Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
ipswich

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2013
Posty: 82
Rejestracja: 11 lutego 2013

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:01

Lypsky pisze:
27 maja 2021, 20:29
cały Twitter związany z naszym klubem śmieje się z was dzbany?
Nie dziwota, bo truelolcontentu tu od zaje***ia. Wraca Max i jest w pytke!


Obrazek

***** ***
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:07

Mehehehe pisze:
27 maja 2021, 20:34
Uważam jednak, że Max inteligencją przerasta wielu innych kolegów z zawodu, a zarzucany mu ubogi ofensywnie styl jest wynikiem optymalizacji sił, pracy oraz taktyki zespołu.
Optymalizacji sił czyli mówisz o tych mitycznych wiosnach, które tak często nie przychodziły? :D

Zarząd Juve zachowuje się jakby na świecie istniało 5 trenerów na krzyż. Na dodatek wszyscy byli z Włoch. Brak chęci wyjścia ze strefy komfortu nigdy nie jest dobry dla biznesu i dla żadnej organizacji. 2 lata temu problem został poprawnie zdiagnozowany, potrzebujemy rewolucji w grze, potrzebujemy zrobić krok do przodu, być może nie bedzie to łatwe ale chcemy to zrobić i mam wielki żal do AA, że okazuje się taką miękką fają, że po dwóch latach złych wyborów wraca do kolesia, który skłonił do robienia tej rewolucji. Taki kozak z SL, a brak jaj aby postawić na prawdziwy europejski nowoczesny futbol. Przecież to nie jest tak, że albo możemy zatrudnić Maxa albo utrzymać żółtodzioba Pirlo, na świecie jest cała masa ciekawych trenerów, niektórzy nie mają pracy, innych do pracy w takim klubie jak Juve można by spokojnie przekonać, ale nie, trzeba nas katować Allegrim.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:09

@dawid91
A ja nie oglądałem?
Allegri 3 sezony, 3 mistrzostwa, 2 finały LM, o CI nie wspominając - szczęście
Zidane 3 sezony, mistrzostwo (czyli to o czym piszesz) - szczęście

Jak dla Ciebie to przypadek to ja dziękuję. Albo/albo, połowa użytkowników nawet nie chce myśleć, łatwiej dołączyć do którejś z sekt (wyznawców Maxa lub anty-Max) i ignorować wszelkie argumenty. Trenerka Maxa miała swoje cienie i blaski, ale na tym forum nie idzie merytorycznie o tym podyskutować. Niemożliwe. Zaraz rozpoczyna się jatka.

No i poza tym obaj mają na koncie po jednym zwycięstwie LM. No i tu Cię rozczaruję bo nie - Allegri uszatka nie wygrał, zaś Zidane trzy razy.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:18

Allegri (i całe "dobrodziejstwo" jego inwentarza)? Jestem na NIE.
Dobranoc.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:21

Urbi27 pisze:
27 maja 2021, 21:07
Optymalizacji sił czyli mówisz o tych mitycznych wiosnach, które tak często nie przychodziły? :D

Mówię m in: o spokojnym graniu ze słabszymi drużynami, z wiarą, że w końcu coś wpadnie (co oczywiście czasem się mściło oraz nie było ciekawe dla oka) czy o rotowaniu taktyką/formacją pod konkretnych przeciwników. Pamiętam wyjazdowe 3-0 z BVB w 1. sezonie Maxa, pamiętam come back w Madrycie z Realem (3-1), pamiętam wyjście z pianą w ustach na rewanż w Monachium (2-4).

Nawet jeśli domyślna taktyka Maxa polegała na spokojnej grze, wyczekiwaniu na ruch przeciwnika czy po prostu na kontrach, tak wielokrotnie udowadniał, że potrafi przygotować zespół do innych scenariuszy. Ta "mityczna wiosna" w moim rozumieniu to nie była nigdy szczytowa forma piłkarzy, ale szczytowa forma taktyki Maxa.
Jego największą porażką jest odpadnięcie z Ajaxem w LM, Ajaxem, który był odkryciem sezonu, w sezonie przed którym Max nawiązywał do rewolucji, a dostał CR7.

Biorąc pod uwagę te wszystkie scenariusze i okoliczności, jestem bardzo ciekaw tego, co Max może jeszcze w tej piłce wymyślić. Mając młodszy i bardziej ofensywny skład, Allegri może znowu kombinować i się rozwijać jako trener.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:30

Agresti: Allegri podpisal kontrakt.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:40

Urbi27 pisze:
27 maja 2021, 21:07
Mehehehe pisze:
27 maja 2021, 20:34
Uważam jednak, że Max inteligencją przerasta wielu innych kolegów z zawodu, a zarzucany mu ubogi ofensywnie styl jest wynikiem optymalizacji sił, pracy oraz taktyki zespołu.
Optymalizacji sił czyli mówisz o tych mitycznych wiosnach, które tak często nie przychodziły? :D

Zarząd Juve zachowuje się jakby na świecie istniało 5 trenerów na krzyż. Na dodatek wszyscy byli z Włoch. Brak chęci wyjścia ze strefy komfortu nigdy nie jest dobry dla biznesu i dla żadnej organizacji. 2 lata temu problem został poprawnie zdiagnozowany, potrzebujemy rewolucji w grze, potrzebujemy zrobić krok do przodu, być może nie bedzie to łatwe ale chcemy to zrobić i mam wielki żal do AA, że okazuje się taką miękką fają, że po dwóch latach złych wyborów wraca do kolesia, który skłonił do robienia tej rewolucji. Taki kozak z SL, a brak jaj aby postawić na prawdziwy europejski nowoczesny futbol. Przecież to nie jest tak, że albo możemy zatrudnić Maxa albo utrzymać żółtodzioba Pirlo, na świecie jest cała masa ciekawych trenerów, niektórzy nie mają pracy, innych do pracy w takim klubie jak Juve można by spokojnie przekonać, ale nie, trzeba nas katować Allegrim.
Ty byś zatrudnił Jacka Magiere i byłoby ok.
Dawaj kandydatów panie mądralo.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:47

towalski pisze:
27 maja 2021, 20:30
Za Allegrim przemawiają trofea oraz - jeżeli wierzyć mediom i plotkom -> chciał przebudować Juve po Cardiff. Wyrzucił z drużyny Bonusa, więc to plus, ale Partaczczi go przywrócił. Może Max ma wizję, na dobrze grający Juventus? A może przynajmniej, po ludzku Juventus którego będzie się bała połowa ligi. Juve powinno wzbudzać strach, a dziś tylko politowanie.
Tak tego Bonucciego wyrzucił, że jak rok później wrócił do Juventusu, to grał wszystko od deski do deski kosztem Benatii.
Co do tej rewolucji, zobaczymy. Na razie można przeczytać, że Allegri chce przedłużyć Kielona, dalej chce współpracować z wyrzuconym niegdyś Bonuccim i "ma pomysł na Bernardeschiego" (w ogóle jeszcze trochę i ta figura trafi na stałe do słownika piłkarskich frazeologizmów). Pozbycie się Ronaldo to jeszcze nie rewolucja, tylko konieczność, która pewnie byłaby na rękę każdemu, kto będzie trenował Juventus w przyszłym sezonie.


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 21:56

Pomysł na Bernardeschiego to zapewne ustawienie go na pozycji mezzali


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 22:02

playmaker pisze:
27 maja 2021, 21:56
Pomysł na Bernardeschiego to zapewne ustawienie go na pozycji mezzali
Pomysł na Bernardeschiego to ustawienie go poza boiskiem, a najlepiej poza Juventusem.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 23:10

Lypsky pisze:
27 maja 2021, 21:40
Urbi27 pisze:
27 maja 2021, 21:07
Mehehehe pisze:
27 maja 2021, 20:34
Uważam jednak, że Max inteligencją przerasta wielu innych kolegów z zawodu, a zarzucany mu ubogi ofensywnie styl jest wynikiem optymalizacji sił, pracy oraz taktyki zespołu.
Optymalizacji sił czyli mówisz o tych mitycznych wiosnach, które tak często nie przychodziły? :D

Zarząd Juve zachowuje się jakby na świecie istniało 5 trenerów na krzyż. Na dodatek wszyscy byli z Włoch. Brak chęci wyjścia ze strefy komfortu nigdy nie jest dobry dla biznesu i dla żadnej organizacji. 2 lata temu problem został poprawnie zdiagnozowany, potrzebujemy rewolucji w grze, potrzebujemy zrobić krok do przodu, być może nie bedzie to łatwe ale chcemy to zrobić i mam wielki żal do AA, że okazuje się taką miękką fają, że po dwóch latach złych wyborów wraca do kolesia, który skłonił do robienia tej rewolucji. Taki kozak z SL, a brak jaj aby postawić na prawdziwy europejski nowoczesny futbol. Przecież to nie jest tak, że albo możemy zatrudnić Maxa albo utrzymać żółtodzioba Pirlo, na świecie jest cała masa ciekawych trenerów, niektórzy nie mają pracy, innych do pracy w takim klubie jak Juve można by spokojnie przekonać, ale nie, trzeba nas katować Allegrim.
Ty byś zatrudnił Jacka Magiere i byłoby ok.
Dawaj kandydatów panie mądralo.
Już tyle razy wymieniałem, ale:

Valverde, Jardim - uznane marki bez kontraktów

Erik ten Hag - czy na ta chwilę nie chciałby zrobić kroku do przodu? Myślę, ze kwestia kasy.

To tylko takie opcje praktycznie bez głębszego zastanowienia, a można by dalej poszperać. Jardim i Hag idealnie nadali by się do budowy nowego Juve, sprawdzili się już w roli budowniczych w przeciwieństwie do Maxa.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 23:12

Lypsky pisze:
27 maja 2021, 20:29
Allegri jako nowy trener to najwspanialsza wiadomość od ostatnich 2 lat
Przekonałeś mnie, zostaję z Wami.

Od jutra rozpoczynam oficjalną krucjatę.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 23:25

Volto pisze:
27 maja 2021, 21:09
@dawid91
A ja nie oglądałem?
Allegri 3 sezony, 3 mistrzostwa, 2 finały LM, o CI nie wspominając - szczęście
Zidane 3 sezony, mistrzostwo (czyli to o czym piszesz) - szczęście

Jak dla Ciebie to przypadek to ja dziękuję. Albo/albo, połowa użytkowników nawet nie chce myśleć, łatwiej dołączyć do którejś z sekt (wyznawców Maxa lub anty-Max) i ignorować wszelkie argumenty. Trenerka Maxa miała swoje cienie i blaski, ale na tym forum nie idzie merytorycznie o tym podyskutować. Niemożliwe. Zaraz rozpoczyna się jatka.

No i poza tym obaj mają na koncie po jednym zwycięstwie LM. No i tu Cię rozczaruję bo nie - Allegri uszatka nie wygrał, zaś Zidane trzy razy.
W tym sezonie co wygrał Zidane uczestniczyły też inne drużyny ze znakomitymi trenerami, a jednak nie udało im się wygrać. Piję ciągle do tego, że nie można tak oceniać trenera tylko przez pryzmat wygrania LM i tyle. Uważam, że to nie jest takie proste. Nikomu nic nie chciałem umniejszać

Co do twojego ostatniego zdania to nie zrozumiałeś. Nie porownywałem tam Zidana do Allegriego. Po prostu były drużyny jak Bayern 2013 Heynckesa, które szły jak czołg a były takie jak Real Zidana przy awansie którego było mnóstwo kontrowersji czyt. Loterii. Nie uważam żeby dało się to porównać 1do 1


FORZA JUVE!!!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 23:37

Lypsky pisze:
27 maja 2021, 20:29
Macie świadomość, ze cały Twitter związany z naszym klubem śmieje się z was dzbany?
Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
szczypek pisze:
27 maja 2021, 23:12
Lypsky pisze:
27 maja 2021, 20:29
Allegri jako nowy trener to najwspanialsza wiadomość od ostatnich 2 lat
Przekonałeś mnie, zostaję z Wami.

Od jutra rozpoczynam oficjalną krucjatę.
Wyznawcy Wybitnego Stratega z całego świata znów łączą siły by ukarać niewiernych.

Allegri lo volto!
Obrazek

Jakbym przestał pojawiać się na forum to znaczy, że mnie dopadli :/


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2021, 23:51

Nie jestem zwolennikiem Maxa, ale niektóre kandydatury rzucane przez forumowiczów wcale nie są lepsze niż Allegri.
Czym zachwycił Valverde ? W lidze z Barceloną tendencja spadkowa 97 pkt, 87 pkt, 82 pkt. W tym czasie dwa razy ćwierćfinał i raz półfinał Ligi Mistrzów.

Allegri w Serie A: 87 pkt, 91 pkt, 91 pkt, 95 pkt, 90 pkt, Liga Mistrzów: 2 razy finał, 2 razy ćwierćfinał, raz odpadł w 1/8.

Jardima nie będę porównywał, bo Monaco to jednak drużyna gorsza od Juve, a osiągnięty przez nich półfinał i ćwierćfinał to spory sukces. Nie były to regularne sukcesy, bo czy to po półfinale czy ćwierćfinale w kolejnej edycji Ligi Mistrzów swój udział kończyli na fazie grupowej.

Den Haag po półfinale Ligi Mistrzów w kolejnych sezonach zakończył udział na fazie grupowej, chociaż to ciekawy kandydat. Tylko czy poradziłby sobie na szczeblu wyżej? Podobnie Gasperini.

Ciekawe jak poradziłby sobie w tej roli Zidane. Widać u niego że im dłużej prowadził Real, tym gorzej mu szło. Ale jednak jego drużyna wygrała 3 razy Ligę Mistrzów. W La Liga bywało różnie.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
ODPOWIEDZ