Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2022, 11:44

Adrian27th pisze:
28 stycznia 2022, 10:44
Giovanni Agnelli BV posiada 85% praw głosu mimo 52% udziałów, co oznacza że mogą zrobić dosłownie wszystko
No właśnie nie do końca. Spółka akcyjna to jednak trochę inny podmiot niż przysłowiowy warzywniak czy "prywatne" korporacje. Działalność spółek akcyjnych jest szczegółowo regulowana od strony prawnej, właśnie w interesie wszystkich akcjonariuszy, a nie tylko tych z największym udziałem głosów. Dlatego tak jak pisałem: choć nie znam się na ustawodawstwie holenderskim, to jednak podejrzewam, że jest takie samo jak chyba w całym cywilizowanym świecie, gdzie w przypadku spółek akcyjnych każdy udziałowiec może zaskarżyć decyzję Zarządu, jeśli uzna, że są do tego uzasadnione podstawy np. wyraźny brak poczytalności udziałowca większościowego (patrz przepychanki w Viacom CBS w walce o prezesurę) lub jawne działanie na szkodę spółki. Zakup Interu, tylko po to, by go spuścić do drugiej ligi z całą pewnością pod to podpada, bo degradacja byłaby praktyczną konsekwencja tego ruchu, tak samo jak w efekcie straty idące w dziesiątki jak nie setki milionów.

Natomiast tak jak napisałem: nie ma szalenie istotnego znaczenia - oczywiście do pewnego stopnia - kto za nami stoi, ważne by klub był racjonalnie zarządzany.

P.S. Jakby nie wyceniać majątku szejków, to oni w odróżnieniu od naszych właścicieli nie są praktycznie niczym (nawet zdrowym rozsądkiem) skrępowani w podejmowanych decyzjach :punish:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 08:08

Eduard Romeu podkreślił, że w ostatnich dwóch sezonach klub stracił 600 mln. Jedynie 135 mln straty było efektem pandemii.
Skoro Barcelona straciła na pandemii 135mln to my na pewno dużo mniej. Albo oni mają złe wyliczenia albo my sobie dorabiamy teorie...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 08:59

Myślę że te dwa obrazki dobrze to wyjaśniają: po prostu ostatnie lata finansowalismy flipując zawodników, a przez pandemię przestało pykać. Cały wątek:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 09:06

Jednym słowem - pandemia nie wpłynęła aż tak na zyski z Ronaldo jak niektórzy starają się to przedstawić.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 10:31

Maly pisze:
02 lutego 2022, 08:08
Eduard Romeu podkreślił, że w ostatnich dwóch sezonach klub stracił 600 mln. Jedynie 135 mln straty było efektem pandemii.
Skoro Barcelona straciła na pandemii 135mln to my na pewno dużo mniej. Albo oni mają złe wyliczenia albo my sobie dorabiamy teorie...
Wystarczy zajrzeć do raportów finansowych Juve by sprostować te bzdury w kilka sekund. Biorąc jako rok bazowy 2018/19 to na biletach i sprzedaży produktów, czyli kwestiach bezsprzecznie związanych z pandemią to strata jest rzędu 115mln w przeciągu 2 sezonów. Zaznaczam mówimy tutaj o sytuacji gdyby w 2019/20 oraz 2020/21 wpływy były identyczne. Gdyby brać bardzo ostrożnie wzrost tych kwot o 5 % co jest w przypadku biletów bardzo ostrożnym założeniem to mamy kolejne 15mln strat. Dodatkowo kolejne straty to brak tournee po Azji czy Ameryce, dodatkowo brak supercoppa italia w Arabii, kolejne kilka milionów w plecy. I to są absolutnie kwestie związane bezpośrednio z pandemią. Drugim bardzo dużym źródłem strat był brak większych sprzedaży w roku poprzednim, który w pewnej choć niewielkiej części można także powiązać z pandemią, gdyż każdy klub miał mniej kasy. Także tutaj ostrożnie licząc mamy stratę na poziomie Barcelony a dodając ostrożne założenia o wzrostach przychodów z ww. źródeł już ją przewyższamy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 11:35

Palcem na wodzie pisane. Sprzedaż produktów spadła bo co? Sklepy były pozamykane? Tournee po Azji robiliśmy gdy był tam Superpuchar grany i to było "przy okazji". SCI w Arabii to też kwestia dyskusyjna bo przecież Hiszpanie sobie tam w tym i poprzednim roku grali, kwestia kontraktów. Zresztą nie chodziło o pandemię a o datę meczu, która odpowiadałaby wszystkim stronom - to o to rozbił się SCI w tym roku.

Kwestii sprzedaży zawodników nawet nie warto komentować. Niby kogo mogliśmy sprzedać drożej niż sprzedaliśmy? Pjanic przez pandemię poszedł za tanio? A może za Matudiego daliby nam 15mln? Nie znam piłkarza, którego my kupiliśmy taniej bo pandemia, nie tylko my zresztą.

Jestem w stanie się zgodzić, że obecny zarząd FCB może oczerniać działania poprzedniego ale bliżej mi do tego iż zastosowali twarde wyliczenia a nie takiej jak ty wyżej. W 2018 roku zarobili na muzeum/turystach 60mln, drugie tyle na biletach meczowych. To jest twarda strata. To co my sobie podciągamy pod pandemię i Ronaldo to niestety ale tylko domysły i mydlenie oczu akcjonariuszom bo pewnie plan budżetu zakładał większe wpływy w niektórych sektorach więc trzeba się z tego było wytłumaczyć.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 12:10

Maly pisze:
02 lutego 2022, 11:35
Palcem na wodzie pisane.
Serio jesteś oderwany od rzeczywistości i to bardzo mocno, jak wspomniałem opierałem się na oficjalnych danych zawartych w sprawozdaniu finansowym Juventus. Powtórzę, oficjalne dane zawarte w sprawozdaniu. Dla pewności zrobię to jeszcze raz oficjalne dane zawarte w sprawozdaniu Juventus.
Maly pisze:
02 lutego 2022, 11:35
Sprzedaż produktów spadła bo co? Sklepy były pozamykane?
Sklepy częściowo niedostępne, ograniczenia związane z przemieszczaniem, brak kibiców na stadionach czego następstwem były mniejsze sprzedaże w obiektach klubowych. Przecież to jest zwykłe logiczne połączenie.
Maly pisze:
02 lutego 2022, 11:35
Tournee po Azji robiliśmy gdy był tam Superpuchar grany i to było "przy okazji". SCI w Arabii to też kwestia dyskusyjna bo przecież Hiszpanie sobie tam w tym i poprzednim roku grali, kwestia kontraktów. Zresztą nie chodziło o pandemię a o datę meczu, która odpowiadałaby wszystkim stronom - to o to rozbił się SCI w tym roku.
No jak nie jechaliśmy do Azji to jechaliśmy do Ameryki, albo graliśmy w tym turnieju co był kilka lat przed pandemią, kasa z tego było, może względem całego budżetu niewiele, ale strata z tego tytułu kilku milionów na pewno. I kolejny raz można tutaj podłączyć mniejszą sprzedaż produktów.
Maly pisze:
02 lutego 2022, 11:35
Kwestii sprzedaży zawodników nawet nie warto komentować. Niby kogo mogliśmy sprzedać drożej niż sprzedaliśmy? Pjanic przez pandemię poszedł za tanio? A może za Matudiego daliby nam 15mln? Nie znam piłkarza, którego my kupiliśmy taniej bo pandemia, nie tylko my zresztą.
Jak wspomniałem pandemia mogła wpłynąć w niewielkim stopniu. Nie mniej wszystkie klubu wydawały znacznie mniej.
https://sport.tvp.pl/50362612/jak-pande ... ransferowy


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lutego 2022, 12:36

Nie ze wszystkim się zgadzam bo nie co roku było tourne jednak a sklepy nie były pozamykane ani do cna ani przez cały rok/sezon ale ok, przyjmijmy, że te 115mln to efekt pandemii. Nadal nijak ma się to do "zwrotu" z Ronaldo.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 05:39

https://www.juventus.com/it/news/artico ... eta-210222

Oficjalnie śledztwo w sprawie plusvalenzy zamknięte.

Brak podstaw do ukarania.

All good :)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 13:51

Adrian27th pisze:
22 lutego 2022, 05:39
https://www.juventus.com/it/news/artico ... eta-210222

Oficjalnie śledztwo w sprawie plusvalenzy zamknięte.

Brak podstaw do ukarania.

All good :)
Stawiam, że dali sobie spokój gdy okazało się, że musieliby ukarać całą ligę.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 14:24

Michael_M pisze:
22 lutego 2022, 13:51
Adrian27th pisze:
22 lutego 2022, 05:39
https://www.juventus.com/it/news/artico ... eta-210222

Oficjalnie śledztwo w sprawie plusvalenzy zamknięte.

Brak podstaw do ukarania.

All good :)
Stawiam, że dali sobie spokój gdy okazało się, że musieliby ukarać całą ligę.
Stawiam, że dali sobie spokój, bo zrozumieli, że pomylili odwagę z odważnikiem. Zarzut był tak absurdalny i głupi, że nie ma sensu o tym się więcej rozwodzić... świadczy tylko o tym, że dziennikarze i działacze sportowi nie mają pojęcia o finansach. Juventus powinien teraz wystąpić na drogę sądową przeciwko tym, którzy mówili o oszustwie.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 07:51

Marca zrobiła zestawienie pensji brutto w TOP5. Z ciekawostek - Donnaruma zarabia mniej niż Szczęsny i to by było tyle jeśli chodzi o powtarzane przez wielu żądania Włocha jeśli chodzi o pensję.
https://www.marca.com/futbol/2022/03/31 ... b4587.html

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 09:42

Przez to nie mogliśmy zakontraktować Dollara bo mielibyśmy dwóch bardzo drogich w utrzymaniu bramkarzy a wiadomo, że Szczęsny mając taka kasę nie odejdzie. W ogóle tak wysoki kontrakt Szczęsnego to absurd.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 09:46

Weź pod uwagę, że Donnarumma ma w kontrakcie sporo bonusów które mogą tą wypłatę wywindować do 12 mln netto. Plus nie było nigdzie powiedziane, ale jak znam Raiole to na bank jeden i drugi przytulił ładną kwotę za samo podpisanie kontraktu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2022, 11:09

Też mogliśmy mu dać bonusy za wygranie LM czy Złotą Piłkę ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ