Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 10:38

evilboy pisze:@alina: Nie przesadzaj z tą słabością. Wiesz dobrze, że czasy, w których rodzina Agnellich bezinteresownie pompowała w Juventus pieniądze, bezpowrotnie minęły. Elkann nie pała już taką pasją do piłki nożnej jak jego dziadek i jestem pewien - podkreślę to jeszcze raz - jestem pewien, że gdyby nie widział w tym korzyści dla Jeepa, nie poszedłby w ten sponsoring.

Ja na to patrzę od innej strony - Fiat chce promować swoje mniejsze marki i w tym celu używa najpopularniejszego i najbardziej utytułowanego klubu we Włoszech, któremu po tym doskonałym sezonie jeszcze sympatyków przybędzie. W końcu nic nie budzi tak pozytywnych emocji jak świetny spektakl piłkarski. :wink: Myślę, że opłaciło się to w przypadku New Holland, dlatego teraz podpisano umowę z Jeepem.
Ja nie mam pretensji. Pamiętaj jednak, ze mieliśmy 'wewnętrznego' sponsora w chwilach słabości klubu - New Holland. Po prostu uważam, że nie znalazł się solidny sponsor.

Strategię promocji Jeepa we Włoszech i Fiata w USA uważam za świetną (i dość oczywistą). Samo promowanie Jeepa za pomocą Juve tez jest mądre (Fiata już by nie było).

________________________________________________________
35 mln w 3 lata - 11,6/rok. Szału nie ma.

Betclick - 8 mln, Ballocco - 3,5 mln = 11,5 mln /rok

Milan - Emirates - 12mln/rok
Inter - Pirelli - 12 mln/rok (w innych źródłach 9)
Siena - Monte dei Paschi - 10,5mln/rok (!)
Roma - Wind - 7 mln/rok
Napoli - Lete - 5,5 mln/rok
Fiorentina - Mazda - 4mln/rok

Juve - Tamoil (2005) 22 mln/rok (!)

Inter – Nike €18 million
Milan – Adidas €13 million
Juventus – Nike €12 million
Roma – Kappa €5 million
Napoli – Macron €4.7 million
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2012, 10:41 przez alina, łącznie zmieniany 1 raz.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 10:38

http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... tures.html

Dla porównania.

Dochodzimy na poziom Milanu ktory dostaje okolo 12 mil sa sezon od Emirates , a nam wyjdzie jakies 11,7.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 11:03

alina pisze:Po prostu uważam, że nie znalazł się solidny sponsor.
No ale lepszy Jeep niż wlepka BetClica czy logo jakiejś cukierni..


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 11:08

Juve - Tamoil (2005) 22 mln/rok (!)
Nie ma co porownywac terazniejszosci do roku 2005 gdzie w lidze lalismy kazdego jak chcielismy(i grały u nas troszke wieksze gwiazdy niz obecnie) a w LM dochodzilismy do minimum 1/4.

Wrocimy na taki poziom jak za Capello to i pewnie sie znajdą sponsorzy ktory beda chcieli tyle wyłozyć co wtedy.

Zresztą patrzac sie na te 12 milionów to nie az tak mało, zwłaszcza na włoskim podworku. Wole miec Jeep'a niz jakaś kupe w ktorej biega pol Europy(Betclic)


Oby tylko to logo w koszulke bylo ładnie wkomponowane :pray:


Obrazek
bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 11:17

już nie wspominając jak bardzo zmieniła się sytuacja finansowa na świecie w przeciągu tych 7 lat


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 11:25

Ouh_yeah pisze:
alina pisze:Po prostu uważam, że nie znalazł się solidny sponsor.
No ale lepszy Jeep niż wlepka BetClica czy logo jakiejś cukierni..
Teraz pewnie też będzie wlepka. Chociaż możnaby to logo ładnie z naszymi paskami połączyć.

Obrazek


Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 13:26

Moim zdaniem lepszej oferty nie moglismy sie spodziewac. Potencjalni sponsorzy doskonale zdawali sobie sprawe z obecnej sytuacji Juve (finansowej jak i sportowej). Juventus jest globalna marka, lecz w osttanich latach z racji tego co nas spotkało troche zapomniana. Potrzebujemy 3-4 sezonow regularnych wystepow w LM by zwyczajnie przyciagnac firmy z wiekszymi portfelami.

Jeep jako 'wewnetrzny' sponsor? Ja nie odbieram tego jako slabosc. Troche sie utarlo ze Juventus to FIAT.. bo rodzina itp. FIAT to jeden biznes, a Juventus drugi i nie warto tego mieszac. Jeep to juz nie jest tak powazana marka jak kiedys, ale widac ze chca o sobie znowu przypomniec, a ze uzyja do tego Juve - powinnismy sie z tego tylko cieszyc.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 13:53

Moim zdaniem, w ogóle nie ma powodów do narzekania skoro dostajemy porównywalne pieniądze co Milan i Inter, a przecież formalnie jeszcze nie zapewniliśmy sobie udziału w Lidze Mistrzów.


Obrazek
bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 13:59

lepsze to niż okno-plast :D


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 16:46

it doesn't matter pisze:
Juve - Tamoil (2005) 22 mln/rok (!)
Nie ma co porownywac terazniejszosci do roku 2005 gdzie w lidze lalismy kazdego jak chcielismy(i grały u nas troszke wieksze gwiazdy niz obecnie) a w LM dochodzilismy do minimum 1/4.
Tamten kontrakt był miażdżący nawet po wzięciu pod uwagę tych okoliczności. Do dziś jest 2. największy w historii (kryzys kryzysem, ale kontakty w piłce rosną i rosną). Dostawaliśmy bodaj 2 razy więcej kasy niż ówcześnie Real.
Vimes pisze:Moim zdaniem, w ogóle nie ma powodów do narzekania skoro dostajemy porównywalne pieniądze co Milan i Inter, a przecież formalnie jeszcze nie zapewniliśmy sobie udziału w Lidze Mistrzów.
Bez LM dostawaliśmy 11,5 mln, z LM będziemy dostawać 11,6. Taki Liverpool dostaje 20 mln. Stąd mój lekki zawód.
Wiking pisze:@alina

Jak porównujesz zespoły z różnych lig, to mnie wcale nie dziwi, że wychodzą takie dysproporcje. Patrzy na Milan i Inter, tu już sprawa wygląda dużo lepiej.
Ja myślę, że powinniśmy się porównywać z lepszymi, nie pocieszać słabością innych. Skoro (na 99%) zagramy w LM spodziewałem się wzrostu o milion-dwa. No, chyba ze tych furek trochę będzie, no bo Interowi Volvo podobno płaci tylko samochodami.
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2012, 17:26 przez alina, łącznie zmieniany 1 raz.


bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 17:03

Tylko Serie A co roku plasuje się coraz niżej, i jej atrakcyjność spada. Te plotki że Serie A staje się średnie odbija się właśnie w takich aspektach.

Swoją drogą teraz przy podpisywaniu kontraktu możemy się pytać, przyszłego grajka jakiego jeepa sobie życzy. Jako część zachęty :smile:


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 17:05

@alina

Jak porównujesz zespoły z różnych lig, to mnie wcale nie dziwi, że wychodzą takie dysproporcje. Patrzy na Milan i Inter, tu już sprawa wygląda dużo lepiej.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 17:32

alina pisze:
Vimes pisze:Moim zdaniem, w ogóle nie ma powodów do narzekania skoro dostajemy porównywalne pieniądze co Milan i Inter, a przecież formalnie jeszcze nie zapewniliśmy sobie udziału w Lidze Mistrzów.
Bez LM dostawaliśmy 11,5 mln, z LM będziemy dostawać 11,6. Taki Liverpool dostaje 20 mln. Stąd mój lekki zawód.
Inna sprawa, że te fundusze są w wypadku L'poolu gigantycznie przeszacowane, biorąc pod uwagę to co The Reds pokazują w lidze i pucharach.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 18:11

alina pisze:Taki Liverpool dostaje 20 mln.
Też zdziwił mnie kontrakt Liverpoolu ale może podpisali go w czasie kiedy rywalizowali na poważnie z Manchesterem i Chelsea.
Albo po prostu mają bardzo dobre wtyki.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2012, 19:27

alina pisze:
Vimes pisze:Moim zdaniem, w ogóle nie ma powodów do narzekania skoro dostajemy porównywalne pieniądze co Milan i Inter, a przecież formalnie jeszcze nie zapewniliśmy sobie udziału w Lidze Mistrzów.
Bez LM dostawaliśmy 11,5 mln, z LM będziemy dostawać 11,6. Taki Liverpool dostaje 20 mln. Stąd mój lekki zawód.
Zgadzam się, że chojność Standard Chartered wobec Liverpoolu jest naprawdę spora, ale w końcu to jest bank, który w 2011 roku miał prawie 5 mld USD zysku netto, więc mogą sobie na coś takiego pozwolić. Wcześniej od Carlsberga Liverpool dostawał 7 mln GBP. Trzeba mieć fanów w odpowiedniej branży.


Obrazek
ODPOWIEDZ