Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 10:52

Push3k pisze:
11 maja 2021, 09:37
Zostawię swoje 3 grosze - uważam, że zwolnienie Sarriego było zbyt pochopne.
Sarri był po prostu bardzo złym wyborem. Miał wiedzę i doświadczenie, ale pod kątem charakteru i wizji gry kompletnie nie pasował do Juventusu.

Z perspektywy czasu:
1. Trzeba było zrobić rewolucję, której domagał się Allegri
2. Jeśli już został zwolniony Allegri, to trzeba było powierzyć drużynę trenerowi, który od początku dostałby zaufanie w kwestii transferów pod swoją wizję (Sarri takowego nie dostał - pewnie dlatego, że Angelli od początku kręcił na niego nosem)
3. Jeśli nikogo nie chcieliśmy obdarzyć takim zaufaniem, to trzeba było zrobić trenerem Paraticiego i wtedy on wyleciałby po roku zamiast Sarriego :prochno:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 11:12

Crunny pisze:
11 maja 2021, 10:52
Sarri był po prostu bardzo złym wyborem. Miał wiedzę i doświadczenie, ale pod kątem charakteru i wizji gry kompletnie nie pasował do Juventusu.
A mnie się wydaje, że to zawodnicy pod kątem charakteru kompletnie nie pasują do Juventusu a pod kątem wizji gry kompletnie nie pasują do Juventusu jaki chciałoby widzieć szefostwo, czyli też dwaj ostatni trenerzy. Po to byli zatrudniani, żeby zmienić to jak gra Juventus ale do tego trzeba odpowiednich zawodników.
Sarri miał wszystko, żeby w starym Juventusie odnieść sukces ale czasy się zmieniają i zawodnicy nie chcą trenować o 15:00 bo wtedy maja obiad z rodziną. Gdyby trafił na zmotywowaną do pracy grupę a nie zblazowaną i rozpuszczoną przez wiadomo kogo hordę gwiazdeczek to na pewno spełniłby oczekiwania.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 12:36

Poprostu pisze:
11 maja 2021, 09:30
Mihajlovic is on the list of candidates for the coaching job. [Corriere Dello Sport]
W sumie żadne zaskoczenie, jego nazwisko pojawia się za każdym razem, kiedy tylko odżywa temat zmiany trenera w Juventusie. Za chwilę dojdą Spalletti i Mancini. Oczywiście Sinisa wciąga Pirlo nosem, ale na dobrą sprawę to jest taki ligowiec na telefon, przemielony przez trenerską karuzelę, który obskoczył już chyba z połowę średniaków w stawce. Może i wymierne wyniki robił, ale nigdy nie sprawdził się na najwyższym poziomie, a staż pracy jako trener ma już niemały. Charakterem na pewno może imponować, ale to chyba jednak za mało. Widać to chociażby w Bologni, gdzie już drugi rok nie potrafi ogarnąć defensywy.
Crunny pisze:
11 maja 2021, 10:52
2. Jeśli już został zwolniony Allegri, to trzeba było powierzyć drużynę trenerowi, który od początku dostałby zaufanie w kwestii transferów pod swoją wizję (Sarri takowego nie dostał - pewnie dlatego, że Angelli od początku kręcił na niego nosem)
Skoro Allegri tej swojej rewolucji nie dostał, to nie było żadnej szansy na to, że dostanie ją ktokolwiek inny. Nie kwestionuję tutaj Twojego kierunku myślenia, ale zwyczajnie uważam, że ze względów finansowych nie było na to szansy. Po raz kolejny uwydatnia nam się to, w jaką spiralę kłopotów Juventus się zapętlił. Mercato 2018 zapoczątkowało u całą serię działań ad hoc, które doprowadziły nas do kibla, w którym lądujemy dzisiaj. Zarówno w kwestii składu drużyny, jak i osoby trenera.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 13:35

Push3k pisze:
11 maja 2021, 09:37
Zostawię swoje 3 grosze - uważam, że zwolnienie Sarriego było zbyt pochopne.
Dokładnie. Trzeba było pogonić gwiazdeczki. Nie bez powodu Sarri powiedział, że ich nie da się trenować. Ich musiałby wziąć za mordę, ktoś taki jak Conte, Simeone, czy Zidane i Klopp. Albo dobitnie coś przetłumaczyć, albo potrafić inaczej na nich wpłynąć.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 13:58

Effe pisze:
11 maja 2021, 10:40

Dla mnie to kolejna wtopa Agnelliego. Pirlo dostał szansę, pomyślał, że podoła i cóż, nie wyszło. Ale czy to był pomysł Pirlo? O takiego faceta powinno się moim zdaniem dbać, niech będzie asystentem, trenuje juniorów, pnie się wyżej i wyżej aż w końcu przejmie pierwszy team. A tu z miejsca przeskok z U-23 do pierwszego zespołu z takim np. Ronaldo... absurd. Rozumiałbym to jeszcze gdyby Juve miało młody skład, w którym ludzie na nazwisko Pirlo by zamilkli, ale tu w składzie są piłkarze z topu, zapewne trudne charaktery.
Pamiętaj Effe że Pirlo tak naprawdę nawet nie liznął tego U23 więc on nie miał przeskoku.
Równie dobrze ja mógłbym tam siedzieć i nie ogarniać :D


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 16:12

Według Corriere della Serra nasz Presidente zwolni "wielce inteligentnego" Pirlo wraz z końcem sezonu. Oby wypełniły się to proroctwo (An 34, 17-18)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 17:01

Adrian27th pisze:
11 maja 2021, 13:58
Effe pisze:
11 maja 2021, 10:40

Dla mnie to kolejna wtopa Agnelliego. Pirlo dostał szansę, pomyślał, że podoła i cóż, nie wyszło. Ale czy to był pomysł Pirlo? O takiego faceta powinno się moim zdaniem dbać, niech będzie asystentem, trenuje juniorów, pnie się wyżej i wyżej aż w końcu przejmie pierwszy team. A tu z miejsca przeskok z U-23 do pierwszego zespołu z takim np. Ronaldo... absurd. Rozumiałbym to jeszcze gdyby Juve miało młody skład, w którym ludzie na nazwisko Pirlo by zamilkli, ale tu w składzie są piłkarze z topu, zapewne trudne charaktery.
Pamiętaj Effe że Pirlo tak naprawdę nawet nie liznął tego U23 więc on nie miał przeskoku.
Równie dobrze ja mógłbym tam siedzieć i nie ogarniać :D
Decyzja Agnelliego, a Pirlo to co niedorozwój i swojego mózgu nie ma w tej kwestii?
Może i był inteligentny w graniu w piłkę, ale czy jest poza boiskiem to śmiem wątpić. Pierwszy klub i od razu tak wielki? Tu nie chodzi o to żeby się czegoś bać, ale moim zdaniem lepiej jest się najpierw uczyć, stopniowo piąć się do góry. Spalił się jak Ferrara, a miał być Zidanem. Kariera trenerska może być przecież długa, po co mu było się tak spieszyć? Nie wiem i nie rozumiem. Druga sprawa, że za takim klubem stoją tysiące kibiców. Ja mam do nich jakiś szacunek i nieprzygotowany bym nie objął takiego klubu


Po meczu z Milanem Pirlo powinien wylecieć. Może efekt nowej miotły by zadziałał na tą drużynę, bo Pirlo na pewno nie. Ile to było zapowiedzi przed meczem, jaki on nie jest ważny, a jak się skończyło? Przecież tu nawet nie ma o czym gadać. Na każdej konferencji mamy to samo, zapowiedzi, że w kolejnym meczu pokażą naprawdę, że są Juventusem. To jak z grubasem, który codziennie sięga po pączka szepcząc sobie, że od jutra zacznie się odchudzać


FORZA JUVE!!!
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 18:15

dawid91 pisze:
11 maja 2021, 17:01
Decyzja Agnelliego, a Pirlo to co niedorozwój i swojego mózgu nie ma w tej kwestii?
Może i był inteligentny w graniu w piłkę, ale czy jest poza boiskiem to śmiem wątpić. Pierwszy klub i od razu tak wielki? Tu nie chodzi o to żeby się czegoś bać, ale moim zdaniem lepiej jest się najpierw uczyć, stopniowo piąć się do góry. Spalił się jak Ferrara, a miał być Zidanem. Kariera trenerska może być przecież długa, po co mu było się tak spieszyć? Nie wiem i nie rozumiem. Druga sprawa, że za takim klubem stoją tysiące kibiców. Ja mam do nich jakiś szacunek i nieprzygotowany bym nie objął takiego klubu
Mozg pewnie ma, swoje zdanie tez, ale jest tylko pracownikiem. I jego zdanie konczy sie tam, gdzie w gre wchodza zapiski kontraktu, zdanie AA itd. Pewnych rzeczy nie przeszkoczy, pewne musi pogodzic.

Bierzesz to pod uwage, ze w malych klubach bez funduszy zbudowac druzyne jest ciezko i jest duzo niewiadomych ? Czyli moze byc ciulaczka przez 5 - 10 lat i dopiero trafi na dobry projekt, ktory poza slowami prezesa, ze bedzie dobry, dostanie tez realnych transferow/wzmocnien. I kolejne 3 - 5 lat leci, pozniej awans do sredniaka, 3-5 kolejnych lat i dopiero klub z topu. Dlatego Pirlo, ktory w szatni nie jeden charakter spotkal i nie jedna reakcje trenera widzial, wie wiecej niz 99% ludzi na tym forum, a dostal propozycje z tych "nie do odrzucenia" ? AA mogl powiedziec : sluchaj Andrzej, jak nie wyjdzie to i tak zbierzesz umiejetnosci w u23, albo odejdziesz gdzie bedziesz chcial.

Nie rozumiem ludzi, ktorzy tutaj wykrzykuja hasla typu "ja bym tej oferty nie przyjal, ja bym ich lepiej ustawil czy nieprzygotowany bym takiego klubu nie objal" etc. Byles na studiach ? Jak byles nieprzygotowany na egzamin to przystapiles do niego czy podszedles do profesora i powiedziales, ze jestes nieprzygotowany ? Znam tylko jedna osobe, ktora nieprzygotowana nie przyjdzie. To ewenement. Dlatego nie dziwie sie, ze Pirlo oferte przyjal.
dawid91 pisze:
11 maja 2021, 17:01
Po meczu z Milanem Pirlo powinien wylecieć. Może efekt nowej miotły by zadziałał na tą drużynę, bo Pirlo na pewno nie. Ile to było zapowiedzi przed meczem, jaki on nie jest ważny, a jak się skończyło? Przecież tu nawet nie ma o czym gadać. Na każdej konferencji mamy to samo, zapowiedzi, że w kolejnym meczu pokażą naprawdę, że są Juventusem. To jak z grubasem, który codziennie sięga po pączka szepcząc sobie, że od jutra zacznie się odchudzać
A moze efekt nowej miotly by nie zadzialal bo i przy Sarrim nie zadzialal i przy Pirlo. Czy powinien wyleciec ? Mowi ci cos umowa gentelmenska ? Wiesz czym jest honor i dotrzymywanie danego slowa ? Mysle, ze Pirlo mial watpliwosci czy przyjac taka oferte ale na pewno dostal tez jakies zapewnienie, moze takie, ze do konca sezonu nie zostanie zwolniony jesli np bedzie w walce o LM. A w niej dalej uczestniczy. Jednak to tylko moje przypuszczenie. Humory kibicow nie sa tutaj najwazniejsze. I ich zdanie.

Pirlo nie mowi, ze w kolejnym meczu pokaza naprawde ze sa Juventusem, tylko ze ma nadzieje, wierzy w to itp. Nie ze zagramy, ze tak bedzie, tylko ze bedziemy probowac. To bardziej tryb przypuszczajacy, majacy zachecic pilkarzy, pokazac, ze wierzy sie w powierzona grupe, sa w nich zawarte slowa - klucze, ktore maja trafic do glow. To nie tryb rozkazujacy czy oznajmiajacy. To tez populizm. A to ze pilkarze g*wno sobie z tego robia to juz inna bajka. Akurat styl wypowiedzi Pirlo nie jest bufonowaty.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 18:36

To że Pirlo przyjął ofertę od Agnellego mnie nie dziwi. Ja mam pretensje do Pirlo o to jak zarządza składem. Zaczynając od ustawienia 4-4-2/3-4-1-2 które nie pasuje do zawodników, a dodatkowo kilku piłkarzy gra na dziwnych dla siebie pozycjach. Poprzez swoje decyzje taktyczne, mentalnie zniszczył Kulusevskiego, McKenniego i Bentancura. Pirlo jakby nie widział potrzeby gry na obieg, piłkarze na skrzydłach są pozostawieni sami sobie. Ubóstwo taktyczne aż razi w oczy. Moim zdaniem Pirlo poczynił ogromne szkody wielu zawodnikom i samemu klubowi. Trzeba z tym skończyć


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 19:12

jeshu pisze:
11 maja 2021, 18:15
Bierzesz to pod uwage, ze w malych klubach bez funduszy zbudowac druzyne jest ciezko i jest duzo niewiadomych ? Czyli moze byc ciulaczka przez 5 - 10 lat i dopiero trafi na dobry projekt, ktory poza slowami prezesa, ze bedzie dobry, dostanie tez realnych transferow/wzmocnien. I kolejne 3 - 5 lat leci, pozniej awans do sredniaka, 3-5 kolejnych lat i dopiero klub z topu. Dlatego Pirlo, ktory w szatni nie jeden charakter spotkal i nie jedna reakcje trenera widzial, wie wiecej niz 99% ludzi na tym forum, a dostal propozycje z tych "nie do odrzucenia" ?
Jak widać, w klubie z jakby nie było topowymi zawodnikami też jest ciężko zbudować drużynę, a Pirlo przez cały sezon nie zbudował nic, co więcej, zdemolował nawet to, co jeszcze jako-tako stało po Sarrim.

Sorry, ale jeśli Pirlo do kursu trenerskiego podszedł z takim przekonaniem, że będzie trenował same topowe drużyny, to jest strasznie naiwny i po prostu nie nadaje się na trenera. Jest w ogóle jakikolwiek szkoleniowiec, który z miejsca objął liczącą się drużynę seniorów? Nawet Inzaghi, który całą trenerską karierę spędził w Lazio, przez pierwsze kilka lat trenował juniorów. Zidane, Guardiola, Klopp? Nikt od razu nie wygrał mistrzostwa i Ligi Mistrzów po zakończeniu kursu trenerskiego. Nawet Xavi, który jest o rok młodszy od Pirlo, trenerskie doświadczenie w Al-Sadd. I mimo że cała Europa ma katarską ligę w poważaniu, to praca Hiszpana nie uchodzi uwadze na starym kontynencie i pewnie Xavi lada chwila będzie szlifował swój trenerski talent w La Lidze. W małych klubach bez funduszy oczekiwania są adekwatne do możliwości i tam nikt by nie miał do Pirlo pretensji po 0:3 z Milanem pewnie.

Kurde, to nie jest FM, gdzie po stworzeniu profilu można sobie wybrać ulubiony zespół i w razie czego wczytywać mecze po porażkach. Ja zresztą nie mam do Pirlo pretensji o to, że przyjął ofertę Agnellego, jakieś komplikacje w pierwszej części sezonu też były wliczone w ten ruch. Najgorsze jest to, że zespół się nie rozwija, a wręcz przeciwnie - notuje regres, Pirlo w ogóle nie reaguje i tylko, za przeproszeniem, pieprzy co mecz te swoje wzniosłe hasła. Niby mówi, że bierze odpowiedzialność za wyniki zespołu, że jest ciężej niż myślał, ale czy widzimy jakąś odmianę w kolejnych spotkaniach? No nie. Ciągle to samo, w kółko to samo. Wielki mi filozof futbolu. Powiem szczerze, to, co się dzieje teraz, boli moje kibicowskie serducho, bo już nawet nie chodzi tylko o klub, ale też o Pirlo, który był absolutnie jednym z moich ulubionych zawodników. A teraz konsekwentnie niszczy swój piłkarski pomnik.

Zresztą, jeśli Pirlo naprawdę okaże się utalentowanym trenerem, to jego droga na szczyt wcale nie musi zajmować 10-15 lat. Gattuso radzi sobie całkiem nieźle w Napoli, ale wcześniej trochę się odbił od Milanu i to nawet mimo tego, że miał już za sobą pierwsze szlify w Sion i Palermo. Pippo Inzaghi, który nie tak dawno ograł Andrzeja ze swoim Benevento, najpierw zanotował katastrofę w Milanie, gdy rzucono go na głęboką wodę (mimo że i tak przez dwa lata wcześniej trenował Primaverę rossonerich) i od kilku lat zdobywa doświadczenie w drużynach takich jak Venezia, Bologna i Benevento - podejrzewam, że to wystarczy, by w niedalekiej przyszłości był ciekawą opcją dla drużyn pokroju Violi. Był jeszcze Seedorf, który też z miejsca awansował na trenera Milanu, ale jego dalsze przygody trenerskie po prostu pominę. Zmierzam do tego, że naprawdę chyba nigdy się nie zdarza, by ktoś z miejsca okazał się super trenerem i jeśli Pirlo myślał, że po otrzymaniu papierka od FIFA pozjadał wszystkie rozumy i będzie trenował tylko wielkie drużyny, to faktycznie, niech da sobie spokój. Trenerskie kariery Gattuso i Inzaghiego powinny być dla niego przykładami.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 19:38

@vitoo ja to rozumiem, tylko nie rozumiem ludzi, ktorzy oklamuja nas i siebie, ze by takiej oferty nie przyjeli. A to, ze AA postawil na Pirlo - to sie nazywa ryzyko. Przez prawie 10 lat bylo dobrze, ale chcial czegos wiecej. Zaryzykowal - srednio sie to udalo, po sezonie beda wyciagac wnioski. Moze i dobra bylaby zmiana trenera 1/2/5 miesiecy temu. Nie wiem tego, to oni zarzadzaja i za to odpowiadaja. Nie ma pewnika, ze po przyjsciu Tuchela zaczelibysmy grac jak Chelsea, choc i przyklad Chelsea nie jest wysmienitym, bo z Porto wcale lepsi nie byli. Ale to inna kadra, inna liga, etc. Moze AA zrobi to samo co Roman z Lampartem ? I wtedy przyjdzie gwiazda trenerska i zmieni sie cale to kiepskie przedstawienie. Czas pokaze, cierpliwosci i spokoju :-)
Ja wiem, ze przyjeta sciezka rozwoju wyglada w skrocie "od zera do bohatera". Ale moze AA chcial rewolucji i wszyscy pilkarze do wymiany a trener, ktory w sezonach tym i nastepnych ma na to czas aby zrobyc potrzebne doswiadczenie.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 20:29

@jeshu
Ty tak na poważnie? Pirlo był zawodowym piłkarzem, klasy światowej. Jeśli wydawało mu się, że po kursie trenerskim może konkurować na tym poziomie to dobrze o nim nie świadczy, delikatnie mówiąc. Nikt tu nikogo nie okłamuje, wielu dwa razy by się zastanowiło przed przyjęciem na siebie bagażu 9 mistrzostw z rzędu i oczekiwań z tym związanych, przy, powiedzmy sobie, średnio topowym składzie. Ryzyko to sobie Janusz pod sklepem może podjąć, kupując zdrapkę zamiast browara i mieć nadzieję, że wygra na dwa, na tym poziomie podejmując takie decyzje trzeba się liczyć z konsekwencjami, a to nie jeden błąd, tylko kolejny.

Nie ma pewnika, ze po przyjsciu Tuchela zaczelibysmy grac jak Chelsea, choc i przyklad Chelsea nie jest wysmienitym, bo z Porto wcale lepsi nie byli. Ale to inna kadra, inna liga, etc.
:| :| :| Pewnik jest taki, że nie byłoby takiego burdelu jak teraz.

Przez prawie 10 lat bylo dobrze, ale chcial czegos wiecej.
Hibernowałeś? Ostatnie dwa sezony to już równia pochyła, sportowo, ekonomicznie, na szczeblu administracji. Przedostatni Maxa był już zapowiedzią, że trzeba działać.

Ale moze AA chcial rewolucji i wszyscy pilkarze do wymiany a trener, ktory w sezonach tym i nastepnych ma na to czas aby zrobyc potrzebne doswiadczenie.
:D :D :D Tak, zainwestowaliśmy w DeLigta, Demirala, Chiese, trzymamy Ronaldo bo kilka sezonów spisaliśmy na straty :laugh:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 20:55

Volto pisze:
11 maja 2021, 20:29
Ty tak na poważnie? Pirlo był zawodowym piłkarzem, klasy światowej. Jeśli wydawało mu się, że po kursie trenerskim może konkurować na tym poziomie to dobrze o nim nie świadczy, delikatnie mówiąc. Nikt tu nikogo nie okłamuje, wielu dwa razy by się zastanowiło przed przyjęciem na siebie bagażu 9 mistrzostw z rzędu i oczekiwań z tym związanych, przy, powiedzmy sobie, średnio topowym składzie. Ryzyko to sobie Janusz pod sklepem może podjąć, kupując zdrapkę zamiast browara i mieć nadzieję, że wygra na dwa, na tym poziomie podejmując takie decyzje trzeba się liczyć z konsekwencjami, a to nie jeden błąd, tylko kolejny.
Skoro tak uwazasz ... Wydaje mi sie jednak ze dla AA twoje zdanie jest tak wazne, jak dla mnie Janusza spod sklepu :-)
Chyba nie trzeba byc geniuszem, zeby domyslic sie ze przy zatrudnieniu Pirlo bedzie wiele bledow. Kibice mieli oczekiwania, AA mial swoje i to on decyduje. Historia nie gra, wiadomo bylo ze kiedys sie seria skonczy, a od 3-4 sezonow gralismy piach. Moje oczekiwania po kolejnym scudetto nie zwrosly, a wrecz diametralnie zmalaly, bo nie bylem slepy i widzialem ze druzyna gra coraz slabiej. Wiec moje zale sa mniejsze niz twoje, bo inne mielismy oczekiwania ;-)
Volto pisze:
11 maja 2021, 20:29
:| :| :| Pewnik jest taki, że nie byłoby takiego burdelu jak teraz.
Mozesz w jakikolwiek sposob to udowodnic czy Twoje domysly sa takie samo mocne jak i moje ?
EDIT: No tak. W sumie to pewne, bo jakby komus innemu nie poszlo to burdel bylby nadal, ale inny. Masz racje :-)
Volto pisze:
11 maja 2021, 20:29
Hibernowałeś? Ostatnie dwa sezony to już równia pochyła, sportowo, ekonomicznie, na szczeblu administracji. Przedostatni Maxa był już zapowiedzią, że trzeba działać.
Dla mnie ze 4 sezony jak nie dalej. Wiec nie winie za to Pirlo.
Volto pisze:
11 maja 2021, 20:29
:D :D :D Tak, zainwestowaliśmy w DeLigta, Demirala, Chiese, trzymamy Ronaldo bo kilka sezonów spisaliśmy na straty :laugh:
Pierwsza trojka potwierdza to, ze budujemy sklad na lata. Cr to temat rzeka, spisujemy na straty tamto, bo projekt z nim na czele nie wyszedl wiec sie z niego probujemy wycofac przez brak LM :prochno: (zart z LM). Po prostu widac, ze budujemy cos od nowa, od podstaw, a ze jest CR to nie jest decyzja sprzed roku itd...

TRZYMAMY RONALDO ? A to jest ktokolwiek chetny placic mu takie pieniadze po covidseason ? Oby sie znalazl taki naiwniak ...


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 21:14

@jeshu
Dla mnie ze 4 sezony jak nie dalej. Wiec nie winie za to Pirlo.

Dopiero pisałeś, że przez 10 lat było dobrze, to jak to jest? No i skoro nie winisz Pirlo za to co odp... ...robi, to nasza dyskusja nawet sensu nie ma. Inni już z dziesięć razy bardzo rozwlekle, szczegółowo wypunktowali naszego, nazwijmy to umownie - trenera.

Nie mogę udowodnić, że Tuchel byłby lepszy od Pirlo. Tak jak nie mogę udowodnić, że w formule MMA Błachowicz pokonał by Małysza, myślę, że skalę porównania zachowałem. No, ale jeśli masz jakieś wątpliwości, że obecny trener Chelsea nie poradził by sobie lepiej - masz takie prawo.

Co do Ronaldo, to kto pozwolił mu dać takie pieniądze???

Wybielanie zarządu i Pirlo nie ma sensu, wszyscy widzą jaki kolor ma to g... ta kupa :read: .


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 21:42

@Volto mozna powiedziec ze bylo dobrze bo byly sukcesy. Gra wygladala jak wygladala. Nie wiem, moze zle to napisalem, ale chodzilo mi o to, ze nie mozna winic za wszystko Pirlo. Jego zatrudnienie bylo ryzykiem, za ktore odpowiada AA i chwala mu za to ze probowal czegos niekonwencjonalnego. Nie wyszlo - trudno. Ja bylem tego ciekawy i dzieki temu ogladalem w tym sezonie wiecej meczy SA niz za Maxa. Za Maxa ogladalo sie ich beznadziejnie, bez emocji. Tutaj przynajmniej dochodzila moja ciekawosc i nieprzewidywalnosc. Gdybysmy w tym sezonie wygrali 3 mecze wiecej dzieki szeroko pojetemu szczesciu , ktore za Maxa mielismy, to obecnie mielibysmy 2 miejsce ( a uwazam ze przez caly obecny sezon mielismy jedna wygrana dzieki szczesciu) . Tragedii wg mnie nie bylo, biorac pod uwage Pirlo, duzo nowych, mlodych graczy, CR ktory nie potrafi pociagnac jednego meczu na 10, brak okresu przygotowawczego, liczba kontuzji, sraczke i Covid .... No bo czy jest ktos w stanie wymienic pierwsza 11 sezonu, ktora Pirlo "faworyzowal" ? Bo jak dla mnie to wiekszosc zmian byla podyktowana losem, a nie checiami Andrei P. Nie pamietam, ale chyba na weszlo byl artykul, gdzie pisali ze gralismy w 10 meczach 8 kombinacjami w samej obronie? (liczby z pamieci ale chodzi o to ze praktycznie na kazdy mecz byly wymuszone zmiany na SO).

Gramy slabo czyli od kilku ladnych lat nic sie nie zmienilo. Wczesniej nie mielismy rywala w SA i mielismy duzo szczescia.

A rozmowa o Tuchelu jest super. Przejsc do SA i do teamu, gdzie caly swiat widzi, ze na wielu plaszczyznach sa problemy - pewnie mokry sen zarowno Tuchela jak i Guardioli czy Kloppa XD Porownanie tego z Malyszem i Blachowiczem .. no wiesz .. Pirlo mial troche wspolnego z fubtolem, Adas chyba na muche nie podniosl reki... smieszne, fajne ale daleko od.

A skoro ten Tuchel taki doskonaly (nie twierdze ze jest slaby ale stwierdziles ze ogarnalby ten burdel) to powiedz mi czemu nie zdystansowal poteznej ligi francuskiej, bedac trenerem p$g, majac Mbappe Neymara i inne tuzy, zespol w wiekszosci od lat grajacy ze soba ?


ODPOWIEDZ