Dybalę/Ramseya przychodzi kto inny z dużą pensją.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 08 września 2022, 10:59

Maly pisze:
07 września 2022, 18:22
W to okno wzięliśmy za grube Di Marię, Pogbę i Paredesa, Bremer też swoje dostał, do tego w zimie był Vlaho - jakoś nie wygląda mi to na schodzenie z pensji. Nasz "zysk" to Ronaldo oraz kilku zawodników z obniżonym kontraktem bo za każdego Dybalę/Ramseya przychodzi kto inny z dużą pensją.
Jasne, że tak. Myślę tylko że takie finansowe Eldorado się skończyło. Przynajmniej mam taką nadzieje. Ten kontrakt dla Paredesa boli, ale wypchnięcie Ramseya i Dybali pokazuje, że nie ma świętych krów i że gdzieś (nie wiadomo gdzie) są te granice.


ODPOWIEDZ