Nowy Trener?

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 23:00

Zidane już tu był, przyglądał się drużynie i podziękował po tym co zobaczył. Następnie wrócił do Realu.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 08:37

@Maly
My zwyczajnie nie mamy zawodników do szybkiej i kombinacyjnej gry (tylko błagam nie wypisuj mi tu nic o tym, że to wina Allegriego). Nawet po wczorajszym spotkaniu Real-Liverpool (które może nie stało na najwyższym poziomie) widać było momentami jak chodzi piłka pomiędzy piłkarzami z Madrytu. Ich wychodzenie spod pressingu rywala czy klepka na jeden kontakt, a potem długie, dokładne podanie i stworzenie groźnej sytuacji pod bramką przeciwnika, to poziom jakiego Juventus nie osiągnie nigdy. Tam można zauważyć zrozumienie między piłkarzami, gdyż wielu z nich grało ze sobą już w RM Castilla, gdy u nas młodzi zawodnicy stanowią tylko kartę przetargową przy innych transferach czy też jedno ze źródeł finansowania klubu. Niby powstały wreszcie te drużyny rezerw U23, ale wiadomo, że na jakiekolwiek efekty tego projektu trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka dobrych lat, a ponadto musielibyśmy awansować do Serie B, bo niestety, ale przeskok między najwyższą klasą rozgrywkową a jej trzecim poziomem jest zbyt wielki, by mieć pożytek w pierwszym zespole z naszych młodzików. Zresztą całe nasze postępowanie z utalentowanymi, młodymi piłkarzami woła o pomstę do nieba, bo przykładowo po co było włączać takiego Fagiolego do szerokiej kadry skoro dostał jedynie szansę w jednym meczu Coppa Italia i 20 minut w Serie A. Już lepiej było go wypożyczyć za darmo do jakiejś ekipy z Serie B albo jakiegoś beniaminka typu Benevento w zamian za zapewnienie minimum iluś tam minut w sezonie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 09:30

Pewnie cię zaskoczę ale rezerwy Realu grają w 3 lidze tak jak i nasze ;)
Pisałem już to wiele razy, że nikt nie nauczy starego konia nowych sztuczek dlatego nie było Sarrismo ale to był trener, z którym po 2-3 latach byśmy tak grali bo jak widać skład jest wymieniany no ale zamiast tego mamy Pirlo, który może i wizję gry ma podobną ale jednak zerowe doświadczenie i wygląda jak Pan Żabka z Poranku Kojota, który naczytał się książek i wydaje mu się, że to wystarczy.
Czy to wina Maksa, że nie nauczył młodych gry z klepki tylko wpajał im swoją gównopiłkę w formacji 4-3-chaos? Nie no pewnie nie, pewnie to wina Conte ;) Pewnie Maks w ogóle nie nakreślał profili zawodników jakich potrzebuje tylko wpychali mu co im się wydawało, że będzie dobre. Jak pisałem już kiedyś - możecie w to wierzyć.

Wspomniany Real to jednak doskonały przykład - oni nie grają wielkiej piłki, którą zachwyca się pół świata. Nie grają tiki-taki, nie grają takiego pressingu jak Bayern ale tam każdy wie co ma robić. Nie licząc kilku zawodników to tam nie ma nawet jakiś wielkich gwiazd sprowadzanych za grubą kasę jak w City. Taki Asensio czy Lucas V. to przecież zwykli wyrobnicy w stylu Giaccheriniego zachowując proporcje. Nikt raczej nie dałby za nich nawet 30mln. Nacho to też żaden wielki obrońca a Vinicius jest wiecznym niespełnionym talentem, któremu ciągle czegoś brakuje. Mimo to oni wiedzą jak grać a każdy jak piszesz potrafi poklepać i grać szybko piłką. Identycznie było z Napoli Sarriego - brak wielkich nazwisk ale każdy potrafił podać z pierwszej piłki i wyjść na pozycję. Sarriego nie ma a widać, że oni nada to mają bo taki jest profil tych zawodników.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 10:06

Maly pisze:
07 kwietnia 2021, 09:30
Czy to wina Maksa, że nie nauczył młodych gry z klepki tylko wpajał im swoją gównopiłkę w formacji 4-3-chaos? Nie no pewnie nie, pewnie to wina Conte ;) Pewnie Maks w ogóle nie nakreślał profili zawodników jakich potrzebuje tylko wpychali mu co im się wydawało, że będzie dobre. Jak pisałem już kiedyś - możecie w to wierzyć.
Zapomniałeś napisać, że jeszcze to wina Mandzukicia. Uzupełniam za Ciebie.

Jesteś niereformowalny w swoim ślepym wyobrażeniu, mimo, że wielokrotnie Cię wyjaśniono na tym forum. Piszesz przesadzone brednie w tej kwestii, naznaczone Twoją nienawiścią do Allegriego.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 10:22

Maly mam wrażenie, ma w domu plakat Conte na ścianie i zanim wieczorem położy grzecznie rączki na kołderce to patrzy na Antosia i ostro daje sobie popalić pod kołderką. Szkoda, że już tutaj Makiavela nie ma, Maly i on pasowali do siebie.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 11:42

@Maly
Wcale mnie nie zaskoczyłeś, bo wiedziałem, że obecnie RM Castilla nie gra w Secunda Division, aczkolwiek zdarzało im się tam występować (podobnie jak i Barcelonie B). Zresztą znasz chyba włoskie realia i wiesz, że w Italii kluby wciąż mają awersję do dawania szansy młodzikom (i często jak trener ma do wyboru niezwykle utalentowanego 17/18 latka i ledwo poruszającego się weterana, to i tak szansę na grę otrzymuje ten drugi), a o młodych talentach to tam się mówiło o zawodnikach mających 24-25 lat na karku, gdzie wszędzie indzie są to już praktycznie ukształtowani piłkarze. Dlatego też łatwiej (przynajmniej jakiejś części) byłoby się przebić z Serie B niż z niższego szczebla. Ponadto lepiej abyśmy mieli własną drużynę na drugim poziomie rozgrywkowym, która będzie chociaż w małym stopniu, ale na oku trenera pierwszego zespołu i która zapewni im regularne występy niż rzucać naszych młodzianów po jakichś wypożyczeniach gdzie często okazuje się, że nawet tam nie grają i mają sezon w plecy. Zresztą i tak najlepszym wzorem do naśladowania w zakresie pracy z młodzieżą jest prawdopodobnie Ajax, ale oni mają nakreśloną wizję i skrupulatnie ją realizują, co potem przekłada się na wyniki pierwszego zespołu. Pamiętam jak większość cieszyła się, że w 1/4 LM trafiliśmy na ekipę z Amsterdamu (zapominając o tym, że to nie jest żadna przypadkowa i fuksiarska ekipa na tym poziomie, bo w fazie grupowej dwa razy zremisowali z Bayernem wcale nie będąc gorszymi od Bawarczyków, a potem wyeliminowali Real m.in. demolując ich 4:1). Zresztą tak widoczna jest kontynuacja zamysłu nawet po zmianie trenera, bo do finału LE dochodzili z Peterem Boszem, a po jego odejściu w Champions League świetnie prezentowali się z ten Hagiem na ławce, w którego drużynie w pierwszym składzie grało chyba z 6 czy 7 zawodników z tamtego finału LE przeciwko United.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 17:53

Ja rozumiem, że od obecnej gówno piłki, lepsza jest gówno piłka z trofeami, ale chyba wszyscy pamiętamy, że Allegrim jednak wszyscy byli już zmęczeni. To powinien być rozdział zamknięty, jego czas w Juve minął. Wszyscy chcieliśmy bardziej "Europejskiej" piłki, więc bądźmy tu konsekwentni i poszukajmy jednak kogoś innego.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 18:03

Juve_Forever_88 pisze:
07 kwietnia 2021, 10:06
Jesteś niereformowalny w swoim ślepym wyobrażeniu, mimo, że wielokrotnie Cię wyjaśniono na tym forum. Piszesz przesadzone brednie w tej kwestii, naznaczone Twoją nienawiścią do Allegriego.
Tzn w czym mnie forum wyjaśniło? W tym, że pisałem, że gramy gównopiłkę? Że Allegriego nie zatrudni żaden topowy klub bo nikt nie chce grać takiego szitu? Że Mandzukica nikt by nie chciał poza Allegrim? Że Pjanic tylko podaje do tyłu? Że Igła przepłacony? Że transfer Ronaldo sportowo się nie broni? ;) Nawet tu wyżej mnie kolega wyjaśnił w kwestii rozwijania zawodników przez Maksia - potwierdził, że nikogo nie rozwiną tylko tłumaczył to tym, że biedny taktyk z Toskanii trafił na samych patałachów a nie jak inni trenerzy, którym trafiają się perełki do szlifowania ;) Niestety dla ciebie najczęściej jest tak jak w moim podpisie tylko niektórzy jak ty nie chcą tego przyznać.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 21:44



MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 21:53

Ale czego to się spodziewać po takiej parówie ?


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 23:34

Jak słaby jest Pirlo, pokazał fakt ze dziś mocarne Porto z łatwością wyjaśniła Chelsea.

Chyba największa nadzieja w tym ze Pep zdobędzie LM i zakończy przygodę z City, lub wywala Kloppa cudem.

Ew. Pan Zidane.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 23:58

Adrian27th pisze:
07 kwietnia 2021, 23:34
Jak słaby jest Pirlo, pokazał fakt ze dziś mocarne Porto z łatwością wyjaśniła Chelsea.

Chyba największa nadzieja w tym ze Pep zdobędzie LM i zakończy przygodę z City, lub wywala Kloppa cudem.

Ew. Pan Zidane.
zejdz na ziemie XD Pep nigdy nie poszedl do nieulozonego zespolu, wiec teraz wierzysz ze chlop bedzie szukal czegos zupelnie innego ? Zwolnienie Kloppa - smiem watpic, tymbardziej w jego zatrudnienie przez Juventus. A obydwoch na pewno rajcuje sama mysl objecia posady w Juventusie, ktorego czekaja przynajmniej 1 - 2 chude ekonomicznie lata, gdzie panuje delikatny chaos na wielu plaszczyznach. Pewniaczki :prochno: No i kogo mialby Lpool zatrudnic w zamian ? Moze wymiana za Pirlo ? :prochno:

Co do Zidana - mysle ze to, co ostatnio powiedzial, moze i bedzie mialo potwierdzenie w rzeczywistosci ale nie w najblizszej przyszlosci. Tak mi sie wydaje, bo po co mu zamieniac Real na Juve w tym momencie ? Az takie ma ambicje ?

Tacy trenerzy sa realni do zatrudnienia w klubie o renomie Juventusu, ale nie w takim momencie projektu. No i z turynskim uwielbieniem do trenerow zza granicy ... na prawde w to wierzysz ?


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 07:54

@jeshu bardzo mądrze wyjaśnione wszystko w paru krótkich zdaniach :bravo:


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 08:07

Zidan nie potrafi zbudować drużyny od nowa więc odpada. Jeżeli dojdzie do zmiany trenera to przyjdzie Max. To jest wręcz pewne.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 10:23

Szkoda niechęci do zagranicznych trenerów. Również uważam, że postawią na Maxa, moim cichym marzeniem byłby DD po mistrzostwach, może zatęsknił za klubową piłką??? Jednakże wiem - marzenia.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
ODPOWIEDZ