Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2018, 17:29

Wychodzi problem pojemności naszego obiektu. Najwyraźniej nie potrafimy w inny sposób podnieść przychodów z dnia meczowego, bo poszliśmy po linii najmniejszego oporu.

Ciekawe czy będzie jakaś odpowiedź ze strony kibiców :think: Tak czy inaczej bilety na pewno zejdą.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2018, 18:27

jackop pisze:Wychodzi problem pojemności naszego obiektu. Najwyraźniej nie potrafimy w inny sposób podnieść przychodów z dnia meczowego, bo poszliśmy po linii najmniejszego oporu.

Ciekawe czy będzie jakaś odpowiedź ze strony kibiców :think: Tak czy inaczej bilety na pewno zejdą.
Stadio delle Alpi miał pojemność około 67000 i nie licząc szlagierów w LM czy Serie A, to często na mniej interesujących spotkaniach wydawało się, że przynajmniej 1/3 miejsc jest wolna. Obecnie Allianz Stadium może pomieścić około 41000 kibiców, ale po ostatnich latach widać, że przydałby się projekt jakiejś rozbudowy przynajmniej do 50000. Pewnie obecna sytuacja skończy się zaognieniem konfliktu z najzagorzalszymi fanami, bo już wcześniej protestowali przeciwko zbyt wysokim cenom biletów.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2018, 19:59

dimebag11 pisze:
jackop pisze:Wychodzi problem pojemności naszego obiektu. Najwyraźniej nie potrafimy w inny sposób podnieść przychodów z dnia meczowego, bo poszliśmy po linii najmniejszego oporu.

Ciekawe czy będzie jakaś odpowiedź ze strony kibiców :think: Tak czy inaczej bilety na pewno zejdą.
Stadio delle Alpi miał pojemność około 67000 i nie licząc szlagierów w LM czy Serie A, to często na mniej interesujących spotkaniach wydawało się, że przynajmniej 1/3 miejsc jest wolna. Obecnie Allianz Stadium może pomieścić około 41000 kibiców, ale po ostatnich latach widać, że przydałby się projekt jakiejś rozbudowy przynajmniej do 50000. Pewnie obecna sytuacja skończy się zaognieniem konfliktu z najzagorzalszymi fanami, bo już wcześniej protestowali przeciwko zbyt wysokim cenom biletów.
Trafiłem kiedyś na taki artykuł:
http://en.calcioefinanza.com/2017/02/08 ... ity-20000/
Może kiedyś się na to zdecydują.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
putout

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Posty: 18
Rejestracja: 20 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 16:35

To nie jest jakoś tak że Ronaldo chce odejść bo marzy mu się 40 mln rocznie zamiast marnych 21? 40 mln rocznie... to ponad połowa tego co na start sezonu 2017/2018 zarabiali zawodnicy Juve łacznie. bo było to 75 mln netto.


wtulazel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 94
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 17:22

putout pisze:To nie jest jakoś tak że Ronaldo chce odejść bo marzy mu się 40 mln rocznie zamiast marnych 21? 40 mln rocznie... to ponad połowa tego co na start sezonu 2017/2018 zarabiali zawodnicy Juve łacznie. bo było to 75 mln netto.
Z drugiej strony Juventus wydaje na pensje 220 mln brutto, a Real 307, więc różnica nie jest aż tak duża jakby się wydawała. Inna sprawa, że nie warto tworzyć tak wielkiego komina płacowego, szczególnie na 33 letniego piłkarza.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 17:28

Jakby miał dać LM to każdy by się zgodził. Marketing też by dużo dostał, tylko że same koszty:

transfer: 120mln
umowa: 30mln(netto!)x 4 lata= 120mln netto, czyli z 200mln brutto!
Suma= 320mln :confused:

2x Juventus Statium + spłacenie długu


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 17:35

Profesor pisze:Jakby miał dać LM to każdy by się zgodził. Marketing też by dużo dostał, tylko że same koszty:

transfer: 120mln
umowa: 30mln(netto!)x 4 lata= 120mln netto, czyli z 200mln brutto!
Suma= 320mln :confused:

2x Juventus Statium + spłacenie długu
Ty juz moze sie nie martw i zostaw to księgowym i ludziom od finansów w Juve ;) Juve jest na tyle mądrze zarządzanym klubem, że przeanalizowaliby wszystkie za i przeciw, zanim zdecydowaliby sie na taki ruch.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 01:08

dominikowaty pisze:Nie chciałem wam tego robić, ale chyba trzeba hamować konie :prochno:
Prawdopodobnie poświęcimy też Ruganiego lub Benatię. Po Mundialu zajmiemy się pewnie znalezieniem chętnych na Mandzukicia. Może jakieś Chiny, chociaż w Manchesterze słychać głosy, że Chorwat podoba się Mourinho. W środku nadszedł czas Sturaro, nie wiadomo czy zostanie z nami Marchisio. Khedira i Matuidi raczej bezpieczni. Dopóki nie nastąpi przedłużenie kontraktu to wciąż niepewna jest przyszłość Sandro.

Czego bym do tej pory nie powiedział o Marotcie, to cwaniak jest z niego niesamowity. Cena za Ronaldo jak i jego wymagania co do apanaży były znane już dużo wcześniej. Jeśli nie byłoby nas stać, to nie sądzę żebyśmy w ogóle zaczęli temat jego sprowadzenia.
Virgil pisze:Czy naprawdę to tak trudno zrozumieć że nikt oprócz władz nie wie na co i na kogo nas stać?
Jak chciałem Sancheza, to ludzie wybijali mi ten pomysł z głowy twierdząc, że oczekuje za dużo siana. Śmiesznie jeśli rok później zaczniemy płacić jednemu zawodnikowi 30 mln € netto na sezon :D


Generalnie nie ma co się spinać, bo rozwiązanie zagadki tego transferu to prędzej kwestia najbliższych 72 godzin, niż tygodni negocjacji ;)
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2018, 01:22 przez jackop, łącznie zmieniany 4 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 12:43

Przemo90 w wątku z informacjami:
Juvestore wycofało 7 Cuadrado. Agresti na Twitterze donosi ze jeszcze dziś osiągnięte zostanie porozumienie - 87 milionów funtów i 30 baniek netto na rok dla CR7. Higuain naciskany do odejścia a podobno chce skubańcy grubasek zostać


Ale na JuveStore nadal jest opcja wybrania Cuadrado.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 13:09

Prognozy Calcio Finanza po transferze CR:

- Merchandising: +6M€
- Sponsoring: +27M€
- Ticketing: +21M€


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 14:03

no bilety już wzrosły przecież o 20% a sponsoring od Fiata 20mln więc wielkiej analizy to nie wykonali :D

EDIT:
@down: właśnie pamiętałem, że były podawane 2 różne wartości ale już nie wgłębiałem się w to która prawdziwa i wolałem napisać niższą
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2018, 14:40 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lipca 2018, 14:17

Z tego co pojawia się ostatnio w mediach, to karnety podrożeją (lub już podrożały) nie o 20, a 30%: https://www.calcionews24.com/juventus-c ... i-aumento/


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 13:19

Przychody komeryjne najlepszych klubow europejskich.

Obrazek

Jesli mamy rowniez finansowo konkurowac z najlepszymi to tutaj jest najwiecej do poprawy i na pewno transfer Ronaldo zdecydowanie nam w tym pomoze.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 13:28

Od rana krąży ten wykresik, jestem zdziwiony, że Bayern przewyższa przychodami ManU :shock:
Drugą stroną medalu jest restrykcyjny kontrakt Ronaldo z Nike (o czym było wspominane w temacie o Mercato). Zapewne podobnie będzie to funkcjonować w naszym przypadku, a szkoda bo gdyby koszulki robiło nam Nike to dopiero byłoby pole do popisu :roll:


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 13:31

Serio Bayern miał trzykrotnie większe przychody od Juventusu? :shock: Wiedziałem, że jest źle ale żeby aż tak...
jurson09 pisze:Żadna nowość. Nie raz już się powoływałem na te raporty wyjaśniając strukturę finansową naszego klubu.
Brawo Ty :bravo:
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2018, 13:58 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ