Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 17 września 2022, 02:39

dimebag11 pisze:
16 września 2022, 20:15
@Urbi27
Na chwilę obecną nie ma co rozpaczać nad tym 8 miejscem (a lament nad tym stanem rzeczy słyszało się już od kilku osób), bo za nami dopiero 6 kolejek, a Juve ma zaledwie 4 punkty straty do lidera
Weź pod uwagę 2 rzeczy:
1. jak łatwy mieliśmy póki co terminarz - do tej pory graliśmy z drużynami, które w sezonie 2021/22 zajmowały kolejno miejsca: 11, 15, 6, 16, 7, 17,
2. ile punktów zdobyliśmy w zeszłym sezonie z czołówką tabeli - z TOP5 mieliśmy bilans 1-5-2

To dopiero 6 kolejek i niby tylko 4 punkty straty do lidera, ale biorąc pod uwagę powyższe - póki co idziemy na mniejszą zdobycz punktową niż rok temu.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2022, 08:47

@Crunny
Zdaję sobie sprawę z tego, że terminarz mieliśmy do tej pory stosunkowo łatwy i powinniśmy mieć na swoim koncie przynajmniej tyle samo punktów co Napoli/Atalanta/Milan czyli 14, bo później ciężko będzie gonić czołówkę grając bezpośrednie spotkania z drużynami z czuba tabeli (zwłaszcza, że większość z nas ma teraz w pamięci tą grafikę z mordą Allegriego i wypisanymi kluczowymi meczami od czasu jego powrotu i osiągniętymi rezultatami, gdzie jedyną wygraną było bodajże 1:0 z Chelsea). Niemniej zauważ, że w ubiegłej kampanii Napoli po 11 kolejkach miało aż 10 wygranych i 1 remis, a mimo tego nie zdobyli Scudetto, a Juve zdążyło wtedy przegrać z Hellasem, Sassuolo, Napoli, Empoli czy zremisować praktycznie wygrany mecz z Udine na otwarcie rundy. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, to ja nie bronię <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, że ma taką małą stratę do czołówki, tylko mówię, że te 4 oczka przy 32 kolejkach do rozegrania to żadna strata i gdybyśmy teraz zmienili trenera, to wciąż mógłby walczyć w lidze o najwyższe cele (natomiast w LM już na starcie byłby na straconej pozycji).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 września 2022, 10:11

Crunny pisze:
17 września 2022, 02:39

Weź pod uwagę 2 rzeczy:
1. jak łatwy mieliśmy póki co terminarz - do tej pory graliśmy z drużynami, które w sezonie 2021/22 zajmowały kolejno miejsca: 11, 15, 6, 16, 7, 17,
2. ile punktów zdobyliśmy w zeszłym sezonie z czołówką tabeli - z TOP5 mieliśmy bilans 1-5-2

To dopiero 6 kolejek i niby tylko 4 punkty straty do lidera, ale biorąc pod uwagę powyższe - póki co idziemy na mniejszą zdobycz punktową niż rok temu.
Dokładnie. Tutaj jakakolwiek strata punktów to mogła się trafić w meczu z Romą bo z nimi nigdy nie wiadomo, a tak to same zwycięstwa powinny być lekko. Powinniśmy mieć komplet pkt lub 16 najmniej. Co będzie potem? Niedługo Milan i Torino i pewnie po drodze LM, a potem jest Inter, Hellas i Lazio...tu nawet nie śmieszkuje, ale ten Hellas to tak nieobliczalna drużyna i nikomu ona nie leży. Za Tudora w minionym sezonie to oni wyklepali Romę i Lazio, Napoli miało z nimi ciężkie boje, wygrali raz z nami czy Atalantą.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2022, 12:00

@Michael_M
To równie dobrze można powiedzieć, że po minionych 6 kolejkach Napoli powinno mieć komplet punktów, a nie ma (z mocniejszych ekip to grali tylko z Lazio, a podobnie jak Juve zremisowali na wyjeździe z Violą i jeszcze zdarzył im się podział punktów u siebie z Lecce). My z pewnością frajersko straciliśmy ze 4 oczka - w ostatnim meczu, gdzie wydymali nas sędziowie oraz z Romą gdzie byliśmy wyraźnie lepsi, ale jak zawsze Allegri w drugiej połowie musiał zaciągnąć ręczny i skończyło się remisem. Z Fiorentiną to nie wiem czy zasłużyliśmy nawet na ten jeden punkt, a w spotkaniu z Sampdorią, to oni przez długi czas chcieli grać w piłkę a nie w szachy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 września 2022, 10:11

Ciekawe są te doniesienia o pozostaniu Maksa czy też o jego potencjalnych zastępcach. To, że nie zwolnią go bez znalezienia zastępstwa to dość oczywiste. To, że znaleźć jelenia, który zaryzykuje dalszą karierę jak zrobił to Pirlo też wydaje się dość oczywiste, ze nie będzie prostym zadaniem - szczególnie po tym jak ów Pirlo został potraktowany po (jakby nie było) wypełnieniu postawionych przed nim celów.

Zarząd sam sobie zgotował taki los, wiedzieli kogo i za ile podpisują i jest to po prostu jeden z iście wspaniałych ruchów tria Agneli-Cherubini-Arrivabene. Sami też nie dali sobie jak widać zbytniej możliwości reakcji na to co się dzieje obecnie, nie ma żadnych klauzul w kontrakcie Maksa, które pozwoliłyby go wywalić bez lub z okrojonymi kosztami. Jakoś dziwnie to trio przypomina mi Secco i spółkę, chociaż wtedy byliśmy biedniejsi a gra nie wyglądała chyba aż tak źle więc są na dobrej drodze by ich przebić. Elkann powinien wywalić całą czwórkę.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 września 2022, 10:45

Maly pisze:
19 września 2022, 10:11
Ciekawe są te doniesienia o pozostaniu Maksa czy też o jego potencjalnych zastępcach. To, że nie zwolnią go bez znalezienia zastępstwa to dość oczywiste. To, że znaleźć jelenia, który zaryzykuje dalszą karierę jak zrobił to Pirlo też wydaje się dość oczywiste, ze nie będzie prostym zadaniem - szczególnie po tym jak ów Pirlo został potraktowany po (jakby nie było) wypełnieniu postawionych przed nim celów.
No nie zgodzę się tutaj z tym, chętnych ala Pirlo to pewnie jest na pęczki. No ale właśnie to byłoby kolejne pójście va bank albo wszystko albo nic. Niemniej mając w perspektywie Allegro, który jest w tej chwili pogubiony jak małe dziecko w ciemnym lesie chyba nie ma innego wyjścia. I miejmy nadzieję, że Nedvedowi uda się przemówić do Agnellego na tyle dosadnie by te zmiany wprowadzić.
Ok w perspektywie czasu mając na uwadze mundial to faktycznie zmiana w sztabie technicznym szczególnie tym odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne mogłaby wyjść na plus, tylko pytanie czy będzie tak naprawdę o co grać w kolejnej rundzie, bo przy obecnym poziomie punktowania top 4 wydaje się kompletnie poza zasięgiem.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 września 2022, 19:41



Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 września 2022, 17:11

Nie wiem na ile jest to rzetelne info, ale:

https://www.tuttojuve.com/altre-notizie ... VZdDXaPpnk

W piątek spotkanie i będzie omawiana kwestia m.in betona. Jest szansa, że poleci. Wiecie co mnie martwi? Że te głąby nic się nie uczą i w miejsce taktyka pewnie będzie Montero, bądź jakiś Filip z konopi. Mam przynajmniej nadzieję, że polecą łby speców od przygotowań.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 07:57



Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 16:41

:hope: Agnelli will leave the decision to whether to sack Allegri or not for the board of directors at the meeting on Friday. (

@sportmediaset





Juve4ever10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2004
Posty: 59
Rejestracja: 27 października 2004

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 18:58

Sorek21 pisze:
21 września 2022, 16:41
:hope: Agnelli will leave the decision to whether to sack Allegri or not for the board of directors at the meeting on Friday. (

@sportmediaset



Nawet jeżeli faktycznie dojdzie do tego, że rada nadzorcza będzie decydować o przyszłości Calmy, to niestety nie spodziewał bym się zwolnienia. Pamiętam jeden z wywiadów po spotkaniu zarządu z Nedvedem i
Agnellim. To było chyba zaraz jakoś po zwolnieniu Pirlo i zarząd stwierdził, że za często były zmiany trenerów w ostatnim czasie i potrzeba stabilizacji na tym stanowisku.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 19:13

I ten argument pewnie miał sens, ale wtedy gdy zdobywaliśmy trofea, a nie teraz, jak szorujemy gębą po dnie.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 19:19

Obawiam się, że spotkanie rady dyrektorów/rady nadzorczej może służyć przede wszystkim wsparciu decyzji zarządu o pozostawieniu Agnelliego na prośbę (być może nieformalną) samego Agnelliego, mając na uwadze krytykę kibiców, mediów itd. Gdyby jednak rada odwołała Allegriego, byłoby to jednoznaczne z odwołaniem zarządu, czyt. Agnelliego.
Takie moje luźne spekulacje.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 19:33



Ja też chcę. Jakby wrócił w 2019 to seria scudetto trwałaby do dziś.


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2022, 19:43

B@rt pisze:
21 września 2022, 19:13
I ten argument pewnie miał sens, ale wtedy gdy zdobywaliśmy trofea, a nie teraz, jak szorujemy gębą po dnie.
Szorujemy po dnie, bo grają juniorzy w środku pola. Dopóki oni będą na boisku to nie ma co liczyć na poprawę wyników. Niektórzy myślą, że gdyby piłkarzy z Niecieczy ubrać w koszulki Juventusu to nagle by walczyli o LM :D


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
ODPOWIEDZ