Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 22:49

@AdiJuve
Mam podobne zdanie i na ten moment byłbym zwolennikiem zatrudnienia Jardima (ewentualnie Gasperiniego jeśli koniecznie trenerem Juve musi być Włoch). Problem w tym, że dobry moment na zakontraktowanie Jardima był tuż po zwolnieniu Sarriego, gdy drużyna nie była tak rozbita jak to ma miejsce obecnie. Natomiast co do Gianpiero, to jeśli Atalanta załapie się do LM, to niestety nie opuści on Bergamo na rzecz Turynu, a za rok czy dwa obejmie reprezentację Italii jako ukoronowanie swojej kariery.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 23:10

Volto pisze:
27 kwietnia 2021, 20:45
Dajcie sobie spokój. Można trenerów lubić/nie lubić, ich styl etc. jednakże tłumaczenie dwóch finałów LM szczęściem... Olaboga... Jakoś nie pamięta nikt, że właśnie Max miał pecha. Trafił na kosmiczną Barcelonę i Real dekady, moim zdaniem - od tych finałów - nigdy nie mieli lepszej drużyny, to jest szczęście??? W swym zacietrzewieniu nie widzicie nic poza czubkiem swojego nosa. Moja racja jest prawdziwsza bo jest moja. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że Max to super-opcja (Realu w rewanżu to mu nawet na łożu śmierci nie zapomnę), ale na chwilę obecną REALNEJ lepszej opcji brak. Jeśli ktoś myśli, że nagle AA zmieni swe postępowanie i ściągnie kogoś z zagranicy - :snack: aha... W sytuacji kryzysowej zwracamy się ku sprawdzonym rozwiązaniom - Max taką jest. Nie idealną, ale nawet z tym składem wyjaśni Conte bez problemu (lub 'szczęśliwie' - jak ktoś woli).
Masz kolego problemy ze zrozumieniem. Mowimy tutaj o szczesciu ze DOTARLISMY do finalu. Gdzie druzyna zlozona z dobrych grajkow i w dobrej formie pokazala nam miejsce w szeregu.

Pechem Maxa bylo ze trafilismy w finale na zaje*ste druzyny xD


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 07:35

Bądźmy szczerzy - Juve kadrowe aż takie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie było, żeby być faworytem LM. Poza tym - największą bolączką Juve jest to ( finały LM dobitnie to pokazały), że my nie potrafimy grać z kontry. Pamiętacie bramkę na 2:1 z finale z Barceloną? Kontra 5(B) na 3(J). Bramka na 3:1? Kontra Barcelony. Tamten finał LM był w zasięgu, pod warunkiem - nauczenia się gry z kontry.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 07:54

Sam byłem zwolennikiem ruszenia tego "betonu" który graliśmy, za Allegriego czy bez chemii z Sarrim i pomyślałem ok, zróbmy odmłodzenie składu, dajmy im czas niech się rozwijają, ale pomimo że sam jestem bardzo cierpliwy i już tak nie emocjonuję się tym bardzo, to Allegriego biorę z pocałowaniem ręki. Bo "dajmy im czas" może oznaczać jeszcze 2 sezony wtopy bo jednak młodzi nie wypalą, a Serie A nigdy dla młodych nie była łatwa, a po w sumie 3 sezonach wtop stracimy mocny fundament finansowy i pozycję lidera we Włoszech. Ja na to nie jestem gotów, nie wiem jak Wy czy bylibyście w stanie zaryzykować upadek Juve, a na szali położyć młodą dynamiczną drużynę, jak procentowo to może wyglądać 50% vs 50%.

Ja biorę Allegriego i mówię "panie ratuj odmładzamy powoli drużynę i masz wolną rękę".


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 08:16

marcinek pisze:
28 kwietnia 2021, 07:54
Sam byłem zwolennikiem ruszenia tego "betonu" który graliśmy, za Allegriego czy bez chemii z Sarrim i pomyślałem ok, zróbmy odmłodzenie składu, dajmy im czas niech się rozwijają, ale pomimo że sam jestem bardzo cierpliwy i już tak nie emocjonuję się tym bardzo, to Allegriego biorę z pocałowaniem ręki. Bo "dajmy im czas" może oznaczać jeszcze 2 sezony wtopy bo jednak młodzi nie wypalą, a Serie A nigdy dla młodych nie była łatwa, a po w sumie 3 sezonach wtop stracimy mocny fundament finansowy i pozycję lidera we Włoszech. Ja na to nie jestem gotów, nie wiem jak Wy czy bylibyście w stanie zaryzykować upadek Juve, a na szali położyć młodą dynamiczną drużynę, jak procentowo to może wyglądać 50% vs 50%.

Ja biorę Allegriego i mówię "panie ratuj odmładzamy powoli drużynę i masz wolną rękę".
A ja jestem za <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> całej starej gwardi + mięczaków i danie szansy De Zerbiemu, Inzaghiemu albo Sinisy M. na zbudowanie młodej głodnej ofensywnej piłki drużyny.


Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 10:03

Poprostu pisze:
28 kwietnia 2021, 08:16
marcinek pisze:
28 kwietnia 2021, 07:54
Sam byłem zwolennikiem ruszenia tego "betonu" który graliśmy, za Allegriego czy bez chemii z Sarrim i pomyślałem ok, zróbmy odmłodzenie składu, dajmy im czas niech się rozwijają, ale pomimo że sam jestem bardzo cierpliwy i już tak nie emocjonuję się tym bardzo, to Allegriego biorę z pocałowaniem ręki. Bo "dajmy im czas" może oznaczać jeszcze 2 sezony wtopy bo jednak młodzi nie wypalą, a Serie A nigdy dla młodych nie była łatwa, a po w sumie 3 sezonach wtop stracimy mocny fundament finansowy i pozycję lidera we Włoszech. Ja na to nie jestem gotów, nie wiem jak Wy czy bylibyście w stanie zaryzykować upadek Juve, a na szali położyć młodą dynamiczną drużynę, jak procentowo to może wyglądać 50% vs 50%.

Ja biorę Allegriego i mówię "panie ratuj odmładzamy powoli drużynę i masz wolną rękę".
A ja jestem za <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> całej starej gwardi + mięczaków i danie szansy De Zerbiemu, Inzaghiemu albo Sinisy M. na zbudowanie młodej głodnej ofensywnej piłki drużyny.
O to to, plus trener spoza Włoch, bez włoskiej mentalności szkoleniowej. Przebudowa składu (odpalenie takich kasztanów jak Bentancur, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mentalnych jak Dybala i egoistów jak CR7) to powinien być priorytet na najbliższe okienka transferowe. Chętnie bym zobaczył takiego Flicka. Potencjalne zatrudnienie Allegriego to rozpaczliwa próba ratowania syt. i celowania w nast. sezonie tylko w mistrzostwo (a wszystko ponad to - będzie bonusem). Nie obraziłbym się na powrót Maxa, uważam go za świetnego trenera, ale jego cykl się zwyczajnie skończył. Allegri to nie Ferguson.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 10:13

Najlepsze co by nam się mogło zdarzyć to wygranie przez Pep'a wszystkiego i jego odejście z City.

Guardiola,Klopp,Flick.
Jak nie oni to Allegri. ; )


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 10:46

Tuttosport ciśnie, że powrót Maxa jest przesądzony a na VS chodzi info, że Lippi ma wrócić ale nie wiem w jakiej roli.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 10:56

MRN pisze:
28 kwietnia 2021, 10:46
Tuttosport ciśnie, że powrót Maxa jest przesądzony a na VS chodzi info, że Lippi ma wrócić ale nie wiem w jakiej roli.
Kiedyś była plotka, że Lippi miałby być takim jakby kierownikiem drużyny co w praktyce miało znaczyć, że miałby pomagać Pirlo. Pomagać rozwiązywać problemy na boisku i w szatni oraz doradzać w kwestiach taktyki itp. Co by nie było Lippi to autorytet we Włoszech i to konkretny. Możliwe, że byłoby to coś bardzo podobnego. Tylko pytanie czy serio mu się chce? Lippi ma 73 lata.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 11:13

Z całym szacunkiem, ale miejsce takiego autorytetu jak Lippi powinno być w studiu telewizyjnym. Prawda jest taka, że Lippi ma 73 lata, a od siedmiu jest poza poważną piłką. Jego nazwisko to oczywiście symbol, ale mam wrażenie, że byłby to jedynie chwyt na urobienie kibiców, a nie realna próba poprawy sytuacji. W ogóle koncepcja takiej konstrukcji jest absurdalna, bo zakłada, że klub widzi, że Pirlo sobie nie radzi, jest niesamodzielny, ale zamiast go z tego powodu wywalić, obstawi go ludźmi mądrzejszymi od niego, którzy w razie czego odwalą za niego robotę, a on może z czasem ogarnie temat. Takie coś może sprawdza się w rodzinnych biznesach jak ojciec przyucza syna do zawodu, ale nie w klubie piłkarskim na tym poziomie.


Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 11:14

Michael_M pisze:
28 kwietnia 2021, 10:56
MRN pisze:
28 kwietnia 2021, 10:46
Tuttosport ciśnie, że powrót Maxa jest przesądzony a na VS chodzi info, że Lippi ma wrócić ale nie wiem w jakiej roli.
Kiedyś była plotka, że Lippi miałby być takim jakby kierownikiem drużyny co w praktyce miało znaczyć, że miałby pomagać Pirlo. Pomagać rozwiązywać problemy na boisku i w szatni oraz doradzać w kwestiach taktyki itp. Co by nie było Lippi to autorytet we Włoszech i to konkretny. Możliwe, że byłoby to coś bardzo podobnego. Tylko pytanie czy serio mu się chce? Lippi ma 73 lata.
Pecunia non olet, jak mawiali Rzymianie ("pieniądz nie śmierdzi"). Być może czuje się na siłach, chce dodatkowo zarobić i nudzi się na emeryturze, kto go tam wie :cooler:


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 11:33

B@rt pisze:
28 kwietnia 2021, 11:13
Z całym szacunkiem, ale miejsce takiego autorytetu jak Lippi powinno być w studiu telewizyjnym. Prawda jest taka, że Lippi ma 73 lata, a od siedmiu jest poza poważną piłką. Jego nazwisko to oczywiście symbol, ale mam wrażenie, że byłby to jedynie chwyt na urobienie kibiców, a nie realna próba poprawy sytuacji. W ogóle koncepcja takiej konstrukcji jest absurdalna, bo zakłada, że klub widzi, że Pirlo sobie nie radzi, jest niesamodzielny, ale zamiast go z tego powodu wywalić, obstawi go ludźmi mądrzejszymi od niego, którzy w razie czego odwalą za niego robotę, a on może z czasem ogarnie temat. Takie coś może sprawdza się w rodzinnych biznesach jak ojciec przyucza syna do zawodu, ale nie w klubie piłkarskim na tym poziomie.
To fakt tylko, że większość trenerów miała z reguły standardową ścieżkę rozwoju. Grał jako zawodnik, potem jakiś mały klubik lub trener drużyny rezerw czy młodzików i potem w miarę postępów coraz lepsza drużyna i lepsza. Sytuacja zmusiła nas do wybrania innego rozwiązania. Nie było żadnego dostępnego trenera z TOPu na naszą kieszeń itp
Ja sam się zdziwiłem wiedząc, że Sarri i tak odejdzie to czemu nie chcieli ściągnąć Carrery? Związany z nami. Był asystentem u Conte zarówno w klubie jak i w kadrze, a dodatkowo wygrał coś poza Włochami. Mistrzostwo ligi rosyjskiej.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 11:52

Michael_M pisze:
28 kwietnia 2021, 11:33
To fakt tylko, że większość trenerów miała z reguły standardową ścieżkę rozwoju. Grał jako zawodnik, potem jakiś mały klubik lub trener drużyny rezerw czy młodzików i potem w miarę postępów coraz lepsza drużyna i lepsza. Sytuacja zmusiła nas do wybrania innego rozwiązania. Nie było żadnego dostępnego trenera z TOPu na naszą kieszeń itp
Ja sam się zdziwiłem wiedząc, że Sarri i tak odejdzie to czemu nie chcieli ściągnąć Carrery? Związany z nami. Był asystentem u Conte zarówno w klubie jak i w kadrze, a dodatkowo wygrał coś poza Włochami. Mistrzostwo ligi rosyjskiej.
No właśnie, czyli jednak jakieś inne opcje były. Kiedyś sprawdziłem tabelę zarobków trenerów Serie A i Pirlo był tam bodajże na siódmym miejscu. Jako totalny żółtodziób zarabia więcej niż 13 trenerów z doświadczeniem. Czyli jednak można było w mniej więcej tych samych pieniądzach zatrudnić kogoś, kto ma o tym zawodzie jakiekolwiek pojęcie. A że Agnelli uparł się na Pirlo to już jego odpowiedzialność. Sam co prawda nie byłem zwolennikiem zwalniania Sarriego właśnie dlatego, że spodziewałem się ruchu typu Mihajlović, ale zaakceptowałbym go z pocałowaniem ręki, gdyby jako alternatywę dano mi debiutanta bez papierów, bo tego w ogóle nie brałem pod uwagę.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 12:35

Asystent Maxa znalazł sobie nowe hobby.



Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 12:51

Kogo/co i dlaczego posuwa ta zebra?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ