Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 18:49

Też bym chciał Allegriego, mógłbym wtedy definitywnie skończyć nie tylko z oglądaniem Juventusu, ale tez ze sprawdzaniem wyników czy w ogóle z jakimkolwiek zainteresowaniem tym klubem. Także trzymam kciuki.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 18:55

Gasperini wydaje się kandydatem niemal idealnym, bo to Włoch, a nie spodziewam się, że nagle klub zacznie się rozglądać za granicą. Z drugiej strony jednak ma najmniej włoski styl, jego Atalanta po prostu rzuca się na rywala i go bije zamiast na stojąco okazywać szacunek. No i Gasp jest w takim wieku, że gdyby Juventus się teraz do niego odezwał, to mogłaby być dla niego ostatnia szansa w karierze na wielki klub celujący w europejski top.

Z drugiej strony nie oszukujmy się, on też nie zbudował Atalanty przez jeden okres przygotowawczy, także trzeba by mu dać czas.

Nie wiem jak to będzie z Pirlo. Pomeczowe deklaracje Fabsa mnie nie dziwią, tylko też nie przywiązuję do nich zbyt dużej wagi, bo nie oczekuję, że na tym etapie sezonu ktoś będzie podkopywał trenera. Niemniej jednak mam nadzieję, że każdym kolejnym meczem Pirlo tak naprawdę walczy o posadę, bo mamy już marzec i abstrahując nawet od wyników, trudno w ogóle dostrzec jakieś pozytywy na jego obronę. Jeżeli miałby faktycznie zostać na następny sezon, to coś w tej drużynie musi w końcu zacząć funkcjonować. Na ten moment bardziej obawiam się, że Andrzej ocali posadę, bo:
1. Trzecie zwolnienie trenera w dwa lata źle wygląda, świadczy, o tym, że klub się miota;
2. Agnelli musiałby przyznać się przed światem, że jego zagranie Vabank nie wypaliło;
3. Nie ma pieniędzy na kolejnego trenera.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 19:28

Ale jakiego kolejnego? Pirlo zarabia grosze a Sarriego od lata nie będzie już na liście płac.

W Gaspa kompletnie nie wierzę, nie po do Atalanta odpalała Gomeza, żeby w lecie odszedł od nich trener. Co do budowania drużyny to nie tylko on potrzebuje czasu by z niczego zrobić coś. Klopp czy Guardiola też nie od razu przeinaczają byle jaki styl drużyny na swój "atrakcyjny". Jeśli ktoś gra jak Bayern latami to może tam wejść mr X i z miejsca zrobić kosmetyką różnicę ale jeśli ktoś grał jak Juve od kilku lat jedno wielkie gówno to nie ma magika co przyjdzie i zamienić to gówno w czekoladę. Tu zarząd ma rację, że jeden sezon to za mało tylko chyba niekoniecznie Pirlo jest tu odpowiednią osobą, trzeba było po prostu zostawić Sarriego i tyle a nie zwalniać bo Pan Ronaldo był smutny, że trener w dresie go zmienia po 55 minutach.

Na te panienki z wpojonym gównoDNA, które zostawił po sobie Allegri potrzeba trenera z mocną ręką jak Conte czy Simeonej a obecnie nie widzę, nikogo kto byłby w stanie postawić ich do pionu. Szykuje się to co przeczuwałem zaraz po zwolnieniu Sarriego i zatrudnieniu Pirlo - lata posuchy. Conte robi samograja, za rok wygrają ligę na jeszcze większym luzie. Następnie pojadą jeszcze rok lub dwa niezależnie kto będzie ich trenerem na wysokim poziomie więc mamy czas na przebudowę bo o scudetto można zapomnieć na jakiś czas. Potrzebujemy trenera z wizją i wymiany kadrowej. Milan po Allegrim odbudowywał się latami i oby nas nie czekał podobny los. Ponowne zatrudnienie go w Juve miałoby tylko jeden pozytyw - na zawsze upadłby jego mit jako dobrego trenera ale zdecydowanie wolałbym jakby udowadniał to im w innym klubie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 19:43

<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie wiem, dajcie tego Gaspa już, on przynajmniej ma jakiekolwiek obycie może z taktyką i wiedzą jak ustawić zespół. Oddałbym połowę wypłaty, by widzieć Juve pykające inne zespoły jak Atalanta...

Z drugiej strony jak tak będziemy wymieniać trenerów po sezonie to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> strzelił jakąkolwiek stabilizację i zrobimy z siebie inter jak za najlepszych czasów banter ery morattiego, który wydawał hajs jak leci, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wygrywał, ale trenerów zmieniał, jezujezu.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 20:02

Jeżeli faktycznie chcemy budować młoda drużynę i przede wszystkim nadać jej charakteru to Gasp jest jedynym słusznym wyborem. Kopnąć w dupę wszystkie opasłe koty i zacząć wszystko od nowa z prawdziwym trenerem a nie z wydmuszką. Myślę, że Atalanta go puści bo mają dobre relacja a druga taka szansa się Gaspowi może nie trafić.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 20:06

Żadnego Włocha.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 20:10

Gasp ok, ale on musi dostać władze jak dyktator i piłkarzy pod jego styl. Musi się zakończyć szaleństwo Paraticiego ściągającego piłkarzy nie wiadomo do czego potrzebnych.
Tak na marginesie kto jest dyrektorem generalnym i sportowym w Atalancie? Szczerze nie wiem, ale piłkarzy pod styl Gaspa potrafią spod ziemi wykopać.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 21:26

Oni, podobnie jak np. Klopp, używają analizy komputerowej, statystyk, spodziewanych asyst, spodziewanych goli, itd. przy transferach. Kupują zawodników z konkretnymi parametrami do tego co oczekują od roli jaką dany zawodnik ma pełnić na boisku. My chyba nadal żyjemy w erze prehistorycznej i udajemy, że moneyaball w futbolu nie istnieje, lub w najgorszym przypadku nie działa, a trener jest od lepienia a nie od posiadania wizji.

Pamiętajcie, że Gasperini jest starszy niż Sarri, z nim też nasze gwiazdeczki nie będą mieli po drodze. Przypomnę, też że na początku jego pracy piłkarze chcieli go zwolnić ale prezes Atalanty powiedział im, że Gasp zostaje i jak się komuś nie podoba to niech spada. Identyczna sytuacja jak u nas z Sarrim tylko zachowanie prezesa inne. Czy nagle AA zmieni swoje podejście o 180 stopni? Nie sądzę...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 23:49

Dzisiaj Max udzielił obszernego wywiadu. Ostatnie pytanie było takie :

"Would I return to Juventus? I don't know, it's hard to say now. "


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 00:11

Nie wyobrażam sobie czegoś takiego by to zawodnicy mieli więcej do gadania niż trener. To dla mnie kosmos i w ogóle Agnelli powinien stać murem za trenerem kimkolwiek by on nie był. To co zrobił prezes Atalanty - szacun. Wykopać bez mrugnięcia okiem jednego z najbardziej zasłużonych zawodników w klubie - :bravo:
Agnelli musi znowu być jak Krzysztof Jarzyna ze Szczecina w Juventusie. Transfer Ronaldo trochę przysłonił mu oczy i chyba za bardzo uwierzył w swoją nieomylność.
Jeśli ktoś z dwójki Nedved-Fabs za bardzo się panoszy - pożegnałbym go bez żalu. Nie wyobrażam sobie by piłkarze rządzili Fergusonem, Mourinho czy Kloppem.


Giuliano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2021
Posty: 8
Rejestracja: 22 marca 2021

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 01:18

Poprostu pisze:
21 marca 2021, 20:02
Jeżeli faktycznie chcemy budować młoda drużynę i przede wszystkim nadać jej charakteru to Gasp jest jedynym słusznym wyborem. Kopnąć w dupę wszystkie opasłe koty i zacząć wszystko od nowa z prawdziwym trenerem a nie z wydmuszką. Myślę, że Atalanta go puści bo mają dobre relacja a druga taka szansa się Gaspowi może nie trafić.
Interesująca opinia, która mi się podoba. Mam jedno pytanie - nie obawiasz się, że Gasperini mógłby się odbić od Juventusu, tak jak to miało miejsce w przypadku Interu?


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 11:14

Ja widzę tylko 2 realne opcje, które mogłyby coś zmienić:
1. Allegri
2. Gasperini

Do Zidane'a mam mieszany stosunek.

Obawiam się: Gattuso, Mihajlovica, Inzaghiego, Prandelliego, Spallettiego, Montelli albo de Zerbiego (choć każdy z nich ma dużo większe doświadczenie niż Pirlo, to za dużo już było eksperymentów na tym organizmie)

A i zmiana trenera nic nam nie da, jeśli nadal będziemy wypuszczać piłkarzy pokroju Comana, Romero, Keana czy Dragusina, a wydawać grube miliony na transfery, które są trafione 50/50.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 12:00

Przeczytałem ten wywiad Allegrego i powiem Wam, że jak zobaczyłem tę jego wzbogaconą o zmarszczki twarz i wyłysiałą głowę to na chwilę wzięło mnie na sentymentalny powrót do 2015 i zacząłem się zastanawiać, że może jednak Allegri byłby jednak w stanie jakoś uporządkować tę naszą drużynę. Tak sobie pomyślałem, co on robił w ciągu tych dwóch lat na bezrobociu, może siedział w swojej willi i studiował grę nowoczesnych drużyn jak City, Liverpool, Bayern czy PSG? Może teraz do Juventusu wróciłby jakiś Allegri 2.0, który potrafiłby też poukładać grę z przodu?

Ale potem przeczytełem to:
W Juventusie, kiedy prowadzisz 1:0 i masz piłkę w 90 minucie, to kontrolujesz mecz do końca, nie ma potrzeby, żeby wygrać 2:0. W 93′ Dybala wykonuje rzut rożny, drybluje, traci piłkę, leci kontra i gol. Był to jego drugi mecz w Juventusie. 1-0 w 93′ minucie – trzymasz piłkę, kontrolujesz. Nie ma potrzeby szukania drugiej bramki
...i czar wspomnień prysł. Oto włoskie, betonowe myślenie w pigułce - jeśli tracisz bramkę na 1:1 na koniec meczu, to oczywiście nie dlatego, że po strzeleniu gola na 1:0 nie ruszyłeś do ataku i zdezorientowanemu przeciwnikowi nie wpakowałeś od razu drugiego gola, a następnie trzeciego, tylko dlatego, że młody Dybala w ostatniej akcji meczu śmiał dryblować. Podejrzewam, że właśnie w ten sposób Allegri zabijał radość z gry u Dybali, Bernardeschiego czy Alvesa i dusił ich zapędy ofensywne - zamiast ryzykować, dryblować i atakować, wycofaj do Bonucciego, Chielliniego lub Barzagliego. I niestety ciągnie się to za nami do dzisiaj. Broń Boże Chiesę, Kulusevskiego i potencjalnych nowych piłkarzy przed Allegrim i jego wizją Juventusu.

A piszę to wszystko w tym temacie, ponieważ wydaje mi się, że Allegri puszcza oko do Agnellego, o ile już nie jest z nim po słowie. Skoro powrotowi do Turynu "nie mówi nie" i chce wrócić do trenerki od czerwca, to nasz prezydent może się złamać. Zresztą, gdzie on miałby obecnie znaleźć zatrudnienie?
Crunny pisze:
22 marca 2021, 11:14
Obawiam się: Gattuso, Mihajlovica, Inzaghiego, Prandelliego, Spallettiego, Montelli albo de Zerbiego (choć każdy z nich ma dużo większe doświadczenie niż Pirlo, to za dużo już było eksperymentów na tym organizmie)
Niestety, ale jeśli pożegnamy się z Pirlo, to prawdopodobnie i tak będziemy zdani na eksperymenty - i to w dodatku włoskie. Marzyłby mi się jakiś Nagelsmann, ale nie łudźmy się, z podejściem Agnellego nie ma na niego szans. A zresztą sam Niemiec to chyba zbyt łakomy i drogi kąsek, żeby trafić akurat do Turynu. Jedyni Włosi, których bym przełknął, to chyba Gasp i De Zerbi, ale nie ma co się łudzić, że ich Juventus od razu wjechałby na właściwe tory. Zresztą Gasperini zawiódł mnie w rewanżu z Realem. Nie wiem na ile było to spowodowane organizacją gry Królewskich, a na ile kunktatorstwem Gaspa, ale spodziewałem się Atalanty, która rzuci się na Real i zagra to, co potrafi najlepiej, a oni w najważniejszym meczu wyszli jacyś tacy... przestraszeni? Jakby za dużo kalkulowali, zamiast rzucić się gospodarzom do gardeł. Innymi słowy, miałem wrażenie, że z Gasperiniego akurat w tym meczu wyszedł słynny włoski beton. ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 13:12

Dziś wieczorem być może będziemy wiedzieć więcej na temat przyszłości Pirlo.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 marca 2021, 13:20

A ja tram Mihajloviciem bym nie pogardził :D przynajmniej by ty nasze <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> bezjajeczne w mordę walił za ich zachowanie.


ODPOWIEDZ