Pensje piłkarzy Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 17:38

Bramkarze Serie A:
1. Buffon (34 lata - 6 mln) - pierwszy bramkarz Juventusu
2. Handanović (28 lat - 1,8 mln) - pierwszy bramkarz Udinese
3. Stekelenburg (29 lat - 1,6 mln) - pierwszy bramkarz Romy
4. Abbiati (35 lat - 1,5 mln) - pierwszy bramkarz Milanu
. Storari (35 lat - 1,5 mln) - drugi bramkarz Juventusu
5. Frey (32 lata - 1,3 mln) pierwszy bramkarz Genoi
6. Romero (25 lat - 1,2 mln) - pierwszy bramkarz Samprodii
7. Marchetti (29 lat - 1,1 mln) - pierwszy bramkarz Lazio
8. Amelia ( 1,0 mln) - drugi bramkarz Milanu
. De Sanctis (35 lat - 1,0 mln) - pierwszy bramkarz Napoli
9. Viviano (26 lat - 0,7 mln) - pierwszy bramkarz Fiorentiny
10. Carrizo (28 lat - 0,65 mln) - drugi bramkarz Lazio
. Gillet (33 lata - 0,65) - pierwszy bramkarz Torino
11 Andujar (29 lat - 0,6 mln) - pierwszy bramkarz Catanii
. Bizzari (34 lata - 0,6 mln) - trzeci bramkarz Lazio
. Lobont (34 lata - 0,6 mln) - drugi bramkarz Romy
12. Neto (23 lata - 0,55 mln) - drugi bramkarz Fiorentiny
13. Mirante (29 lat - 0,52 mln) - pierwszy bramkarz Parmy
14. Curci (27 lat - 0,5 mln) - pierwszy bramkarz Bologni
. Castellazzi (37 lat - 0,5 mln) - drugi bramkarz Interu
15. Sorrentino (33 lata - 0,45 mln) - pierwszy bramkarz Chievo
16. Agazzi (28 lat - 0,42 mln) - pierwszy bramkarz Cagliari
17. Brikić (26 lat - 0,4 mln) - pierwszy bramkarz Udinese
. Consigli (26 lat - 0,4 mln) - pierwszy bramkarz Atalanty
. Da Costa (28 lat - 0,4 mln) - drugi bramkarz Samprodii
. Rosati (29 lat - 0,4 mln) - drugi bramkarz Napoli
...

I nie dziwicie się, że 35-letniemu Storariemu jest w Turnie tak dobrze. Mało który klub stać na płacenie rezerwowemu bramkarzowi 1,5 mln rocznie. Gdy Dudek siedział za tyle na ławie w Realu i nie występował nawet w pucharze kraju, to wszyscy mówili, że trzymają go tam tylko pieniądze. Dla porównania Storari zarabia u nas tyle, co podstawowy bramkarz Milanu, tylko 0,1 mln mniej niż Romy i o 0,3 mln mniej niż Interu. A najlepsze, że taki jego rówieśnik De Sanctis, czyli drugi bramkarz reprezentacji Włoch i pierwszy Napoli zarabia aż o 0,5 mln mniej niż nasz Storari. Mówicie, że miło z jego strony, że siedzi u nas na ławie i nie narzeka, bo mógłby iść do takiej Lazio, Fiorentiny czy Udinese i tam grać regularnie. Tak, tylko że w tych klubach pierwszym bramkarzom płacą zdecydowanie mniej, niż on dostaje u nas jako drugi. Trzymają go u nas tylko pieniądze. Możemy się tylko cieszyć, że mamy ich na tyle, by było nas stać na tak drogiego zmiennika Buffona :D


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 17:43

Pensje pensjami, ale patrząc na same umiejętności to Storari wart jest takich pieniędzy. Jakby nie było to TOP 5 jak nie TOP 3 bramkrz SerieA. Tę pozycje mamy wyjątkowo dobrze obsadzoną. Od Handanovicia jest gorszy, ale już od np Stekelenburga nie.


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 18:36

Dokladnie, zresztą Storari wystepuje całkiem często, i przy podatnym na kontuzje Buffonie taki bramkarz to świetne rozwiązanie, bo my nie możemy sobie pozwolić na trzymanie ogórka na ławce jeżeli chodzi o tę pozycje bo nigdy niewiadomo czy nagle nie będzie musial rozegrać pół roku w podstawowym składzie.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 18:46

Nie wiem kto się ze mną zgodzi ale Storari odkąd przestał regularnie bronić zaczął wpuszczać babole praktycznie w każdym swoim występie. Kiedy grał to bronił świetnie ale odkąd Buffon wrócił to jednak widać u niego brak minut na boisku.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 19:02

Wiem, że Storari to dobry zmiennik, ale chodziło mi raczej o głosy kibiców, którzy na każdą wzmiankę o Storarim reagują podziękowaniami, wychwaleniami, wiązankami, za to że nie gra w ciut gorszym klubie, w którym mógłby występować regularnie. On nie siedzi u nas za darmo, a wręcz za duże pieniądze jak na zarobki bramkarzy Serie A ;)
Ouh_yeah pisze:Nie wiem kto się ze mną zgodzi ale Storari odkąd przestał regularnie bronić zaczął wpuszczać babole praktycznie w każdym swoim występie.
Mnie też jego ostatnie występy kojarzą się z tym błędem w meczu z Genoą, w którym wyraźnie nam nie szło, a mimo to udało nam się prowadzić 2:1 i wtedy w samej końcówce Storari dał się tak fatalnie przelobować. W zeszłym sezonie miał też kilka dobrych interwencji, ale jakoś nie mogę mu zapomnieć tego 2:2. Pamiętam jak we mnie zawrzało, gdy to zobaczyłem.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 19:19

No cóż, byłem fanboyem Storariego w sezonie 2010/2011, ale teraz muszę przyznać rację Oł_je. Marco przez swoje notoryczne grzanie ławy stał się niepewnym golkiperem, ale myślę, że nie jest aż tak tragicznie i udowodnił, że zasługuję na bycie zmiennikiem numeru 1.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 20:01

Ciekawe kiedy Leali wróci już na stałe do Juve bo Gigi ile może jeszcze pograć z 2-3 lata.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 20:07

Gigi może pograć 2 lata a może 8. Zależy wszystko od tego jak będą omijać go kontuzje i jak długo będzie miał ochotę do gry.


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 20:09

baka pisze:Ciekawe kiedy Leali wróci już na stałe do Juve bo Gigi ile może jeszcze pograć z 2-3 lata.
Ty się nie zdziw jak nasz Gigi pogra do 40 :-D a co do zarobków Storariego to uważam, że na nie zasługuje, bo już nie raz zastępując Gigiego ratował nam zadek. A błędy popełnia każdy, nawet Buffon czasami w słabszej dyspozycji puści piłkę teoretycznie do obrony.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 20:19

Ja mu życzę tego z całego serca ;)


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 20:38

baka pisze:Ciekawe kiedy Leali wróci już na stałe do Juve bo Gigi ile może jeszcze pograć z 2-3 lata.
Bez pośpiechu, bramkarze spokojnie dają radę do 40tki. Leali musi jeszcze się ograć i wrócić do Juve, by wygrać batalię z Branescu. Rumun też pokazał, że umiejętności ma spore. W międzyczasie Nico powinien się skupić na przeskoczeniu poziom wyżej we włoskiej młodzieżówce, bo trochę wstyd przegrywać rywalizację z tym pięknisiem z Pescary- a są w tym samym wieku.

Swoją droga to fajne rywalizacje nam się szykują w najbliższym czasie. Leali vs. Branescu i Pogba vs Marrone. I o ile w tym drugim przypadku jest niepromilowa szansa że z potencjalnego świetnego registy wypracujemy świetnego B2B bez względu na to kto wygra, to w tym drugim zwycięzca może być tylko jeden.

Tak czy owak, na bramce mamy prawdziwy problem bogactwa. Najlepszy bramkarz świata, w odwodzie nienarzekający, a i niepobierający kokosów top 5 ligi, do tego dwóch piekielnie utalentowanych młodzików.
I nie, nie uważam, że powinniśmy wstrzymać się z peanami na cześć Marco. Jasne, ma u nas całkiem dorodnego wróbla, ale po takich sezonach jak ostatnio, spokojnie mógłby sięgnąć po gołębia na dach.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 20:46

Ouh_yeah pisze:Nie wiem kto się ze mną zgodzi ale Storari odkąd przestał regularnie bronić zaczął wpuszczać babole praktycznie w każdym swoim występie.
Pewnie jakiś nieogar.

To może poprzedni sezon?

CI:
Juventus 2-1 Bologna (link do straconej bramki)
Juventus 3-0 Roma
Milan 1-2 Juventus (link do straconej bramki)
Milan 2-2 Juventus (link do pierwszej straconej bramki; link do drugiej straconej bramki)
Juventus 0-2 Napoli (link do pierwszej straconej bramki; link do drugiej straconej bramki)

Serie A:
Juventus 2-2 Genoa (link do pierwszej straconej bramki; link do drugiej straconej bramki)
Juventus 2-1 Fiorentina (link do straconej bramki)
Juventus 3-1 Atalanta (link do straconej bramki)

Sezon na szukanie babola w praktycznie każdym meczu uważam za otwarty.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 22:46

Zawalony finał CI i na trzy występy ligowe, z których jeden nie miał kompletnie znaczenia, zawalony mecz z Genoą. Świetna forma Marco. Top 2 ligi bo pierwszy Buffon.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 22:49

Ouh_yeah pisze:Zawalony finał CI i na trzy występy ligowe, z których jeden nie miał kompletnie znaczenia, zawalony mecz z Genoą. Świetna forma Marco. Top 2 ligi bo pierwszy Buffon.
Czyli na 8 jego występów zawalił 2 (w Twojej opinii). To wystarczająco, aby powiedzieć, że popełnia błąd praktycznie w każdym meczu :ok: Rzeczywiście, fatalna dyspozycja :ok:


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2012, 23:33

2 mecze ewidentnie zawalił, 2-3 miały taki sam ciężar gatunkowy jak Polska - Mołdawia (Bologna, Atalanta i Roma, która nie wiem czy oddała celny strzał) a w pozostałych co miał wpuścić to wpuścił, raczej nic ciekawego nie obronił. Jak już mówiłem numer 2 ligi po Buffonie a trzeci Manninger.

Żeby nie było - ja byłem zwolennikiem pozostawienia go pomiędzy słupkami po powrocie Buffona bo za Del Neriego bronił bardzo dobrze (głównie na linii bo wychodzenie do piłki pozostało sporym mankamentem).


ODPOWIEDZ