Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2520
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 18:56

Zbyt dosadnie bierzecie to, co napisalem o tych powrotach. Moze inaczej: Allegri nic nowego ponad to, czym nas juz raczyl, nie wymysli. Idealnym podsumowaniem i potwierdzeniem tego sa slowa samego Maxa, cytowane wczesniej przez @vitoo (znajdzcie se). Natomiast przyszly sezon z Pirlo u steru, to cofanie sie (w tył), ewentualnie w najlepszym wypadku stanie w miejscu. Aha, w cytowanym przez @mnowo wywiadzie, Andrea zrzuca wine na pilkarzy i mowi, ze to nie on gra na boisku i ze tylko do pewnego momentu moze on cos zrobic, pozniej to juz zadanie dla chlopakow. Dalej Marcin mowi jeszcze, ze Allegri na wczorajsze pytanie o powrot do Juve odpowiedzial: "tak!". A dosadnie o tym, co dzieje sie teraz w Juventusie, mowi tylko Lapo Elkann w swoim tweecie.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 19:28

Jeśli Pirlo wyleci, a według mnie powinien, to ktoś z zarządu kto stał za jego zatrudnieniem, też powinien beknąć. Szalony pomysł nie wypalił, doprowadził drużynę do zapaści, więc teraz trzeba ponieść za to konsekwencje.
Jednak jeśli zmiany w zarządzie nastąpią, to nie wcześniej jak po zakończeniu sezonu. Gdzie wtedy będziemy?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 20:05

Sky Sports

Przyszłość Pirlo nie jest już taka pewna jak kilka tygodni temu. Odpadnięcie z LM i tragedia z Benevento skłoniło władze Juve do refleksji.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 21:04

Schira w naszym kontekście wymienia S. Inzaghi. Dla odmiany trener ale mimo wszystko porażka.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 21:44

Dla odmiany to powinni wywalić całe te kółko wzajemnej adoracji Agnelli-Paratici i z bólem serca Nedved. Przed zatrudnieniem Pirlo mówiło się, że Fabio i Pavel naciskali na Inzaghiego, ale prezes wolał postawić na żółtodzioba Andrzeja. Niemniej ja jestem przekonany, że Juventus musi wreszcie objąć jakiś zagraniczny trener (i nie mówię tu o Mihajlovicu), abyśmy zaczęli grać nowoczesny futbol, a nie włoską betonozę opartą na minimalizmie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 00:38

Próbuję na to spojrzeć w miarę trzeźwym okiem i wydaje mi się, że :
1. Pirlo powinien i zostanie do końca sezonu. Pierwszy i najważniejszy powód : w tym momencie i tak nie ma sensownego następcy.
2. Gorzej raczej już być nie może, a zatrudnienie Andrei to przecież od początku było jedno wielkie All In w wykonaniu Zarządu. A może cały Juventus potrzebował takiego kopa w dupę i teraz coś się w końcu zmieni? Nie wiem, próbuję to wszystko zrozumieć, pocieszam się, że ktoś tam w tym wielkim Turynie musi widzieć to wszystko jak ja i wymyśli coś mądrego.
Forza Juve !!!


AgataGardyńska

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 marca 2021
Posty: 3
Rejestracja: 22 marca 2021

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 05:40

Może być gorzej, bo wylecimy poza LM.


Nochata i Dupiata.
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 08:40

Prawda jest taka że mamy dość trudny terminarz i coraz bardziej roztacza się widmo wypadniecia poza top4 ;) tutaj zaraz będzie trzeba ratować sezon...

Czy Pirlo da radę to zrobić ? ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 08:47

Ryba psuje się od głowy. Niech AA zajmie się SuperLigą a klub zostawi komuś kto liczy trofea a nie pieniądze i potrafi oddzielić relacje prywatne od sportowych. Za tym pójdą kolejne zmiany.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 08:57

Maly pisze:
23 marca 2021, 08:47
Ryba psuje się od głowy. Niech AA zajmie się SuperLigą a klub zostawi komuś kto liczy trofea a nie pieniądze i potrafi oddzielić relacje prywatne od sportowych. Za tym pójdą kolejne zmiany.
No właśnie wczoraj przeszło mi to przez myśl. Ok, trzeba podziękować Andrei za wszystko, co zrobił, ale może powoli trzeba się też zastanowić nad tym, by może jednak odświeżyć klub nie tylko na poziomie graczy typu wymiana pokoleniowa, ale również na poziomie organizacyjnym i to nie tylko na stanowisku typu Paratici.

Superliga? W obecnym kształcie Juve w tej lidze okupywałoby środek at best. LM z 36 zespołami? Przecież to abstrakcja i wypacza ideę ligi MISTRZÓW. Samo Juve? Sprowadzenie Ronaldo to efekt wow i strzał marketingowy, tylko za tym nie poszły dodatkowe zmiany, bo raz - wynagrodzenie CR, dwa - brak wizji. Efekt tego taki, że po efekcie wow mam wrażenie, że trzeba się tu najszybciej rozstać z nim i zacząć budować klub w oparciu o Kjezę a nie o Chrisa.

Nie mówię już o tym, że bezceremonialnie odpalono Marottę i pozwolono mu iść do interu, no bo przecież, a co by nie mówić to razem z paraticim odbudowywali klub po tej żenadzie z podwójnym 7 miejscem.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 09:15

Ale co niektórzy odważniejsi już dawno o tym pisali. W odpowiedzi pojawiły się głosy oburzenia, że chcielibyśmy odejścia tego, który wyciągnął nas z bagna. Czyli dokładnie szli tokiem rozumowania co cały klub bo tu wszystko jest jak widać za zasługi. Plujący na klub Conte nie może mieć odebranej gwiazdki na stadionie, Buffon i Bonucci po odejściu wracają i nadal trzymają podobno szatnię ( a Bonuc dostał nawet opaskę <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ). W żadnym szanującym się klubie nie pozwalają sobie na sentymenty i Agnelli powinien być konsekwentny i pożegnać już dawno na dobre Buffona, Chielliniego, Bonuca czyli powinien zrobić dokładnie to co wówczas jak żegnał Del Piero. Agnelli zrobił swoje i nic się nie zmieni już na lepsze dopóki, dopóty on będzie rządził i bawił się w sentymenty. Mam do niego szacunek za to co zrobił ale chłop się pogubił.


Obrazek
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 10:01

dimebag11 pisze:
22 marca 2021, 21:44
Dla odmiany to powinni wypied0lić całe te kółko wzajemnej adoracji Agnelli-Paratici i z bólem serca Nedved. Przed zatrudnieniem Pirlo mówiło się, że Fabio i Pavel naciskali na Inzaghiego, ale prezes wolał postawić na żółtodzioba Andrzeja. Niemniej ja jestem przekonany, że Juventus musi wreszcie objąć jakiś zagraniczny trener (i nie mówię tu o Mihajlovicu), abyśmy zaczęli grać nowoczesny futbol, a nie włoską betonozę opartą na minimalizmie.
Hmm, poniekąd się zgadzam, ale według mnie w pierwszej kolejności powinien wylecieć Nedved. Zasłużony dla klubu piłkarza, ale tylko pilkarz, który raczej nie miał wykształcenia i doświadczenia by zasiąść w zarządzie jednego z większych klubów. Po drugie, to podobno on i Paratici byli zwolennikami zwolnienia Allegriego, jak się okazuje nie mając dobrej alternatywy. Pomysł z Sarrim skończył się tym czym się skończył, chociaż to trener doświadczony, więc był w stanie jeszcze uratować sezon. Debiutant Pirlo już nie podołał i nie mam do niego pretensji, może poza tym, że nie powinien był się podejmować takiego wyzwania (łatwo jednak się teraz pisze).

Co do samego Agnelli'ego, to akurat uważam, że siłą Juve jako klubu jest jego właściciel, cały klan rodzinny. Daje to stabilizację i pewność, że nagle nie popadnie w ruinę. Mogą być lata chude, to się zdarza, ale jednak ogólnie to Juve ciągnie ten włoski wózek, inni tylko czasami nas podgryzają. To co się teraz dzieje, to ewidentne przeinwestowanie, a w zasadzie konsekwencje odejścia od rozwoju organicznego na rzecz szybkiego zdobywania popularności. Followersi i inne tego typu dziwactwa nie grają i jak się okazuje nie dają też oczekiwanego zwrotu z inwestycji.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 10:41

2017 zostaje Allegri
2019 Sarri
2020 Pirlo
2021 ?

W kwesti trenera to po raz czwarty ( !) z rzędu pojawia sie to samo pytanie - trener zagraniczny i prawdziwa rewolucja w kadrze i na boisku czy dalej włoski minimalizm ? Może wreszcie pora na opcje zagraniczną ?


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 10:49

Sorek21 pisze:
23 marca 2021, 10:41
2017 zostaje Allegri
2019 Sarri
2020 Pirlo
2021 ?

W kwesti trenera to po raz czwarty ( !) z rzędu pojawia sie to samo pytanie - trener zagraniczny i prawdziwa rewolucja w kadrze i na boisku czy dalej włoski minimalizm ? Może wreszcie pora na opcje zagraniczną ?

Samo w sobie pozostawienie Allegrego i zatrudnienie Sarriego nie było wielkim błędem. Błędem się okazało posiadanie tych trenerów przy określonej kadrze.
Przygoda Sarriego z Matuidim, Khedira, Rabiotem bez gry od 7 miesięcy czy Ramseyem musiała źle się skończyć.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 23 marca 2021, 11:22

piterjuve pisze:
23 marca 2021, 10:01
Debiutant Pirlo już nie podołał i nie mam do niego pretensji, może poza tym, że nie powinien był się podejmować takiego wyzwania (łatwo jednak się teraz pisze).
Pirlo pierwszego dnia na siłowni, podszedł od razu do przysiadu z ciężarem 250kg i go przygniotło. Skąd mógł wiedzieć że tak się stanie? Przecież widział w internecie filmiki jak inni przysiadają, orientował się jak to zrobić technicznie, więc powinno jemu też się udać.
Nagelsmann od prawie 10 lat buduje swój warsztat i renomę, najpierw jako asystent, później trener młodzieżówki, po wielu sezonach nauki, wyciągania wniosków dopracowywał swoją koncepcje niemalże do perfekcji, starając się naprawić każdy mankament jaki zauważył. W trenerskim świecie ma dziś taką pozycję, że mógłby objąć praktycznie każdy zespół gdyby tylko zechciał. Mimo to, kieruje mądrze swoją karierą i pokornie stara się małymi kroczkami dojść na szczyt, o czym świadczy odrzucenie ofert z Realu.
A co zrobił nasz smakosz win?
Wszedł w za duży garnitur i zamiast go zdjąć i ubrać mniejszy, zaczął go niszczyć, obcinać tępymi nożyczkami i skracać, tak żeby mu pasował. I nie obchodzi go to, że wygląda w nim groteskowo i żałośnie.
Facet, nie powiem że zaprzepaścił, ale na pewno utrudnił sobie kariere szkoleniowa na kilka następnych lat, podobnie jak jego kumpel Pippo Inzaghi, który po blamażach w Mialnie i Bologni musiał ratować się podejmowaniem się pracy w Serie B. Gdyby Pirlo zaczął od młodzieżówki, z powodzeniem zaimplementował tam swoje koncepcje, wypromował kilku utalentowanych graczy dla pierwszego zespołu, to mógłby zrobić krok naprzód i objąć jakiś zespół na zapleczu Serie A. I tam, mozolnie budować swoją reputacje jako trenera, aż w końcu awansować do elity jak np. Gattuso, Conte, De Zerbi czy Di Francesco. Przed Andrzejem, jeśli się nie zrazi, jeszcze nawet ćwierć wieku pracy w zawodzie. Może kiedyś wygra LM, może obejmie kadrę i wywalczy Mistrzostwo Świata. Ale na dzień dzisiejszy, jest figurantem, który ładnie przystrzyżoną bródką i nienaganną fryzurą firmuje projekt. Nie ma poza tym żadnej innej wartości, a co gorsza nie daje przesłanek że to się zmieni udzielając kretyńskich wywiadów, czy trzymając się sztywno swojej durnej taktyki z tyłka i nie podejmując nawet PRÓBY zmiany koncepcji. Jedyne co zmienia, to pozycje piłkarzom co mecz, tak że od tego bigosu kręci im się w głowach.
Agnelli zatrudniając faceta, który w chwili podpisania umowy nie miał nawet uprawnień (!) zapewne liczył się z konsekwencjami, teraz więc powinien je wziąć na klate i znaleźć rozwiązanie. Na trenera spoza Serie A nie ma co liczyć, spośród szkoleniowców ligowych wybór powinien paść na kogoś z grona Gasperini, De Zerbi, Mihajlovic. Inzaghi, gdyby rozkruszył beton zwany "3-5-2" również mógłby być brany pod uwagę, bo z beznadziejnym kadrowo i pozbawionym jakichkolwiek transferów Lazio wykręca wyniki ponad miarę.


Obrazek
ODPOWIEDZ