Ciekawostki dotyczące Juventusu. Czyli pytania i odpowiedzi.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
M.R.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2009
Posty: 406
Rejestracja: 18 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2013, 19:57

W tekście na portalu krotkapilka.pl znalazłem dziś artykuł dotyczący przydomków różnych drużyn w ligach europejskich. Oczywiście znalazło się tam również odniesienie do Juventusu i przydomka "Stara Dama":
"Kibice z Italii nie przywiązują się do jednej nazwy, zamiennie używają dwóch, a nawet więcej, czego najlepszym przykładem jest Juventus Turyn. Drużyna z miasta Fiata bywa określana mianem "Bianconerich", "Zebr", "Dziewczyny Włoch" ("La Fidanzata d'Italia") czy... "Garbusów". Najbardziej znanym przydomkiem Juve jest jednak "Stara Dama". Jedna z historii związanych z tym określeniem jest dość ciekawa. A mianowicie, dawno, dawno temu drużyna grała na własnym boisku w koszulkach, które dziwnie deformowały się na plecach. W efekcie piłkarze wyglądali tak, jakby mieli garby, co kibicom nasunęło skojarzenie ze staruszką, inaczej starą damą. To ironiczne określenie się przyjęło i obowiązuje do dziś."
Czy ktokolwiek z Was spotkał się kiedyś z takim wytłumaczeniem tego przydomka Juve? Zawsze byłem przekonany, że historia tego przydomka jest całkowicie inna.
Tu link do całego tekstu: http://krotkapilka.pl/artykul,mlot_na_k ... mkach,1541


"Miarą człowieka jest umiejętność zacentrowania. Zbudować dom, zasadzić drzewo czy spłodzić syna potrafi dziś każdy, ale tylko prawdziwy mężczyzna precyzyjnie dośrodkuje w pełnym biegu." Trener Piechniczek
Dżesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2012
Posty: 135
Rejestracja: 14 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2013, 19:34



Mało piszę, dużo czytam.
JuveLethal

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2003
Posty: 561
Rejestracja: 14 listopada 2003

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2013, 15:50



Chimenti strzela bramke, obejrzenie tego odmienilo moje zycie.


Donnie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2006
Posty: 688
Rejestracja: 17 września 2006

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2013, 14:21

Przeglądając historię Superpucharu Europy natrafiłem na informację, że w 1985 roku, gdy mierzyliśmy się z Evertonem, mecz został anulowany. Ktoś wie coś więcej na ten temat?


juven12

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 grudnia 2006
Posty: 22
Rejestracja: 25 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2013, 15:07

Chyba każdy kibic powinien o tym wiedzieć, aż dziwne, że o to pytasz.

Polecam poczytać o Heysel i późniejszych konsekwencjach.


Donnie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2006
Posty: 688
Rejestracja: 17 września 2006

Nieprzeczytany post 27 grudnia 2013, 16:15

juven12 pisze:Chyba każdy kibic powinien o tym wiedzieć, aż dziwne, że o to pytasz.

Polecam poczytać o Heysel i późniejszych konsekwencjach.
A, no jasne. Niemniej nie przypuszczałem, że tragedia mogła mieć tak daleko idące konsekwencje. W dzisiejszych czasach myślę, że UEFA jednak forsowałaby rozegranie meczu, przy zastosowaniu odpowiednich środków. Wyobrażacie sobie, żeby z powodu podobnej tragedii nie odbył się np finał LM? Przeniesiono by mecz i tyle, grać trzeba.

EDIT: Venomik, dzięki za konkretniejszą informację :-)


stf

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2009
Posty: 215
Rejestracja: 02 lutego 2009

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2013, 19:13

Nie wiedziałem gdzie wrzucać to wrzucam tutaj, proszę głosować na naszych!!! :) DO SIEGO 2014!!!

http://www.sport.pl/pilka/1,64946,15188 ... oxSportTxt


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2014, 10:28

Ktoś już kiedyś zapodawał coś podobnego i jeżeli powtarzam całą historię, to przepraszam, ale Juve ma takiego oto fana:

Poza tym, kogo zainteresuje osoba tego duchownego warto posłuchać innych jego (często dość stanowczych, może nawet kontrowersyjnych) wypowiedzi.


Jaskier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2009
Posty: 32
Rejestracja: 28 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2014, 19:30

A więc tak ludzie i ludziska , a przede wszystkim kibice Juve , wspomórzcie Miksera , jednego z naszych ludzi w jego poczynaniach w programie "żywyrap" . Chłop utalentowany , a przede wszystkim Juventino .
głosujcie na niego na http://www.cgm.pl/aktualnosci,34201,zyw ... ,news.html zaznaczając MIKSER

a to próbka jego umiejętności i jego freestyle (jego wykon od min 24.00 )


pozdrawiam
!!!FORZA JUVE !! :dance:


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2014, 22:22

Jaskier pisze:A więc tak ludzie i ludziska , a przede wszystkim kibice Juve , wspomórzcie Miksera , jednego z naszych ludzi w jego poczynaniach w programie "żywyrap" . Chłop utalentowany , a przede wszystkim Juventino .
głosujcie na niego na http://www.cgm.pl/aktualnosci,34201,zyw ... ,news.html zaznaczając MIKSER

a to próbka jego umiejętności i jego freestyle (jego wykon od min 24.00 )


pozdrawiam
!!!FORZA JUVE !! :dance:
Głos oddany ;) Słucham też cały czas jego nawijek z kanalu na yt, mega gość!


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2014, 22:39

Jaskier pisze: wspomórzcie
Bracie mój i miszczu kupię Ci słownik... :prochno:

Dobra głos poszedł :P


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
OG.LOOCK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2014
Posty: 1
Rejestracja: 09 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2014, 22:57

Człowiek bezbłedny ! głos oddany !!! Polecam i pozdrawiam Pana Miksera i Pana Jaskiera ! Dziękóweczka za pokazanie mi tego GENIUSZA . Freestyle kozak !

GŁOS ODDANY ! FORZA :!: :bravo: :bravo: :bravo:


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2014, 23:01

Jako, że to temat dotyczący ciekawostek Juve to mam pytanie do kogoś kto się dobrze zna na rzeczy: jak nazywa się spiker Juve na Juventus Stadium?


darasjuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2007
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2014, 23:50

Śledzę ŻywyRap od początku, więc głos na Miksera już dawno oddany ;) widzę, że JP ma niezłą siłę przebicia, momentalnie wskoczył na pierwsze miejsce :)


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2014, 23:52

Elo Vidal:) pisze:Jako, że to temat dotyczący ciekawostek Juve to mam pytanie do kogoś kto się dobrze zna na rzeczy: jak nazywa się spiker Juve na Juventus Stadium?
100% pewności nie dam, ale gdzieś kiedyś przewinęło mi się nazwisko Marco Dejana "Dj Nana".


ODPOWIEDZ