Ciekawostki dotyczące Juventusu. Czyli pytania i odpowiedzi.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 lipca 2019, 22:08

jarmel pisze:A nie było tak, że zdjęli go ze wszystkich materiałów promocyjnych tylko do czasu aż przycichła sprawa z gwałtem?
Było tak. Wrócił jednak na chwilkę i zastąpiono go w menu głównym jakąś piłkarką, a na ekranie ładowania Neymarem, De Bruynem i Dybalą. A przypominam, że był główną twarzą tej gry od premiery do tych plotek o gwałt

@kacek_ - czytałem, że piłkarze Juventusu mają być tak jak do tej pory z normalnymi nazwiskami


FORZA JUVE!!!
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 07:42

Fifa ma wykupioną licencje Serie A a oprócz tego prawo związane z licencjami we Włoszech jest takie, że klub i tak może przehandlować swoją nazwę. Tak zrobił Juventus. Według mnie marketingowy strzał w kolano.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 07:54

Żaden ruch tego zarządu nie okazał się strzałem w kolano mimo, że każdy ruch był tak określany. Ty zaś wiesz lepiej od rzeszy speców od marketingu ?


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:19

MRN pisze:Żaden ruch tego zarządu nie okazał się strzałem w kolano mimo, że każdy ruch był tak określany. Ty zaś wiesz lepiej od rzeszy speców od marketingu ?
Tu jednak nie byłbym taki pewien. Fifa, w przeciwieństwie do pesa, dzięki kasie EA, jest o wiele bardziej rozpoznawalną marką, również dzięki licencjom lig a nie jakichś krzaków, jak to robi pes, więc jeśli nasi chcieli faktycznie coś ugrać marketingowo, mogli iść w deal z fifą.

Tymczasem pozostaną w pesie, w którego cisną chyba tylko hipsterzy, bo jak się na reddicie poczyta ich uwagi, to w zasadzie i fifa i pes są pełne bugów, problemów itd, więc tu nawet nie może chodzić o to, że wybraliśmy tę drugą grę dlatego, że jest lepsza.

Pozostanie mi liczyć na mod, który usunie to piemonte calcio :facepalm: i choćby w single przywróci juve. Still, mam też nadzieję, że deal nie będzie dłuższy niż rok, choć czytałem, że na trzy lata :(


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:26

Ja się tym nie przejmuję, uważam że to było analizowane i zarząd nie popełniłby błędu ot tak sobie. Będziemy mądrzejsi za jakiś czas ;)


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:58

Juventus jest wielokrotnie większą marką niż FIFA. Według tego artykułu na świecie jest 340 milionów fanów Juve. To gry piłkarskie są promowane przez wielkie kluby i piłkarzy, a nie odwrotnie.

Liga Mistrzów ma oglądalność dnia meczowego sięgającą 200 milionów (dane UEFA z 2014). Kolejne części FIFY notują sprzedaż na poziomie 20-25 milionów rocznie.

Jak już używamy argumentu zasięgów to wpadałoby sobie sprawdzić jak wygląda rzeczywistość, a nie co podpowiada wam wyobraźnia i opieranie się na niereprezentatywnych grupach.


Juve per sempre sara...!!!!
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:12

Sprawa co najmniej dziwna , FIFA rok w rok powiększa swoją przewagę nad PES , dodać do tego utratę licencji LM i LE na rzecz EA wielu się zastanawialo czy to nie poacztek konca Japończyków. PES 2019 sprzedał się aż o 42 % gorzej niż jego poprzednik w 2018 r , mowa tu tylko o wersji pudełkowej i rynku brytyjskim, ale można przyjąć że w innych krajach Europy nie wygląda to lepiej . Ciekawe jak to wygląda w Azji ? Może Japończycy obrali nowa taktykę po utracie licencji na europejskie puchary będą atakować licencję na kluby ?

Od strony ekonomicznej wieże w nasz zarząd bezgranicznie , ale dla mnie jako wieloletniego gracza w fifulca bardzo przykra wiadomość , przeszedłem chyba wszystkie platformy poczynając od swojego pierwszego kompa i Fify 97 ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:19

tylko, że z tych 20-25mln pewnie 15mln to dzieciaki z których rok rocznie z milion dopiero wybiera swój ulubiony klub... dwóch kolegów wyżej pisało że przez tę grę dziś kibicują Juventusowi, ja też mogę się dopisać do tej listy choć nie od Fify a od Sensible Soccer się zaczęło więc jak najbardziej ma to realne przełożenie na nowych kibiców bo przecież nie o istniejących chodzi

nie wiem, może to marginalna liczba a może ktoś przekalkulował, że dzięki samotności w PESie zgarniemy więcej młodych niż miałoby to miejsce z Fify gdzie rywalizowalibyśmy z innymi markami, albo sprzedaż PESa w chinach przebija sprzedaż Fify kilkakrotnie ale bez przesady z tym przyjmowaniem wszystkiego co robi zarząd bez słowa komentarza, to też ludzie i też się mylą


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:21

miczbi pisze:dla mnie jako wieloletniego gracza w fifulca bardzo przykra wiadomość , przeszedłem chyba wszystkie platformy poczynając od swojego pierwszego kompa i Fify 97 ;)
O to to. Teraz dochodzi powoli brak czasu, więc jednak wolę mieć immersive gameming ;) w postaci grania Juve jako Juve a nie krzakami jak to jest w postaci pesa i wgrywaniem jakichś modów, aby to to wyglądało.

Poza tym nie mówmy o porównywaniu marketingowego zasięgu juve w realu i w lm, a skupmy się na grach, gdzie fifa > pes pod tym względem, także dzięki licencji na LM etc.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:22

Przypominam też, że EA usunął CR7 w koszulce Juve z FIFA 19 co dla Juve było plaskaczem wizerunkowym więc ten ruch może być i pewnego rodzaju rewanżem. Decyzja sprawiła, że o Juve jest głośno i o to chodzi. Zarząd podjął dobrą decyzję.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:56

MRN pisze:Przypominam też, że EA usunął CR7 w koszulce Juve z FIFA 19 co dla Juve było plaskaczem wizerunkowym więc ten ruch może być i pewnego rodzaju rewanżem. Decyzja sprawiła, że o Juve jest głośno i o to chodzi. Zarząd podjął dobrą decyzję.
tej, zwróć uwagę, że ot tak bez niczego EA nie usunęła Ronaldo z coveru a przez fakt oskarżeń o gwałt, więc tu nie ma co się dziwić. A że to później ucichło a obecnie przynajmniej w części odeszło w zapomnienie, to już inna kwestia. z resztą juve też zrobiło średni fakap jeśli chodzi o wybrnięcie z tej sytuacji, wiec dla wszystkich dobrze, że to zamieciono pod dywan (well...).


miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 13:01

www.tabletowo.pl/pes-2020-wylaczna-lice ... adion/amp/

Powiem wam filmik robi wrażenie . Aż ma się ochotę zakupić tego PESA :D wynika z niego ze Pjanic zostanie ambasadrem gry ,natomiast w artykule napisali że CR7 prawdopodobnie będzie na okładce . Fajnie dla fanów PESA jest to że nasz zespół ,stadion itp zostaną dopracowane do perfekcji . Zostaliśmy dla nich produktem flagowym , a nie jednym z wielu . Zaraz ruszy gigantyczna kampania marketingową z nami w roli głównej i to pewnie kolejny powód dla ktorego sie z nimi związaliśmy . Mysle ze od strony ekonomicznej to będzie dobry ruch . Czas pokaże.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 13:44

A wszystko dlatego, że się zesrali i ściągnęli Cristiano z okładki.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 14:32

Super filmik :)


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 21:19

Wartość EA po utracie Juventusu na rzecz Konami spadła o 660mln funtów :shock:


ODPOWIEDZ