Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 18 listopada 2019, 12:16

Czytanka obowiązkowa dla fanów finansowej strony, czyli omówienie aktualnych finansów Juve przez swissramble:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 listopada 2019, 13:32

Dzięki za link ;) Mówiąc krótko, po staremu. Wydatki rosną szybciej niż przychody:

- nadal tragicznie rozkładają się proporcję z osiąganych wpływów: matchday leży i kwiczy, z obecnego stadionu nie da wycisnąć się wiele więcej (marne 14 mln € przy 30% podwyżce cen biletów), jesteśmy uzależnieni od praw TV w Serie A i Ligi Mistrzów

- efekt Ronaldo działa i ma odzwierciedlenie w liczbach. Portugalczyk spłaca swoją pensję

- wydatki na pensje zbliżają się do niebezpiecznego poziomu 70% - wzrost o 106 mln € (48%) w ciągu ostatnich 3 lat

- płacimy 135 mln więcej niż drugi Inter, żeby utrzymywać naszych "miszczów" i mamy 6sty wynik w Europie przebijając takie firmy jak Liverpool i City (17/18)

Jak ktoś kiedyś wpadnie na pomysł oczyszczenia szatni ze szrotu i postawienia na kilku młodszych graczy z potencjałem (którzy pobierać będą ze 2-3 razy mniej niż tłuste koty) to nie powinno być tak źle, ale na chwilę obecną ta kadra przejada nam więcej hajsu niż na to zasługuje patrząc na boiskowe poczynania i indywidualną jakość.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 23 listopada 2019, 13:35

Dokladnie, jak napisał Jackop. Bolą przychody z dnia meczowego. Możemy się dziwić, że mamy taki mały stadion, ale z kolei case Delle Alpi pokazał, że 40k to dla Juventusu idealne rozwiązanie.
Wydaję mi się, że już gdzieś było, ale czy wiecie, czy nasz stadion da się jakoś rozbudować do jakichś rozsądnych rozmiarów, np 50k. Byłbym wdzięczny za info :hello:
Co do rozbudowy stadiony, to Barcelona rozbudowuje stadion do 105k! Dla porównania, nasze przychody z dnia meczowego to 51 mln, a Barcelony 145 mln.
Ogólnie to klapa jeszcze z kasą z TV dla Serie A. Jesteśmy na 4 miejscu, z czego 5-ta (żabojady) z roku '18 na '19 odnotowali wzrost rzędu 426 mln. Serie A - 0 mln. Różnica między Serie A, a francuską Ligue 1 wynosi już teraz tylko 110 mln i za niedługo możemy spaść na 5-te miejsce, jeśli chodzi o atrakcyjność ligi dla widza (kasa z TV)


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 23 listopada 2019, 20:55

Verse pisze:
23 listopada 2019, 13:35

Wydaję mi się, że już gdzieś było, ale czy wiecie, czy nasz stadion da się jakoś rozbudować do jakichś rozsądnych rozmiarów, np 50k. Byłbym wdzięczny za info :hello:
Jeden z architektów, Gino Zavanella, twierdzi, że można go rozbudować: https://en.calcioefinanza.com/2017/02/0 ... ity-20000/


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 listopada 2019, 17:22

Nie ma gdzie tego wrzucić to wrzucam tu bo poniekąd chodzi o finanse.

BeIN Sports grozi zerwanie umowy transmisyjnej Serie A w przypadku rozegrania super pucharu w Arabii. Co oznaczałoby stratę 450mln euro.

Link do konkurencji bo u was tego nie ma. klik


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 listopada 2019, 18:48

raczej bzdura, zrywanie takich umów z powodu "widzimisie" ciągnie za sobą zazwyczaj olbrzymie kary finansowe, a nawet jeśli przyjąć, że nie to jakby teraz sprzedawać te same prawda z których oni zrezygnują to będą one droższe bo Ronaldo etc i jak nie oni to ktoś inny z pewnością chętnie je kupi


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dhoine

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 230
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2019, 20:07

Juventus nie zaprzestaje ekspansji. Dwa lata temu powstała kobieca drużyna piłkarska, tym razem przyszła pora na drużynę e-sportową.

Razem z Astralis Group Stara Dama utworzyła trzyosobowy zespół profesjonalnych graczy Pro Evolution Soccer. Nowymi zawodnikami Juventusu zostali w ten sposób Ettore Giannuzzi, Luca Tubelli i Renzo Lodeserto. Najbogatszym CV z nich może pochwalić się Giannuzzi, który w 2011 i 2018 roku zdobył tytuł mistrza świata.

Nowo powstała drużyna reprezentować będzie Juve w organizowanych przez Konami rozgrywkach eFootball.Pro. Jest to turniej, którym 10 drużyn ściera się w formacie 3 na 3. Juventus przystąpi także do krajowej eSerie A TIM.

"Wejście w świat e-sportu, wspierane przez partnerstwo Konami, nie tylko daje nam szansę na pozyskanie nowej, szerokiej publiczności. Jest też znakiem, że Juventus jest świadomy ewolucji form rozrywki i zainteresowań publiczności. Klub zawsze chętnie podejmował nowe wyzwania i dziś także z przyjemnością zaczynamy tę przygodę, dumni z naszej filozofii" - komentował Giorgio Ricci, członek zarządu.


prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 12:25

Nie wiem czy mój post wiąże się bezpośrednio z tematem finansów ale pośrednio na pewno, ale jeżeli nie po proszę o przeniesienie.
Otóż niedługo ma dojść do ogromnej fuzji, 2 wielkich koncernów samochodowych, mianowicie PSA (Peugeot, Citroen, Opel) oraz FCA (Fiat, Chrysler, Jeep). Z połączenia tych 2 gigantów ma powstać czwarty co do wielkości koncern motoryzacyjny na świecie. Jego prezesem ma zostać uwaga... John Elkann. Nie wiem czy przełoży się to w jakiś sposób na Juventus ale wrzucam w ramach ciekawostki.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 13:43

myślę ze możne się przełożyć na nas - zamiast Jeep na koszulkach będziemy mieli Opel ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 14:06

prezes3c pisze:
03 stycznia 2020, 12:25
Nie wiem czy mój post wiąże się bezpośrednio z tematem finansów ale pośrednio na pewno, ale jeżeli nie po proszę o przeniesienie.
Otóż niedługo ma dojść do ogromnej fuzji, 2 wielkich koncernów samochodowych, mianowicie PSA (Peugeot, Citroen, Opel) oraz FCA (Fiat, Chrysler, Jeep). Z połączenia tych 2 gigantów ma powstać czwarty co do wielkości koncern motoryzacyjny na świecie. Jego prezesem ma zostać uwaga... John Elkann. Nie wiem czy przełoży się to w jakiś sposób na Juventus ale wrzucam w ramach ciekawostki.
Gdy pojawiły sie pierwsze konkretniejsze informacje na temat fuzji na CM albo TJ był artykuł mowiący iż może to tylko pozytywnie przełożyc się na nasze finanse, jednak moj wloski nie pozwala na rozwiniecie tematu :) i tak ten wynoszony ponad niebiosa przez miszczow Suning moze w kwestii obrotow, przychodow wiązać buty Exorowi


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2020, 17:16

Obrazek

9 na 20 najwięcej wydających na pensje zespołów pochodzi z Premier League. Cztery z Włoch, tylko trzy z Hiszpanii, po dwa z Niemiec i Francji.

Podejrzanie niski mi się ten budżet płacowy Juve wydaje, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy pensja Ronaldo nie jest tylko w części opłacana przez klub, a resztę Portugalczyk dostaje od sponsorów?


1902 Para Siempre

Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2020, 17:49

Całość pensji wpisana jest normalnie w budżet, ale dzięki niemu dostaliśmy lepszy kontrakt od Adidasa. Tak więc opłacają, ale nie bezpośrednio.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2020, 09:14

Raport finansowy UEFA przedstawiający najbardziej zadłużone europejskie kluby w 2019 roku:

1. Manchester United - 568 milionów euro (+ 24% do poprzedniego roku)
2. Tottenham - 483 miliony euro (+ 2762%)
3. Inter Mediolan - 461 milionów euro (+ 5%)
4. Atlético Madryt - 384 miliony euro (- 8%)
5. Juventus - 372 miliony euro (+ 29%)
6. Fenerbahçe - 334 miliony euro (+ 49%)
7. AS Roma - 312 milionów euro (+ 42%)
8. Valencia - 274 miliony euro (+ 29%)
9. AC Milan - 260 milionów euro (- 4%)
9. Brighton - 260 milionów euro (brak danych)
11. CSKA Moskwa - 238 milionów euro (+ 4%)
12. FC Porto - 214 milionów euro (+ 21%)
13. VfL Wolfsburg - 196 milionów euro (+ 96%)
14. Lille - 186 milionów euro (+ 133%)
15. Beşiktaş - 183 miliony euro (+ 3%)
16. Watford - 177 milionów euro (+ 76%)
17. Galatasaray - 175 milionów euro (- 29%)
18. Olympique Lyon - 173 mln euro (bez zmian)
19. Liverpool - 160 milionów euro (- 29%)
20. Everton - 152 miliony euro (brak danych)


1902 Para Siempre

Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2020, 10:08

Dziwna ta lista. Nie ma hiszpańskich topów, nie ma Angoli...

Czyżby Barcelona, Real, City nie były zadluzone ?


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2020, 13:31

San Holo pisze:
23 stycznia 2020, 09:14
Raport finansowy UEFA przedstawiający najbardziej zadłużone europejskie kluby w 2019 roku:
1. To jest raport za 2018 rok
2. Bez szerszego kontekstu te dane niewiele znaczą, bo nie pokazują wszystkich kosztów.
3. Zazwyczaj wysokość długu jest skorelowana z tym, kiedy klub budował sobie stadion (są oczywiście wyjątki, pozdrawiam zwłaszcza United i kluby z Mediolanu) a nie potencjalną zapaścią
4. Realu nie ma, bo oczywiście długi ma ale ma też coś koło 200 mln euro na rękach - ale to się zaraz zmieni bo właśnie przymierzają się do mega kosztownej renowacji stadionu.


ODPOWIEDZ