Pensje piłkarzy Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
woyteknl

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2009
Posty: 71
Rejestracja: 18 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 września 2010, 22:04

Wraz z końcem sezonu do władzy w klubie doszedł Beppe Marotta, który wcześniej z powodzeniem kierował Sampdorią. Nowy dyrektor generalny Bianconerich zapowiedział, że jednym z jego zadań będzie obniżenie budżetu płacowego na nowy sezon. W kontekście braku gry w Lidze Mistrzów było to kluczowe zadanie w celu zachowania płynności finansowej.

Niedługo po zakończeniu mercato La Gazzetta dello Sport opublikowała zestawienie płac w klubach Serie A, z którego wynika, że wydatki w ekipie Starej Damy zdecydowanie zmalały. Co prawda wypożyczenie Alberto Aquilaniego wiąże się z wypłaceniem mu rocznej pensji w wysokości 3,3 mln euro, jednak w związku z rozstaniem się z takimi zawodnikami jak David Trezeguet, Diego, Mauro Camoranesi czy Christian Poulsen, klub nie będzie musiał wypłacić z tytułu pensji blisko 15 mln euro.

Juventus za kadencji poprzedniego zarządu był drugim klubem w Serie A pod względem wielkości budżetu płacowego (za Interem), teraz więcej na pensje zawodników wydają oba kluby z Mediolanu.

Na ten sezon wzrosły zarobki Gigiego Buffona (najlepiej opłacany bramkarz w lidze), Amauriego, co wiąże się zapewne z warunkami podpisywanych przez nich kontraktów oraz Chielliniego, który według zarządu swoją grą i przywiązaniem zasłużył na milionową podwyżkę. Wiadomo również, że klub najpewniej podniesie zarobki Claudio Marchisio, o co ubiegał się sam zainteresowany.


Obrazek


Przede wszystkim zadziwiło mnie, że tak dużą pensje pobiera Lanzafame, który jak na razie zarabia więcej od Marchisio. Reszta pensji wydaje mi się w normie, choć 6 mln Gigiego to troszkę dużo, tym bardziej patrząc na to ile nasz bramkarz grywa


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2010, 22:30

Buffon dwa miliony więcej niż w tamtym sezonie? Ciekawie.
Aquilani sporo pobiera - 3,3mln. Oby udowodnił, że zasługuje na tą kasę.
Salihamidzić o jakiś milon za dużo. Nie gra w cale a tu taka pensja...
Zdziwiony jestem, że Krasić zarabia "jedynie" 1,8mln. Fajnie, że nie jest pazerny na kasiorę.
Martinez 1,5 i Lanzafame 1,2 mln. Jak na razie to po 1000zł bym im nie dał miesięcznie.
Reszta spoko. Może jedynie cztery bańki Alexa robią wrażenie, ale w końcu to kapitan i żywa legenda klubu.

Jakieś 6mln mniej wydajemy niż w tamtym sezonie. Dobre i tyle 8)


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 września 2010, 23:59

50 mln...całkiem nieźle.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 00:00

Hasan do odstrzału, ta pensja mnie zabiła.
Buffon sporo, ale kontrakt zapewne był podpisywany kiedy był na absolutnym topie.
Wysoka gaża Aquilaniego wynika z tego że taką miał w Liverpoolu, a zawodnik przechodzący na wypożyczenie zazwyczaj dostaje tyle samo co w poprzednim klubie. Jeśli Juve go wykupi to zapewne dostanie propozycję kontraktu nieco niższego.
No i Marchisio pomimo narzekań na niego, powinien mimo wszystko zarabiać więcej.

PS. Amauri chyba wie że jeśli znów zaliczy taki tragiczny sezon to jego dni będą policzone.


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 00:08

Amauri powinien mieć zarobki najwyżej na poziomie Iaquinty.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 06:32

Ma ktoś zestawienie Napoli, Fiorentiny, Romy i Genoi? No i z ciekawości Interu i Milanu :)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 07:11

stahoo pisze:Ma ktoś zestawienie Napoli, Fiorentiny, Romy i Genoi? No i z ciekawości Interu i Milanu :)
Poniżej najlepiej opłacana jedenastka. Od nas tylko Buffon, jednego przedstawiciela ma Roma, reszta to inter i Milan.

Obrazek

Wszystkie kluby do przejrzenia tutaj: http://www.gazzetta.it/Calcio/07-09-201 ... 4623.shtml


Obrazek
alex_KiNiO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2006
Posty: 361
Rejestracja: 18 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 10:28

Ja nie wiem czy ci panowie z La Gazetta dello Sport nie potrafią liczyć? Bo suma wydatków na pensje piłkarzy Juventusu wynosi 51,15 mln euro, a oni podają że 100 mln... Nie mam pojęcia skąd im się to wzięło...

http://www.gazzetta.it/Calcio/07-09-201 ... 4271.shtml


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości.
Gianni Agnelli
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 11:36

Podejrzewam, że chodzi tutaj o kwestie podatkowe, stąd kwota wyższa. Kluby włoskie, o ile mi wiadomo, taką samą kwotę pieniędzy jaką płacą zawodnikowi muszą jeszcze odprowadzić do państwa.
Zaznaczam, że nie jestem do końca pewien czy działa to na dokładnie takich zasadach jak napisałem, ale tak kojarzę. Wyjaśniałoby to, skąd wzięła im się tak duża kwota


alex_KiNiO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2006
Posty: 361
Rejestracja: 18 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 11:47

No może tak być. Bo podsumowując np. pensje Milanu wychodzi 72 mln, a podają jako 130 mln. Widocznie podane pensje zawodników są kwotami "na rękę", a ta łączna suma na klub jest to już kwota opodatkowana.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości.
Gianni Agnelli
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 12:12

Flamini 4,5 :roll:


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 13:01

Flamini przyszedł do Milanu z wolnego transferu, a ponieważ przy takich "zakupach" nowy pracodawca jest odciążony od płacenia za kartę zawodniczą innemu klubowi, zawodnicy zazwyczaj to wykorzystują i oczekują nieco wyższych niż normalnie kontraktów. To nie jedyny taki przypadek.
A trzeba też przyznać, że Flamini nie jest jakimś tam anonimowym zawodnikiem, choć oczywistym jest dla mnie że w normalnych warunkach u nas (czyt. gdy w sprawie nie macza paców Secco) nie otrzymałby tak dużych pieniędzy.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 13:09

Wiem że przyszedł z wolnego transferu, wiem że nie jest anonimowy [choć w Arsenalu grał dużo lepiej z tego co pamiętam], wiem że wolnym graczom daje się większe kontrakty żeby uprzedzić konkurencję... ale mimo wszystko te 4,5 mln mnie powaliło.


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 14:03

Niektóre pensje są mocno przesadzone, cygan i konik w Milanie, Eto'o w interze :shock: żeby nie było, że my święci Casillas w Realu zarabia mniej niż u Nas Gigi. Ale z Naszej strony to tylko jeden tak rekordowy kontrakt.
Zezinho w planach miał obniżenie płac i mu się to udało, pozostaje tylko jedno ale. Ja mam nadzieję, że to tylko pozbywanie się szrotu i ich wysokich gaży, a nie ogólny proces obniżania pensji zawodników w Naszym zespole. Bo nie wyobrażam sobie sytuacji jak za rok będziemy oferować Dżeko, czy Adebayorowi kontrakt rzędu 2 mln ojro za rok :? Nie chodzi mi o kontrakty rzędu 5/6 mln, ale coś w okolicach zarobków Alexa czy Enta (w ogóle dlaczego On tyle zarabia :shock:) bądź Giorgio czy Alberto. Jeżeli chcemy wrócić na szczyt, potrzebujemy piłkarzy z najwyższej półki, a takim niestety trzeba płacić.


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2010, 14:40

Mati pisze:Podejrzewam, że chodzi tutaj o kwestie podatkowe, stąd kwota wyższa. Kluby włoskie, o ile mi wiadomo, taką samą kwotę pieniędzy jaką płacą zawodnikowi muszą jeszcze odprowadzić do państwa.
No nie wiem, płace raczej się podaje brutto... No Amauri sporo zarabia, ale jak zwykle przepłacony jest Zlatan, masakra z tym gościem. Mówicie o Hasanie a to jednak wyrobiona marka, choć oczywiście lata nie i wiecznie u lekarza, ale przecież kontrakt podpisany jest jakiś czas temu, mnie te 2 mln nie szokują... I dobrze, że "młodzi" nie zarabiają za dużo, w głowach im się nie poprzewraca.
@[RA]MACUIS - popatrz na Inter, oprócz Eto'o wcale kokosów nie zarabiają.


ODPOWIEDZ