Analiza prasy

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 10:26

Analiza prasy
to akcja organizowana przez JuvePoland Club przy współpracy JuvePoland.com do udziału w której zachęcamy wszystkich członków Stowarzyszenia JPC oraz innych kibiców Juventusu.

Celem akcji jest poprawienie wizerunku naszego klubu w polskich mediach (prasa/internet/TV/radio) poprzez wyszukiwanie, poprawianie i piętnowanie wszelkiego rodzaju błędów, przeinaczaj i pomyłek z jakimi możemy się spotkać.

Akcja nie uda się bez bez Waszej pomocy, na którą bardzo liczymy. W specjalnie założonym do tego temacie na forum JuvePoland.com prosimy, żebyście zamieszczali wszelkie możliwe przedruki, skany artykułów, odnośniki do tekstów w internecie, informacje o transmisjach radiowych i telewizyjnych z zauważonymi błędami i pomyłkami.
W tym samym temacie na bieżąco będziemy informowali o podejmowanych przez nas działaniach.
Nie spodziewamy się tekstów z przeprosinami na łamach gazet, naszym wspólnym sukcesem będzie jeżeli z czasem błędy znikną z przekazów medialnych.

Akcja wprowadzana jest czasowo, do końca roku. Ma to bezpośredni związek z meczami z Lechem Poznań w Lidze Europejskiej i tym samym większym zainteresowaniem polskich mediów Juventusem. Jeżeli jednak powiedzie się, wprowadzimy ją na czas nieokreślony.

Pierwszym naszym krokiem będzie poprawienie nazwy, która w polskich mediach jest notorycznie przekręcana. Nazwa naszego klubu to "Juventus F.C." a nie "Juventus Turyn". W oryginale nigdzie nie jest zawarta nazwa miasta "Turyn". Rozesłaliśmy już maile do największych redakcji sportowych i teraz pozostaje nam czekać na ich reakcję.

Czekamy na informacje o pozostałych błędach.

Dla najaktywniejszych osób przewidujemy upominki.

NEWS


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Donnie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2006
Posty: 688
Rejestracja: 17 września 2006

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 10:51

Proponowałbym także zasugerować wszystkim dziennikarzom sportowym, że jeżeli już przy każdym meczu Juve poruszają temat Calciopolli, to może wspomnieli by też czasem, że np. Milan w latach osiemdziesiątych TEŻ ZOSTAŁ ZDEGRADOWANY, że Animalsi zrobili rzeź na Heysel, że podam tylko te dwa przykłady. Bo wychodzi na to, że Juventus jest jedynym klubem w Europie z ciemną przeszłością.


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 10:56

Zależy nam na tym, żeby podawane przykłady były poparte konkretnymi przykładami, do których w korespondencji z danymi mediami będziemy mogli się odwołać.


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
furiaceca11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2009
Posty: 79
Rejestracja: 29 maja 2009

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 11:11

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-e ... omosc.html
"Juventus Turyn"

Onet chyba nigdy się nie nauczy...
Co do samych dziennikarzy, chyba nie mamy wpływu na to jakie bzdury będą wygadywać w studio podczas jutrzejszego wieczoru: pan pol, pan boniek(który od dłuższego czasu jest za lechem, i przeciwko romie - wnioskuje po jego ostatnim wywiadze : http://www.seriea.pl/index.php?dzial=ak ... kul=178677 ) o ile będzie ten rudzielec zaproszony :whistle: Będą odchodziły wielkie pierdy , oni się nawet nie pofatygują żeby dobrze odczytać wszystkie nazwiska naszego składu. Za pewne znów usłyszymy milion odmian 'De Czelie' :rotfl:


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 11:25

Juventus Turyn gdzie mogliśmy zgłosiliśmy. Pozostaje czekać na reakcję.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 11:34

Martin ja wiem, że są też obcojęzyczne strony o Juve i mam pytanko macie kontakt może z francuską stroną? Bo oni też notorycznie używają określenia Juventus de Turin, sorry za OT.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 11:35

Zajmijmy się może na początek własnym podwórkiem :)


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 11:45

Nie uważacie, że czepianie się akurat tej sprawy to po prostu przesada ? :roll:

Ogólnie akcja fajna, ale akurat sprawa "usuwania" Turynu to chyba taki ruch na początek bo nie ma się tak na prawde do czegoś poważniejszego przyczepic, a jakos trzeba ruszyc. Ja sie Turynu nie wstydze i kompletnie mi to nie przeszkadza.

To może teraz media zaczną pisać F.C Internazionale zamiast Inter :roll:


Zero szacunku dla Pogby
juventusprzemek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2008
Posty: 444
Rejestracja: 21 listopada 2008

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 11:48

http://sport.wp.pl/kat,1754,title,Kriwi ... omosc.html
Ja znalazłem to dziś.
Juventus Turyn :angry:


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 12:01

Juventus F.C. vs Juventus Turyn

Instnieje też co prawda szwajcarski Juventus, ale ja sądzę, że pisanie Juventus Turyn nie jest złe, bo dociera to wtedy do szerszego grona czytelników. W zasadzie po "Turyn" łatwiej zlokalizować skąd ów klub pochodzi ;)

Ps. zarówno we włoskim jak i szwajcarskim Juventusie kiedyś w składzie był jeden Polak ;)


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 12:02

Akurat próbowanie wykorzeniania słowa "Turyn" z nazwy, to wg mnie walka z wiatrakami. Odkąd sięgam pamięcią mówiło się i pisało "Juventus Turyn". Ja wiem, że to niepoprawne, ale... Jakoś tak przywykłem do tej kombinacji.

Większość komentatorów i autorów prasowych posługuje się nazwą niepoprawną. Szkoda mała, żal krótki, a wszyscy wiedzą, o co chodzi. Dorzucę, w miarę możliwości, swoją cegiełkę do akcji, ale obawiam się, że zostaniemy raczej zignorowani.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
*Ki$iEL*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 226
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 12:17

Olek1987 pisze:Nie uważacie, że czepianie się akurat tej sprawy to po prostu przesada ? :roll:

Ogólnie akcja fajna, ale akurat sprawa "usuwania" Turynu to chyba taki ruch na początek bo nie ma się tak na prawde do czegoś poważniejszego przyczepic, a jakos trzeba ruszyc. Ja sie Turynu nie wstydze i kompletnie mi to nie przeszkadza.

To może teraz media zaczną pisać F.C Internazionale zamiast Inter :roll:
Też uważam, że pomysł z tą akcją dobry, ale co do samego piętnowania nazewnictwa "Juventus Turyn" w polskich mediach jest troszeczkę przesadą. Przy jakiś luźnych newsach, felietonach nie przeszkadza mi ten Turyn. Widać, że potrzeba przypisania klubowi miasta jest już wpisana w futbol i to nie tylko u nas w Polsce. Tak już jest - myślę, że nie mamy się czego wstydzić, tym bardziej, że mamy byka w herbie :) Napiętnowałbym to określenie natomiast u samych zadeklarowanych kibiców Juve oraz w większych jakiś zestawieniach, metryczkach, skarbach kibica, ale nie w newsach, felietonach, blogach etc.

Generalnie można próbować, ale Turyn jest głęboko zakorzeniony w świadomość ludzi..
Ostatnio zmieniony 15 września 2010, 12:37 przez *Ki$iEL*, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
furiaceca11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2009
Posty: 79
Rejestracja: 29 maja 2009

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 12:22

http://wielkopolska.naszemiasto.pl/arty ... 696cbb1264

"...a tuż za "Królewskimi" Juventus, który wydał aż 70 milionów euro. " :whistle: Kłamstwo czy kaczka dziennikarska :?:

Osobiście mnie to razi- ponieważ wypisują głupoty o miliardach wydanych w okienku i potem padają teksty : "pieniądze nie grają..." itp itd :stop:
Wg mnie jest to nieścisłość i szerzenie herezji o naszym mercrato :whistle:


*Ki$iEL*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 226
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 12:32

furiaceca11 pisze:http://wielkopolska.naszemiasto.pl/arty ... 696cbb1264

"...a tuż za "Królewskimi" Juventus, który wydał aż 70 milionów euro. " :whistle: Kłamstwo czy kaczka dziennikarska :?:
Ooo takie rzeczy są karygodne. To bym piętnował :) Myślę, że to raczej nie kaczka, chyba że chciał wpisać np. 55,7mln euro :P


Obrazek
Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 15 września 2010, 12:33

furiaceca11 pisze:http://wielkopolska.naszemiasto.pl/arty ... 696cbb1264

"...a tuż za "Królewskimi" Juventus, który wydał aż 70 milionów euro. " :whistle: Kłamstwo czy kaczka dziennikarska :?:

Osobiście mnie to razi- ponieważ wypisują głupoty o miliardach wydanych w okienku i potem padają teksty : "pieniądze nie grają..." itp itd :stop:
Wg mnie jest to nieścisłość i szerzenie herezji o naszym mercrato :whistle:
Dobry przykład, takim czymś się trzeba właśnie zajmować :)

W tym artykule najbardzije razi "Aleksander Del Piero" :prochno: :prochno:

oraz "serbski napastnik" :prochno:
Ostatnio zmieniony 15 września 2010, 12:40 przez Olek1987, łącznie zmieniany 1 raz.


Zero szacunku dla Pogby
ODPOWIEDZ