Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 16:46

Igor Tudor miał pole position, by zastąpić Allegriego w Juve, włoski klub ostatecznie skreślił go z listy.

@laprovence przez @OM_Inside


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 17:13

AdiJuve pisze:
30 maja 2023, 13:56
Gdyby Nagelsman mocno wydoił Bayern może zgodziłby się na kontrakt typu 2/3 mln teraz, który rósłby co roku ale to tylko wtedy gdyby zarząd chciał zbudować coś na dłużej bazując na młodych graczach. Chyba ciężko o lepszego trenera, który tak chętnie korzystałby z młodych graczy bez wielkiego nazwiska. Nie jestem ogólnie fanem Nagelsmana, ale jeżeli ktoś przyjąłby taką opcję, że nie mamy kasy na graczy i celujemy w rozwijanie młodych z pozostawieniem tych kilku graczy nieco bardziej doświadczonych i starszych jak Chiesa, Loca, Bremer i weteranów Danilo, Kosticia, Pogbą (o ile się do czegokolwiek jeszcze nadaje) to ciężko o lepsza opcję. Już mamy w szerokiej kadrze Fagiolego, Soule, Ilinga, Mirettiego, Barenechea, Barbieriego + kilku z NexGen z Huujsenem i Yldizem na czele. Ale do tego musi być jasna klarowna wizja a nie wszystko na łapu capu.
Przecież przyjście Nagelsmanna do Juve (i to jeszcze za 3 mln € w pierwszym sezonie, nawet z podwyżkami w następnych) jest tak samo realne jak to, że Allegri zacznie preferować miły dla oka, ofensywny futbol i raz na zawsze porzuci filozofię kałmy. Julian musiałby być chyba jakimś psychofanem (nie mylić z oldfanem czy truefanem) Starej Damy żeby chcieć nas trenować w sytuacji jakiej się obecnie znajdujemy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 17:37

Czemu? Chłop jest młody, w Bayernie miał coś koło 7 mln, pewnie w Lipsku mniej niż połowę tego. Perspektywa Chelsea uciekła, gdyby dostał ambitny projekt oparty na młodych to kto wie. Sam raczej nie gadał tych słów o stadionie ot tak sobie, tylko to w pewnym sensie zgłoszenie swojej kandydatury na trenera w Juve.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 18:22

AdiJuve pisze:
30 maja 2023, 17:37
Czemu? Chłop jest młody, w Bayernie miał coś koło 7 mln, pewnie w Lipsku mniej niż połowę tego. Perspektywa Chelsea uciekła, gdyby dostał ambitny projekt oparty na młodych to kto wie. Sam raczej nie gadał tych słów o stadionie ot tak sobie, tylko to w pewnym sensie zgłoszenie swojej kandydatury na trenera w Juve.
Nagelsmann dotychczasową pracą wyrobił już sobie całkiem niezłą markę, więc prędzej czy później (moim zdaniem prędzej) i tak zgłosi się po niego wielki klub (np. za rok może to być Real po zakończeniu współpracy z Ancelottim czy teraz chociażby P$G), który zaoferuje mu duże pieniądze (przynajmniej z 6-7 mln €/sezon netto) i walkę o najwyższe cele. Niestety Juventus na chwilę obecną nie jest w stanie zapewnić mu takich zarobków (mając na uwadze konieczność opłacania przez 2 lata wakacji all inclusive Allegriemu), a sytuacja z grą w europejskich pucharach na poziomie minimum LE też nie jest pewna. Julian to nie jest taki gość jak De Zerbi, który prowadził sobie jakieś tam Sassuolo (z całym szacunkiem do nich) prezentujące całkiem przyjemny dla oka futbol, który jeśli dostałby ofertę od Juve nawet za "marny" 1 mln €, to i tak by się zgodził, bo to dla niego życiowa szansa. Tak jak napisałem wcześniej, jeśli Nagelsmann nie jest jakimś fanem Juve, to nie widzę żadnych szans, by teraz został naszym trenerem, bo równie dobrze mógłby to zrobić Zizu, który wygrał już wszystko jako trener klubowy, był naszym zawodnikiem w przeszłości i chciałby się np. odwdzięczyć za to jak się u nas rozwinął i że nie sprawialiśmy mu problemów z przenosinami do Realu.
Niestety ja jestem pesymistą odnośnie nowego trenera, bo z każdym kolejnym dniem zaczynam się bardziej obawiać, że nie zwolnią wybitnego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Nawet jeśli ku naszej uciesze do tego dojdzie, to obejmie nas ktoś młody i tani typu Palladino czy T. Motta lub inny Grosso.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 18:39

Myślę, że bardziej niż kasa teraz przemówiłaby wizja projektu, jeżeli byłby taki jak pisze. Kwestia innych klubów to jednak Chelsea wolała Pochettino, ostatnio były plotki o Tottkach, a to jednak drużyna, która może teraz jest w lepszej sytuacji (ma kasę) ale czy tam są perspektywy teraz na cokolwiek? Historycznie nigdy ich nie było. Co do innych kandydatów to przede wszystkim ktoś z wizją na lata, jak Conte trzebabyło brać po pierwszym zwolnieniu Maxa tak teraz jeżeli ma być rozwój młodych to już niekoniecznie. Chyba, ze po prostu ma nieco to poukładać po Allegrim złapać top 4 i jak najszybciej scudetto, ale to raczej na zasadzie wymęczenia na 100% potencjału jaki jest na góra 2/3 lata. Kwestia tego co będzie chciał zarząd.


Elohi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 372
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 18:47

Giuntoli woli Italiano (Momblano).

Mamma mia, kolejny wynalazek.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 18:54

@AdiJuve
Zresztą chyba nie muszę przypominać, że Juventus nie zatrudnia trenerów, którzy nie są Włochami lub nie byli jako piłkarze związani ze Starą Damą. Ostatnim trenerem z innego kraju był Deschamps w 2006 roku, a wcześniej Czech Vycpalek w 1970-1974, ale obaj byli w przeszłości naszymi zawodnikami.
@Elohi Jak zatrudnimy Italiano, to wreszcie będzie powrót do ItalJuve :)


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 19:50

Italiano to obok De Zerbiego najbardziej obiecujący trener młodego pokolenia we Włoszech.
Wyciągnął Fiorentine z corocznej walki o utrzymanie, rozwinął takich piłkarzy jak Vlahović, Amrabat, Gonzalez i gdyby miał tylko napastnika gwarantującego przynajmniej 15/20 bramek na sezon to spokojnie w tym sezonie również wprowadziłby Fiorentine do pucharów. Czyli właśnie takiego Dusana, bo Viola pod jego wodzą wykręca jedne z najwyższych xG w lidze. No ale jeżeli wykańczać muszą Cabral z Joviciem, to skutkuje to zaledwie 8 miejscem.
No i gra 4-3-3, czyli taktyką pod którą Juventus był i zapewne nadal będzie budowany, to jedynie w wyleniałym, pustym łbie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mogła zakiełkować myśl by ustawiać nas w 3-5-1-1. :prochno:


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 20:07

Conte podobno jest całkiem wykluczony i bardzo dobrze. Musimy iść naprzód z nowoczesnym szkoleniowcem. Italiano byłby ok...


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 21:08

W żadnym wypadku Conte. Skoro pucharów pewnie i tak nie będzie to czemu nie ten Italiano, może i doświadczenia z topowymi drużynami nie ma, ale finały dwa w tym sezonie ugrał i nie jest powiedziane, że Violi do pucharów nie wprowadzi. Na pewno byłby relatywnie tani, a gorzej nie będzie, do tego mamy młodych zdolnych, których nic, jak tylko rozwijać, może więc i to niegłupi pomysl.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 21:29

Italiano spoko. Preferuje odpowiedni styl


Elohi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 372
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 21:52

Baczu pisze:
30 maja 2023, 19:50
No i gra 4-3-3, czyli taktyką pod którą Juventus był i zapewne nadal będzie budowany, to jedynie w wyleniałym, pustym łbie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mogła zakiełkować myśl by ustawiać nas w 3-5-1-1. :prochno:
Jak nie dostanie bocznych obrońców i skrzydłowych to nic lepszego niż 352 nie wymyśli z obecnej kadry.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 21:54

Chiesa Iling Soule Cuadrado Kostic

Mało?


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 22:01

Raczej po prostu przeciętnie.
Chiesa niewiadomo kiedy i czy wróci na dawny poziom (potrzebuje odpowiedniego trenera i ustawienia)
Iling i Soule nic nie gwarantują jeszcze.
Kostic jest po prostu średniakiem.
Cuadrado starzejący się bezmózg.
No ja widzę tu jednak duże pole do poprawy.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2023, 22:28

Oczywiście nam trzeba wzmocnień robionych przede wszystkim z głową a co do Chiesy to ja już sam nie wiem czy to wina kontuzji, która dawno już była czy to tłamszenie przez ten treneropodobny półprodukt, który obciął jaja wszystkim zawodnikom bez wyjątku. Tutaj trzeba psychologa oraz motywatora a jakim motywatorem jest dzban to widzieliśmy nie raz, najlepiej w dwóch ostatnich meczach.


Obrazek
ODPOWIEDZ