Ciekawostki dotyczące Juventusu. Czyli pytania i odpowiedzi.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Przem0

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2010
Posty: 68
Rejestracja: 18 lutego 2010

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2011, 18:31

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich kibiców Juve !
Mam pytanie odnośnie gestu Matriego który wykonuje ręka z charakterystyczną mimiką. Ma ktoś pojęcie co oznacza ten gest ?


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 04 kwietnia 2011, 20:51

Przem0 pisze:To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich kibiców Juve !
Mam pytanie odnośnie gestu Matriego który wykonuje ręka z charakterystyczną mimiką. Ma ktoś pojęcie co oznacza ten gest ?
Dołączam się do pytania, mnie również to bardzo intryguje :think:


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2011, 22:39

Oglądając dzisiaj mecz MU - Chelsea i bramkę Parka zadałem sobie pytanie. Czy w barwach Juve grał kiedyś jakiś Azjata, który się pozytywnie odznaczał? Szukam w pamięci i nikogo takiego nie pamiętam.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2011, 23:09

Antichrist pisze:Oglądając dzisiaj mecz MU - Chelsea i bramkę Parka zadałem sobie pytanie. Czy w barwach Juve grał kiedyś jakiś Azjata, który się pozytywnie odznaczał? Szukam w pamięci i nikogo takiego nie pamiętam.
Ja sobie zadnego nie przypominam :think:


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 00:07

kosciu88 pisze:
Antichrist pisze:Oglądając dzisiaj mecz MU - Chelsea i bramkę Parka zadałem sobie pytanie. Czy w barwach Juve grał kiedyś jakiś Azjata, który się pozytywnie odznaczał? Szukam w pamięci i nikogo takiego nie pamiętam.
Ja sobie zadnego nie przypominam :think:
Ja co najwyżej jestem w stanie przypomnieć sobie kilku Murzynów, ew. paru latynoskich graczy mających indiańskie korzenie. Azjata? Chyba nie.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 15:52

zahor pisze:
kosciu88 pisze:
Antichrist pisze:Oglądając dzisiaj mecz MU - Chelsea i bramkę Parka zadałem sobie pytanie. Czy w barwach Juve grał kiedyś jakiś Azjata, który się pozytywnie odznaczał? Szukam w pamięci i nikogo takiego nie pamiętam.
Ja sobie zadnego nie przypominam :think:
Ja co najwyżej jestem w stanie przypomnieć sobie kilku Murzynów, ew. paru latynoskich graczy mających indiańskie korzenie. Azjata? Chyba nie.
Kiedyś był na JP news o jakimś skośnookim, ale chyba do Primavery. Jednak, prawdopodobnie był to chwyt marketingowy, zważając na rynek azjatycki (do końca pewny nie jestem).


kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 16:11

Majos pisze:
Kiedyś był na JP news o jakimś skośnookim, ale chyba do Primavery. Jednak, prawdopodobnie był to chwyt marketingowy, zważając na rynek azjatycki (do końca pewny nie jestem).
Ze skosnookoich jako chwyt marketingowy wybralbym Honde lub Kagawe, tym bardziej ze umiejetnosci tez maja spore


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 18:30

kosciu88 pisze:
Ze skosnookoich jako chwyt marketingowy wybralbym Honde lub Kagawe, tym bardziej ze umiejetnosci tez maja spore
Chyba nie rozumiesz istoty tego tematu... :doh:

A z Azjatów w Juve ja kojarzę tylko jakiegoś Chińczyka w zespole Primavery, który długo tam nie zagrzał miejsca. Ale raczej był to chwyt marketingowy niż wzmocnienie, czy młody talent ;)


Gooray

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 600
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 12:15

Nie dacie mi zasnąć tymi ciekawostkami. ;)

1. Gest Matriego - rzecz owiana tajemnicą. Ludzie pozakładali nawet już grupy na fejsbuku odnośnie tego gestu. Jest wiele hipotez co może on oznaczać. Jedni piszą, że Matri udaje kaczkę, inni że łabędzia, a jeszcze inni że fleminga. Dla niektórych tym gestem nasz snajper pokazuje, że kolejna (bramka) wpadła do kieszeni. Ci z bardziej rozbudowaną wyobraźnią widzą w tym maczanie herbatnika w kawie. Sam Alejandro nie wyjaśnił do końca o co w tym chodzi. W wywiadzie z lutego tego roku, powiedział tylko, że wymyślił ten gest razem z Lazzarim, grając jeszcze w Cagliari i że szczególnego znaczenia to on nie ma.

2. Azjata w Juve - Yang Yun, chiński obrońca, dostał możliwość trenowania z Juventusem przez 10 dni. Był wtedy piłkarzem drużyny Shanghai Shenhua, z którą Juve jakoś wcześniej grało mecz towarzyski. Czyli jak już ktoś zauważył chwyt marketingowy. ;)


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 12:28

Co do gestu Matriego, intuicyjnie powiedziałbym że jego gest oznacza coś w stylu "łatwizna", "bułka z masłem".


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 14:34

Jedynym Azjatą jaki zagrał w Juventusie jest Uzbek Ilyos Zeytulayev, który rozegrał łącznie 27 minut w dwóch potyczkach Juventusu z sampdorią w Coppa Italia sezonu 2001/2002.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 14:44

Jak ktoś poda mail do Matriego to być może uda się rozwikłać zagadkę :smile:


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 16:21

Mateuszello pisze:Jak ktoś poda mail do Matriego to być może uda się rozwikłać zagadkę :smile:
Maila nie mam ale oficjalne konto na fb jest tutaj:
http://www.facebook.com/pages/Alessandr ... 06?sk=info


Obrazek
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 19:54

juveluck pisze:Jedynym Azjatą jaki zagrał w Juventusie jest Uzbek Ilyos Zeytulayev, który rozegrał łącznie 27 minut w dwóch potyczkach Juventusu z sampdorią w Coppa Italia sezonu 2001/2002.
Dzięki, Waść. Gościu musiał być niezbyt dobry. Wg Wikipedii gra teraz w trzeciej lidze włoskiej...


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2011, 11:39

Antichrist pisze:
juveluck pisze:Jedynym Azjatą jaki zagrał w Juventusie jest Uzbek Ilyos Zeytulayev, który rozegrał łącznie 27 minut w dwóch potyczkach Juventusu z sampdorią w Coppa Italia sezonu 2001/2002.
Dzięki, Waść. Gościu musiał być niezbyt dobry. Wg Wikipedii gra teraz w trzeciej lidze włoskiej...
W momencie kiedy debiutował w pierwszej drużynie Juventusu był zawodnikiem Primavery.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
ODPOWIEDZ