Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 maja 2021, 22:08

@Urbi27
Akurat pewna niemiecka firma (das auto) działa na zasadach przypominających to co napisałeś i w sumie to sprzedaż idzie im świetnie. U nas od tych dziesięciu lat praktycznie zawsze był problem z jakąś jedną formacją, która wyraźnie odstawała poziomem od pozostałych, bo gdy mieliśmy świetną defensywę i pomoc, to kulał atak (a nie mieliśmy także dobrych zmienników). Potem poprawiliśmy napad, ale zaczęliśmy rozsprzedawać pomoc i z tego nie możemy pozbierać się aż do dzisiaj, bo gdzie tam Bentancurowi, Arthurowi, Rabiotowi, Ramseyowi do Pogby, Vidala, Pirlo i Marchisio. Śmiem twierdzić, że gdyby chociaż w jednym z dwóch finałów LM mielibyśmy kompletne wszystkie formacje oraz ze trzech klasowych zmienników, to mielibyśmy trzeciego uszatka w swojej kolekcji.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 31 maja 2021, 22:52

Urbi27 pisze:
31 maja 2021, 21:42
Właśnie z tym Agnellim to jest problem. Z jednej strony gość ewidentnie jest dosyć nowatorskim biznesmenem. Budowa stadionu który stylem przypomina raczej BPL, te wszystkie zabawy w logo, próba wejścia głębiej w E-sport. Za to zupełnie nie baczy na produkt główny który sprzedaje. To trochę tak jakby ktoś produkował auta i starał się przyciągnąć ludzi dobrym finansowaniem i pięknymi felgami, ale ładował gówniane silniki i miał mega awaryjnosc. Kogoś tam przyciągniesz, ale wszyscy będą wiedzieć że to nie produkt który wybierasz jak w ogóle możesz wybrać.
Z jednej strony trochę to tak wygląda, a z drugiej kupił Ronaldo i uważam, że pierwszy sezon Portugalczyka, kiedy wrócił Bonucci był tym, kiedy szliśmy all-in. Skończyło się to marnie, ale to była próba sprzedania dobrego produktu głównego.
Urbi27 pisze:
31 maja 2021, 21:42
Zresztą jakby zrobić tutaj ankietę wieku użytkowników to śmiem twierdzić że ciężko będzie tu znaleźć kogoś kto zaczął kibicować Juve po Calciopoli. Przypominam od tego czasu zrobiliśmy 9x Serie A i dwa finały LM, także wyniki na pierwszy rzut oka całkiem kozackie, tylko że czasy się zmieniły. Ok rozumiem, że forum to też trochę relikt komunikacji i młodsi ludzie raczej nie dyskutują w takich miejscach, ale jak nie zaczniemy sprzedawać lepszego produktu to w końcu umrzemy, a już na bank popadniemy w jeszcze większą przeciętność.
Myślę, że ten problem nie dotyczy tylko Juventusu, tylko całej ligi włoskiej, która po prostu straciła swój dawny blask. Okres Calciopoli i zaraz po to boom na kibicowanie Barcelonie i Realowi, którym się trafił Messi i Ronaldo. Oni przyciągali kibiców. Wygrane w LM pewnie też. My w tym czasie nie mieliśmy żadnej medialnej gwiazdy, która by się chociaż zbliżała do tego poziomu, więc trzeba było wszystko mozolnie budować od nowa. I dopiero pojawienie się piłkarzy takich jak Dybala, Pogba czy na końcu Krystyna spowodowały, że popularność Juventusu wzrosła. Zgoda też co do tego, że fora dyskusyjne w formie takiej jak JP odchodzą do lamusa. Młodzież korzysta z mediów społecznościowych, więc nie dziwota, że siedzą tutaj w większości stare pryki. 😁
Urbi27 pisze:
31 maja 2021, 21:42
Widzę że wielu tutaj irytuje dyskusja o stylu, bo liczą się przecież tylko wyniki, ale to jest szerszy problem który wpływa moim zdaniem na przyszłość finansowa i to wcale jest jakiś odległy temat. A jak wiadomo w końcu bez finansów nie będzie też wyników, może w kraju będą bo Włochy to specyficzne miejsce i zawsze inni mają jeszcze większe szambo niż my, ale Europa odjedzie. Bo owszem nie trzeba mieć budżetu City aby wygrać, ale trzeba co najmniej grać intensywnie i w odpowiednim tempie z pomysłem w ofensywie, a trenera który miałby coś takiego wprowadzić nie widzę.
Według mnie Włosi powinni pójść drogą Niemców. Pamiętam taki artykuł sprzed kilku lat, bodajże z roku, w którym to ich reprezentacja zdobyła Mistrzostwo Świata opisana został gruntowna zmiana jaką przeszła niemiecka piłka po klęsce na Euro 2000. Niemcy zainwestowali ogromne pieniądze w rozwój infrastruktury szkoleniowej, zmienili podejście do szkolenia młodzieży i przyszły efekty w postaci medali na MŚ i zawodnikach o jakich Włosi mogli tylko pomarzyć. Może podobna zmiana byłaby potrzebna Włochom?


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 31 maja 2021, 23:44

Antichrist pisze:
31 maja 2021, 22:52
Urbi27 pisze:
31 maja 2021, 21:42
Właśnie z tym Agnellim to jest problem. Z jednej strony gość ewidentnie jest dosyć nowatorskim biznesmenem. Budowa stadionu który stylem przypomina raczej BPL, te wszystkie zabawy w logo, próba wejścia głębiej w E-sport. Za to zupełnie nie baczy na produkt główny który sprzedaje. To trochę tak jakby ktoś produkował auta i starał się przyciągnąć ludzi dobrym finansowaniem i pięknymi felgami, ale ładował gówniane silniki i miał mega awaryjnosc. Kogoś tam przyciągniesz, ale wszyscy będą wiedzieć że to nie produkt który wybierasz jak w ogóle możesz wybrać.
Z jednej strony trochę to tak wygląda, a z drugiej kupił Ronaldo i uważam, że pierwszy sezon Portugalczyka, kiedy wrócił Bonucci był tym, kiedy szliśmy all-in. Skończyło się to marnie, ale to była próba sprzedania dobrego produktu głównego.
Urbi27 pisze:
31 maja 2021, 21:42
Zresztą jakby zrobić tutaj ankietę wieku użytkowników to śmiem twierdzić że ciężko będzie tu znaleźć kogoś kto zaczął kibicować Juve po Calciopoli. Przypominam od tego czasu zrobiliśmy 9x Serie A i dwa finały LM, także wyniki na pierwszy rzut oka całkiem kozackie, tylko że czasy się zmieniły. Ok rozumiem, że forum to też trochę relikt komunikacji i młodsi ludzie raczej nie dyskutują w takich miejscach, ale jak nie zaczniemy sprzedawać lepszego produktu to w końcu umrzemy, a już na bank popadniemy w jeszcze większą przeciętność.
Myślę, że ten problem nie dotyczy tylko Juventusu, tylko całej ligi włoskiej, która po prostu straciła swój dawny blask. Okres Calciopoli i zaraz po to boom na kibicowanie Barcelonie i Realowi, którym się trafił Messi i Ronaldo. Oni przyciągali kibiców. Wygrane w LM pewnie też. My w tym czasie nie mieliśmy żadnej medialnej gwiazdy, która by się chociaż zbliżała do tego poziomu, więc trzeba było wszystko mozolnie budować od nowa. I dopiero pojawienie się piłkarzy takich jak Dybala, Pogba czy na końcu Krystyna spowodowały, że popularność Juventusu wzrosła. Zgoda też co do tego, że fora dyskusyjne w formie takiej jak JP odchodzą do lamusa. Młodzież korzysta z mediów społecznościowych, więc nie dziwota, że siedzą tutaj w większości stare pryki. 😁
Urbi27 pisze:
31 maja 2021, 21:42
Widzę że wielu tutaj irytuje dyskusja o stylu, bo liczą się przecież tylko wyniki, ale to jest szerszy problem który wpływa moim zdaniem na przyszłość finansowa i to wcale jest jakiś odległy temat. A jak wiadomo w końcu bez finansów nie będzie też wyników, może w kraju będą bo Włochy to specyficzne miejsce i zawsze inni mają jeszcze większe szambo niż my, ale Europa odjedzie. Bo owszem nie trzeba mieć budżetu City aby wygrać, ale trzeba co najmniej grać intensywnie i w odpowiednim tempie z pomysłem w ofensywie, a trenera który miałby coś takiego wprowadzić nie widzę.
Według mnie Włosi powinni pójść drogą Niemców. Pamiętam taki artykuł sprzed kilku lat, bodajże z roku, w którym to ich reprezentacja zdobyła Mistrzostwo Świata opisana został gruntowna zmiana jaką przeszła niemiecka piłka po klęsce na Euro 2000. Niemcy zainwestowali ogromne pieniądze w rozwój infrastruktury szkoleniowej, zmienili podejście do szkolenia młodzieży i przyszły efekty w postaci medali na MŚ i zawodnikach o jakich Włosi mogli tylko pomarzyć. Może podobna zmiana byłaby potrzebna Włochom?
Chyba nie śledzisz ostatnich wyników Squadra Azzurra pod wodzą Manciniego. Przecież na ten moment w ewentualnym meczu z Niemcami byliby faworytami, tak samo jak są jednym z faworytów Euro. Polecam odświeżyć informacje.
FJ!!!


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2021, 12:27

Mi bardziej chodziło o transformację całego krajowego futbolu, jaką przeszli Niemcy, a nie ostatnie kilka miesięcy, bo to jest kwestia konsekwentnych działań robionych przez lata. Być może ich formuła się wyczerpała chwilowo i potrzeba kolejnych zmian, które zapewne nasi sąsiedzi wprowadzą, jeżeli z kolejnego turnieju pożegnają się na jego wczesnym etapie. 🙂 Trochę odeszła dyskusja od tematu głównego, więc kończę offtopic. 😁


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2021, 13:40

Allegri przyjechał do Continassa.


Zidane w Mediolanie.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 21:41

szczypek pisze:
28 maja 2021, 15:56
Dobra słowo się rzekło. Spadam. Ale wrócę, wrócę w 2025 (ewentualnie zastrzegam sobie prawo do wcześniejszego powrotu, aby świętować rozwiązanie kontraktu z Allegrim).
Siemanko chłopaki. Wróciłem na jednego posta, żebyście znali status - zdania nie zmieniam i konto nadal pozostaje zawieszone do czasu aż pozbędziemy się tego komedianta na ławce trenerskiej.

Podsumujmy.
W tym sezonie obejrzałem 2,5 meczu Juventusu: 3 kolejka z Napoli, LM z Chelsea w Turynie i drugą połowę meczu z Villarrealem. O ile z kim jest nieważne o tyle liczba jest dla mnie o tyle ciekawa, że w poprzednich latach 3-4 to była liczba spotkań, którą średnio w oglądaniu odpuszczałem (i to niechętnie). Jeszcze bardziej ciekawe jest to, że mi zupełnie tego już nie brakuje. Ten trenerski dzban zabił we mnie radość z oglądania piłki w wykonaniu Juventusu dogłębnie (wystarczą mi pomeczowe komentarze, aby wyobrazić sobie jak to wygląda). A dają mu jeszcze jakiś długi projekt i budowanie zespołu od podstaw. Ktoś tam gdzieś chyba pomylił odwagę z odważnikiem tudzież sufit się komuś na łeb spadł.

Dlatego proszę Was o pomoc pod kątem przyszłego sezonu. Szukam sobie klubu do oglądania i najchętniej PL. Z racji niechęci do większości liczących się klubów padnie chyba na Arsenal, ale jestem otwarty na sugestie. Jeśli Włochy to chyba pójdę tropem wujka Pirlo.

Pozdrawiam z wakacji,
szczypek


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 21:59

szczypek

Jeśli Potter zostanie to Brighton. Newcastle też może być ciekawe w przyszłym roku.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 17:54

Adrian27th pisze:
16 września 2022, 17:51
Tuttosport pisze o De Zerbim.

43 letni Włoch z 30 meczów Szachtara przegrał 5. Wszystkie w LM XD
Super.

To może jeszcze wypowiadajmy się w odpowiednim temacie o newsach dotyczących potencjalnej zmiany szkoleniowca, skoro jest otwarty ;)

Od siebie napiszę jak zwykle - byle nie Włoch.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2932
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 18:37

jackop pisze:
16 września 2022, 17:54
Adrian27th pisze:
16 września 2022, 17:51
Tuttosport pisze o De Zerbim.

43 letni Włoch z 30 meczów Szachtara przegrał 5. Wszystkie w LM XD
Super.

To może jeszcze wypowiadajmy się w odpowiednim temacie o newsach dotyczących potencjalnej zmiany szkoleniowca, skoro jest otwarty ;)

Od siebie napiszę jak zwykle - byle nie Włoch.
Zarząd : Byleby Włoch :prochno:

Fajnie że reagują szybko, a nie jak już stracimy szanse na cokolwiek :prochno: To już jest patologiczne.

Teraz w dwóch me zach nie będzie betona i będzie lepiej. To tylko przedłuży agonię i obudzimy się z ręką w nocniku.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 18:57

Ja bym powiedział że byle nie stary Włoch, bo młodsi wcale nie są tacy dramatycznie i De Zerbi z kontraktem do końca roku z opcją przedłużenia jak awansuje do LM to jeden z lepszych wyborów jakie klub może w tej chwili podjąć.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 19:27

Urbi27 pisze:
16 września 2022, 18:57
Ja bym powiedział że byle nie stary Włoch, bo młodsi wcale nie są tacy dramatycznie i De Zerbi z kontraktem do końca roku z opcją przedłużenia jak awansuje do LM to jeden z lepszych wyborów jakie klub może w tej chwili podjąć.
Pytanie czy De Zerbiego interesowałby kontrakt tylko do końca sezonu z opcją przedłużenia. W gruncie rzeczy to średnio interesująca propozycja, bo musisz sprzątać kał po kałczu, nie przepracowałeś okresu przygotowawczego z drużyną, a jak nie awansujesz do LM (i dodatkowo odpadniesz z obecnej edycji już w fazie grupowej, co jest już praktycznie pewne, bo tylko cud w postaci wygrania pozostałych 4 meczów nas przed tym uratuje) to cała wina spadnie na ciebie. Gość musiałby dostać umowę na obecny sezon i następny z możliwością prolongaty o kolejne uzależnionej od wyników.
Podobnie jak @jackop (i pewnie wielu innych kibiców) chciałbym, aby Juve objął wreszcie zagraniczny trener i na ten moment są dostępni Zidane i Tuchel (chyba oprócz Kloppa to obecnie jedno z najlepszych nazwisk), ale wiadomo, że przez konieczność płacenia łysej pale 9 baniek na rękę nie ma szans, że zatrudnimy Francuza lub Niemca. Dlatego chyba teraz poszedłbym w opcję low cost z tym De Zerbim, bo za czasów Sassuolo pod jego okiem kilku młodych chłopaków całkiem fajnie się rozwijało, a w Juve są przecież Miretti, Fagioli, Soule oraz nie tacy starzy Vlahović, Kean czy nawet McKennie i Locatelli.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 19:39

Tyle tylko że to może odpalić karierę De Zerbiego, czasem wystarczy 1 sezon aby krążyc później po dobrych klubach i zarabiać hajs przez następne 15 lat. Mam wrażenie że najtrudniej się do takiego klubu dostać po raz pierwszy i dla trenerów typu De Zerbi to taka sytuacja jest po prostu wielką szansą. Oczywiście że każdy chciałby dostać od razu komfort pracy, ale jeżeli z kimś mamy podpisać jednak krótszy kontrakt to właśnie z takim De Zerbim.

Druga sprawa że wbrew pozorom gorzej Juve już grać nie może, jesteśmy na 8 miejscu i wypadliśmy z LM, trudno byłoby jeszcze ten kryzys bardziej pogłębić i ciężko będzie jednak nagle zapomnieć o tym kto przegrał 2 pierwsze mecze. Zgadzam się natomiast że zespół jest fatalnie przygotowany fizycznie i z tym trudno będzie coś zrobić, pytanie jednak na ile może coś zmienić w przerwie na MŚ.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 20:15

@Urbi27
Na chwilę obecną nie ma co rozpaczać nad tym 8 miejscem (a lament nad tym stanem rzeczy słyszało się już od kilku osób), bo za nami dopiero 6 kolejek, a Juve ma zaledwie 4 punkty straty do lidera, a w gruncie rzeczy powinno mieć 2 oczka mniej od Napoli/Atalanty/Milanu gdyby nie ten złodziej z gwizdkiem i jego przydupasy z VAR (tak, wiem, że Salernitanę powinniśmy roznieść nawet drugim składem, ale dziwnym trafem Bergamo ostatnio zremisowało ze słabym Cremonese, a naplety zaliczyli wtopę z Lecce). Większym problemem jest LM i 2 porażki po dwóch pierwszych kolejkach, w tym jedna z bezpośrednim rywalem o awans z grupy. Niestety ostatnia wtopa z Benficą będzie prawdopodobnie kluczowa w kontekście gry w 1/8 LM, bo raczej nikt już nie wierzy, że na wyjeździe uda się nam pokonać ekipę z Lizbony różnicą dwóch bramek.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 21:33

Jak mamy zatrudniać kogoś w stylu De Zerbiego to już lepiej zostawmy tego błazna. Nam potrzeba mocnego autorytetu który weźmie za jaja szatnię i wyczyści im mózgi bo praniu ich filozofią Maxa.
Nie stać Nas na zwolnienie pajaca i zatrudnienie klasowego trenera? A na Ligę Europy i puste Allianz Nas kur** stać?!
FJ!!!


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2932
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 22:18

tOmek8820 pisze:
16 września 2022, 21:33
Jak mamy zatrudniać kogoś w stylu De Zerbiego to już lepiej zostawmy tego błazna. Nam potrzeba mocnego autorytetu który weźmie za jaja szatnię i wyczyści im mózgi bo praniu ich filozofią Maxa.
Nie stać Nas na zwolnienie pajaca i zatrudnienie klasowego trenera? A na Ligę Europy i puste Allianz Nas kur** stać?!
FJ!!!
Właśnie nie. Oni bez trenera grali by lepiej, bo po prostu sami zaczęli by coś sobie pogrywać, bez zaciągniętego ręcznego. Z resztą się zgadzam. Ten De Zerbi do końca sezonu to może nie byłby głupi pomysł. Trochę by ich uwolnił od betonowych założeń taktycznych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i chłopaki odzyskali by radość gry w piłkę. Myślę że mimo niesprzyjających okoliczności, szansa prowadzenia takiego klubu mogłaby mu się nie prędko zdarzyć o ile w ogóle.

Po sezonie albo zostaje De Zerbi, albo obserwować Tudora, lub ktoś konkretny Pochettino/ Zidane itd.


ODPOWIEDZ