Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 20:52

Ukonczymy J-Village i zabierzemy sie za stadion.


La fidanzata d'Italia
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 20:58

Pluto pisze:Rozbudowa stadionu nie ma być możliwa, jak to powiedział pan architekt, ale opłacalna. Prawdopodobnie dobudowanie trzeciego poziomu i dobicie do pojemności umozliwiającej organizację finału LM kosztowałoby więcej niż budowa J-Stadium.
Nie wiem do końca co stanowi o wysokości przychodów dnia meczowego w Anglii ale wyciągają z jednego tysiąca krzesełek prawie dwa razy więcej pieniędzy. Także prawdopodobnie mamy jeszcze duży potencjał do wykorzystania.
Tylko, że ludzie we Włoszech są dużo ,,biedniejsi'' od tych żyjących na Wyspach.

Ma ktoś może jakieś porównanie cen biletów w najlepszych ligach świata ?


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 21:45

Cabrini_idol pisze:
Pluto pisze:Rozbudowa stadionu nie ma być możliwa, jak to powiedział pan architekt, ale opłacalna. Prawdopodobnie dobudowanie trzeciego poziomu i dobicie do pojemności umozliwiającej organizację finału LM kosztowałoby więcej niż budowa J-Stadium.
Nie wiem do końca co stanowi o wysokości przychodów dnia meczowego w Anglii ale wyciągają z jednego tysiąca krzesełek prawie dwa razy więcej pieniędzy. Także prawdopodobnie mamy jeszcze duży potencjał do wykorzystania.
Tylko, że ludzie we Włoszech są dużo ,,biedniejsi'' od tych żyjących na Wyspach.

Ma ktoś może jakieś porównanie cen biletów w najlepszych ligach świata ?
Gdzieś widziałem takie zestawienie,ale za choinkę nie mogę teraz tego znaleźć,ale z tego co pamiętam to w Anglii ceny za bilety były jakieś 2x wyższe niż na Juventus a Arsenal to już w ogóle bił resztę na głowę i najtańsze karnety ponad 1k euro, gdzie na Juve chyba coś koło 300-400euro było a na Barcę niewiele ponad 100 euro.
Druga sprawa,że we Włoszech kibiców na stadiony nie ciągnie tak jak w Anglii,Niemczech czy nawet Hiszpanii. Większość stadionów świeci pustkami, tylko Juve i Cagliari zapełniają w 80% stadion(Cagliari ma 16tys.) i tylko Juve w ponad 95%. Ceny swoją drogą,ale fakt,że stadiony są z innej epoki poza Juve i Udinesse na pewno nie przyciąga kibiców.
Co do samej pojemności to wg mnie jest idealna, nawet na Delle Alpi średnia frekwencja na początku zeszłej dekady oscylowała właśnie w okolicach 40k.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 22:15

tanio za to mają w Niemczech i chyba tylko dzięki cenom mają taką frekwencję bo produkt jednak marny


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 22:36

Do tego sprowadza się chyba problem - mentalności włoskich kibiców.
Niemiec obwiesza się pamiątkami i jedzeniem, mieszkaniec Anglii płaci krocie i obaj pojawiają się na stadionie po tym jak stoczyli bój o bilet/karnet.
W tym samym czasie Włoch myśli - tak tak, calcio to moja religia, kocham mój klub nad życie... ale właściwie po $#%$ miałbym iść na ten stadion i zostawiać tam jeszcze dodatkowe pieniądze?!

Problem zapewne jest złożony i nie ma prostej odpowiedzi. Pytanie na ile Juventusowi będącemu na szczycie europejskiej piłki, w bogatym regionie, z własnym i nowoczesnym stadionem uda się go ominąć.


calma calma
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 maja 2017, 07:07

tu zestawienie z jesieni poprzedniego roku więc można powiedzieć, że aktualne
https://www.sportskeeda.com/football/10 ... ay-revenue
tu nawet z maja br
http://talksport.com/football/european- ... 145986?p=8
a tu już lokalnie

czyli teoretycznie jesteśmy tuż za top10 przy czym stadion BVB jest dwa razy większy

tyle, że tutaj nie wygląda to już tak super w naszym wykonaniu więc nie wiem komu wierzyć
https://www.netbet.co.uk/blog/2017/01/2 ... orld-2017/

ps.
czemu Pjaca kosztował nas 28.5mln a nie 23?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 31 maja 2017, 09:18

Najnowsze zestawienie wartości klubów . MU przebił magiczną granicę 3 milardów.



Nasza wartość równa jest wartości Romy,Interu i Napoli razem wziętych. Takaaaaaaaaaa przepaść.

Podobno Allianz ma być tytularnym sponsorem stadionu naszego

http://www.vecchiasignora.com/topic/316 ... z-stadium/


Obrazek
rh

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 212
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 maja 2017, 18:49

Według wykresu z profilu fb strony juvefc.com, przychody Juve w sezonie 2016/2017 wyniosły/wyniosą 554 mln €€€. Nie wiem na ile to wiarygodne ale wygląda świetnie. Wydatki około 100 baniek mniejsze. Może ktoś ładnie rozpracuje to bo mój włoski to takooo.

Tutaj link do profilu fb

Sorki ale jestem na tyle ciemny że nie potrafię wklejam zdjęć na forum.[/img]


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 31 maja 2017, 19:01

Nie wiem czy czytałeś temat, ale jest o tym dyskusja od wczoraj.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 31 maja 2017, 19:14

Ostatnio kiedy graliśmy w finale LM, w następny poniedziałek Agnelli miał specjalną konferencję, na której mówił o wszystkim co się działo w klubie, jakie są plany itd. Pewnie teraz będzie podobnie, więc za kilka dni dowiemy się jak to wygląda, czy to przez konferencję czy przez jakiś list otwarty.


Severin_Severin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 stycznia 2017
Posty: 4
Rejestracja: 19 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 31 maja 2017, 20:33

Ouh_yeah pisze:Ostatnio kiedy graliśmy w finale LM, w następny poniedziałek Agnelli miał specjalną konferencję, na której mówił o wszystkim co się działo w klubie, jakie są plany itd. Pewnie teraz będzie podobnie, więc za kilka dni dowiemy się jak to wygląda, czy to przez konferencję czy przez jakiś list otwarty.

http://www.juventus.com/en/news/news/20 ... y-2017.php


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 31 maja 2017, 21:01

Konferencja J1897 jest blisko, ale to jednak coś trochę innego, zresztą zrobiliśmy tłumaczenie najciekawszych fragmentów i nie zostało tam zbyt wiele powiedziane: http://www.juvepoland.com/news.php?id=35716
Miałem na myśli raczej to: http://www.juventus.com/en/news/news/20 ... season.php


tony89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 lipca 2016
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2016

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 16:38

Stadion zmienia nazwę na Allianz Stadium. Podobno ma to dać 300 mln euro w 5 lat. Rzuciło mi się gdzieś na twitterze i nie jest to potwierdzona informacja(odnośnie kwoty, nazwa stadionu jest pewna).


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 16:48

tony89 pisze:Stadion zmienia nazwę na Allianz Stadium. Podobno ma to dać 300 mln euro w 5 lat. Rzuciło mi się gdzieś na twitterze i nie jest to potwierdzona informacja(odnośnie kwoty, nazwa stadionu jest pewna).
Tyle tylko że, o ile czegoś nie pokręciłem, to do kasy klubu trafi nadwyżka powyżej 100mln euro bo reszta póki co* trafiać będzie do operatora** któremu sprzedane zostały prawa do nazwy stadionu.


* Do 2023 roku. Info o tej wypłacanej klubowi nadwyżce rzuciły mi się w oczy gdzieś w internetach i jak tylko znajdę źródło to coś więcej podrzucę.

** Sportfive kupiło prawa w 2011 za ~75mln euro. O ile dobrze kojarzę.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 17:13

przecież tak skonstruowana umowa byłaby bez sensu - co by Sport5 miał z tego, że sprzeda te prawa drożej niż za 100mln? może jakoś procentowo jest to później dzielone ale na pewno nie wszystko dla nas


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ