Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 20:57

Mieliśmy solidne podstawy, po Maxie, do zbudowania czegoś więcej. AA i spółka to wszystko spieprzyli, dlatego trzeba wrócić do ostatniej kopii zapasowej, gdzie wszystko działało.

Jeśli chodzi o mnie to ja niezmiennie wolałbym walczyć o mistrza, niż go rok rocznie wygrywać, jeśli w zamian za to gralibyśmy szybka i atrakcyjna piłkę
. Tutaj akurat logiki brakło, lepiej ładnie walczyć o mistrza niż go wygrywać? Ja tam już bastuje kopanie się z koniem, poziom pisanych tu 'mądrości' przechodzi moje oczekiwania.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 21:08

Volto pisze:
29 kwietnia 2021, 20:57
Mieliśmy solidne podstawy, po Maxie, do zbudowania czegoś więcej. AA i spółka to wszystko spieprzyli, dlatego trzeba wrócić do ostatniej kopii zapasowej, gdzie wszystko działało.

Jeśli chodzi o mnie to ja niezmiennie wolałbym walczyć o mistrza, niż go rok rocznie wygrywać, jeśli w zamian za to gralibyśmy szybka i atrakcyjna piłkę
. Tutaj akurat logiki brakło, lepiej ładnie walczyć o mistrza niż go wygrywać? Ja tam już bastuje kopanie się z koniem, poziom pisanych tu 'mądrości' przechodzi moje oczekiwania.
Grając bezpiecznie masz większe szanse na zwycięstwo, ale tez nudna grę na która, jak patrzysz to cierpisz.
Grając atrakcyjnie ryzykujesz. Nie bez powodu w meczach drużyn tak grających padają wyniki 3:1, 3:3, 5:0.
Oczywiście. Takie jest moje zdanie. Dla niektórych najważniejsze jest zwycięstwo oglądając g*wno piłkę, dla innych piękna gra.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 21:18

Verse pisze:
29 kwietnia 2021, 21:08
Volto pisze:
29 kwietnia 2021, 20:57
Mieliśmy solidne podstawy, po Maxie, do zbudowania czegoś więcej. AA i spółka to wszystko spieprzyli, dlatego trzeba wrócić do ostatniej kopii zapasowej, gdzie wszystko działało.

Jeśli chodzi o mnie to ja niezmiennie wolałbym walczyć o mistrza, niż go rok rocznie wygrywać, jeśli w zamian za to gralibyśmy szybka i atrakcyjna piłkę
. Tutaj akurat logiki brakło, lepiej ładnie walczyć o mistrza niż go wygrywać? Ja tam już bastuje kopanie się z koniem, poziom pisanych tu 'mądrości' przechodzi moje oczekiwania.
Grając bezpiecznie masz większe szanse na zwycięstwo, ale tez nudna grę na która, jak patrzysz to cierpisz.
Grając atrakcyjnie ryzykujesz. Nie bez powodu w meczach drużyn tak grających padają wyniki 3:1, 3:3, 5:0.
Oczywiście. Takie jest moje zdanie. Dla niektórych najważniejsze jest zwycięstwo oglądając g*wno piłkę, dla innych piękna gra.
Proponuję łyżwiarstwo figurowe, tam przyznają punkty za wrażenia artystyczne, nie wiem czy wiecie, ale w piłce nożnej liczą się bramki. Wyście nie klub, a dyscyplinę pomylili.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 21:21

Negri pisze:
29 kwietnia 2021, 20:38
Widzimisie Paraticiego i Nedveda doprowadzilo do jego odejscia i rozmontowania mocnego zespolu.
Oho, interesujące. Za ich kadencji odeszli:
- Mandzukic,
- Kean,
- Higuain,

- Can,
- Khedira,
- Matuidi,
- Pjanić, deal wiązany
- Sturaro,

- Cancelo, deal wiązany
- Spinazzola, deal wiązany

+ Costa, Rugani, Pjaca, De Sciglio spędzają czas na wypożyczeniach.

Który z tych piłkarzy rozmontowanego mocnego zespołu miałby stanowić trzon i mieć realny wpływ na wyniki ekipy Pirlo? Bezdomny Gonzalo, Pokraczny Blejzik czy Połamany Duglas?

Przypomnę, że pod rządami Marotty klub opuścili tacy piłkarze jak: Llorente, Tevez, Morata, Higuain (wyp.), Coman, Pogba, Vidal, Marchisio, Evra, Dani Alves, Lichtsteiner, Bonucci, Benatia, Buffon.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 21:45

Volto pisze:
29 kwietnia 2021, 21:18
Verse pisze:
29 kwietnia 2021, 21:08
Volto pisze:
29 kwietnia 2021, 20:57
Mieliśmy solidne podstawy, po Maxie, do zbudowania czegoś więcej. AA i spółka to wszystko spieprzyli, dlatego trzeba wrócić do ostatniej kopii zapasowej, gdzie wszystko działało.

Jeśli chodzi o mnie to ja niezmiennie wolałbym walczyć o mistrza, niż go rok rocznie wygrywać, jeśli w zamian za to gralibyśmy szybka i atrakcyjna piłkę
. Tutaj akurat logiki brakło, lepiej ładnie walczyć o mistrza niż go wygrywać? Ja tam już bastuje kopanie się z koniem, poziom pisanych tu 'mądrości' przechodzi moje oczekiwania.
Grając bezpiecznie masz większe szanse na zwycięstwo, ale tez nudna grę na która, jak patrzysz to cierpisz.
Grając atrakcyjnie ryzykujesz. Nie bez powodu w meczach drużyn tak grających padają wyniki 3:1, 3:3, 5:0.
Oczywiście. Takie jest moje zdanie. Dla niektórych najważniejsze jest zwycięstwo oglądając g*wno piłkę, dla innych piękna gra.
Proponuję łyżwiarstwo figurowe, tam przyznają punkty za wrażenia artystyczne, nie wiem czy wiecie, ale w piłce nożnej liczą się bramki. Wyście nie klub, a dyscyplinę pomylili.
Takie gadanie ;) Gra szybka i do przodu = więcej bramek = większe szanse na zwycięstwo. W Lidze Mistrzow w ostatniej dekadzie wygrywały same zespoły, które żyły ze strzelania goli. Za wrażenia estetyczne (jeśli rozumiemy pod tym pojęciem ofensywną grę) punktów nie przyznają, ale te wrażenie zwiększają szansę na triumf, przynajmniej jak dochodzi do starć ma szczycie.

Juventus i Atletico to zespoły, które w latach 2011-2020 mogły się pochwalić najlepsza defensywa w Europie, nie mam co do tego wątpliwości. A i tak finały kończyli z trójką albo czwórka na koncie. Sorry, ale jak naprzeciw Ciebie wychodzi MSN czy BBC, które się rozumie z zamkniętymi oczami, to nawet najlepsza obrona nie jest nie do przejścia. Dzisiejsza piłka jest szybka i intensywna, młokosy jak Mbappe, Haaland czy Foden to już albo wyjadacze, albo przynajmniej doświadczeni gracze. Albo się dostosujesz do takiego stylu, albo przegrywasz.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 22:08

Volto pisze:
29 kwietnia 2021, 21:18
Verse pisze:
29 kwietnia 2021, 21:08
Volto pisze:
29 kwietnia 2021, 20:57
Mieliśmy solidne podstawy, po Maxie, do zbudowania czegoś więcej. AA i spółka to wszystko spieprzyli, dlatego trzeba wrócić do ostatniej kopii zapasowej, gdzie wszystko działało.

Jeśli chodzi o mnie to ja niezmiennie wolałbym walczyć o mistrza, niż go rok rocznie wygrywać, jeśli w zamian za to gralibyśmy szybka i atrakcyjna piłkę
. Tutaj akurat logiki brakło, lepiej ładnie walczyć o mistrza niż go wygrywać? Ja tam już bastuje kopanie się z koniem, poziom pisanych tu 'mądrości' przechodzi moje oczekiwania.
Grając bezpiecznie masz większe szanse na zwycięstwo, ale tez nudna grę na która, jak patrzysz to cierpisz.
Grając atrakcyjnie ryzykujesz. Nie bez powodu w meczach drużyn tak grających padają wyniki 3:1, 3:3, 5:0.
Oczywiście. Takie jest moje zdanie. Dla niektórych najważniejsze jest zwycięstwo oglądając g*wno piłkę, dla innych piękna gra.
Proponuję łyżwiarstwo figurowe, tam przyznają punkty za wrażenia artystyczne, nie wiem czy wiecie, ale w piłce nożnej liczą się bramki. Wyście nie klub, a dyscyplinę pomylili.
A ja Tobie proponuje się wylogować. Nie wiem w jakim celu napisałeś swoją odpowiedz? Co chciałeś tym osiągnąć?

@vitoo
Tym lepiej :) Ileż można patrzeć na to, jaką gramy nieciekawa piłkę. Każdy postronny kibic innej drużyny to zauważa.

Naprawdę wolałbym de zerbiego, czy gaspa niż znowu oglądać Juve Maxa.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 22:35

@vitoo
Masz całkowitą rację i się zgadzam, w 100%. Niektórzy po prostu wolą, żeby Juventus dostał lanie, ale grał ładnie. Nigdy tego nie zaakceptuje. Atrakcyjna gra powinna być dodatkiem, nie sensem w samym sobie. Jak ktoś chce tylko ładną piłkę to niech wybiera mecze, gdzie taką ma, a nie wk... ludzi, którzy chcą aby klub wygrywał. Jasne, że z mentalem Maxa mamy małe szanse w Europie. Nie moja wina, że to co zostało po 8 sezonach zostało spektakularnie zniszczone. Trzeba wrócić do punktu sprzed dwóch lat i nie popełnić tych samych błędów.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 22:43

Rozgrzany Sturaro pisze:
29 kwietnia 2021, 20:34
vitoo pisze:
29 kwietnia 2021, 20:27
Pluto pisze:
29 kwietnia 2021, 19:45
Różnica nie jest w szacunku do taktyki ale skłonności do podejmowania ryzyka.
A najlepsze jest, kurna, to, że my też najlepiej graliśmy właśnie wtedy, gdy to ryzyko podejmowaliśmy. W tym artykule duetu Święciki&Kaplica oni przywołali wypowiedź Allegrego o tym, że na najlepsze pomysły wpadał wtedy, gdy miał nóż na gardle. I to było widać, bo gdy trzeba było ryzykować, to dostawaliśmy fajną grę z Bayernem (rewanż w Monachium po 2:2 w Turynie), Realem (po 0:3 u siebie) czy w rewanżu z Atletico, kiedy akurat się udało. Problem w tym, że jak tylko w głowie Maxa pojawiała się myśl, że jest coś, czego należy bronić, to finalnie budziliśmy się z ręką w nocniku.

Zmierzam do tego, że Allegri już tyle razu podczas pobytu w Turynie mógł zobaczyć, że ryzyko i odważniejsza gra do przodu popłaca, że gdyby miał się zmienić, to prawdopodobnie już by to się wydarzyło. Ale niektórzy myślą, że graliśmy słabo przez to, że Allegremu nie pozwolono na rewolucję na jego zasadach - kiedy on dopiero co dla Sky znów mówił te swoje dyrdymały o bronieniu wyniku i braku potrzeby wygrywania więcej niż jedną bramką.
Właśnie, może i bym bardziej był przekonany do Allegriego gdybym faktycznie widział u niego chęć zmian bądź inne podejście - ale to jest ten sam zabetonowany Max, który odchodził z Juve. Nic się nie zmieniło.

Jak to szło? Szaleństwo to robić w kółko to samo i oczekiwać innych rezultatów?
No może nie koniecznie. Ostatnio w wywiadzie Allegri mówił:
Normalnie gdy trenuję, oglądam mało meczów, szybko się nudzę. Teraz oglądam i identyfikuję się z trenerami, staram się ich zrozumieć. Ostatnio miałem sporo czasu, oglądałem wiele spotkań, lig zagranicznych i wyciągnąłem kilka wniosków
Oraz
Taktyka jest potrzebna, bo to nie tak, że trener nic nie organizuje. Ale potem jedziemy grać w Europie i narzekamy, że tam piłkarze podają z prędkością 100 km/h
Piłka nożna to sztuka organizacji, ale podstawą tej organizacją są umiejętności techniczne zawodników. Nie stworzysz struktury bez właściwych interpretatorów. Na dobrych technicznie zawodników przyjemnie się patrzy, musimy zwracać na to uwagę w akademiach, nie zniechęcać ich do efektownej gry“.
Staram się chwytać czegokolwiek, gdyż jestem z tych co uważają, że jego cykl w juve się skończył. Zmiana jest potrzebna, ale postawił bym na kogoś jednak innego.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2021, 23:42

Volto pisze:
29 kwietnia 2021, 22:35
@vitoo
Masz całkowitą rację i się zgadzam, w 100%. Niektórzy po prostu wolą, żeby Juventus dostał lanie, ale grał ładnie. Nigdy tego nie zaakceptuje. Atrakcyjna gra powinna być dodatkiem, nie sensem w samym sobie. Jak ktoś chce tylko ładną piłkę to niech wybiera mecze, gdzie taką ma, a nie wk... ludzi, którzy chcą aby klub wygrywał. Jasne, że z mentalem Maxa mamy małe szanse w Europie. Nie moja wina, że to co zostało po 8 sezonach zostało spektakularnie zniszczone. Trzeba wrócić do punktu sprzed dwóch lat i nie popełnić tych samych błędów.
@Volto
Chyba się nie zrozumieliśmy do końca. Bo mówiąc szybka i atrakcyjna piłka mam na myśli dużą ilość strzelonych bramek do siatki przeciwnika, ale nie gra na sile na „zero z tylu”. Chodzi mi o strzelanie bramek więcej, niż przeciwnik, ale nie zamykanie się na strzelenie kolejnych, by wygrywać dwoma czy trzema bramkami.
Nawiazując do bezpiecznej piłki mówiłem o Maxie, który wygrywając 1:0 nie ma potrzeby iść dalej w stronę dominacji drużyny przeciwnej wbijając jej kolejnych kilka bramek.
Nie myślisz chyba, ze De Zerbi, czy Gasp których wspomniałem grają ładnie po to by grać. Zawsze grają by wygrać, to oczywiste ale przez ryzyko swojej atrakcyjnej piłki tracą częściej bramki.


Alamar3

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2011
Posty: 11
Rejestracja: 04 czerwca 2011

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 01:44

Na tej samej zasadzie kibice chcieli Smude w reprezentacji (ze chociaz bedzie ladna gra) i Sarriego w Juve, mam nadzieje ze dobrze sie bawiliscie ogladajac pl reprezentacje na Euro w Polsce. W mojej opinii to nie Allegri ma sie zmienic tylko kibice ktorzy chca kleski zespolu dla wiekszych wrazen. Polecam tez Arsenal ktory wiecznie zapomina o obronie i marnuje wszystko co wypracowuje mimo ze to klub b. bogaty. Ma byc kreatywna gra to potrzebni sa wykonawcy do tego odpowiedni na boisku jak mowi Allegri, madry trener taktyke dobiera do pilkarzy a nie ja narzuca im, wlasnie Allegri jest dobrym przykladem takiego trenera bo jest b. elastyczny i dobry taktycznie, potrafi tez odpowiednio reagowac w trakcie meczu, ze dobrze zarzadza pilkarzami ktorych posiada pokazywaly jego wyniki i to jest obiektywny fakt w przeciwienstwie do innych rozwazan teorytycznych. Conte jak i Allegri mieli plan na takich pilkarzy tylko Agnielli nie chcial go wypelnic i wywalil Conte a potem pozegnal Allegriego, topowych jak juz pisalem trenerow, rezultaty widzimy. Nie potrzeba juz sedziow zeby nas pokonac bo nawet z rywalem grajacym w 10 przegrywamy takze dlatego bo Pirlo uznal moze krokodyla za smiesznego lub zapomnial, a gra wyglada jeszcze duzo gorzej.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 08:27

Czego my oczekujemy od zarządu, jeśli chodzi o zagranicznego ofensywnie grającego trenera, skoro sami kibicie są takimi betonami, że dramat.

Dajecie za przykład Sarriego, który nie jest topem trenerskim. Weźcie trenerów z topu i możemy porozmawiać. Te dwa słabe lata ze słabymi trenerami przeinaczają Wam rzeczywistość.

Mam wrażenie, że połowa nie czyta wcześniejszych postów i argumentów, które były podawane.

Jakby przyszedł taki Klopp i po dwa lata okazało się, że nie da się tu wdrożyć ofensywnej piłki to ok.

A argument, że w piłce nie liczy się radość z oglądania, czy grania to już w ogóle argument inwalida. Czy Wy ludzie czytacie to co piszecie ? Czyli w większości rzeczy, które robicie w życiu, nie liczy się radość z ich robienia, tylko sam efekt.

W tym jest problem, nie skupiacie się na tu i teraz i na smakowaniu chwili.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 08:31

Nikt nie używa krokodyla jak jest 3 osoby w murze i te 3 osoby nie mają prawa podskoczyć - było to mówione po meczu. Reszty szkoda komentować ale powiem ci, że Allegri miał Pirlo, Pogbę, Vidala i Marchisio a jakoś nie widziałem ślicznej kreatywnej gry. Zastanów się dlaczego...

A Sarri nie jest slaby tylko nie dostał drugiego roku. Właściwie piłkarze nie pozwolili mu dokończyć jednego sezonu... Ile to lat minęło zanim włoski trener wygrał europejskie trofeum? Ktoś policzy?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 08:51

2003/04, Milan Juve, Carlo.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 09:03

Di Matteo w 2012 :)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2021, 09:16

Warto jeszcze nadmienić, że pismaki, które twierdzą, że Allegri zostanie na pewno nowym trenerem Juve grubo przesadzają. Wbrew temu co piszą, Allegri niczego nie podpisał jeszcze ale oczywiście jego kandydatura jest w Juve bardzo mocna i wysoce prawdopodobna.


Obrazek
ODPOWIEDZ