Ciekawostki dotyczące Juventusu. Czyli pytania i odpowiedzi.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
mephisto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2013
Posty: 85
Rejestracja: 25 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2014, 21:28

Nie wiedziałem, gdzie to wstawić, ale trzeba przyznać, że mega zabawna historia :D

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... Milan.html


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2014, 22:07

mephisto pisze:Nie wiedziałem, gdzie to wstawić, ale trzeba przyznać, że mega zabawna historia :D

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... Milan.html
Marco Verratti? :D


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
DeeJay

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2241
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2014, 22:34

M.R. pisze:W tekście na portalu krotkapilka.pl znalazłem dziś artykuł dotyczący przydomków różnych drużyn w ligach europejskich. Oczywiście znalazło się tam również odniesienie do Juventusu i przydomka "Stara Dama":
"Kibice z Italii nie przywiązują się do jednej nazwy, zamiennie używają dwóch, a nawet więcej, czego najlepszym przykładem jest Juventus Turyn. Drużyna z miasta Fiata bywa określana mianem "Bianconerich", "Zebr", "Dziewczyny Włoch" ("La Fidanzata d'Italia") czy... "Garbusów". Najbardziej znanym przydomkiem Juve jest jednak "Stara Dama". Jedna z historii związanych z tym określeniem jest dość ciekawa. A mianowicie, dawno, dawno temu drużyna grała na własnym boisku w koszulkach, które dziwnie deformowały się na plecach. W efekcie piłkarze wyglądali tak, jakby mieli garby, co kibicom nasunęło skojarzenie ze staruszką, inaczej starą damą. To ironiczne określenie się przyjęło i obowiązuje do dziś."
Czy ktokolwiek z Was spotkał się kiedyś z takim wytłumaczeniem tego przydomka Juve? Zawsze byłem przekonany, że historia tego przydomka jest całkowicie inna.
Tu link do całego tekstu: http://krotkapilka.pl/artykul,mlot_na_k ... mkach,1541
Trochę namieszali i połączyli dwie historie w jedną... "Deformujące się koszulki na plecach" w latach 50. są wytłumaczeniem przydomku "gobbi", czyli "garbaci". Był to z założenia obraźliwy przydomek, który Juventusowi nadali kibice drużyn przeciwnych, jednak z biegiem czasu fani Starej Damy sami tak zaczęli siebie nazywać.


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2014, 22:45

DeeJay pisze:.Trochę namieszali i połączyli dwie historie w jedną... "Deformujące się koszulki na plecach" w latach 50. są wytłumaczeniem przydomku "gobbi", czyli "garbaci". Był to z założenia obraźliwy przydomek, który Juventusowi nadali kibice drużyn przeciwnych, jednak z biegiem czasu fani Starej Damy sami tak zaczęli siebie nazywać.
A dziwisz się im jak w Juventusie można było spotkać piłkarzy pokroju Grygery lub De Ceglie :prochno:


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2014, 12:49

You are like Juventus... - ciekawe kto skojarzy ;)


Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 16:13

Ok- mam pytanie ciekawostke- kto jest najstarszym, żyjącym, byłym zawodnikiem Juve ?


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 04 lutego 2014, 22:13

Tasak pisze:Ok- mam pytanie ciekawostke- kto jest najstarszym, żyjącym, byłym zawodnikiem Juve ?
Któryś z Sentimentich?
EDIT:
Tak, dokładnie to chyba będzie Sentimenti IV, czyli Lucidio Sentimenti. 94 lata w tym roku skończy. Był nawet na otwarciu naszego stadionu:


Obrazek
Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2014, 13:44

Gooray pisze:
Tasak pisze:Ok- mam pytanie ciekawostke- kto jest najstarszym, żyjącym, byłym zawodnikiem Juve ?
Któryś z Sentimentich?
EDIT:
Tak, dokładnie to chyba będzie Sentimenti IV, czyli Lucidio Sentimenti. 94 lata w tym roku skończy. Był nawet na otwarciu naszego stadionu:
Nie :D
W ramach ciekawostki dodam, ze dostalem dzis telefon od waznej persony z JP, z poprawną odpowiedzią :D

Jak 2 dni nie padnie poprawna odpowiedz to podam rozwiazanie, do tego czasu czekam czy ktos sie wykaze :D


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 05 lutego 2014, 13:48

Tasak pisze:
Gooray pisze:
Tasak pisze:Ok- mam pytanie ciekawostke- kto jest najstarszym, żyjącym, byłym zawodnikiem Juve ?
Któryś z Sentimentich?
EDIT:
Tak, dokładnie to chyba będzie Sentimenti IV, czyli Lucidio Sentimenti. 94 lata w tym roku skończy. Był nawet na otwarciu naszego stadionu:
Nie :D
W ramach ciekawostki dodam, ze dostalem dzis telefon od waznej persony z JP, z poprawną odpowiedzią :D

Jak 2 dni nie padnie poprawna odpowiedz to podam rozwiazanie, do tego czasu czekam czy ktos sie wykaze :D
Co można wygrać? :P


Obrazek
Tasak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2005
Posty: 435
Rejestracja: 08 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 05 lutego 2014, 14:07

Uops, mozesz miec jednak racje, ja mialem informacje ze jest to Kincses Mihaly, rocznik 1918, i byla to informacja jaka uslyszalem na Wegrzech, ale wegierska i angielska wikipednia nic o dacie smierci nie mowi, ale juz wloska tak, po chwili grzebania faktycznie znalazlem ze rzeczony Pan umarl w '79



:bravo:


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 marca 2014, 14:36

Na stronie głównej pojawił się news o Buffonie, który w najbliższym meczu z Violą zrówna się w ilości występów z Zoffem. Znalazły się tam słowa:
Przygodę w której nie brakowało zwycięstw i porażek, błędów i wspaniałych parad, naznaczoną piekłem Calciopoli i późniejszym odrodzeniem.
O ile wspaniałych parad Buffona na YT można znaleźć na pęczki, o tyle ciekawi mnie, którą akcję podalibyście jako największy błąd naszego #1.


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2014, 14:40

Kimi pisze:Na stronie głównej pojawił się news o Buffonie, który w najbliższym meczu z Violą zrówna się w ilości występów z Zoffem. Znalazły się tam słowa:
Przygodę w której nie brakowało zwycięstw i porażek, błędów i wspaniałych parad, naznaczoną piekłem Calciopoli i późniejszym odrodzeniem.
O ile wspaniałych parad Buffona na YT można znaleźć na pęczki, o tyle ciekawi mnie, którą akcję podalibyście jako największy błąd naszego #1.
Sezon 2011/2012 3 kolejki przed końcem sezonu pamiętny mecz z Lecce i kiks Buffona. Chyba to był największy błąd Gigiego.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 15 marca 2014, 14:57

Największy, w sensie najbardziej spektakularny? Oprócz tego z Lecce do głowy przychodzi mi jeszcze to.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 15 marca 2014, 15:01

Ja z kolei pamiętam inny dość śmiesznie wyglądający błąd Buffona - do Gigiego ze skraju pola karnego lekko podawał Thuram, piłka przeleciała pod nogą naszej 1-ki i był gol, ale nie pamiętam wagi tego spotkania.

edit:
ooo, mówię właśnie o tym co wrzucił bendżi


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2014, 16:46

Zgadzam się zupełnie z przedmówcami :)
Błąd z lecce jest nie do przebicia, mógł nas kosztować utratę tytułu.


Obrazek
ODPOWIEDZ