Ciekawostki dotyczące Juventusu. Czyli pytania i odpowiedzi.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
el Pirlo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2012
Posty: 98
Rejestracja: 07 lipca 2012

Nieprzeczytany post 13 lipca 2013, 23:39

Wie ktoś z jakiego to jest meczu?


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lipca 2013, 11:00

el Pirlo pisze:Wie ktoś z jakiego to jest meczu?
Partita del cuore (mecz serce) z 18.05.2009. Było 6:6, w karnych 4:4.

Galeria zdjęć
Rajd Alexa do ściągnięcia
Karne do ściągnięcia


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2013, 23:07

Wiecie ze Bonucci jest naszym najwyższym obrońcą? mierzy 190 cm a zawsze myslalem ze to Chiellini jest najwyższy, ciekawe czemu? :think: a ma 186 cm, Barzagli tez 186 cm, Ogbonna 189 cm.


Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2013, 23:16

Bazyliszek pisze:Wiecie ze Bonucci jest naszym najwyższym obrońcą? mierzy 190 cm a zawsze myslalem ze to Chiellini jest najwyższy, ciekawe czemu? :think: a ma 186 cm, Barzagli tez 186 cm, Ogbonna 189 cm.
Może oglądanie meczów zamiast livescora zwiększy twoją spostrzegawczość.


Obrazek
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 14 lipca 2013, 23:17

Bazyliszek pisze:Wiecie ze Bonucci jest naszym najwyższym obrońcą? mierzy 190 cm a zawsze myslalem ze to Chiellini jest najwyższy, ciekawe czemu? :think: a ma 186 cm, Barzagli tez 186 cm, Ogbonna 189 cm.
Tak, tak wynika ze statystyk, i??
Obrone mamy wysoką, a jeżeli przyjdzie Kolarov (187cm) i bedzie gral Pogba(nawiazanie do Patricka Vieiry na srodku) to mamy jedna z najwyzszych jedenastek w Serie a. Llorente i tak nikt nie przybije. Skądinąd walnałeś posta tylko po to żeby o tym poinformować?


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2013, 23:33

Tacchinardi. pisze: Może oglądanie meczów zamiast livescora zwiększy twoją spostrzegawczość.
Oglądnałem każdy mecz z ubiegłego sezonu w TV z wyjątkiem meczu z Catanią na wyjeździe w jesienii i poprostu Bonucci wydawał mi się niższy od Chielliniego, ok? chyba mogło mi się tak wydawać? czy już nie mogę nic zrobić? nie musiałeś ironizować, odezwalo się w tobie typowe, polaczkowe, wrogie nastawienie, już nie można na chillu nic napisać, bo kuźwa wiecznie jakieś spięcia.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 14:17

Bazyliszek pisze:już nie można na chillu nic napisać, bo kuźwa wiecznie jakieś spięcia.
Bo siedzi tak parówa na forum, myśli, że jest najmądrzejszy. Dno.
Od tego jest forum, żeby sobie popisać, nawet i o dyrdymałach. Pozdrawiam normalnych.


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 14:59

Tacchinardi. pisze:
Bazyliszek pisze:Wiecie ze Bonucci jest naszym najwyższym obrońcą? mierzy 190 cm a zawsze myslalem ze to Chiellini jest najwyższy, ciekawe czemu? :think: a ma 186 cm, Barzagli tez 186 cm, Ogbonna 189 cm.
Może oglądanie meczów zamiast livescora zwiększy twoją spostrzegawczość.
Luzuj dzbanie. Sadzą się ostro ostatnio forumowe gwiazdy, teraz widzę kompletne no-name też próbują coś ugrać.

Wysoki czy nie, najważniejszy jest końcowy, maksymalny wyskok do piłki.


Hubert_bn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2012
Posty: 80
Rejestracja: 21 marca 2012

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 17:08

Też mi się zawsze wydawało, że Chiellini jest najwyższy. Ale co tam, teraz jest Llorente (1,95m) :D

Patrzcie z resztą, tutaj są wszyscy w jednej linni i nie widać różnicy.
http://images6.fanpop.com/image/photos/ ... 00-333.jpg


Sebkovič

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2008
Posty: 285
Rejestracja: 23 października 2008

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 17:57

Przeglądając wikipedię na temat Juventusu zaciekawiła mnie taka oto informacja: Juventus Football Club SpA (znany jako Juventus lub Juve); włoski klub piłkarski założony 1 listopada 1897 roku jako FC Juventus przez grupę uczniów, z liceum Massimo d'Azeglio. Zespół ma siedzibę w Turynie. Często jest przez to NIE POPRAWNIE nazywany Juventusem Turyn. Może to ktoś wyjaśnić dlaczego nie poprawnie? Może błąd wikipedii?


JUVE STORIA DI UN GRANDE AMORE!
Seba :roll:🏆🏆🏆🏆🏆
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 18:06

sebinho86 pisze:Przeglądając wikipedię na temat Juventusu zaciekawiła mnie taka oto informacja:
Łukasz, wiesz co z nim robić :-D
sebinho86 pisze: Juventus Football Club SpA (znany jako Juventus lub Juve); włoski klub piłkarski założony 1 listopada 1897 roku jako FC Juventus przez grupę uczniów, z liceum Massimo d'Azeglio. Zespół ma siedzibę w Turynie. Często jest przez to NIE POPRAWNIE nazywany Juventusem Turyn. Może to ktoś wyjaśnić dlaczego nie poprawnie? Może błąd wikipedii?
Chodzi o to że niektóre kluby mają w swojej nazwie zawartą nazwę miasta, które jest ich siedzibą, na przykład: Real Madrid Club de Fútbol, Football Club Internazionale Milano czy Fußball-Club Bayern München. Problem jest taki, że polscy dziennikarze mają zwyczaj podawać zawsze nazwę miasta po tytule klubu, niezależnie od tego czy stanowi ona jego część czy nie. I tak mamy chociażby Juventus Turyn czy Arsenal Londyn. I tak już trochę się to "ucywilizowało", bo pamiętam że w latach 90' pojawiały się takie perełki jak AC Milan Mediolan czy Fiorentina Florencja.
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2013, 18:07 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 18:07

sebinho86 pisze:Przeglądając wikipedię na temat Juventusu zaciekawiła mnie taka oto informacja: Juventus Football Club SpA (znany jako Juventus lub Juve); włoski klub piłkarski założony 1 listopada 1897 roku jako FC Juventus przez grupę uczniów, z liceum Massimo d'Azeglio. Zespół ma siedzibę w Turynie. Często jest przez to NIE POPRAWNIE nazywany Juventusem Turyn. Może to ktoś wyjaśnić dlaczego nie poprawnie? Może błąd wikipedii?
Żaden błąd. Juventus FC jest nazwą naszego klubu ;) "Turyn" (tudzież "Turin" etc) dodawali sobie dziennikarze by łatwiej móc zlokalizować siedzibę Juve.

EDIT: no, zahor mnie uprzedził. Aczkolwiek jedna rzecz - nie tylko to praktyka polskich dziennikarzy. Zagranicznych również.

Sporo zresztą zespołów cierpi na to samo co my niepoprawne nazewnictwo. Sporting chociażby.


Dżesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2012
Posty: 135
Rejestracja: 14 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 19:32

Cześć.

Co prawda mojego marzenia jakim był wyjazd na mecz Juve i spotkanie się tam z Alexem już nie zrealizuje :roll: , to chciałbym chociaż drogą listową przekazać mu kilka słów i poprosić o autograf. Zupełnie nie wiem gdzie szukać adresu. Czy macie jakiś pomysł gdzie tego szukać? A może ktoś już ma ten adres? To dla mnie bardzo, na prawdę bardzo ważne, dzięki!


Mało piszę, dużo czytam.
royal'ek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2012
Posty: 270
Rejestracja: 08 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 20:44

Nasz klub znalazł się w pierwszej dziesiątce najcenniejszych klubów piłkarskich wg. forbes'a. Juve zajmuje obecnie 8. miejsce, a nasza wartość to 694mln baksów :D Co ciekawe to w porównaniu do ubiegłego roku klub poprawił swoją pozycje o jedno oczko. Najbardziej mnie dziwi, że królewscy zajmują pierwszą lokatę. Nie od dziś jest wiadomo, że to jeden z bardziej zadłużonych klubów świata. Milan przed nami? Berlusconi maczał tu paluchy.
http://www.forbes.pl/najcenniejsze-klub ... 2,1,1.html


PORADNIK - koszulki Juve (jak odróżnić oryginał od kopii!):
http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=22931

Wyjazd na mecz Juve - TUTAJ WSZYSTKO:
http://forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=22322
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2013, 21:51

royal'ek pisze: Najbardziej mnie dziwi, że królewscy zajmują pierwszą lokatę Nie od dziś jest wiadomo, że to jeden z bardziej zadłużonych klubów świata.
Z tego, com słyszał, ten ranking jest bardziej pokazem siły marketingowej klubu, wyceną samej marki. W konsekwencji, wygląda to tak, że ziarna sukcesów teraz, przy dobrych działaniach zarządu i prowców są zbierane w wycenie klubu po kilku latach. W tym kontekście MU utrzymywało się na czele przez bardzo długi czas na tym, co zrobili w latach 90tych, a Real wykonał ogromną pracę marketingową od początku swojej "galaktycznej" ery. Taki Arsenal notował regularny, spory wzrost po latach 00-05, po erze swojego ofensywnego, radosnego futbolu z Henry'm w centrum-stąd taka wysoka pozycja drużyny na dziś dzień bez przyszłości.

Zresztą o długach Realu też czytałem przeróżne rzeczy. Raz, że przekraczają wartość klubu i idą w miliardy, innym razem, że praktycznie ich nie ma.

Berlu też nie musiał nic działać. Milan od wielu lat utrzymuje się w czołówce, mistrzostwa, walka w późnych etapach LM. My powinniśmy się cieszyć, że nie wypadliśmy poza 20 po Calcciopoli. Ale są skazani na pożarcie przez nas i w tym rankingu. Podobnie jak Real sobie za długo nie pokróluje, bo przeskoczy ich pewnie MessioBarca za 2-3 lata.


ODPOWIEDZ